17064






  • CAD
    #1167
    Petko: cookie & ip ban 24 orara mondjuk (szavazassal kapcsolatban).

    Cheat: pff, na ez ledobbentett, CS-be anno pont ezert volt a regeld magad hogy jatsz, az idegen csiter eletformak elkerulese vegett.

    Fredzso(HUN): Battlefield 1942\Mods\bf1942\Settings\VideoDefault.con -ban atirod renderer.allowAllRefreshRates sorba 0-t 1-re.
  • Petko
    #1163
    van rá esély ezért se mondok neveket, de kb 85% hogy igaz amit állítottam
  • Petko
    #1161
    jó ötlet, köszönöm. De az a gond hogy maximum cookikal lehetne megoldani korlátozott szinten az ismétlés megakadályozását, és szerintem csomóan megkorrumpálnák az eredményeket attól félek.
  • Petko
    #1159
    nem tudok bizonyítani senkire, mert nem volt kapacitásom ezrével screen shotokat csinálni, szóval mondom én ezt nem teszem meg... viszont elmondani el kellett hogy azért mindenki legyen azzal tisztában hogy jelenlegi állapotában ez az egész egy cheater versengés, és kisebbségben vannak azok akik anélkül élvezik a játékot. Mindenhonnan, minden klánból vannak egy csómóan... akik élnek vele tudják magukról szóval nekik meg nem kell mesélnem, többieknek meg sajnos nem tudok nevekkel szolgálni, mert mint mondtam kivitelezhetetlen a bizonyítás részemről egyénenként.
  • Borg
    #1158
    Ez érdekes, erre nem számitottam viszont...
    Ha gondolod szivesen segitek ilyen emberek kiszűrésében, bárhogyan.

    Mellesleg, minap az jutott eszembe, hogy nem kellene egy szavazást inditani a felkerülő mapokról? Egy olyant, ahol voksolhat mindenki pályák ellen, és mellett. Szivesen megirom a szükséges kódot is, amennyiben kitennéd a DW lapra...
  • Borg
    #1156
    Na ebbe a kemper nem-kemper dologba viszont nem kellene belemenni szerintem, csakúgy mint a basekemper, spawnkiller témába.

    1, A BF nem CS, hogy mindig rusholni kelljen (ott sem kellett, de a legtöbb embernek ez volt a mániája). Itt taktika van, ami hol ezt kivánja meg, hol azt.

    2, Több fajta map van, ahol több féle bázis is. Nem mindegyik bevehetetlen, és nem mindegyik bevehető rush taktikával. Ha csak a kempelés a megoldás, nem lehet kifogás ellene.

    3, Ha bevehetetlen bázist kempel egy ellenfél, már bocs, de az az ADOTT CSAPAT HIBÁJA. Ugyanis nincs az kempelő, még a hangár kempelő sem, akit ne lehetne kifüstölni a megfelelő taktikával.


    És itt az utólsó szón, a megfelelő taktikán van a hangsúly. Ugyanis csak azok állnak neki anyázni ilyenek kapcsán folyton, akik nem taktikával, hanem csak túlerővel képesek nyerni max.

    Ez a játék a háborúról szól, ahol nincsenek szabályok. VISZONT.
    A játék mivoltálból eredően a SPAWNKEMP mint olyan valóban elítélendő, tehát én pl azon a véleményen vagyok, hogy valaki basekempel is, ne nyirja ki a szerencsétlent abban a pillanatban ahogy megjelent, hanem várjon legalább amíg elmozdul pár métert, vagy körbefordul stb. Ezzel megadva neki legalább az esélyt a taktikára.



    Noha meg kell jegyezzem, valós háborús körülmények között még ezt is le kellene szarni, ugyanis igenis védje meg a retkes bázisát a csapat, hogy ne kempelhessen be senki!!! Ugye...

    Az U42-esekhez meg no comment. Nem részletezném a véleményemet róluk inkább, de annyit megjegyeznék, hogy nem értem minek van ott egy klán jelzés a nevük előtt. Alapesetben gyakorlott, csapatmunkához szokott, és JÓ játékosokat szoktak klánba tömöriteni... Tényleg no offense, de ez kikivánkozott... Nem igazán láttam még klánszerű-megnyilvánulást U42estől..(?)
  • Petko
    #1154
    utolsó mondathoz fűzném:
    a mindap volt szerencsém egy módszerrel betekinteni a dcn játszó egyének "veséjébe", és akár hiszitek akár nem iszonyat sokan csítelnek... nem akarom elrontani a kedveteket, de néha még több mint a fennlevő játékosok fele használ valamit... van unlimited ammo, fog cheat, nametag cheat, radar cheat, health turbózás stb., és kurvasokan használják.. ha szűrni akarnám lehet hogy annyi embert kéne bannolnom, hogy a szerver kihalna, és most nincs időm ilyennel szarakodni, meg külön minden egyénre rábizonyítani, ugyhogy inkább nem csinálok semmit... csak várni tudok valami bf es punkbuster szerűségre
  • CAD
    #1153
    Tenyleg szuksegesek ehhez a jo jatekhoz... mint irtam nem ellenuk beszeltem, csak "alattuk" tapaszatltam meg.
  • Danny
    #1152
    Most nem tudok, mert egy tanterembol nyomom. Oram van elvileg. Utana megyek kajalni, de este 7, 8 korul dumalhatunk ;)
  • AirborneRanger
    #1151
    Kabbe komm icq vagy irc!!! MOST!!! :D
  • Danny
    #1150
    Ja es ezen a forumon is szeretnem bejelenteni, hogy tegnap kileptem a HBA-bol. Sajnos olyan dolgok mentek vegbe a klanban amik teljesen elbizonytalanitottak. Ezert jutottam erre a dontesre.
  • Danny
    #1149
    Gugger pajtas Te tenyleg kemenyen nyitottal be az ajton. Jol ki is osztottuk egymast :) Szerencsere kellemesen csalodtam benned es most mar Te is azok koze tartozol, aki melle szivesen ulok be egy jarmube.

    Az U42-es dologgal meg egyet ertek. U42: Tul jok vagytok ahhoz hogy egy oldalon alljatok publicon. Ennek biztos oka az is, hogy sajat szerver nelkul nem nagyon van alkalmatok egyutt gyakorolni. Talan indulnotok kene ClanBase-en es ott baratsagos meccsek alkalmaval kikupalhatnatok ezen teren is magatokat. Nem tudom.
  • Danny
    #1147
    En az U42-vel szoktam a legjobbakat csatazni. Ha veluk vagyok, valaki mindig osztja az eszt. Gen.Rob kifejezetten jol csinalja. Ha ellenuk vagyok, kifejezett elvezetet nyujt leporkolni oket az egrol. Tolerancia, turelem, gondolkodas. Ennyi kell ehhez a jatekhoz.
  • Danny
    #1146
    Problema nem ezzel van hanem azzal ami az alant beszurt kepekken olvashato. Es ez nem csak neked szol. R*E*S*P*E*C*T
  • Danny
    #1145
    Namost erre annyit mondok, hogy Coral Sea-n a cel az ellenfel hajojanak elsullyesztese. Ez eleg nehezen erheto el az ellenseges anyahajo tamadasa nelkul. Ha nem tudsz felszallni, szedd elo a stingert es maradj az anyahajon. 2 perc alatt le lehet torni az ellenfel tamdasanak intenzitasat. Aztan mehet a felszallas.
  • Gugger
    #1144
    Nos, nem tom hozzászólhatok- e a témához, de van pár gondolatom...

    Amíg az ilyen játékok frag-re mennek addig lesznek kemperek is, ezzel sok mindent nem lehet kezdeni. Kezdő játékosok is mindíg lesznek, és ezzel sem lehet mit kezdeni. Ha valaki anyázik akkor lehet bannolni.

    A régi játékosok sokkal több tapasztalattal rendlkeznek, ők tudják mit kell csinálni főleg ha TS-en is megbeszélik ki merre megy, azok akik már nyomják pár hónapja, kezdenek ráérezni, az abszolut kezdők hát ők csak vannak és mindent kipróbálnak, ki szeretnének próbálni.

    Én pl. elég szarul indúltam itt a DC-n, remélem most már talán kicsit ráéreztem. Engem is fel..szott agyilag amikor pl. szerettem volna helivel menni(gyakorolni), és állandóan elvitték az órom elöl, miközben vártam, hogy kapjak helit, de közben éppen a légvédelmet erősítettem(legalábbis én így szoktam). Aztán az is idegesítő, hogy a klánok akik játszanak, azt képzelik, hogy WAR-on vannak és persze egy csapatban nyomulnak és szarrá szivatnak mindenkit(összeszokott csapatnak ez nem nehéz). pl. az U42 aszzem rendszeresen ezt csinálja, és az ember hiába szól, hogy nem jó ez így, le se sz.rják. Publik porton talán úgy kellene elosztani a csapatokat, hogy mindenki élvezhesse a játékot.
  • CAD
    #1142
    Persze ezt peldakent hoztam fel, hogy ott tanultam meg, hogy milyen idegesito dolog az :) - tenyleg az.
  • CAD
    #1136
    Jo, ha nem te voltal akkor sajnalom, de az adott helyzetben ez derult ki szamomra, mindenestre en nem lottem sem rad, sem masik tarsa csak felszalni probaltam. (Ja legterbe radar szerint nem latatm mast, persze ettol meg lehetet).
  • CAD
    #1135
    Meg. Ertem az allaspontod, az akkor valoban az en hibam is volt, azota mar csak ha nagyon olyan a helyzet tamadok foldi celpontok ellen, mert ez az egesz dogfightingot megoli, pont azert mert nincs :). Es miota egyszer a U42-sok Coral Sea-n 20 percen at repulovel tamadtak anyánkról felszallo egysegeinket, tenyleg elitelendoen, az elvezet megolesenek tartom a spawnkempet, keves idegesitobb dolog van mint az esely nelkuli harc (vagyis harc sincs csak meszarlas).

    Egyaltalan nincs ellentet :) - valamilyen szinten jogos volt amit irtal, azota en is fejlottem mentalisan, es csapatszellemileg is, mar a repules keretein belul :).

    A klan jelzest en konkretan nem rad ertettem, meg nekem legtobb esetben nem volt ilyennel problema, de lattam mar olyat, hogy a klan miatt ugy erzi, hogy a funolok felett all, amely tudasba lehet, hogy igy is van, de morailsan biztos nem (ertem ezalatt azt, hoyg semmivel sincs tobb joga pl repulni, tankot vezetni - ez a masik belatasan mullik).
  • AirborneRanger
    #1134
    Stingerrel? :D
  • AirborneRanger
    #1132
    Ja cad az én voltam Midwayen aza zászlófoglalós beszólás. DE!! Nem az ellen volt kifogásom h repülsz hanem az anyahajón spawnoló embereket levadászod. A repülősnek az feladata h védje a főldi egységeket. Amit te csináltál az valamilyen szinten basecamp volt. Szal afélreértések elkerülése végedt: nem azzal van a baj h repülőzöl. Remélem tisztáztuk a dolgokat és nincs köztünk semmiféle .... És eza clan jelzés dolog: ha ennyire zavar akko legközelebb mielőtt ije irok leveszem a nevem elől a jelzést. Remélem megértetél
  • CAD
    #1130
    "Komolyan mondom tele van a f***om! Látom itt már másnak is feltünt a magyar scene béka segge alatti inteligencia szinvonala." - ez nem "a magyar sceen" - ez a tobben jatszunk mint nehany barati tarsasag, ez amikor a rajongotabor noni kezd.

    CS-be is u.a. a helyzet, csak ott sokkal roszabb. Ezt igen konnyen es jol megoldottak/uk: 1 szerveren jatszik (nem egyszerre :) egy mondjuk 20-50 fos barati tarsasag, ezek mind regisztralva vannak a szerveren (wewbes regen kersztul), es irc-n, szemelyes sorozesek alkalmaval is erositjuk ezt a kapcsolatot. Igy igen konnyu kiszurni a nem odailloket, es nem bant kap, mert az konnyen kivedheto, hanem a reg megszunik, mashogy pedig szerverre nem lehet bejonni... namost ez mukodott ott, mert: rohadt sok cs-s van. Itt ez nyilvan nem, vagy kevesbe mukodne, mert azert annyian nem vagyunk, es sokan azt mondanak, hogy nem tudok belepni, akkor nem utannajarok, hanem megyek masik harmadik szerverre, es igy scak azt ernenk el, hogy ures lenne mindig a szerver.

    "Az anyázás baromira dühítő, na és persze az állandó csíterezés! " - nemtom, csiterezest egyaltalan nem erzem egetonek, hal istennek engem meg soha nem csitereztek le (talan pont azert mert nem volt soha kimagasloan jo statom), az anyazas viszont all, de meg igy is CS-s anyazasok alatt van merfoldekkel, szal ez meg boven az elviselheto tartomanyon belul van...

    "A másik ami most jutott eszembe: mikor egyik csapat kevesebbem van átállsz és netán az lesz a nyerő sorban jön át a sok láma, me' nehogy má' a veszetseknél legyen." -na ezert kellene auto balance team, amely visszadobal. Szal nekem DW-bol talan legjobban az autobalance team hianyzik.

    "Meg az is franya mikor az ellen van kevesebben és megy a duma: "vegyétek már észre! Tímsz! " - ahoz, hogy erosebbek eseten ezt eszrevedd egy bizonyos jatekostapasztalat kell, de teszem hozza, hogy gyakran az ilyen nagyon csunya unbalanceokat a klanok generaljak - az elobb leirt, elmondott es elfogadott okok miatt, de ez nem valtoztat azon, hogy eloidozoi ok, a hibasak pedig, hogy nem valtozik, azok akik keptelenek atalni.

    Csíter: en le vagyok lehet maradva, de tegnap halottam eloszor BF/DC cheatrol, letezik ilyen? - ha igen milyen jelleguek?
  • CAD
    #1128
    Anarchoid - tegnap 01:20: Ehhez nincs mit hozzatenni, destinit tobszorr lattam kick / ban -on mint bari mast az elmult par honapban. Sajnalom, hogy "nem bir beilleszkedni".


    Borg - tegnap 21:24 #1118 : Osszesegeben amit irtal egyetertek, de:

    "Általában az összes pályára igaz, hogy minden kis magányos farkas hősködni próbál csak, nulla törekvéssel a csapatmunkára, és a győzelemre." - megmondom miert: Az emberek nagyreszenek van valamilyen fps-s eloelete, legyen az cs, ut, q3, akarmi... egyszeruen amikor az ember jon bf-zni nem tudja, nem erzi, nem erti mi az a csapatjatek, vagyis azt hiszi, ha beszal tankba es irt mindenkit akit lat, akkor az csapatjatek, pedig ahoyg leirtad, az foleg nem mert tobszor hatraltat mint eloresegit.

    Aki nem jatszik klanba, az csak idovel, vagy idovel se erzi at a csapatjatekot... oszinten szolva en sem. Magam reszerol en az esetek 99%ba repulok, mert ehez ertek, ezt szeretem, ezt tudom... viszont az tenyleg elitelendo amikor 4-5 ember var 1 vagy 2 repulore, ilyenkor tenyleg eszhez kellene terni - es most nem a tobbieknek, hanem nekunk.

    Amugy, newbie playerek tanulnak repulni... azt mondom jogos, ha olyan a palya hogy van boven repulo, de mondjuk en is single-be gyakoroltam repulest... meg most sem tudok :)


    "A másik repülés. A legtöbb repülős map azzal megy el, hogy minden kis kezdő alma tanul repülni. De ha nem kezdő alma, akkor sem tud repülni, csak azt hiszi. Felszáll, mutatványozik, és lelövik. Nulla haszna van belőle a csapatnak." - ez igy igaz, hatekonyan es jol repulni nehez. De ehhe hozzajon, hogy a tarsak csak ritkan jelzik, hogy ha enemy's aircraftot latnak, pedig ez nagy segitseg... pl en legtobb esetben legielfogo vagyok, igy csak naygritkan lovok foldi celokra, igy letrejon az az abszurd dolog, hogy van 3-4 pontom, melletem meg mindenkinek 5-20 felett.


    "Egészen konkrétan ma is volt olyan, aki egy egy akció után nekiállt anyázni, meg rohatt románozni, mert nem neki jutott a jobb jármű, vagy nem úgy zajlottak le a dolgok, hogy övé lenne a legtöbb frag... szerencsére kickelve is lett." - Na ez a legszornyubb, egy tegnapi eset dw-n.

    Anyahajo, 3 ember. Ketten beultunk tomcatbe (f14b) --- elkeztem felszalni, erre loves "valahonnan", tars kiugrik vizbe esik meghal, en felrobbanok gepben... 3. varakozo elvtars ugy gondolta neki tobb joga lett volna gephez. Miutan megkerdeztem o lott e "ram", azt mondja, es en őrá? - erre mit lehet valaszolni.


    "Nem akarok neveket mondani, de ha valaki azt hiszi, hogy bármiféle klán prefix a neve előtt a fentiek alól felmentést biztosit neki hát téved..." - szemely szerint, ritkan fordul elo ilyen, de volt eset, hogy megszokott modon, repultem (palyana ahol ket anyahajo van, kozepen sziget ket zaszloval) - es miutan az arcot x.-jere lottem le, leugatott, hogy a jateknak az az ertelme, hogy zaszlotfoglaljak es hogy ne repuljek. Ami valamilyen szinten jogos, de ha en abba vagyok viszonylag jo, akkor miert partizankodnek a szigeten, mikor azt egyreszt nem elvezem, masreszt nem vagyok eros benne.


    "Na de végülis nem is ez a célja egy public szervernek, talán nem is várható el "komoly meccs"" - oszinte szolva tenyleg nem varhato el, bar amikor 1-1 klan egyutt egy felre all, akkor csunya szopasok szoktak lenni, ez egyreszt jo nekik, masreszt viszont a szerencsetlen funolok agyba fobe szopnak. Es most nem is az a problem hogy egy helyre alnak, mert jogos! - csak a tobbi ember ezt eszrevehetne, es atalhatna masik teambe, hogy emberfoleny egyensulyozza a csapatmunkat valamilyen szinten.


    Anarchoid - tegnap 19:51 #1117: En ugyan DC-t nem, csak Bf-t jatszotam kulfoldon neha-neha, de: Az ember mikor anyazik? Ha mar elvarasai vannak magaval szemben, de azok nem jonnek ossze, es veletlenul 1 ember olte meg ot 3x, 4x egymsutan. Lehet, hogy akik ilyen nagylatogatottsagu, allandoan cserelodo kulfoldi szerverre mennek, teljesen ismeretlen emberekhez, azok egyreszt kisebb elvarassal indulnak, mert kitudja milyen eros az ellen, mig magyaron mar megszokott egy bizonyos statot, amit teljesiteni illik, de ez abban az esetben nem jott ossze... osszesegeben, szerintem kulfoldon sem mas a helyzet, max a nemzetkozibb szervereken kevesbe csucsosodik ki az elobb emlitettek miatt.
  • AirborneRanger
    #1126
    Acipőmön ottvan 1 kis folt nemakarja valaki letörölni? :D
  • AnarchoiD
    #1125
  • Danny
    #1124
  • AirborneRanger
    #1123
    Jeee híres vagyoook :D (nédd meg kit lőcc) :D
  • Cobra.
    #1122
    erre nem is kell, ha nem válaszol neki senki, akkor ő se fog több ilyen hülyeséget írni
  • Danny
    #1121
    Nem is mondok semmit.
  • Borg
    #1120
    Látod, a nyolcadik bekezdés rólad szól. Hol irtam én, hogy mindent jol csinalok, sehol. Csak nem tudsz mibe belekotni...
  • Borg
    #1118
    Na ezzel is egyetértek.

    Ma jo sokat jáccottam, és sok olyan pálya volt (ha nem is mind) amin nem győztem tépni a szám, hogy valami nyoma legyen már a csapatjátéknak...

    ott a midway... micsinál a sok isten barma? vár a repülők spawnjára, oszt közben lesi az eget. Az ellenfél közben szépen befoglal mindent, és nyer.

    Általában az összes pályára igaz, hogy minden kis magányos farkas hősködni próbál csak, nulla törekvéssel a csapatmunkára, és a győzelemre.

    bocagen mit csinal, kiall a messzehordoval/katyusaval aztan probalja eltalalni az ellenfel bazisat. Eltalata. Kiraly, ezentul csak oda lo. SZARIK ra, hogy ott vagyok es foglalni probalok mar, csak lő mint a birka, hátha netán egy ellfelet is eltalál.
    Mert mindenkivel előfordul egy egy véletlen TK, de azért az ilyen birkától falra tudok mászni.

    A másik repülés. A legtöbb repülős map azzal megy el, hogy minden kis kezdő alma tanul repülni. De ha nem kezdő alma, akkor sem tud repülni, csak azt hiszi. Felszáll, mutatványozik, és lelövik. Nulla haszna van belőle a csapatnak.

    Na meg amikor ott lapitok valahol, fehéritem a zászlót, és nyomogatom hogy jöjjön már valaki még. Basznak rá. Áll és vár a repülőjére, tankjára, stb, vagy megy hősködni másfele. Szarik rá, hogy ha odajönne cask 1, vagy 2 ember, már leirtanák azt aki miattt fehér marad a zászló, és lenne egy pontunk...

    Egészen konkrétan ma is volt olyan, aki egy egy akció után nekiállt anyázni, meg rohatt románozni, mert nem neki jutott a jobb jármű, vagy nem úgy zajlottak le a dolgok, hogy övé lenne a legtöbb frag... szerencsére kickelve is lett.
    Ja meg mikor 36/30-al vezettem a kis 10 fragesek felett, akkor már jött a duma, hogy nem e nézem meg mi az ebéd, meg huzzak már, meg ilyenek...

    Nem akarok neveket mondani, de ha valaki azt hiszi, hogy bármiféle klán prefix a neve előtt a fentiek alól felmentést biztosit neki hát téved...

    Vannak jó játékosok, akik nem csak birkáskodni jönnek be, de sajnos kevesen ahhoz, hogy tényleg jó meccsek jöjjenek össze...

    Na de végülis nem is ez a célja egy public szervernek, talán nem is várható el "komoly meccs"
  • AnarchoiD
    #1117
    nemazert de a "klanos" "csapatjatekos" -ok is eleg veszelyesek

    semmivel sem jobbak /roszabbak a "newbie" -knel ... ugyanakkor mondok erdekeset :

    Kulfoldi szervereken meg sose lattam hogy anyazott vona valaki masra (semmilyen jatekban , josokat tolok ;) , ott ismeretlenul is lehet csapatjatekozni.... ittmeg az egyik taplonak nagyobb hangja mint a masiknak, fojton megy az anyazas , ok nelkul .... es akkor a legcsunyabb dolgokat nem is emlegettem ... ;)
  • Valen
    #1116
    teljesen egyetértek Cpl. Danny-vel
  • Danny
    #1115
    Nekem se tul jok a tapasztalataim. Es aki azt mondja, hogy a public szinvonala emelkedett az utobbi idoben az meg nem jatszott kulturalt korulmenyek kozott BF-et.
  • HoTDoG
    #1114
    Egyetértek...
  • Borg
    #1113
    Hát, vegyesek az érzelmeim .5-el szemben... egyrészt sokat javitottak rajta, sok uj grafika stb, masreszt egy halom uj szarsag....

    pl ahogy az arabok karattyolnak az kifejezetten idegesito

    a stinger meglehetősen hatékonyabb lett heli ellen, igy pl a lost village unalmas egy map lett, miutan siman lelodozik az amcsik helikopterjeit folyton

    a hajorol indithato raketa egy lol,
    1 nem hat ra a gravitacio!
    2 akarmeddig elrepulsz vele, miutan a hajtomuve lekapcsolt, is ugyanugy repul
    3 ha eleg finoman teszed le a foldre/vizre, ott marad, es nem robbansz fel. Meg kell vard mig kinyir valaki, vagy suicide... Sőt, vizen az esetek 90%aban nem robban fel, akarhogy csapodsz bele.
    4 csak telitalalat öl. ha 1 centiméterre csapodsz be egy embertől, egy karcolás sem esik rajta...

    Másrészt a repülők irányitása kicsit furcsa valahogy, mintha szögletesen mozognanak.
  • Cobra.
    #1111
    Singleben nem tudsz csak a Desert Shielden játszani.
    Akadozást az elején nekem is csinálja, szerintem amikor először spawnols, akkor még tölt egy kicsit.
  • Valen
    #1109
    Nekm is akadozik, bár nekem folyamatosan, nem csak az elején, a 0.4jnemcsinálta.

    milyen + pályákra gondolsz?
  • deore
    #1107
    Nektek nem akadozik a 0.5-ös DC?Csak a játék elején akadozik, érdekes, mert a 0.4-nél nem csinálta.
  • Valen
    #1106
    Tisztelet a kivételnek, mert vanak, akik külön utakon kommandóznak, nem rájuk gondoltam.