307
  • Grave Digger
    #107
    gandheee, te meg húzzál valamilyen politikai fórumba és ott osszad az észt, itt nem erről van szó
  • Riker
    #102
    Most én csak azt nem értem,hogy jönnek ide az arabok,meg az iraki háború.Mintha kezdenénk eltávolodni a témától...
  • One man...
    #100
    Mike at home:miért nem hiszed hogy 11éves vagyok???Egyébként igazad van nagyon kiri a játék!
    :)
  • Riker
    #94
    na ha ö tényleg 12 éves akkor tudom sajnálni,de krakk:szerintem azért lehet korlátozni hogy ki játszon vele és ki nem...
    ilyen fiatalon tényleg nem ajánlott,de egyébként normális emberekre tényleg semmi hatással nincs.Vagy nemtom lehet hogy mindenkire hatással van,csak rám nincs?:)
  • Riker
    #86
    De pont ez az,hogy nem a játék miatt van,mint ahogy kezdö123 is monta vannak olyan helyek ahol már a gyerekeknek Ak-47 t nyomnak a kezébe,hogy "nesze,játssz vele!".Vannak biztos olyan labilis emberek akik ez miatt megörülnek de akkor azok bármi mástol is,hidd el nekem,hogy ezektöl a játékoktol sokan nem lesznek elmebetegek.Ja és az 5 éves gyerek,akinek még kialakulóban van a világképe,gondolom nem ezzel játszik...Nem véletlenül 18+ ajánlott...
  • Riker
    #77
    hali
    elöször én is azt mondtam a gamera hogy hülyeség,de aztán kicsit többet jáccottam vele,és azt kell hogy mondjam,ez egy kiváló játék.Grafika rendben,hangok rendben,hangulat rendben.És nem fogok megörülni töle,sajnálatos hogy még vannak olyan nagyon okos emberek akik az ilyen programokat tiltják be...
    Persze 100% hogy lesz majd olyan eset hogy valaki megöl valakit a valóságban és a megintcsak nagyon okos emberek ezt a Postal 2 re vezetik vissza,de hát ez a világ.Ha nem ismerjük be önnön hibáinkat,fogjuk a játékokra...
  • lipovics
    #71
    Eppen az kulonboztet meg minket az allatoktol, hogy gondolkodunk. Ez a jatek meg nem arrol hires...
  • Mike at home
    #69
    nos

    a celtalan gyilkolas tenyleg unalmas

    de a kuldetesek, es a kozben lenyomott dumak, eszmeletlenek
  • Mike at home
    #68
    persze, ugy vagy te 11, ahogy en
  • Laci73
    #67
    A játékon sem meglepődni sem felháborodni nem érdemes. A horror műfajban - ami igen sikeres ágazata már hosszú-hosszú évtizedek óta a filmiparnak - sokkal keményebb és brutálisabb látványvilággal és hangulattal talákozhatunk. Azt pedig fel kell fognia mindenkinek hogy a játék egy POÉN. Nem kell mellreszívni, mert csak az ösztöneit éli ki az ember vele, a horror látványa pedig nem újdonság.

    Magáról a játékról: a játék motorja elég jóra sikeredett, a modellezésnél nekem tetszik a "rongybaba" effektus, illetve a leüthető fej - ugyanakkor hiányolom (pusztán szakmailag :))a test többi részének hasonló sérülés-modellezését - különös tekintettel a végtagokra. Sajnos ebben a játékban is előjön a poénok kiismerése után az "egy idő után már unalmas" érzés. Ettől függetlenül egy remek hangulatú játék, feldobja az embert - nem kell tartani semmiféle pszichés károsodástól, de természetesen nem egy ötéves gyereknek kell mutogatni a játék nagyszerűségét :)

    Még valami: minden zsivány tudja hogy az ásó (háromszögletű hegyes feje van) és a lapát (négyszögletű lapos) nem ugyanaz. A játékban használt kézi készségünk tehát nem ásó, hanem lapát.
  • Lion
    #65
    hmm
  • Gary
    #64
    Mike: Lehet, kicsit OFF lesz, bár nem annyira...
    Amatőr természetbúvár vagyok :) Szinte semennyire, csak próbálok nyitott szemmel, füllel járni és használom a józan parasztit (legalábbis assz'em).
    Szerintem, minimális pszichológiai ismereteket is kellene az iskolában oktatni, hogy legalább magunkat meg tudjuk védeni és inkább tudatosabban alakíthassuk a személyiségünket, értékítéletünket.
    Csak ez sajnos nem érdeke egyik hatalmi renszernek sem, mivel tudtalan embert könnyebben lehet manipulálni, mégha ő azt is hiszi, hogy a saját véleményét hangoztatja.
    Nah, tényleg sikerült elkanyarodnom... :)
    Sz'al, azt szeretném kihozni a mondandómból, hogy ne zárkózatok el mereven az elől, hogy Rátok semmilyen hatással sincs ez a game (vagy egy másik, vagy bármilyen - nem csak akció - film, a nagyvilágban történő események), inkább próbáld megfigyelni Magadon, hogy mit vált ki belőled. Bár, ha jobban belegondolunk, akkor ettől az önelemzős dologtól is be lehet csavarodni :)
    Ha nem veszel észre semmi különöset, akkor még mindig elmondhatod, hogy játszottál egy jót vagy láttál egy olyan játékot, ami segít a gyomrodon, ha nagyon tele van és még csak pirulákat sem kell szedned! :))

    Nos, én is letámasztom a lapátot a falhoz, mielőtt a pisztolyt az övembe dugom és a gumibotot a kabátujjamba... csak ezután lépek a zutcára! :))
    Nektek is jó játékot! :)
  • One man...
    #63
    Hi all!!!Nem tudom miért mongyátok hogy egy meró szarkupac a POSTAL 2!Én egy 11 éves kölök vagyok és fel sem tűik benne a brutalitás!Ez egy nagyon jó gamma.A SOF 1 szerintem brutálisabb,DE NEM JOBB!!!:)
  • lipovics
    #62
    Ha nem karos a jatek, akkor miert gondolod, hogy lesz egy is, aki szembejon veled?
    Te igazolod az allitasod hamissagat!
  • Penya
    #61
    HOGY LEHET VALAKIT MEGEROSZAKOLNI? HELP! :)
  • KG21
    #60
    Ezt a játékot nem szabad komolyan venni. Aki azt mondja rá gusztustalan, lélekromboló.. stb, és ezek után más fps-ekkel játszik, az képmutató.
    Ezen a gammán felháborodni olyan, mint egy Irigy HM paródián. A morbid humor egyáltalán nem káros, ha annak fogjuk fel ami.
    A játék amúgy fos lett, legalábbis engem idegesít, hogy 10 méterenként töltöget egy órát.
  • SoDI---
    #59
    Megmondom őszintén, nekem se tetszik túlságosan a játék. Hónapokig az ember tükön ülve várta a játékot, mert az előzetes képek alapján bár bün rossz grafikájú dolognak tünt, de a mészárlós feeling azért mégis reményt öntött.

    Az ember felrakja, meghagyja az alapértelmezett beállitásokat, max a billenytüzetet variálja át egy kicsit, majd SINGLE PLAYER...

    Elindul, lemészárol 5 járókelőt... Majd 10-et, betör egy házba, megvárja, hogy a lakó rémülten térdre eresztkedjen, majd háta mögé lép, és tüzel. Bemegy a diszkóba, néhány percig csak nézegeti a táncoló alakokat, majd elkezdi leszedni őket.

    Újabb mókát eszel ki, hosszasan követi az egyik sikoltozva rohanó hölgyet, de ez sem tarthat sokáig, mert ő peidig az elszabadult kis pitbull fogai között leli halálát.

    Mindez végtelenül viccesen hangzik, de én már egy-másfél óra után sajnos nagyon meguntam.

    Bár lehet, hogy azért, mert még a későbbi pályákra se volt türelmem eljutni, vagy egyetlen normális küldetést se teljesiteni...

    Talán ezért--
  • lipovics
    #56
    Remelem majd szembejon veletek egy Postal2-n felnovo amokfuto orult...
  • Mike
    #53
    te milyen szinten értesz a pszichológiához?
  • Mike
    #52
    nem

    soha nem jutott eszembe meggyilkolni senkit
  • Gary
    #50
    Nem a vérengzésről van szó, de biztosan kerültél már olyan szituációban, hogy inkább fejbe csaptad volna az illetőt, hogy abbahagyja, elkezdje, észrevegye magát stb. Valószínű, hogy ha soha sem találkoztál volna az erőszakkal, akkor fogalmad sem lenne, hogy mi is azaz érzés, ami hatalmába kerít ilyen helyzetben, sőt, azt sem tudnád, hogy hogyan is fogj hozzá az erőszakos cselekedetednek.
    Én csak azt akartam az előbb is - és most is - mondani, hogy tévedsz, ha azt hiszed, hogy nem befolyásol, debizonyhogy! Minden, ami Veled történik az csiszolgatja a jellemed! Ezzel NEM azt akarom mondani, hogy TE tömeggyilkos leszel az FPS-ektől vagy az erőszakos játékoktól, de könnyen befolyásolható emberek, igen is sokkal jobban a hatásuk alá kerülnek. Sőt, ha egyáltalán nem kapna semmilyen más ingert, mint erőszak (képekben, játékban, hírekben, stb.), akkor nagy valószínűséggel hamarosan pályázhatna a Postal 3 főszerelői teendőinek ellátására! :)
  • Mike
    #47
    túl sokat játszottál a delta Force-szal
  • Mike
    #46
    az az
  • Mike
    #45
    szerintem meg nem

    azért mert a játékban febecsapok vkit lapáttal, vagy tökön lövöm mint a SOF-ban még nem állok le vérenngzeni a valódi világban

    és nem azért nem leszel sorozatgyilkos, mert ugyan van rá késztetésed, de ezt te elfolytod. ez egy marhaság ()bár ettől még lehet, hogy vkinek tényleg van, és elfolytja), de az átlag nem ilyen
  • Gary
    #44
    Vazze, FPS-t akartam írni... Hogy lett ebből RPG ??? Eh, mind1 :))
  • Dynamic
    #43
    Ezt most nem értem, hogy kapcsolódik a mondandómhoz.
    Arról magyaráztam, hogy lentebb 1-2 két ember szinte be akarja bizonyítani, hogy ez a játék nyíltan vagy titkoltan, de MINDENKINEK TETSZIK.
    Na EZ baromság.
  • Gary
    #42
    Minden, ami történik Veled, vagy Te teszel, annak a hatását érzed, érződik, ha nem előbb, hát utóbb. Sz'al ez a játék is (mint az összes többi, + mozi, tv stb.) hatással van arra, aki játszik vele.
    A egyén befolyásolhatósága nagyban függ attól, hogy van-e határozott véleménye dolgokról, sz'al mennyire befolyásolható. Ennek mértéke függ az egyén itelligenciájától. Ez akadályozza meg azt is, hogy végigjátszás után nem folytatjuk ugyan ezt az utcán.
    Nos, azt nem jelenthetjük ki egyhangúlag, hogy senki sem lesz sorozatgyilkos egy RPG-után, de reménykedjünk, hogy a nagytöbbségben csak elfojtható életérzéseket kelt!
  • Mike
    #41
    akkor érdemes volt letőlteni
  • Mike
    #40
    már bocs, de szerinted ki nem szarja le, hogy neked tetszik-e vagy sem. sohasem aszerint játszottam egy játékkal, hogy éppen trendi volt-e vagy sem, meg hogy kiknek tetszett, vagy hogy mit irtak róla akárkik az újságban pl.
  • Mike
    #39
    látom, te sem nagyon tudsz különbséget tenni a képzelet és a valóság között
  • Mike
    #38
    Neked jogod van mással játszani, nekem meg jogom van ehhez. És a küldetések még elég ötletesek is, nem az a szokásos egy kaptafa, unalom
  • Mike
    #37
    szerintem semmi kegyetlenkedési hajlam nincs abban, aki ezzel játszik. mert ez csak JÁTÉK, nem a valóság. Kiskorodban nem játszottál háborúst, lövöldözőst? De. Mégsem vagy sorozatgyilkos.
    Más a játék és más a valóság
    persze mondjuk egy 5-6 éves ezt még nem fogja fel (azért kiabálnak Piroskának a báb előadáson) de neki nem is kell Postal-lla játszani. De megjegyzem, Halflife-val, és UT-vel sem
  • galocza
    #36
    jóvaltovábbtartott azinstall, mintamit a játékkaltöltöttem (bocs, beragadik a szpész). no further comment.
  • Mike
    #35
    köze nincs a szoftvereknek ehhez, csak kellett vmi bűnbak. régen a mozi a tv, vagy vmelyik tánc volt az ügyeletes, most a játékok
  • Dynamic
    #34
    Hihetetlen.Nem értem egyes nagyokosok miért akarják bebizonytani, hogy ez már pedig tetszik mindenkinek, csak nem merjük bevallani.Miért olyan nehéz elhinni, hogy ez a játék abszolút nem tudott megfogni?Mindannyian különbözünk.Ilyet kijelenteni, hogy ez mindenkinek tetszik, elég nagy hülyeség.
  • lipovics
    #32
    Errol szerintem egy pszichologus sokat tudna meselni..
  • lipovics
    #31
    Azert remelem erzekeled a kulonbseget egy tv szetverese es egy verzo ember levizelese kozott.
    Amugy meg amit irtal, hogy mindenkiben elfolytott, bla bla bla, hat kepzeld nekem nincsenek ilyen elfolytott vagyaim. Ugyanis nekem rendben vannak az idegeim es meg tudom emeszteni az esetleges kudarcokat anelkul, hogy jarokeloket vernek szet asoval....
  • Robykee
    #27
    ...es az mekkora lol lenne, ha te lennel az a "járókelö"... hulyegyerek...
  • papabear
    #26
    " Az érzelmileg, lelkileg stabil emberekre valószínűleg semmiféle negatív hatást nem gyakorol a játék."
    na erre gondoltam. a baj az, hogy ezt nem lehet szelektálni.
  • papabear
    #25
    Amíg valaki ezzel a játékkal vezeti le perverzitását, de ezen kívül ember tud maradni, nincs baj. De amint akár egyetlen pattanásos tizenéves kiskölyök (fejletlen éntudattal) e játék hatására apu stukkerjával megy suliba, azt netán elsüti és valaki megsérül (ugye volt erre példa néhány) akkor tényleg meg kell gondolni akár a kiadók felelősségrevonását is...
    De mint tudjuk a moslék is jó dolog, ha van hozzá disznó.