29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • RoyalPredator
    #24145
    Legalább nem egy elhízott rendszergazdaféle vagyok, bocccs ;)
    Pusz.
  • Steel Painter
    #24144
    Kvitya! ha jó néhány olyan ismerősöm van!
    Akkor elég mozgalmas életed lehet, de legalább is, biztos tudnak érdekes dolgokat mesélni neked.

    Én alapból abból indultam ki, hogy szerintem a nagy átlag nem hord fegyvert, és nem így reagálnak egy ilyen helyzetben.
    Az előkészületek során az informálódáskor ezt is megkérdeztük, mint ahogy nagyon sok mindent még, lévén hogy eredetileg az D. István idősebbik fiát nem akartuk belevenni a buliba.
    Tudva hogy negatív véleménnyel van az airsoft-ról.
    Végül is be kellet avatni, ez volt mindenkinek a legegyszerűbb.

    (De most komolyan, tényleg volt olyan pontja az egésznek hogy lehet csak baj lesz belőle)
    paráztuk de mint az utóbbiakban kiderült, nem ez jött le az egészből.
    Ami szerintem érthető, mivel ezek a kulisszák mögött zajlottak.

    Más: Kamera
    Eredetileg nem is tudtam hogy hol találtak el a játék során, de hallva a találatot, ösztönösen vágtam rá a varázsszót.
    Este mikor feldolgoztam a videóanyagot, csak akkor vettem észre.

    De van olyan felvétel is hogy kétszer egymás után akkorát koppan az egész kamera a tégla falon hogy begerjed a mikrofon, mivel nem érzem a súlyát és ha benézek balról rendszeresen beleverem a falba.

    persze szörnyülködök ahogy amortizálom, de visszanézve a haverokkal, szakadunk a röhögéstől, hogy mekkorákat alakitok vele.
  • lac coo
    #24143
    Szerintem jó lesz a 3mm !Nekem tetszik .
    Csak ne kezdődne már ott is el, az úr ritkán szól de nagyot üt,( kinyalom a segged smile ..) tipusu faszság :(((
  • Punker
    #24142
    te tényleg fogyatékos vagy.....
  • bardocz
    #24141
    De 1-2 éve biztos nagyöregek csinálták, most meg nem
  • mstummer
    #24140
    Sztem ezzel a vacsorás dologgal semmi gond. Voltak beavatottak... ráadásul úgymond külső kérésre csinálták a dolgot. A kvitya által leírtak persze ettől függetlenül igazak...elsülhetett volna rosszul is.
    Alaposan át kell gondolni az ilyen szervezett dolgokat.
    Egyébként 1-2 éve ha jól emlékeszem pont itt voltak fent menyasszonyrablásos képek. Akkor érdekes módon senki sem akadt fenn a dolgon.

    Nagy nyilvánosság előtt azonban kerülendő az ilyen.

    Amin kiakadtam a múltkor az a pécsi egyetemi diákdiri választás. Nem tuti hogy airsofttal,de cikk szerint műanyag puskákkal rohangált pár diák. Néhány hónappal az ott történt lövöldözés után... van ész...
  • RoyalPredator
    #24139
    A fülek nem müxenek, meg valószínűleg ezért nem látnám a listát, hogy miből is van cikk írva.

    Ha lenne 1 lista, amin MINDEN eddig piacra dobott fegyver rajtavan, gyártók szerint, meg a többi dolog, akkor ott kényelmesen látnám hogy miről mit írtak eddig. Mivelhogy ha wikiszerűen korrektek és pontosak akarotk lenni, márpedig a projekt célja elvileg ez lenne, akkor ez elengedhetetlen.


    eHobbyAsia-ról nem akar vki rendelni?:S
    Beszállnék...
  • Bexter
    #24138
    Kifejtenéd bővebben? :)
  • RoyalPredator
    #24137
    Béndzsó ez a 6mm...
  • RoyalPredator
    #24136
    Nem fogjátok fel, hogy:
    Jól sült el a dolog.
    Idősebbek voltak ott, akiket ismertek, és nyílvánvalóan nem állt fle az önvédelem veszélye.
    Azaonosították magukat, pontosabban a történet szerint jelezték kilétüket. Hamisan is, és később rendesen.
  • kvitya
    #24135
    Zseniális kép, de komolyan... ilyennel még nem találkoztam és szerintem elég látványos.

    Vacsorás rajtaütéshez:
    jó néhány olyan ismerősöm van, akik önvédelemből simán lelőnének egy ilyen móka során, ha ismeretlen (nem azonosítható hivatalos szerv) arcok fegyvernek látszó tárgyakkal rajtuk ütnének vacsora közben. Jó eséllyel fel is mentenék őket.
    Ezért írtam, hogy nem biztos, hogy minden esetben jól sülne el a dolog. Erős a gyanúm, hogy ezen eset résztvevői közül is jó néhányan megfontolják, valóban jó társaságba keveredtek-e (de ezt természetesen senki nem fogja elismerni, csak épp 5 lépés távot tartanak majd).

    Mondjuk lehet, hogy túl pesszimista vagyok.
  • Steel Painter
    #24134
    Ott van a youtue felvételen is, csak nem lehet léptetni képkockánként a felvétel.

    Itt van a kép
    Épp a becsapódás és lepattanás közti állapotról.
  • Dick Riddick
    #24133
    Túl nagy volt a ping.
  • Steel Painter
    #24132
    Erről jut eszembe!

    Anno írtam: hogy készült egy videó ahol pont a kamera plexiét találták el.
    Bár azóta nem fényképeztem le a húzatott: de itt az a videó, ahol eltalálják a kamera plexijét.
    kamera

    Azt hiszem ezzel tartoztam ha már írtam róla.
    csak a sok munka miatt, mostanság csak este tudok gép elé kerülni.
    És akkor elég nehéz még ilyen kéréseknek megfelelni.

    De így legalább látható hogy pontosan milyen a képrögzítése a kamerának, persze DivX kódolásban.
  • lac coo
    #24131
    Jön a 6 mm ! :)))
  • praksi
    #24130
    miért lett lecserélve a banner?
  • Dick Riddick
    #24129
    Más az ha valaki otthon, jól ismert emberekkel játszik meg egy ilyen tréfát, és megint más az, ha kretén középiskolások/egyetemisták maszkokban, fegyverekkel ismeretleneket riogatnak. Ha Steel szüleinek természete hasonló mondjuk az én szüleiméhez, akkor túl sok baj nem lehet egy ilyen akcióból, maximum egy pertu kisüstivel.
    Ahogy olvastam a leírását, nekem nem az jött le, hogy hülyegyerekek randalíroztak egy vacsorán. Nem írt nagyképűen sem. Ha leírja mi történt, belinkel húsz képet és öt videót, az más lett volna. De nem így tett.
    Két kivetnivalót találok az egészben, az egyik az okozott ijedelem, bár azért nem hiszem, hogy bárkinek is megállt volna a pészmékere. A másik hogy pár valóban hülyegyerek még ötletet meríthet belőle.
  • Steel Painter
    #24128
    Ehhh bassz!
    Nem RoyalPredator, Lac coo-nak címeztem az utolsó mondatot!!!
  • Steel Painter
    #24127
    Hitman76! Nekem csak az a gondom hogy nem fórumozol hanem kötekedsz.
    Nem ismersz engem, nem tudod milyen a viselkedésem, a jellemem.
    És ugyan ez fordítva.
    Persze hogy kialakul egy kép a másikról.
    De én nem találok ki meséket a másikról.

    Tudod a szociális problémák ott kezdődnek,
    Hogy te alapjában a potenciális ellenfelet látod a másik félben,
    Én meg az embertársat aki véleményezi a leírottakat.

    Ha észrevetted volna, megpróbáltam kulturális irányba terelni a fórumozást.
    hogy kész érvekkel írd le,hogy mit nem találsz elfogathatónak az egészben.
    De te csak ócsárolni tudsz, amit nekem nem kötelességem elviselni.

    És bár fiatalabb vagyok nálad, még sok tapasztalatok híján.
    Egyet már biztosan megtanultam: az életkor nem jár együtt az intelligenciával.

    Úgy érzem mivel én kezdtem el, ezért nekem is kell tisztázni dolgokat.
    Elsősorban: Nekem senki ne veregesse a vállamat de ne is gratulálgasson.
    Itt nem erről szól a dolog.
    Az hogy pont airszoft fegyókkal voltunk, baromira mind egy és ha Gumi replika fegyverekkel megyünk ez a tényen nem változtat.
    Elfogattunk egy felkérést hogy meglepjünk pár embert egy vacsora keretében.
    úgy szerveztük a dolgokat hogy az ízléses határokon belül könnyen akadály mentessen zajlód-jón az esemény.
    (az hogy ezt milyen pontos előkészületek követték csak részlet kérdés.)

    Az elején mindenkinek voltak kétségei.
    Nagyokat dilemmáztunk hogy megéri e az egészet és hogy mik lehetnek a következmények.

    De mivel ilyeneket nem írtam le, ebből már az keletkezik, hogy mi dilettáns hülye gyerekek vagyunk és magamutogatók,
    akik verik egymásra a nyálukat és azt bizonygatják, hogy mekkora nagy fa*zok.

    Az hogy valakit arra biztatok hogy ezek után legyen laza és bevállalós:
    Ezzel nem azt írtam hogy: kezdjen el ilyen dolgokba mozgolódni.
    Ez ambíció növelés!
    Csak arra szolgál, ha adott egy alkalom, használja ki! Szerezzen élményeket!
    Hogy öreg korára nem mondja azt hogy ez kimaradt.

    kvitya csak elkezdett feltételes módban írni, ami szerintem olyan teóriákról szolt, ami nem fedi a valóságot.

    De Ő értelmesen leírta, hogy miért nem találja jó ötletnek!
    nem beletaposva az arcába a másiknak hogy Pár, feltűnési viszketegségben szenvedő srác, elvagánykodott bla bla bla...
    Szerintem érthető mire akartam kilyukadni?

    Nem fogok feleslegesen vitázni, hogy ki mekkora fanatikus rajongója ennek a műfajnak.
    Én sosem állítottam hogy én nagy airsoft penge vagyok.
    Ezért nem értem miért próbálsz belekapaszkodni olyan dolgokba, amikről nem is volt szó.
    Én tisztelem a tudásodat, legutóbb is a #24060 bejegyzéseddel tömören de precízen elmagyaráztad hogy miért nem úgy van ahogy az előtted fórumozok leírták.

    Szerintem mindent leírtam...
    És csak annyit kérek tőled hogy ne nekitámadj a másiknak hogy mekkora barom, hanem fejtsd ki hogy miért nem jó amit csinált.
    Mert lehet hogy a másik más szemszögből nézi a környezetet, és nem is gondol bizonyos dolgokra.

    MÁS:
    RoyalPredator! tudom hogy nem gondoltad komolyan, én sem úgy gondoltam!
    Nem vagyok szadista! csak vicc volt.
    Még akkor is ha nem ez következtethető ki.
  • RoyalPredator
    #24126
    O RLY?
  • Hitman76
    #24125
    Ühümmm! Értem!

    Ha nem csak srácok, hanem családapák is vannak a brigádban úgy mindjárt más!!! Így más igen is dicséretet érdemlő a dolog, s nem is értem, miért nem tapsikolunk hozzá, joviális mosollyal arcunkon!

    A fegyvereket eldugtátok, mert féltetek, hogy valaki részegen kárt csinál velük. Látom kezded kapiskálni!!!

    Az tisztán világít, hogy a fegyverkezelési kultúrátok, a béka segge alatt vagyon de igencsak mélyen s humorérzéketek is ott leledzik valahol mellette! Az pedig külön elszomorító, hogy az egész marhasághoz egy rendőr és egy titokzatos "rendvédelmi körökben mozgó" (!!!) személy is asszisztált! De ugye nekem vannak "szociális problémáim"!?

    Én értem, hogy most azt gondolod, valami nagyon jó dolgot vittetek véghez, és arra számítottál, mindenki elismerő szavakkal illet majd! De hívd segítségül 24 éved minden tapasztalatát, s próbálj meg felnőtt emberként tekinteni a dologra! Ha így teszel rájössz majd, hogy jó az ha valaki nem rejti véka alá gyermeki énjét és jó ha az embernek van egy hobbija, amit szível, lélekkel képes űzni, de van egy határ, amin túl csak nevetség tárgyává válsz!!!
    Aztán persze előfordulhat, hogy nem tántorodsz meg, és továbbra is fennen hangoztatod önnön nagyszerűséged, ezen "fergeteges kommandós akciótok" okán. Imigyen tovább veregeted a saját válladat,és nem érted, miért rajtad és nem veled nevetünk?!
    Ha így lészen, akkor kár is a szót vesztegetni a továbbiakban!

    Jah majd el felejtetem! A sztereotípiákból nem lehet kiábrándulni, és az elemzéseket nem lehet elsajátítani, az ember a "saját gőgjét" nem szokta "elfogadni"! Látom sokat készültél a napra, mely sejtésed szerint egyszer el kellett, hogy jöjjön, de legközelebb köpd ki a "fogalmazás gátlót", és vértezd fel magad legalább egy Értelmező kéziszótárral, mielőtt "csatába" vonulsz!

    Mielőtt azonban bőszen klaviatúrát ragadnál, válaszolandó égbekiáltó sértéseimre, kérnélek, hogy ne tedd!!!
    Belátom egy lúzer vagyok, szart sem tudok az airsoftról, komoly szociális problémáim vannak, "alapjában utasítom el a tényállást" (), kommunikációs tréningre sem jártam soha, így nem vagyok méltó ellenfeled, csak írogatok itten mindenfélét.




  • RoyalPredator
    #24124
    Honnan szeded ezeket a GIFjeidet?:D
  • DannyL
    #24123
  • RoyalPredator
    #24122
    O RLY?
  • lac coo
    #24121
    Jóvan, ölég is lesz ! :D
    A nyakon vágást meg pont nem így értettem, Steel ....!!! :))))
  • Steel Painter
    #24120
    Hozod a formád.
    De mióta figyelemmel követem ennek a fórumnak az életét.
    Szinte sejtettem hogy ez be fog következni.
    Csak azt nem hogy pont te fogod elkezdeni.

    Sajnos ki kel hogy ábrándítsalak a sztereotípiáidból mert korántsem vagy tisztába a dolgokkal és fa*zságokat irkálsz.

    Csak hogy tudd itt nem Pár, feltűnési viszketegségben szenvedő srácról van szó.
    Magunktól nem mentünk volna bele ilyesmibe.
    bár én még csak 24 éve járom ezt a planétát.
    A második legfiatalabb vagyok a csapatban, a többiek legfeljebb 5év és 18 évvel idősebbek, tőbükknek még családja is van.

    "elvagánykodott a rokonságnak a játékpuskáival"
    Öcsém hogy te mekkora lúzer vagy, hogy állítasz valamit ha ott se voltál.
    A fegyverek csak látvány elemek voltak, a jelenet végén úgy el dugtuk mint a lopott biciklit, Nehogy valaki alkoholmámorba elkezdjen hadonászni vele, amúgy sem akartuk továb riogatni az embereket.
    Egyébkén sem érdekelt senkit, hogy mik ezek, nem is foglalkoztak ezzel mert jó volt a hangulat.

    "Aztán ez mindenképp meg kellett hogy ossza velünk"
    Naná az élmények arravalók hogy megosszuk egymással!

    JAAA bocs, irigykedjél ha úgy érzed! Én nem irigység tárgyának szántam.
    "mert ők biza nem kispályások" Te már csak tudod mekkorák vagyunk!? azért mert megpróbáltunk leutánozni valamit ami az élet egy kis darabkája.

    "halovány lila fogalmuk sincs, mekkora baromságot is vittek véghez!" Légyszíves világosítsál fel minket! Mi akik a sötétségben élünk hozzál fényt az életünkbe ha kerüljünk veled egy színvonalba, hátha te tisztán látod a helyzetet.

    Rettenetes nagy poén, és igen is tessék rajta nevetni, meg megveregetni a vállukat, mert csuda jó dolog rárontani a családra, gagyi szerkóban, üvöltözve, műanyagpuskákkal!!!! Hitman76 neked szociális problémáid vannak!

    Már ne haragudj, de minden sorodból az elutasítás jelei látszanak.
    Én szeretem a negatív kritikát mert nem lehet megfelelni mindenkinek.

    A kommunikációs tréningen elsajátított elemzések alapján, te pont az a fajta vagy, akit nem érdemes győzködni, mert alapjába elutasítod a tényállást és a saját gőgödet tudod csak elfogadni, még ha azok nem is fedik a valóságot. Hát igen Szánalom!!!!
  • Hitman76
    #24119
    Pár, feltűnési viszketegségben szenvedő srác, elvagánykodott a rokonságnak a játékpuskáival. Aztán ez mindenképp meg kellett hogy ossza velünk, hogy majd jól irigykedjünk rá, mert ők biza nem kispályások, igaz halovány lila fogalmuk sincs, mekkora baromságot is vittek véghez!
    Rettenetes nagy poén, és igen is tessék rajta nevetni, meg megveregetni a vállukat, mert csuda jó dolog rárontani a családra, gagyi szerkóban, üvöltözve, műanyagpuskákkal!!!!

    Szánalom!!!!

    Imigyen kell az airsoftnak hírét kelteni egy nyilvános fórumon!!! Gratulálok!!!
  • Steel Painter
    #24118
    Hidd el, erős volt a kísértés
  • lac coo
    #24117
    Hát én azért valakit nyakon vágtam volna, csak úgy barátilag a poén kedvéért!


    Más :

    Erre a Cm.42-re nem lehet infrabakot szerelni red dotnak ...?

  • Steel Painter
    #24116
    HE He he... Igaz! De!
    Csak annyi a bibi a teóriádba, hogy D. István idősebbik fia Rendőr, az ifjabbik fia is rendvédelmi körökben mozog, és beavatottak voltak ők is.
    Az ifjabbik is részt vett az akcióban.
    (Elég furcsa fantáziád ha azt hiszed hogy mindenki fegyverrel jár családi vacsorákra.)
    A vendégekről minden információ megvolt.

    kvitya! az a gond hogy nem vagy elég laza. Légy bevállalós.
    És ha Rendőrnek adtuk ki magunkat? Akkor mi van?
    Te még sosem játszottál szerepet?
    Ez csak játék! Egy szűk családi kőrben!
    Nem vad idegenekre rontottunk rá ön bíráskodni.
    Senkinek nem eset bántódása, nem törtük be az ajtót, senkit nem ütöttük rúgtunk sün alakzatban.
    Mellesleg meg volt vitatva a dolog hogy meddig mehetünk el a játékba.

    Ezért volt jó móka.

    ------------------------------------------------------------------------
    Mellesleg aki éles önvédelmi fegyverrel rendelkezik, annak viselési engedélye is van, és alkalmas pszichológiai vizsgával rendelkezik.
    Ezért nincs olyan hogy stresszes állapot.
    És az tudja hogy mikor és milyen esetben lehet használnia a lőfegyvert, de ebbe most nem mennék bele.
  • kvitya
    #24115
    Mondjuk egy stresszesebb vendég le is lőhetett volna az önvédelmijével. Ha pedig rendőrnek adtátok ki magatokat, akkor tv.-t sértettetek.

    Egyik sem tűnik jó mókának......
  • Steel Painter
    #24114
    Nos akkor minden úgy kezdődött:
    Ez egy szűk családi környezet, ahol évek óta bevett szokás hogy megvendégelik egymást nagyobb alkalmakkor.

    Az egyik ilyen alkalommal G. István kijelentette!
    Legközelebb csak akkor hajlandó részt venni ilyen vacsorán, ha lesz sztárvendég!
    D. István erre azt találta ki hogy ha G. István sztárvendégeket akar. Megkapja!
    Nos akkor itt vannak a sztárvendégek!

    Előkészületek:
    Mind ez már jó egy héttel le lett szervezve, úgyhogy volt időnk felkészülni.
    Felmértük a terepet hol lesznek az asztalok, ki nagyjából hol fog ülni, az emeleten mennyien fognak tartózkodni, ki lesz a konyhába stb.
    Ezek után begyakoroltuk a bevonulást, kinek mi lesz a feladata.
    szóval előkészültünk.

    Megbeszéltünk egy jelet, hogy ha eldurvulna a rajtaütés, vagy valaki nem észi jól magát, netán rosszul lesz, akkor leállunk és módosítunk a szerepen. (Ez fontos mert nem tudni hogy nem e kapnak szívrohamot)

    Az akció napja: este 7:30:00
    Eljött az éjszaka, mindenki a garázsban taktikai mellény, sisak, egységesen hogy hitelesebb legyen.

    Vendégek a szobákban...
    D. István kimegy a csengetésre, káromkodva!
    Ki merészeli megzavarni a vacsorát.
    Egyből gyors kötöző bilincs a kézen, de még mindenki csendben.

    D. István megadja a jelet, sorbaállás, én voltam a harmadik.
    Mivel most is felvettem a kamerát az én feladatom volt hogy rögzítsem a belépés pillanatait és biztosítsam az ebédlőben tartózkodókat.
    rajtaütés
    Ez az általam készített felvétel. (többet nem mutathatok belőle)

    Berohanunk, üvöltözünk, nincs ellenállás, mindenik marad ahol van!
    D. Istvánt betoltuk az ebédlőbe hogy lássa mi történik.

    Döbbent arcok...
    ...G. Istvánt földre! magától fekszik.
    Adunk neki is egy gyors kötöző bilincset, persze ügyelve nehogy megsérüljön!
    Aztán meg felvilágosítjuk hogy mik a vádak.
    G. Istvánt elfogadja a vádakat!?
    Ekkor D. István felszólal!
    Nem e lehetne ez másképpen rendezni? Mondjuk pálinkával? (ez volt a jel)
    És itt érezhetően megváltozik a környezett fegyver le enged, pezsgő elővesz az oldal zsákból mindenki nevet kezdődik a buli!

    Hát bevallom nekem ez nagyon jó élmény volt.
    Csak kívánom mindenkinek hogy átélje egyszer. (persze a kommandós nézetéből)
  • Bexter
    #24113
    Ha már videot nem kapunk ird le részletesen mi történt :D
  • RoyalPredator
    #24112
    Hallod, én kicenzúrázom neked úgy, hogy totál összemosom az arcokat, ami mondjuk eléggé elcseszné a videót, vagy csak a szemükre rakok fekete téglalapot.

    Azért lazán youtube prank féle dolog, kérdezd meg nyugodtan, rendesen, kijelentve hogy ez egy vicc volt, hogy legyen vmi izgalom az amúgy elcsépelt és kínos vacsorához. ;) Hiszünk benned!
  • Steel Painter
    #24111
    Sajnos akár hogyan szeretném, nem lehet.
    Túl bonyolult lenne az eljárás.
    erről is engedélyt kértem hogy feltöltsem ezt az 1 képpet a netre.

    Mivel Magánszférába készült a videó és nem közterületen, és senki nem volt felvilágosítva hogy felvétel készül róluk.
    Ezért az esetleges ekkor keletkezett atrocitások és kisseb sérelmek miatt,
    megértem hogy semmilyen fodrában nem akarják magukat a monitor képernyőén viszont látni.
    Persze a végén mindenki röhögött és beindult az élménybeszámoló, hogy ki hogyan ijedt meg.

    Ez egy privát felével volt.
    Ezért tiszteletben kel tartani az akaratukat, meg persze a személyiségi jogaikat!



    Azért hihetetlen hogy mennyi különböző reakciót lehetett látni.
    Volt aki lemerevedett, de volt aki zavarában röhögött és nem tudta hogy mit csináljon, sokan ledöbbentek,
    egymástól kérdezgették hogy most mit csináljanak, gyakorlatilag pszichológiailag leblokkolt mindenki. (persze ez volt a cél)

    Mindenesetre egy személyt (G. Istvánt) előállítottunk nagy-mennyiségű kábítószer birtoklásért, a felesége nagyon meglepődött!
    hát még G. Istvánt Úr!
  • evilzombie
    #24110
  • SG rock
    #24109
    ez mekkora ötlet xDDD... vhogy csináld meg , hogy az arcok ki legyenek takarva. Ezt muszáj lesz felraknod.
  • lac coo
    #24108
  • Steel Painter
    #24107
    A hétvégén Razziáztunk egy kicsit :-D

    Az egyik haverom megkért, hogy dobjuk fel a családi vacsora hangulatát.

    Volt ott minden, rejtett kamera, mit sem sejtő vacsora vendégek, gyors kötöző bilincs, ordibálás, leteperés, tudjátok ahogy illik.
    Jó lett a videó! De személyiségi okokból nem rakhatom fel.
    Így be kel érni ezzel a képel.
    commando raid
  • praksi
    #24106
    Mercedes Sprinter :DD
    de tegnap sikerült venni, szal mégse kell :)