17064






  • AirborneRanger
    #3425
    Énis MSI párti vagyok alaplapban (nagyon megbízható) meg Intel párt ibár jót szoptam az 1.7es celkával demajd a 1.66os Northwood orvosolja :) Bugy ASUS az nem csinált silurot hanem az Abit ;)
  • Hamed
    #3424
    Nem tudjátok a DW szerver miért kéreget jelszót mapváltáskor? Ráadásul a bf42hu-t el sem fogadja.
  • TheGOro
    #3423
    egy kicsi OFF!
    Holnap azaz Január 24.-én Metallica tribute est a VörösYuk ban. Aki tiszteletét teszi, még velem is találkozhat (már ezért is megéri!) :))
    More infó: http://www.redhole.hu
    OFF vége!
  • Valen
    #3422
    Mivel kaptam ajándékba, így ez nem nyert, viszont sok téren jobb mint az abit nf7-s.
  • Borg
    #3421
    Ezt annak köszönd, aki nf2 helyett KT600at ajánlott neked;)
  • Valen
    #3420
    tehát 2 db 400-as ramot nem szeret egyszerre a lap, bár stabilan megy, mert megoldottam, de az X2 mindig kifagy (részben emiatt) :(
  • Valen
    #3419
    Na az a gond, hogy az ASUS A7V600-as csak bizonyos gyártmányú 400 Mhz-es Ramokat hajlandó kezelni.

    Sajnos 1 Gb két db 512-esből jön ki és ezt nem szereti a lap.
  • trident
    #3418
    1;Elnézést Valen...:((( Cseppet fáradt vagyok, felületesen olvastam, biztos, hogy a lenti kérdés nem aktuális!:))
    2; nincs jó kedvem-új cucc kell a DC-hez!:D
    3; ha az 1.6-os verzioval sem tudok (tört) LANozni, akkor megfejelem a monitort!
    4; nem vagyok fórum vámpír...megyek is!:DDDDD
  • trident
    #3417
    Valen: fix agp/pci frekvencia mellet fagy?
    Amúgy haverom pont úgyjárt, hogy a 400Mhz-s RAMjai nem bírták a 200-as FSB-t, (????), ment is kicserélni.
  • trident
    #3416
    Borg: ez igaz!:))
    TheGoro: nekem se az első MSI és ATI-m van!:))))
    hívő nem vagyok, de szvsz jó vasakat gyárt mindkét gyártó...:DDD
    [csak zárójelben: 1; szinte minden gyártónak vannak jó cuccai, az Intel is nagyon jó, ezen sose szoktam vitázni.2; esetleg nálunk "objekív" a/z: www.prohardver.hu, hardwareoc.hu, és a www.amdboard.com:)))))) -én ezeken szoktam körbepislantani]
  • TheGOro
    #3415
    Én csak az Intel chipszettes lapkáiról tudok nyilatkozni.
  • Valen
    #3414
    Most simán húzhatnám a 2500+mat 3200+ra meg a ramot 333->400-ra, de az X2 nem szereti ha húzom a gépet (a legkisebb húzásra is fagy :(, de mondjuk szerintem elég az a 3200+ meg a 1 GB 400Mh-s ram meg az ATi 9800 Pro egy darabig :)

    Ezt is a 2 éves gépem helyébe vettem, mert már nem bírta a dolgokat :)
  • TheGOro
    #3413
    Én meg nagy MSI-s vagyo, anno én is ASUS párti voltam, de mivel tuningolásban annyira nem nyűgözött le, meg hát a driver/ és frissítések supportja sem az igazi. Bár hozzá kell tennem hogy a videokarim még mindig ASUS Gef 2 GTS ami húzva is még mindig bírja, de már rég eljárt felette az idő. Szal már nagyon várom az új ATI szériát...
  • Kristo4o
    #3412
    Ja, az már mennyire durva, megvettem a 9800-at a dobozán rajta hatalmas bütükkel half-life 2 ojandék, erre volt benne egy kaparós sorsjegy.
    hol fogom én azt beváltani? szerintem sehol.
  • Borg
    #3411
    A legröhejesebb az, hogyha screenshotot csinálok róla, akkor azon jó a terep :D
  • Borg
    #3410
    Mint például az ATI-val ugye:)


    Csak R2X0 kapcsán ott a triangles of death problema BF-ben, amit a 3.7-ben kijavitottak, aztan elbasztak ujra:)

    Nálam is megvan, a 3.4-el, némelyik pályán az első elhalálozásik hiányoznak a terrainból háromszögek, és ott átlátszó a talaj. Meg a híd, meg a... meg a... Aztán meghalok egyszer, és utána jó. Pl bocage az egyik legsúlyosabb. Ráadásul ott halok meg a legritkábban :D
    Szal vannak gondok azért, de messze nem több, mint bármely más gyártónál.
  • trident
    #3409
    Az ATI kártyákhoz van "alternatív driver" is, Omega néven. A Catalyst pedig Catalyst...;)
    A legújabb a 4,1, ha jól tudom. De a hivatalos honlapon természetesen mindent megtaláltok.:) A legújabbhoz szükséges XP esetén az SP1.
    Szvsz mostanság már jók a driverek, inkább csak azokkal az ostoba játékgyártókkal van, akik direkt nem optimalizálnak ATI-ra, vagy úgy csinálják meg a játékot, hogy az ATI-val ne, hanem nVidiaval legyen "szép"...:DDD
    Nem baj! Majd jön az XGI Volari, és akkor majd azt szidják driver ügyben!:D
  • LadekMaster
    #3408
    ATI kártyával szuper lesz az...
  • Kristo4o
    #3407
    van=volt
    csak akkor olvastam végig mit írtam, mikor megnyomtam a mehet gombot...
  • LadekMaster
    #3406
    Kristo4o: ha közeljövőben lapkát akarsz venni, bár én örök életemre inteles maradok, de az nForce2-es chipset előtt fejet hajtok, szal azt ajánlom. (mondjuk akkor egyből kell venned hozzá egy jó kis AMD procit)
  • Kristo4o
    #3405
    nekem a 4. ati kártyám van,
    ha jól emléxem az első kettőhöz nem volt jó a saját gyárilag hozzáadott driver.
    asszem az egyik 7200 (volt ilyen?)a másik meg valami 64 vivo volt de már nagyon nem emléxem.
  • Valen
    #3404
    Nadjábol ugyanazok vannak az ATI kártyákhoz, de csak a RADEON szériához, mert a RAGE szériához már más kell, meg a RIVA 128-hoz is :)
  • Valen
    #3403
    Az ATI lapján lévő driverek azok a Catalystok, csak nem biztos hogy kiírják :)
  • Kristo4o
    #3402
    Én az ati honlapjáról szoktam frissített drivereket leszedni, az ha jól értem nem ugyanaz. ...vagy igen? Utoljára decemberben frissítettem onnan.
    Azt jól érzékeltem eddig, hogy minden atikártyához ugyanaz a driver használatos?
    Mikor hazamegyek megnézem melyik van fent a gépen.
  • Valen
    #3401
    én a napi beszólásokat nem olvasom végig, mert akkor minden nap csak az előző napit olvasnám :)
  • Valen
    #3400
    Nekem meg minden ASUS, bár most lecseréltem az ASUS Siluro GF4Ti4200-met egy ATI 9800 Pro-ra :), de akkor is az alaplap csakis ASUS lehet (jelenlegi A7V600)
  • SinClaiR
    #3399
    nem frissítettem, épp a mai adag ujdonságot olvastam, Valen, slap:)
  • SinClaiR
    #3398
    A catalyst az ATi kártyák megjelenetítő drivercsomagjának neve, ami magába foglalja a drivert, és a kontroll panelt. Persze ez a neve a kontroll panel nélküli verziónak is :)
    Nagy vonalakban ez a catalyst.
    Nekem is Gigabyte cuccaim vannak, alaplapom, videokártyám általában gigabyte, sosem volt gondom vele, pedig ez a mostani már egy tápot is leégetett. Persze nem az alaplap égette le, csak így jobban hangzik :) Szóval túlélte egy codegentáp támadását, na. Meg vagyok vele elégedve, bár ezóta az eset óta, nem lehet húzni benne a procit, mert atomrafagy egyből, szal valami elszállt, na mind1:)
  • Valen
    #3397
    Catalyst:

    ATI videó kártyákhoz használatos meghajtóprogram, mely jelenlegi legújabb verziója a 4.1.xxxxxxx és a 3.10.xxxxx

    Régen a Catalyst nevű driverek elött az ATI kártyák driverei nem voltak eléggé kiforrottak, ezért sokan nem vettek ATI-t, s a Catalyst-ot várták, mint a messiást, hogy segítsen a problémán, s segített.

    Ennyi röviden.
  • braincruiser
    #3396
    nagyon köszönöm.
    gondolom anonymus/mail a login
  • Kristo4o
    #3394
    Hmm akkor mégsem várom meg, hogy megjelenjen. kicsit nagy beruházás volt a 9800xt, hogy alaplapcserével cserélhetek megint videjókártyát is.
  • Kristo4o
    #3393
    HURRÁ!! CSODA TÖRTÉNT!!! végre megy a net bent.

    Valen

    Tényleg nem tudom. Nekem nincs számítástechnikához kapcsolódó sulim, és a munkahelyemen is csak felhasználói szinten van közöm a géphez, még a képernyő beállításait is letiltotta a rendszergazda. Ezzel együtt érdekel a dolog, de amit tudok a hardver-szoftverről azt csak ellestem másoktól, vagy magamtól jöttem rá, vagy valaki elmondta. Amire egyedül büszke lehetek talán, hogy mióta p1 van azóta magam rakom össze a gépeimet, kompletten nem vettem semmit, tudom ez legtöbbetekkel ugyan így van, én ezzel együtt örülök, hogy ezt meg tudtam tanulni.

    Szal mi az a catalyst?
  • Zersg
    #3392
    ftp.bfcentral.se

    Minden van...
  • CAD
    #3391
    Szerintem azert a gyakorlatban nem olyan konnyu atmenni a palyan, ha mindenhol ellenseges bazisok vannak, es a bazis levedi egy ellenseges tank... ugyertem jarmu nelkul nehezkes nagy tavolsagokat hatekonyan megtenni.
  • braincruiser
    #3388
    sziasztok,

    nincs magyar szerveren vhol fent a 0.5L és 0.6 verzió amit le tudnék tölteni?
    ezek a külföldi szerverek mind egytől egyig egy rakás suxx... reklámok meg várjak, meg fizessek..faszom.

    várom a linkeket, akár privátban is.
    thx előre,
    bc
  • Valen
    #3386
    Kristo4o Tényleg nem tudod mmi az a Catalyst?????
  • TheGOro
    #3385
    Hát egész pontosan elbúcsúztatjuk az AGP slotot. és lesz helyette PCI Express terszetesen az AGP csatolású kártyák nem kompatibilisek ezzel. Ati kb 2004. év közepén áll át PCI-Express csatolású kártyák gyártására, persze ez attól függ mikor adják ki az Rxxx szériát.
  • Kristo4o
    #3384
    Mi az a catalyst?
  • Kristo4o
    #3383
    Ez miben fog különbözni a régebbiektől, gondolom a nevéből valami gyorsítás lessz a pci slotokon?
  • Kristo4o
    #3382
    Ezek a közeljövőben várhatóak? Mert akkor bővítek csak ramot, remélem az segít és ha megjön a nagytuti csak akkor cserélek én is alaplapot.

    Ma szuperjót játszottam, pedig szétkempelték az agyunkat is, de agyon jól éreztem magam.
    Tanulgattam a földről kilövős légvédelmi rakéta használatát, egész hatékony kis szerkezet, főleg ha gyakorol vele az ember és már profin kezeli, no ez még nem én vagyok.