17064






  • HBA Danny-meló
    #430
    Tehát akkor a lényeget összefoglalva: Ne a rendszerem partíciójára rakjam. Az a 768Mb lapozófájl az egy partícióról származzon, ne 2-ről vagy többről. Tehát ha az XP-m a G:\-n van akkor rakom mondjuk az E:\-re és mind a 768Mb ott lesz. Így gondoltad?
  • Borg
    #429
    Ja.
    Általában a RAM 1.5-2x méretére szokták tenni, de 512MB RAM alatt lehet több is.
    És csak EGY lapozófile, és a teheted, nem a rendszerwinyóra. Ha csak egy HDD van, tökmind1 hova rakod, csak fix legyen.
  • HBA Danny-meló
    #428
    Mármint ekkorára állítsam a lapozófájlok méretét?
  • Borg
    #427
    512 vagy 768 max bőven elég.
  • Petko
    #426
    nemtudom miből gondolod, hogy a .4 mostanában megjelenik... én úgy tudom hogy még nincs körülbelüli dátum se rá, csak valami apróbb patchet fognak kiadni nemsokára
  • HBA Danny-meló
    #425
    És az mennyi?
  • TheGOro
    #424
    3d4Mb sajnos kevés a Win VM letiltásához, XP esetén érdemes fix előre beállított lapozófájlméretet magadni, azon kívül mást nem nagyon lehet mit optimalizálni...
  • Danny
    #423
    Az OK, de nekem csak 384Mb ramom van. a lapozófájlok mérete meg 1Gb. Szerinted hogy állítsam be ennyi ramra, hogy optimális legyen?
  • TheGOro
    #422
    Megnéztétek már a www.desertcombat.com on a Tomahawk-os videjó cuccot??? Nagyon príma, gondolom a V2-t is hasonlóképpen kell majd irányítani a Secret WP ben. Sok új jó dolog lesz a .4 ben, ami 1 héten belül megjelenik... izgatottan várjuk...
  • TheGOro
    #421
    Persze a lapozó fájl/Virtuális Memória mintegy a fizikai memóriát egészíti ki, de a virtuális memória a merevlemezre lesz ráirva, (1 vagy több kijelölt helyre) De a merevlemez sebessége messze elmarad a szimpla SDRAM és a DDR SDRAM sebességétől. A BF olyan játék ami nagyon kajálja a memóriát... Ezért ha 512Mb vagy annál több (inkább több) memóriád van, érdemes letiltani a Virtuális Memóriát.
  • Danny
    #420
    A lapozófájlok lassítják a BF-et?
  • TheGOro
    #419
    valaki kitörölta alólunk a DW szervert!
  • TheGOro
    #418
    Nah hogy 2 kicsit beleokoskodjak. nem csak a méretétől és a objektumoktól hanem a textúrától is melyek különböző méretűek lehetnek a pálya méretétől függetlenül. Ezeket természetesen játék közben töltögeti a memóriába attól függően melyik textúra darabon vagy ezért érdemes minnél nagyobb fizikai memóriával megpakolni a gépet min. 512Mb mert így akár letilthatjuk a Win Virtuális memóriáját ami csak lassít a BF en.
  • HBA Danny-meló
    #417
    Nekem Kharkov még elég jól megy, de a többit képzeld el egy 1.2-es Cerkán.
  • Borg
    #416
    Exact 2ghz:) (barton @2800+)

    És éppen a rázsúfolt cuccokról beszéltem a kharkov kapcsán, ha elolvasod.
    1400as P3al igencsak megéreztem néha a 20-30FPSt, nagyobb csaták közepedte...
  • HBA Danny-meló
    #415
    Egyébként nem csak a map méretétől függ, hanem a rázsúfolt objektumok számától is. Namost ezeken a custom pályákon sokkal több ilyen van mint az alap BF pályákon.
  • HBA Danny-meló
    #414
    Mondod ezt gondolom egy 2Gh feletti géppel. Nem mindenkinek van olyan, örülj neki hogy neked olyan van.
  • Borg
    #413
    Nekem azok sem laggolnak.
    Nagy pálya - nagy pálya, egy kutya. Mind1, hogy BFes vagy custom.
  • HBA Danny-meló
    #412
    Nagyobb pályák alatt nem a BF pályákat értettem mint El Alamein (az nekem is jól megy), hanem azokra amiket Petko pluszba rakott be: DC Baghdad, DC Battle For Irbil, DC Umm Qasr Harbor. Ez a 3 piszokul laggol a többi jól megy.
  • Borg
    #411
    Nálam futnak rendesen a custom mapok is... Előző gépemen kicsi akadtak a nagyobbak (pl el alamein, gazala, vagy a sok fás kharkov), de a mostanin már hasit mindegyik.

    A dokkos pálya nagyon király, csak még elég keveset volt szerencsém játszani rajta.

    Viszont a lostvillage már a könyökömön jön ki, külf szervereken nagyon sokat nyomatják. Majd meglátjátok, ti is ráuntok:) Igazából nagyon egyhangú a csata menete.
    Jönnek amcsik helivel, én meg egy másik ürge közösen ppk-val leszedem a helikoptert tetőről. Max még egy stingeres.
    És ez megy újból, és újból...
    Néha egy egy para leereszkedik, akkor kifehérit valamit, vagy netán be is foglal, de nem jellemző. Heavy assaultal simán végig lehet gyűrni akármelyik oldalról, semmi extra.
    Igazából még olyant sem láttam, hogy az amcsik nyertek volna rajta.

    Én mondjuk örülnék, ha a DW-n lennénk mindennap legalább 16an, akkor nem szarakodnék külföldi szerverekkel. Tarthatnánk pl egy dokk only napot, mikor csak az megy:) Vagy hosszabb ticketet kéne adni neki...

    Pl van egy finn szerver, ami úgy van beállitva, hogy 3x ticket, tehát pl 4-500 egy pályára, viszont csak 1 kör van 1 pályán. Aki nyer nyer, utána jön a következő. Viszont jó sokáig megy egy map, és mindig van esély a forditásra...
    Szerintem 1kör hosszú ideig jobb, mint 3 kör rövid ideig...
  • HBA Danny-meló
    #410
    Igen HBA gyak volt, amin nem tudtam semmit csinálni,mert laggolok ha egyszerre vagyok fenn a HBA TS-én és szerverén is. Jó mi? Főleg meccsen tuti.

    DW TS nekem is megvan, fel is megyek általában ha DW-n vagyok. Talán ma este feljutok :)
  • TheGOro
    #409
    Jaj és Persze játék közben már mindig fenn vagyok a DW TS2 szerverén :)))) És ajánlom mindenkinek... Nagybetűkkel be kéne írni a Welcome msg-be hogy told fel a sejhajod a DW TS2 szerverére...
  • TheGOro
    #408
    Jah kár hogy tegnap nem voltál Danny, de ha jól láttam akkor épp HBA gyak volt.
  • HBA Danny-meló
    #407
    Igen az új pályákkal semmi baj, csak azok a plusz pályák nagyon nagyok és nem is tudom milyen gép kéne hozzá hogy lerendezze. Targonca meg hát ja... olyan amilyen, végülis nem nagyon használom :) .
  • TheGOro
    #406
    A Custommappokat én L szoktam szavazni. De az új pályák Lost village, és a Dock os nagyon tetszik, bár ez utóbbinál van mit fejleszteni a targonca irányításán, mert az 1 tragédia
  • HBA Danny-meló
    #405
    Nekem csak az a problémám, hogy a custom mapok nagyon akadnak nekem. Meg hogy amikor ráérnék játszani, akkor a HBA ügyek viszik el az időmet. De majd próbálok felmenni, ha már ilyen sokan vannak fenn állítólag.
  • TheGOro
    #404
    Mindenesetre ha indulok játszani és kevesen vannak a szerveren akkor beszólok pár Bf szerverre és küldök meghívót ASE-n is!
  • TheGOro
    #403
    tegnap előtt is vagy 18 an voltunk!
  • Borg
    #402
    a látszat csal, csak tegnap voltunk ennyien:)
    Soha azelőtt nem láttam ennyi embert DW-n...
  • TheGOro
    #401
    Jaja a gépbeújjítás óta én is újra DC-zek, és nagyon örülök hogy mostanában csúcsidőben akár 20-an is vagyunk!!! Ha minden igaz jövő héten jön a .4 !!!!!
  • Petko
    #400
    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=1047309143
  • HBA Danny-meló
    #399
    Mi az a Planetside?
  • Petko
    #398
    látom sokan nyomjátok a szervert, ez jó! mondjuk én már nem nagyon fogok mostanában dczni.. az okot meg úgyhívják Planetside. De a szerver az továbbra is menni fog, meg frissiteni is fogok rajta ahogy jönnek az új verziók
  • Yan
    #397
    Igen hagyd a feleséged. :)
    Vagy mikrofonos füles.
  • Yan
    #395
    Játék közben, ezzel a progival beszélgetünk.
  • HBA Danny-meló
    #393
    Sose tudjuk meg
  • Looserke
    #392
    A videodefault.con-ban át van állítva az AllowRefresh rate 0-ról 1-re?
  • HBA Danny-meló
    #391
    Mit ír ki? Hol áll meg? Kicsit részletesebben mert ez kevés a segítséghez.
  • Danny
    #389
    Nem kir., hanem kibaszott fasza!!!
  • Danny
    #388
    Oké nem szóltam! Nagyon kir zene!