19
  • Blackman
    #19
    Én a EXPERT Computer Kft. árlistáját néztem.. de még van belépésem a PC Parner-hez is, de az is ugyan ez. Tudsz olyan nagykert, ami olcsó és kiszolgálnak olyan céget is, ami az alkatrészeket nem további kereskedés céljából veszi meg?
  • gz_8
    #18
    Vegyél SATA vinyót, én még várok vele egy keveset, hátha nem kell ráköltenem a gatyámat
  • SoDI---
    #17
    HOPPÁ!!!
    Tényleg!
    Eheeee...
    MISRAL akkor már nem csak az árakban SUXX :)
  • SoDI---
    #15
    Na jó, én ÁFÁS kisker árról beszéltem!
  • Blackman
    #14
    Szintén áfa nélküli ár!

    HDD SERIAL ATA:
    SEAGATE 120GB 7200rpm 37500 Ft

    Nem annyira drága.. csak az a baj, hogy nem lehet kapni.. 1 nagyker sem tud hozni jelen pillanatban :( Pedig többször próbálkoztam már.
  • Inquisitor
    #13
    Dobhatnál mailban SATA HDD árakat is. Akármilyen jó lesz! Kis ker is, nagy ker is! Vagy akár ide ...
    (Egyébként sejthetitek mitől mennek lefelé, az IDE-nek nemsokára harangoznak. Erre vártak sokan vagy 20 éve ...)
  • Blackman
    #12
    A pontos nagyker árak (áfa nélkül!)

    MAXTOR 120 GB 6Y120L0 7200rpm 24850 Ft
    IBM-HITACHI 120GB IC35L120 7200rpm 28500 Ft
    MAXTOR 80 GB 6Y080L0 7200rpm 18200 Ft
    IBM-HITACHI 80GB IC35L080 7200rpm 18900 Ft
  • Inquisitor
    #11
    Nem mindegy, hogy az a 120GB-os vinyó 512K, 2MB, 8MB cache-el van e, és az se mindegy 5400 vagy 7200 a fordulatszám.
    Aztán meg nem mellékesen még ezeken felül vannak olyan apróságok, hogy az adott vinyó hány lemezt tartalmaz (minnél kevesebb olvasófej, annál kevesebb hibalehetőség), meg ugye a sebesség miatt az adatsűrűség se mindegy.
    Szóval lehet két 120GB vinyó között akár 10.000 különbség is. :)
  • Csudri #8
    Van! Vegyél nagyobb házat! :))
  • Gabest
    #7
    Én azért szoktam még venni, csak már nem fér be a házba, nincs hová becsavarozni :( Van valami jó megoldás a férőhelyek bővíésére?
  • corleone
    #6
    Egyértelmű: a régi fos vinyókat olcsón kiszórják, jönnek a modern SATA lemezek. Aki manapság EIDE-t vásárol, annak csak "gratulálni" tudok.
  • schlosszer
    #5
    Szerintem is nagyon jók most az árak.
    80 GB-s Maxtort vettem 23165-ér (bruttó).
    Viszont nincs elég SATA-s vinyó,állandó hiánycikk.
    Arra viszont ráférne kis árcsökkenés...
  • Hydro_man
    #4
    Tényleg nemtudom én se, hogy ez miről beszél mert én most vettem egy 80Gb-os IBM -et pont azért mert árban ez még megfelet (23875HUF). A 120Gb-os lett volna a következő méret de az már 40eHUF körül volt.
  • SoDI---
    #3
    Pl. hol?
    Mert én a Váci úti Mistral-t néztem meg éppen.
  • SoDI---
    #1
    Vajon hová eshet még le, ha egyszer egy 60 gigás vinyó már most elhozható bárhonnan 25-ért, egy 120 gigás meg akár 40-ért?