73
Minden amit a fogászatról tudni szeretnénk!
  • LoSA
    #73
    Nah, kihúzták a bölcsességfogamat... Hát nem volt kellemes! És még ami ezután jön?!?! :(
  • LoSA
    #72
    fugzor1993: Köszi szépen az értelmes választ! ;) thx
  • fugzor1993
    #71
    lefog szakadni az egész fogsorod ha a kedves nővérke 10 cmeres átmérőjü tüvel belebasz egy nagyot hewheh XD
  • fugzor1993
    #70
    ahha, ha kihuzzák a bölcsesség fogadat elveszted a bölcsességedet és tudatlan leszel + kinő egy ujjabb fog a helyére, de az más a butaság fog lesz:)
  • LoSA
    #69
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy... Van-e itt olyan, akinek kihúzták a bölcsesség fogát?! Mert én erősen gondolkozok azon, hogy kihuzatom, mert egyre több vele a bajom, problémám, de azért be vagyok egy kicsit tojva... :) Van valakinek tapasztalata, élménye ezzel kapcsolatosan?
  • damned17
    #68
    nem fog soha ránöni,le kell majd cserélned noemális orvosnal. sztk_s orvos csinálta?
  • damned17
    #67
    sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy ismeri e valaki dr.Kalmár Gabriellát?
  • andrew1988
    #66
    nincs... max azt fogod érezni, amikor elkezdi szép lassan belőni az anyagot, de az csak egy 0,10-ed másodperc :)
  • MaRee
    #65
    Életemben először megyek holnap után fogászati kezelésre(nem vicc, soha semmit nem csináltak még a fogaimmal), mert lyukas elől egy fogam és kicsit parázok az injekciótól.Bár mindenki azt mondja hogy nem fáj és neten is olvastam hogy a fogínyt is bekenik valami zselés anyaggal amitől még a tűszúrást sem érzed :) Nem vagyok tű fóbiás vagy ilyesmi, csak még soha nem szúrkáltak tűvel a számban azért fosok :D Nektek mik a tapasztalataitok?Van mitől félnem?:D
  • andrew1988
    #64
    sziasztok!

    ma kaptam meg előre a hidamat, és az lenne a kérdésem, hogy van egy kis hézag a híd és az ínyem között... az orvos azt mondta hogy elöl ráfog nőni az íny, de a hátsó részre nem mondott semmit?
    ott ugye nem marad meg a hézag?, csak mert igy elég kellemetlen inni és enni
  • mavado
    #63
    Már kezdek helyre jönni( remélem ).Amúgy nem sztk-ban voltam ,oda alapból be sem teszem a lábam . A Hétföből nem lett semmi ,mert szerencsémre szabin volt az orvos (faxom),úgy h várnom kellet csütörtökig.
    A doki csiszolt belőle vagy mi ,mert azt mondta hogy hozzá ért a felső fogamhoz egy pontba ,és ezáltal "túl lett terhelve a fogam ", de ha továbbra is fenn áll a fájdalom akkor vagy gyökér kezelés vagy húzás(inkább egyik se ).Majd kiderül. Jövő héten megyek vissza .
  • petyka2
    #62
    Na mit sikerült csinálni vele? Sztem túlfúrta az orvos, ha igy van, akkor most már biztos gyökérkezelni kell...Fogadok vmelyik SZTK-ban voltak ennyire precízek.:(
    Nekem évekkel ezelőtt történt ilyen, túlfúrta a barom fogorvos, utána úgy fájt, hogy majdnem beleőrültem.
    Utána gyökérkezelni akarta a barom, de mondtam inkább húzza ki, mondhatom életem meghatárázó élménye volt fogászattal kapcsolatban. Beletőrt, vésés, majd szájszebészet-az ellenségeimnek nem kivánnám.
    Most, mióta fizetős fogászatra járok, kezd visszajönni a bizalmam, a fogorvosok irányába-nem olcsó, de sajnos megéri.
  • mavado
    #61
    hali. volt egy lyukas fogam (soha nem fájt ).tegnap előtt betömték ,de azóta fáj :S lehet ilyen hogy fáj ,vagy valamit elkúrtak?.ismerősöm azt mondta hogy ideg kezelni kellett volna.Én nem tom nem vagyok orvos. tököm kivan, és mivel agusztus 20. volt meg még hétvége is . igy leghamarabb hétfön tudok vissza menni :(
  • petyka2
    #60
    Igen, be lehet tömni, nekem is ilyen szemét módon mennek tönkre a fogaim..:(
    Sztk fogászatot hanyagold, ha anyagilag megteheted. Fizetős fogászaton rögtön röntgennel kezdenek, ami azért hasznos, mert sok esetben, már a síma tömés nem segít.
  • EasyLife
    #59
    Sziasztok!
    Ha egy fog oldalt lyukas(inyalatt egy vízszintes csíkban) olyankor mit lehet vele csinálni? csak kihúzás vagy azt egyáltalán lehet fúrni? :S esetleg ózonnal hozzáférnek?
  • cargame
    #58
    Sztemm ilyen nincs...XD Ki kell hogy bird...de ezcsak sztem:D
  • w77d
    #57
    senki?
  • w77d
    #56
    sziasztok! Nem tudtok valamit, ami gyorsan múlasztja el a fogászati érzéstelenítő hatását? Holnapután megyek fogászatra, de nem sokkal utána egy megbeszélésem lesz és nagyon szar úgy tárgyalni, hogy nem érzem a fél arcom.....
  • Trade
    #55
    hello nagyon fontos lenne tudnom hol csinalnak ilyen "kapirgalast"
    furas helyett
  • HD JOHNNIE
    #54
    Jól számoltad? Sztem akkor csak simán ínykezelés lesz. Illetve a többi a dokin múlik majd, h mit lát :)
  • csgj
    #53
    Kösz, ezek szerint akkor nekem már kint van mindegyik bölcsességfogam. Legalábbis alul. És az egyik mögött van megdagadva az ínyem (ami fáj, persze...). Szóval a bölcsességfoghoz nem sok köze van...
  • gbc csabika
    #52
    Üdv!

    Nekem az egyik nem nőtt ki, és tavaly derült ki egy fogröntgenből, hogy azért mert fekve volt bent, rágófelülettel előre, nyomta az előtte lévő fogat, aminek azu oldalán vékonyodott a zománc stb. szal ki kellett venni. A lényeg az hogy sztem annyira azért nem vészes a dolog, pedig nekem csontot fúrtak ott meg minden, de másnap már csak egy fájdalomcsillapítót kellett bevennem
  • HD JOHNNIE
    #51
    Benne vannak. Namármost, egyik cimborámnak is be volt gyulladva az ínye, azt kezeltetni kell. Aztán, ha mégsem akar elmúlni a gyulladás, akkor könnyen meglehet, hogy ki kell húzni. Ő is így járt. Az egyik oldalon sikerült lelohasztani a gyulladást a másikon nem így húzni kellett. Illetve lehet olyan is, hogy eleve lyukasan nő ki a bölcsesség fog amit szintén húznak.
  • csgj
    #50
    Na most, a 32 fogban benne vannak a bölcsességfogak is? Csak mert nemtom, hogy szimplán csak be van gyulladva hátul az ínyem a bölcsességfog mögött, vagy az pont a bölcsességfog, ami löki az előtté lévő fogat, és nyomja az ínyemet... Az utóbbi nem lenne vmi fantasztikus lehetőség :S 18 éves vok, nem lenne jó már most kihúzatni vagy műtetni.
  • P4C3
    #49
    Hát igen, maga az érzéstelenítő az irtó kellemetlen, de megéri kérni, ha nem kapnál! Így lényegesen elviselhetőbb a procedúra :)
    Pont a napokban botlottam bele egy fogorvosi blogba (www.doctordent.hu) Itt elvileg lehet kérdezni majd mindenfélét és a dr. válaszolni fog.
  • FrezeR
    #48
    ha gyulladásban van a fogad akkor bizony fájhat. egyébként kibirható, de az érzéstelenitő mindenképpen segit. Tény, hogy az injekció sem kellemes de szerencsére nem tart sokáig a pillanat :) Tudod tesztelni, hogy milyen érzés ha az inyedet picit a körmöd hegyével megszúrod :)
  • Xbox360xD
    #47
    sziasztok! nektek furták már a fogatokat? mer holnap megyek fogászatra, és kicsit parázok, mert még sosem furtak nekem...(lehet hogy most se fognak, de lehet hogy igen...)
    na szal a fúrás az mennyire fáj? és az érzéstelenitő?
    bocs a hülye kérdésért:D
  • Sekler
    #46
    hali egy kérdésem a tájékozottakhoz!
    "kifejtéssel" vagy hogy hívják, ki vették az egyik alsó 8-as fogamat, viszont ugy varrták össze, hogy oldalt az íny ráfekszik a 7-es fogamra. Szeretném megkérdezni hogy direkt így csinálták vagy a duzzanat miatt vagy miért van ez? Attól félek, hogy ha így marad és így forr össze az nem lenne se túl esztétikus se célszerű..
    tud valaki segíteni?
    amugy 45 percig tartott, furták-faragták vésték minden ami lehet és rohadtul fájt...
  • Magnumrolcsi
    #45
    Elől nem kellemes az érzéstelenítő még mindig fáj, lassan 2órája, hogy kaptam. :(
  • vinczekrisz
    #44
    Jómagam kétszer voltam fogpótláson. Egy biciklibaleset következtében az első két felső fogam V alakban tört le. Hát, remekül nézett ki. Először SZTK-ban próbálkoztam, de két alkalommal sem érte meg a pótlás a reggelt. Pedig nem egy kellemes érzés a csiszolás, szárítás... huh. Aztán fogtam magam és elmentem a Madách Dentálba. Ott azért már más volt a felállás. Teljesen korrektek voltak és profik. Elsőre olyan szépen megcsinálták, mintha soha nem történt volna vele semmi, és reggelre is a fogsoromban maradt. Szerintem érdemes őket meglátogatni, ha valami gond van. Nem túl olcsók, de most van egy kedvezményük, amivel azért lehet spórolni: http://www.madachdental.hu/reglapkedvezmeny.aspx
  • Adam69852
    #43
    novella rulz :D
  • Adam69852
    #42
    majd a másik fogam ugyan az de a másik oldalon abbol meg kiesett a tömés.. doki asztmondja hogy asse lehet megmenteni de nem mentem vissza majd egy évig. :D Semmi gondom nem volt azzal a fogammal addig. Aztán anyám mondja hogy éppen kikéne próbálni egy uj cuccost és ingyen lenne én meg hogy aké. Megint kaptam 3 lidokain löketet csak most mindkét oldalra hátulra az izomba grrrr nagyon szar volt váá még emlékezni is. A 3.at meg az inyemre csurgatta nem tom mért :D de vicces érzés volt :D
    Aztán mondták hogy öblitsek de majdnem leköptem az asszisztenst hehe me amugy tök laza voltam és egybQl hatott a dolog.érdekes... vagy 1 órát voltam bennt mert fúrás helyett a kapirgálást választottam. Ez az uj cucc egy ilyen maró xar volt amit benyomtak a fogamba és megvárták még feloldja a tömés réteget. Majd elkezdte kaparni egy ilyen vacakkal nem tom mivolt az de sokáig tartott aztán szépen betömte és miostmár nincs gáz vele. ennek azért örülök de sajna nem soká vissza kell menni mert egy másik fogamban kezd szarozni az ideiglenes tömés ami már 1 éve van :D hehe de amugy nincs gond avval se csak a hidegre kurva érzékeny
  • Adam69852
    #41
    hali
    váá az én történetem iszonyú(számomra :D
    ööö régebben volt egy lyukas maradandó fogam aminek szuvasodott a lyuk körül. Nos egyszer benne maradt a rágómban egy darab és bazi nagy juk lett ott. aztán asztmondja a doki hogy már nem lehet megmenteni, kikell húzni. Má akkor olyan fejem volt mintha citromba haraptam voltna...
    Jött az elsQ lidokain löket a fogam elé aztán egy második a fogam mögé majd egy harmadik arc belsQ részébe hogy ne sugárzódjon a fájdalom..
    akkor tiz perc után se éreztem a zsibbadást de behívtak mert az idQ pénz.Elkezdte lazitani az inyemet már az elég xar volt aztán elkezdte a fogamat basztatni mikor húzta majd kiugrott a szemem! Váááá amugy azért nem hatot az injekció mert tul stresszes voltma. Majd mikor mentem hazafele akkor kezdett a lidokain hatni miután megnyugottam szal egész este bevolt tömve a szám hogy ne csurogjon a nyálam XD
  • htlecso
    #40
    Azért írok, mert hátha segítek azoknak, akik hozzám hasonlóan nagyon félnek a fogorvostól. Volt 2 teljesen letörött fogam. Sokáig nem mertem velük fogorvoshoz menni,mert az ember annyi minden hall/olvas össze a kalapálás / vésés borzalmairól, hogy az őrület. Aztán összeszedtem minden bátorságom, és elmentem egy győri magánklinikára. Mondanom sem kell hogy féltem, felváltva villantak fel bennem a gyökérfogó és a véső képei meg a borzalmak amiket lehet olvasni az interneten a fórumokba.
    Székbe beültem. Doki injekció elő, s mindkét hátsó felsőbe kaptam egy injekciót. Egyáltalán nem fájt. Utána mondta a doki hogy kapok egy harmadikat is a szájpadlásomba, s mondta, hogy ez jobban fog fájni. Hát az sem fájt, inkább kellemetlen volt. Utána 10 percig zsibbadtam, s közbe kérdeztem a dokit hogy mi lesz, hogy szedi ki, rákérdeztem hogy vésni fog e. Furcsán nézett rám, azt mondta, hogy nekik nincs is vésőjük, ők ilyen módszereket nem alkalmaznak. Kicsit megnyugodtam. Jött egy gyökérfogóval, s nagyjából 5 perc alatt kivakarta mind a három gyökérmaradványt. A legkisebb fájdalom nélkül. Kellemtelen érzés persze hogy a szádban turkálnak, de tényleg nem fájt, pedig gyulladt volt a fogam és féltem hogy igy nem hat majd az érzéstelenítő. A másik fogammal kicsit több volt a macera, de különösebb fájdalom nélkül kiszedte azt is. Pár öltéssel összevarta a fogínyt. Mosolyogva mentem ki a rendelőből. Nem hittem volna, hogy ennyire simán ki lehet szedni ínyig letörött fogat. Ne féljetek elmenni, és ne tartsanak vissza senkit a rémtörténetek, emberi humánus módon ki lehet szedni a maradványt fájdalom nélkül! AKit érdekel, hol voltam, keressen meg bátran imélbe.
  • htlecso
    #39
    Én egy győri fogászaton jártam nemrég, az első két fogamon volt egy egy lyuk. Azt fúrták s tömték. Sem az injekció sem maga a fúrás nem fájt sem közbe sem utána.
  • dindike
    #38
    Látom kihalt ez a topik..pedig szerintem nagyon izgalmas dolgokat rejt a fogászat. Tudtátok, hogy Magyarországon a legtöbb ember csak akkor jár fogászatra hamár fáj a foga? Átlagosan mindenkire jut 10 db hiányzó fog!!! Pontosan azért, mert már csak akkor mennek, ha fáj a foguk..Szóval mossátok szépen a fogaitokatés menjetek fogorvoshoz...ugyanis ma már nagyon aranyos és kíméletes fogorvosok is léteznek. Ha valaki tanácsra szorul e téren..írjatok bátran, ha tudok írok vmi okosat rá
  • RelakS
    #37
    Múlt hét hétfőn vették ki a bal alsó 8-ast. Negyed óra ácsmunkájába került a dolog, de megcsinálta...
  • JokerSpArX
    #36
    hello ! 14 éves vagyok és azt szeretném megkérdezni hogy van 1 lukas fogam és néha kur.án fáj. azt szeretném megkérdezni hoyg tejfog vagy csintfog lehet e??
    szemből nézve az 5. fog. de még nem esett ki onnan fogam szal nemtom.
  • steweee
    #35
    nem tudja vki hogy a fogmegtartó kezelések közül van e amelyik nem tartozik az ingyenes kategóriába? nekem az a problémám hogy másfél évvel ezelőtt egy amalgántömést kicseréltettem fogszínűre(már nagyon régi tömés volt)fogászat körzeti rendelésen, és pénzt kértek tőlem arra hivatkozva hogy ez egy hátsó fog amiért fizetni kellm mert sok bele a tömőanyag.ez még rendben is lett volna, de egy éve a tömésre a garancia, kb addig bírta, bár erősen megkopott addigra is, de most már teljesen kipergett, csak egy nagy lyuk van a fogamban.hová lehet ilyen panasszal fordulni? fel akarom jelenteni a fogorvost szakszerűtlen ellátásért!
  • Takimate
    #34
    mások=másik