106
Nem tulzas ez egy piciket?
  • Tikal #106
    öööö, marylin manson? lol
  • Yetike
    #105
    MANSON FOREVER! LE A DÍDZSÉKKEL!
  • Tikal #104
  • ThePartyFace
    #103
    Jaja!
    Meg is hallgatom:) Remelem mindenki megszereztem mar a rádiódídzséjs livesettet...
  • Randal
    #102
    jójó, mondom, hogy nem vagyok jártas a műfajban:)
    de azé Náksiéktól hányok
  • Hype
    #101
    Jaja ők nagyon ott vannak!
    Hip-hop dj don't play techno!
    MAYDAY 4ever!
  • ThePartyFace
    #100
    Mr. X & Mr. Y !
    Ok is csinalnak allatsagokat es a zenejuk is kiraly:)
  • Hype
    #99
    Hú nagyon teccik amit ezek a hip-hop dj-k csinálnak technikaliag de sajna a zenéjük nem jön be :( De azér jó nézni őket!
  • Tikal #98
    #93, de még nekik is elődje volt a mindenhato reggae
  • fluga
    #97
    mé' honnan?
  • fluga
    #96
    TE MINDIG MINDENHOVA FASZSÁGOKAT ÍRSZ? kezd kialakulni a jellemképed. te olyan "mindent-másképp-csinálok-mert-az-a-jó-és-igy-érzem-jól-magam-mosolyogva-tűröm-hogy-lefaszozzanak-mert-én-mindenki-felett-állok" (KURVA NAGY BIRKA BAROM) gyerek vagy. el kellene tőled venni a klaviatúrát és berakni a zárt osztályra. remélem eccer beszólsz vmi kétajtós bidermeier szekrénynek,aki lever mint vak a poharat. elég ha csak nekem szólsz be 1ébként
  • Tikal #94
    Scratch
  • Tikal #93
    Igy kell ezt csinálni:

  • VinylToy #92
    Szerintem róla még ezt nem mondhatjuk biztosan, majd meglátjuk, az e-klubbos mixébe belenéztem a zenei ízlésével nincs semmi gond, pörgös house vonal amit nyomott a hétvégén, nekem bejött! :)
  • ThePartyFace
    #91
    Ugyan ez a baj kismocsokkal...
  • Alien!
    #90
    igen hát ez elég gáz....
  • VinylToy #88
    Nem azzal van baj hogy "Őnagysága" Sterbicikli milyen muzsikákat játszik, hanem azzal ahogy eladta magát a médiának, szóval az összes klubber nevében mondhatjuk hogy ő a dj szakma szégyene! :(((

  • [Walaki]D`Lair
    #87
    Na ez nagy faszság! Hatalmas nagy!
  • Tikal #84

    és cowboy sapkát is visztek?
  • Alien!
    #83
    na ja,egy Riviera,Angel Alanis,Jay walker pont arról híres,hogy kommersz...Az nem gond,hogy kint minden híres house dj ugyanezt jácca...nálunk ez magyaroknál akkor is kommersz....
  • shaba23 #82
    Ti Buffalóban jártok szórakozni?
    :)
    LOLLEREK
  • ThePartyFace
    #81
    Rush egy allat :) ... de nem a techno felistene. Csak siman egy allat.
    Randal: Spigiboy közel egyenlo Naksiekkal, csak kicsit szarabb mixeket keszit:P
  • Lion
    #80
    :o))))))))))

    nem semmi tények ezek.
  • Hype
    #79
    Bocs hogy kötözködöm de ne említsük már egy lapon Rush-t meg Sterby-t. Rush a techno félistene, nagyszerű mind zenlieg mind emberileg is, míg az utóbbi egy kommersz köcsög! Ég és föld a kettő!
  • Jano
    #78
    Addig engem sem érdekel tovább a téma, amíg te leszarozod a hozzászólásaimat, és ahelyett, hogy valami normális észérvvel támasztanád alá gondolataidat, csak azt írod az enyéimre, hogy hülyeség.
    És amennyiben te tudod, mi a disszonancia, írd le ide nekem nyugodtan. (Nem mintha nem tudnám.)
    Eddig azt látom, hogy kapkodva véded ezeket az embereket, csak épp az okát/alapját nem fedeztem fel, miért.

    Na viszlát!
  • Lateralus
    #77
    Jano:

    Valami zenei enciklopédiát nyugodtan keríthetnél, és átrághatnád magad rajta. Azután majd nyugodtan, anyázás nélkül, észérvekkel elbeszélgethetünk karmester nélkül játszó nagyzenekarról, 0 tudású DJ-kről, mert eddig alaposan mellélövöldözöl. Addig nem érdekel a téma. Majd szólj, ha legalább azzal tisztában vagy, mi az a zenei disszonancia és a hangolatlan hangszerek közti különbség !

    A "kisfiúkám" a végén nem kellett volna. Én nem vagyok olyan srác.
  • Randal
    #76
    Nem nagyon tudok beleszólni a vitába, mert én metálos vagyok:))
    De annyit tudok mondani, hogy azért Sterbinszky, Spigiboy, DJ Rush, Newl, Yonderboy meg a többi nagy ember azért TUD zenét csinálni. Mievl nem vagyok fanatikus metálos meghallgatom ezeket is(szobatársaim ezt szeretik, meg bátyjám is) és azért van különbség közöttük meg a faszom Náksi vs. Brunner meg a többi faszkalap között akiktől hányni tundék....
  • ThePartyFace
    #75
    Fogalmatok sincs arrol, hogy mit fikaztok, amikor a nagy djkrol beszeltek...nem vagytok tisztaban azzal, hogy mit csinalnak es az miert jo. Ez van:P
    Azert nem kene vaktaban okoskodni:/
  • Jano
    #73
    Az biztos! Sz@rik bele, egy rakat pénzt fog keresni, miért izgatná ez néhány fórumhuszár?
  • Jano
    #72
    Aha. Korrekt!

    Persze, én is csak az általam vont párhuzam alapján találtam hasonló dolgokat, de belátom a különbségeket is, már ha csak azt vesszük, hogy teljesen más társadalmi réteget céloznak, más a körítés, stb.

    Viszont pl. a jelen esetben kismocsokról, és a rendkívül jól segített karrierű Sterbiről nem is kívánok érdemben nyilatkozni.
  • Jano
    #69
    Nem is ilyen formában akarom összehasonlítani a kettőt. De persze a DJ-knek is van "iskolája", és súlyos pénzeket lehet kiperkálni egy tanfolyamra (ismerős megtette), és tény, hogy a karmesterségnek olyan formában komoly a képzési háttere, hogy diplomát kell szerezni belőle.
    Csak szerintem ez egy mondvacsinált dolog. Az okokat már leírtam. (#55)
  • Jano
    #67
    A kottáról játszott zene hogy lehetne már disszonáns? Akkor disszonáns a zene, ha félre vannak hangolva a hangszerek.

    Igen, amennyiben a zenészek a karmesterre hagyatkoznak, valóban másképp adják elő a zenéket, mivel ilyenkor ő irányít. De hidd el, hogy egy gyakorlott, összeszokott zenekarnak nem kell a karmester, hogy eljátsszon valamit.

    Különböző DJ-k is máshogy keverik ugyanazokat a zenéket, nem? :D
  • Cat #66
    aaaaaaaaaaaaaaaaaa

    a karmestereket nagyon nagyon ne keverd bele!

    "bármit eljátszik a zenekar, ez tény" - csak a zene egy bizonyos szint felett nem arról szol, hogy eljátszák

    a karmester hozza össze a többtucat embert egységes egésszé, nélküle szétesne, disszonáns lenne a hangzás.

    nemzetközi karmesterversenyeket szokta közvetíteni mtv1, és 3 karmester UGYANAZT A ZENEKART, és UGYANAZT a zenemüvet 3féleképpen adja elő
    függ az emberek beállítottságától, ritmusától, stilusától, és kurvasok dologtól, hogy milyenre sikeredik egy adott zenemű, és a karmester NAGYON NAGYON meghatározó!
  • Jano
    #65
    Ezek aztán az észérvek, kisfiúkám! Grat!
  • Tikal #64
    A hip-hop DJ-kről már ne is beszéljunk, mert ugye ez a dolog ott gyökeredzik, ill a reggaeben :)))
  • Hype
    #63
    Egy olyan diszkós dj-nek aki olyan tahóknak játszik mint az e-klubbosok tényleg nem kell nagy tehetség. Ezek tényleg közel állnak a nullához. DE! Nem gondoltok a másik végletre! Pl Jeff Mills, Dj Rush, Sven Vath. Ezekről nehezen lehetne azt mondani hogy nem csinálnak semmit! 100 magyar dj-ből kb 1 tudna csak sok évnyi gyakorlás után is olyan jól mixelni mint pl Jeff Mills. Vagy Sven Vath aki már több mint 20 éve van a pályán s nyugodtan nevezhetnénk a techno keresztapjának is. Munkássága rendkívüli hatással volt a stílus fejlődésére. NEM CSINÁLNAK SEMMIT? A rendkívül tehetséges producerekről még nem is beszéltem.
    Szóval aki nem igazán ismeri ezt műfajt az egyből ezekre műanyag majmokra(Náksi) gondol holott sokkal több van mögötte.
    Csak ennyit akartam. PEACE!
  • Lateralus
    #62
    Ja, olvasom. Hülyeséget folyamatosan, de remélem egyszer majd rájössz !

    Tényleg felesleges süketnek magyarázni, mi a magas C.
  • Jano
    #60
    Plusz olvasd már el rendesen mit írtam. Félremagyarázod a hozzászólásomat.
  • Jano
    #59
    Ja, én látom rosszul...

    A zenekar karmester nélkül is simán eljátszik akármit. Erről fölösleges vitázni. Ez tény.
  • Lateralus
    #58
    Jano, hogy jön ide a karmester ?
    Elég szar példa volt, mert sokkal többről van szó, mint egy zenekar előtt hadonászó emberről. Max. te látsz belőle ennyit.

    Ezen kívül kell hozzá képzés. Itthon pl. a Liszt Ferenc Zeneművészti Egyetemnek van külön karmester szaka. Ennyit a maguktól eldurrant, 0-án képzett karmesterekről.