29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • HöfEE
    #19057
    Jó de ezeket nem kell mindjárt az elején mind megvenni :D
    50k szerintem is reális én is kb annyit költöttem rá amit elkezdtem.
  • Punker
    #19056
    én leírtam mi a minimum a kezdéshez, hogy hogyan tovább azt mindenki eldönti magának :D
  • Mersant
    #19055
    ezen gondolatok tobbsege az en agyamon is atfutott, de visszafogtam magam, es csak akkor veszem meg ezeket ha lesz par milla folosleges penzem. (tehat valoszinuleg soha :) ) pedig marha jo lenne minden jatekra full autentikus cucc....
  • MuldR
    #19054
    Igy valoban. Es akkor nezzuk, hogy az elso ev vegere mennyi lesz ez az osszeg:
    Alap kinai szarramegy. Javitas, downgrade, tuningcso, jobb hopup: 20 000 ft
    Kell tartalektar, (midcap persze) + tolto: 11 000
    ft
    uj aksi, mert csajniz szarramegy+aksitolto: 15 000 ft
    taktikai melleny, mert tarakat nem tudja hova tenni, es amugy is mindig elhagyja a gyakorlo zsebebeol: 10 000 ft
    Jobb szemuveg, mert a gagyi mindig beparasodik: 10 000 ft
    50 000+ 66 000 = 116 000 :)
    Es akkor meg nincs benne hogy normalis gyakorlot vesz, mert az franko, +rohamsisak, mert 3x fejelte le az ajtofelfat+fejebe allt az ag. Backupnak kell egy GBB stukker, ahhoz ov+combtok, majd rajon, hogy a combtok szar, es vesz egy Bianchi ovtokot. Ekkor jon, hogy az eloszor valasztott AEG tul hosszu/rovid, meg egy snipa is kene, meg hat II VH-s jatekra is kell valami authentikus, mert az M4 hulyen nez ki, ja, es egy vietnamos gear is jo lenne.....
    $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

    Vagy nem mindenki csinalja hulye modon, csak mi?:)
  • Punker
    #19053
    ha csak alap fegyvert (kínai) + szemüveg + használt gyakorlót vesz az kijön 50-ből. ez a minimum induló, ha nincs bakancsa akkor kb 70k :D
  • MuldR
    #19052
    Te lattal mar olyat, aki 50 bol jatszott?:)
    Haver nemreg kezdte el, szoltunk neki, hogy vigyazzon, az elso 100 000 ugy tunik el, hogy nem veszi eszre. Kirohogott.
    Most 170 000 nel jar, es meg hosszu a lista, hogy mit szeretne. :)
  • Punker
    #19051
    felszerelés 50 k-től a csillagos égig mehet, a 2 játéknak köze nincs egymáshoz teljesen más a AS. a normál minőségű BB 1 HUF/db alatti áron van.
  • TOMSILENT
    #19050
    Hy!
    Én azt szeretném kérdezni hogy:
    - csak azt az L96-t lehet megvenni aminek fém a tárja mert olvastam egy másik fórumba hogy aminek nem fém a tárja meg 17-20 forint azok eltörnek meg ilyenek......
    - csak ezt szerettem volna kérdezni addig is üdv.
  • Jaffa 2843
    #19049
    üdv mindenkinek!

    én paintballozni szoktam járni, viszont ez az airsoft is érdekelne és lenne pár kérdésem
    ez az airsoft gyengébb tüzerövel rendelkezik mint a paintball? (megengedett értékre feltöltött állapotban)
    a védőfelszerelés gondolom ugyanolyan elemekböl áll, meg a játékok is hasonloak lehetnek gondolom.
    ami érdekel az az ára egy ilyen mókának
    paintballozni 2000 Ft (alapdíj)+löszer 10ft/db szoval nem olcso :S
    airsoftnál hogy alakul az összeg?
  • mstummer
    #19048
    Khmm... a kisfaludi esetről... Az emberke egyáltalán nemvolt részeg. Több helyen is hibázott...egyrészt hogy a 75mm-es bombát (eleve tiltott) nagyobb csőből lőtte ki. De a fő hiba az volt hogy fölé hajolt mert azt hitte nem sikerült begyújtani,vagy elaludt a gyújtózsinór.
    Roppant módon vigyázni kell az ilyenekkel. A baráti társaságban történt olyan 2 éve hogy a megvett bombáról vagy rakétáról (már nem emlékszem pontosan mi volt) kimaradt a késleltető rész,csak a szerencsén múlt hogy nem lett baj.

    Egyébként az RPG-re a WD féle módszer teljesen jó. Igaz ahhoz is két ember kell, de biztonságos.Felesleges a tüzijáték.
  • Justice RAT
    #19047
    Nálunk a 8. ról az egész társaság végignézte, amint valaki tüzijátékolt a réten előttünk. Hát kicsit hamarabb indult a tüzi: A fickó rá volt hajolva, fejbenyomta a raket, majd felrobbant a hasa alatt. A többi raket már nem találta el, mert eldőlt, és próbált kikúszni a hatósugárból. Mi rögtön nénóztunk neki az ablakból a gyerek mentőautójával.

    Szóval 2 centin múlt a szeme, vagy több. Kicsit felnyílt a bőre, úgy 10 centin a homlokán.

    Nem volt berugva, kinn volt a családja, feleség, gyerekek. /Ment is a virnyákolás/
  • HöfEE
    #19046
    Ha kihivnák esetleg a rendőröket akkor valóban lehetne ebből bonyodalom hiszen ahogy te is írtad, nem jogszerű a használat! Én ezt soha nem is tagadtam én csupán azt próbáltam elmagyarázni, hogy baleset ebből nem nagyon származhat. Visszatérve arra, hogy kihivják a rendőröket, van saját pályánk (hivatalos) és sport egyesületként működünk úgyhogy ebből a szempontból valamennyire védve vagyunk. Én sem sértésnek szántam amit írtam ha esetleg úgy jött le.
  • SG rock
    #19045
    Heló sziasztok!
    Sry, hogy itt reklámozom a cuccaim.. de ezt nézzétek meg, ha valakinek kéne felszerelés.
  • Hitman76
    #19044
    O.K. Rendben! De ettől még önamgában semmi sem változik.
  • Punker
    #19043
    rossz oldalról linkeled, a "vascső" a gyári vetőcső volt ami a készlet része abból kell kilőni a bombatelepet, és a manusz satu részeg volt szándékosan kukucskált bele, szal kb megérdemli kategória!


    szal nagyon rossz példa 1 jogos felvetésre.
  • Hitman76
    #19042
    Nos azt sem árt végiggondolni, hogy az AS eleve egy "szürke folt" a jogi megítéltés szempontjából, nem kell ezt még bonyolítani egy nyilvánvaló szabálysértéssel.
    Amúgy nem vagyok rendőr, csak igyekszem tisztába lenni a dolgokkal. Azonban kiváncsi lennék, hogyan magyaráznád el a helyzetet, ha egy "jószándékú" állampolgár kihívja rátok a jardot? Az AS részét talán megoldod, de az erdőbe rakétázás több helyen is sérti a törvényt.
    Félre ne érts, nem kötözködni akarok (mindenki úgy cseszik magával ahogy akar), csak megvilágítom a dolgot egy olyan szemszögből ami úgy látszik neked kimaradt.
  • Hitman76
    #19041
    Azt gondolom a lényegen ez mit sem változtat.
  • HöfEE
    #19040
    Ha nem csak erről az oldalról olvasnál híreket akkor tudnád, hogy ez a jóember azért halt meg, mert matta részegen , úgy próbálta begyújtani a rakétát, hogy gyakorlatilag ráhajolt a csőre. Most erre mit lehet mondani, ez kb olyan mint gyufával a kézben nézelődni a benzintartályban. Azt meg még nem is említem, hogy több tízezer rakétát lőnek el szilveszterkor és , ehhez képest hány baleset történt! Pedig ilyenkor nem kevés részeg ember rakétázik összevissza. Airsoftozni pedig csak tiszta fejjel jár az ember.
  • Hitman76
    #19039
    Az okos a más kárából tanul! klikk
  • HöfEE
    #19038
    Látom nem bírsz reagálni arra amit írtam, továbbra is csak a jogszabályokról irogatsz mikor nem is erről folyik a vita. Te tényleg vagy rendőr vagy, vagy jogász. De ha ettől megkönnyebülsz írhatnám akár azt is, hogy általában játékok után leszakadt végtagokat szedegetünk az erdőben... Nevetséges. Punkernak van igaza az egyetlen valódi veszélyforrás az a tűz kialakulásának lehetősége de azért igyekszünk erre is odafigyelni (pl. a pályán mindenhol vannak megfelelő távolságra vizeshordók/palackok elszórva, pontosan erre a célra, de még nem kellett soha használni). Én továbbra is azt mondom, ha ésszel csinálja az ember amit csinál, akkor nem lehet baj. Egyébként sokkal több balesetet okozhat pl. maga a pálya ha nincs rendbetarva (árkok, aknák, elszórt drótkerítés, vasdarabok stb).
  • Punker
    #19037
    ez elsősorban tűzveszélyes.

    nekem egyszer szilveszterkor sikerült kissé ittasan (érzitek az iróniát a törvényben hogy akkor engedélyezi csak a pirotechnikai cuccokat mikor az ország nagyrésze tudatmódosító szereket használ???) ilyen rakétát úgy leszúrni a földbe hogy nem lőtte ki magát és a lábunknál robbant, ami télen nem gond de nyáron az erdőben ebből simán tűz lehet.
  • Hitman76
    #19036
    A videó alapján nekem az jött le, hogy valahonnan szereztetek náhány ránézésre II. pirotechnikai osztályba sorolható (megvásárolható december 28-31 között) eszközt és azt nem rendeltetés szerűen használtátok! klikk
    A balesetveszályre fittyet hányva, egy kiszuperált vetőcsőbe dugtátok, amit a "kezelő" a vállára emelt. Mi van ha egy gyárihibás rakéta kiviszi valakinek a szemét, vagy egy életre elcsúfítja az arcát?
    A jogi háttérről nem is beszélve!
    klikk
    Ráadásul ugye mindezt videóra vettétek, és felraktátok a TeCsőre!!!
    Ugye nem csak számomra világos, hogy szó szerint a tűzzel játszotok!
  • MuldR
    #19035
    2 meterrol? Az sok! En talalkoztam olyan okostojassal, aki 10 centirol ! sorozott meg! Persze mindezt azutan, hogy raszoltam, hogy megvagy, merthogy nem akartam megloni.
  • HöfEE
    #19034
    Rendőr e vagy? Való igaz nem rendeltetésszerű használat, de szerinted használnánk e már lassan több mint fél éve, hogyha bárkinek bármi baja esett volna ebből? És a meghivásos játékainkon a többi csapatnak sem volt soha kifogásolnivalója ezzel kapcsolatban, sőt ha olyan pályán játszottunk ahol esetleg tudtunk használni "tankot" vagy egyéb járművet kifejezetten kérték. Mégegyszer elmondom ha ésszel használod akkor nem lehet baj. Nem is adjuk minden jött ment kezébe oda, megvan erre a "személyzet". Ez is hasonló eset mint a dobatás, csak nincs leírva. Akinek az iq-hányadosa minimum 3 jegyű az felfogja ,hogy 2 méterről nem húzok rá az ellenfélre egy sorozatot.
  • Hitman76
    #19033
    A felelőtlenség ott kezdődik amikor egy pirotechnikai eszközt nem rendeltetés szerűen használsz, és ott folytatódik amikor az ezen eszközökkel való visszaélést megvalósítod. Végül mindezt még videóra is veszed!
  • praksi
    #19032
    ja, nem is mondtam, volt a héten nálam a CYMA új fullfém MP5-je, meglepően nagyon jó konstrukció, masszív, nincs rajta öntési hiba; ráadásul egészen új a fegyvertest, 2 csap kihúzásával szét lehet szedni, és nem kell atomjaira bontani!

    Viszont a szokásos kínai hibák: rossz hézagolás, gyárilag 410 fps...
  • HöfEE
    #19031
    Az rpg kizárólag jármű kiiktatására szolgál. Valóságban sem emberi célpontokra találták ki.
    A felelőtlenség ott kezdődik ha valaki olyan hülye, hogy ezt nem fogja fel, hála az égnek ilyennel még nem találkoztam.
  • Hitman76
    #19030
    A felelőtlenség netovábbja!
  • praksi
    #19029
    mondjuk ha engem egy ilyen eltalálna, megtanulna a T. rakétázó sporttárs fog nélkül mosolyogni...
  • Kurfürst
    #19028
    Jóóóóóóóó
  • HöfEE
    #19027
    Hát ez elég gagyi :D

    Mi így rpg-zünk (az első próbálkozások láthatóak a videón ): BASErpg
  • DannyL
    #19026
    Én még középiskolában HÉV mérgezést kaptam, azóta prüszkölök a BKV-tól. Egyetemi időkben már inkább MÁV-al jártam be Gödöllőről akkora sokkot kaptam. Most meg autózom, mert a munkám szerves része.
  • Justice RAT
    #19025
    Mi meg a feleségemmel járunk be néha a városba, de kiszámoljuk, és szinte mindig olcsóbb kocsival. Ha a busszal olcsóbb, azzal megyünk.
    Ha már van autó, mert kell, akkor már nem számít a biztosítás. Nekem kell az autó, mert kertész vagyok, és szerszámokat vinni kell.
    És irigylem azokat, akik bringával vagy bkv -val járnak
  • degenerator
    #19024
    rpg
  • bardocz
    #19023
    3550.
    Nekem meg amióta kivették a mandulám,csak zúzódással voltam orvosnál,azt se bkv-n szereztem.
  • MuldR
    #19022
    Biztositas havi 2400 ft, dizel 5000 ft.
    Jo, nem fele, de meg mindig olcsobb. :)
    Arrol nem beszelve, hogy mig BKVztam az osszes epp aktualis jarvanyt elkaptam. Amiota autozom nem voltam beteg.
  • kvitya
    #19021
    Havi 4500 Ft az össz költséged, benzin, biztosítás, stb-vel..... nem rossz :)

  • MuldR
    #19020
    Aze nem kell bazdmegolni. Gazdag vagy. Kocsival fele annyibol jarok be, mintha bkvznek :P
  • praksi
    #19019
    aki mondjuk Szigetszentmiklósról jár be, az megizélheti a BKV-t.

    kérdés: Element csapágyakat használ itt valaki? a softair-en mintha azt olvastam volna, hogy kínai fegyverekbe az a legjobb, mert pl. a Guarder-től hajlamosak szorulni a kerekek.
  • bardocz
    #19018
    Hát bazdmeg,én meg minden nap BKV-vel járok.