39
  • Smyth01
    #39
    Sziasztok! Elszállt a partyció a winyómban, nem akarja látni az adatokat és így elsem indul rajta semmi.. Viszont az elektronikával nincs baj, látja a winyót magát, OP rendszeren belül nem lehet megnyitni, ez egy 200gb PATA133 HDD de van egy másik ugyaniyen típusu 80as ugyanezzel a problémával. Lehet ezekkel valamit kezdeni?! Köszönöm!
  • hinar
    #38
    Van egy MAXTOR (20 GB) vinyom és csak annyi a gondom van, hogy nem ismeri fel a számítógépem, ha mobil rackbe tettem be.
    Végül kipróbáltam úgy is, hogy indirekt módon bekötöttem, hogy kiiktasam a mobil rack által okozott problémát.De így sem müködik. Nem tud valak segíteni?
    Mi lehet a próbléma?
  • Birdhill Thug
    #37
    Helló!

    Sajnos a napokban elfüstölt a winchesteremnek az elektronikája, két évig bírta. Tudnátok segíteni, hogy honnan lehetnek szerezni elektronikát (bontóból persze)?

    A típusa: Seagate Barracuda ATA IV - ST380021A
  • Pheel
    #34
    Hát öcsém. Ez is csak Maxtorral fordulhat elő, az tuti. Neked is szép kerek egységsugarú köröd van
  • Impi
    #32
    Nem ideillő, de megkérdem!
    Maxtor 40 GB-s merevlemezem motorvezérlő IC-je
    elfüstölt. Igaz 5 hónapos volt a garanciát mégsem
    tudtam érvényesíteni. Kérésem: nincs valakinek
    működő elektronikája?
    MODEL 4D040H2 Köszönettel Impi
  • gz_8
    #30
    Apropó gari... Ha jól tudom, szinte egyik gyártó sem ad a vinyóira 1 évnél több garanciát (vagy ha mégis, akkor meg ritka, mint a fehér volvó) :-\
  • Trak
    #29
    Na vajon miért mennek szét a winyók? Mert sokan szeretik menet közben rugdosni a házat, ami köztudottan nagyon nem tesz neki jót. Vagy mondjuk kikapcsolja, és egyből bekapcsolja illetve fordítva, és remélem nem mondok újat, ez sem tesz jót nekik. Amúgy meg amikor kijönnek a minél nagyobb winyók, várni kell, amíg kijön több gyártójé is, több széria, figyelni kell a teszteket, nem ész nélkül rohanni megvenni a legolcsóbbat. És pont a winchester az amit minél több garanciával ajánlatos venni.
  • RelakS
    #20
    Nekem egy 97-es 1,3GB-os quantum már elhalt. Mikor szétkaptam, akkor a lemez olyan volt, mint amikor rosszul törlik le az ujjlenyomatot az üvegről ("zsíros"), Most van egy 20GB-os quantumom, a speedfan szerint a "szerkezeti integritása" kb 66%, meg egy perpill 100%-os 80GB-os Maxtorom.

    Mindenesetre egy érdekesség: a Quantum vinyón mikor induláskor matat a BootMagic, akkor hallani igen erősen ezt a jellegzetes krrrrrakrakrrrrrak-ot. A maxtor hót kussbavan :)
  • Hydro_man
    #19
    Nekem meg van egy IBM vinyóként árult de Hitachi felirattal van tele mindenhol maga a cucc.
    80Gb, 7200rpm, 3/4éves, eddig jó!
    Na meg egy Quantim 3Gb a rack-ben!
  • Bonewerkz
    #18
    unokahugom kisgepen meg az 500mb quantum vinyo megy... nekem meg egy 3 gigas seagate rack:))
  • gz_8
    #15

    Miért, te mi mellett teszed le a voksodat?
  • CH4R1ie
    #14
    Made in China?
    Vicces. Arra a QC-es részre én is kiváncsi volnék.
    Van egy 40-es és egy 80-as Maxtor vinyóm és tökéletesen meg vagyok elégedve velük.
    Szerintem lényegében az számít, hogy a beszállítók hogy kezelik az árut: törékeny/express.
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    china... no thx
  • gz_8
    #1
    Ezért mondom, h. maxtor suxxx!

    Csak egy idézet az Armageddonból: "Russzkij, amerikanszkij, ugyanúgy méd in tájván!"