74
Szerintetek melyik a jobb?
  • see.aakogh
    #1
    Nem rég töltöttem le az Opera 7-et, Serialt is szereztem hozzá.

    A kérdésem az hogy van-e olyan aki használ / használt Opera 7-et.

    Nekem tetszik, de az Explorer sokkal egyszerűbb. Szoval mondjatok el melyiket szeretitek jobban!
  • cse978
    #2
    Opera 7.10-et használok.
    Szerintem jobb dizájnosabb.

    Teszteld én is csak kb. 2-3 hónapja használom de már nem igen tudnék vissza szokni az IE-re.
  • see.aakogh
    #3
    Nem a designja a lényeg, hanem hogy mittud :)
  • Tomcat
    #4
    Opera7 nem rossz, de azért nem minden html cumót jelenít meg úgy ahogy kéne...

    ha csak fülek és pop-up killer miatt használjátok, akkor ajánlom kipróbálásra mozilla 1.3 -at...

    IE6 naál egyérteműen jobb, ami a kezelhetőséget illeti (fülek és pop-up killer), de másban nem nagyon
  • lck
    #5
    Az Én drága NET-em sebessége 28800 kb/s Ennél a bődöletes sebességnél tényleg észrevehetően gyorsabb IE6-nál. Egyébként 1-2 oldalt szarul jelenít meg. Itt pl. nem lehet a "Válasz erre" gombot használni. Mégis 95%-ban az Operát használom.
  • Harder
    #10
    Én is szeretem az Opera-t, nagyon jó böngészőnek tartom, bár ez a 7-es széria szerintem elég gáz, inkább a 6.05-t szeretem.
    viszont az én honlapomat is rosszul jeleniti meg, igaz csak a a 6.0x.
    az Opera 7.x, IE 5.5/6.0, Mozilla, linux alatt Konqueror stb. - mind rendesen megjeleníti, kivéve amit fent mondtam.
    Ilyen esetekben hajlok rá, hogy az Opera-t tartsam a ludasnak, mert csak vele van a gond.
    Ja és sima táblázatokról és képekről van szó, semmi extráról.
  • Harder
    #11
    ja erről lenne szó: www.gyik.com
  • lck
    #12
    Aakogh_Opera !

    Nekem a "Válasz erre" gomb hatására az Opera újrarajzolja az egész oldalt és a válasz erre helyett egy sima új hozzászólást lehet csak beírni.
  • lck
    #14
    Nekünk semmit, inkább a Supergamez-nek!!
  • see.aakogh
    #15
    Nekem is ezt csinálja Operában
  • Borg
    #16
    Nekem is ugyanezt csináálja operával, SG teljesen szarul jelenik meg. Pl a hireknél minden szöveg bepirosodik ha fölémegyek, a fórum nem működik rendesen, formok nem működnek rendesen...

    De nem fogják javitani, már kérdeztem tőlük. Túl kicsi az operát használók száma szerintük ahhoz, hogy módositgassanak.
    Ezen kivül meg úgyis jó nekem az IE6, mindig azt használom, operával csak próbálgattam...
  • see.aakogh
    #18
    Operában az a jó, hogy alapból van Popup killer benne, nem jönnek fel reklámok, meg uj oldalak... Legalábbis nekem eddig Operában nem jöttek...
  • mikike
    #19
    vs NetCaptor

    hát kipróbáltam én is az Operát, de még többször kifagy mint a NetCaptor, szóval maradok az IE5.5nél
  • mikike
    #20
    a mozillában nem bírtam így beállítani a füleket
  • Tomcat
    #21
    Mozilla és ennél fogva Netscape 7 is tudja...

    tom nem Opera vs. Mozilla, de utóbbiban még reklám sincs... és SG is megy rendesen.

    Mire akarok ezzel mondani? Mozilla a király, akárki akármit mond :) IE karrierejét meg hamarosan derékba törik remélhetőleg... amúgymeg hol tud az fülezést meg pop-up killert alapból. Max ha fizetsz Netcaptorért... szal gagyi :)
  • Tomcat
    #22
    Bazze! Mit akarok ezzel...

    Így jár aki menetközben módosít, s nem figyel :)
  • mikike
    #23
    hogy kell beállítani, hogy rendesen működjön a fülezés?
  • see.aakogh
    #24
    Én install után 2 perccel crackeltem az Operát, szoval no reklam :)
  • see.aakogh
    #25
    Hmmm. Szerintetek probaljam meg a Mozilla-t? Jo?
  • Harder
    #26
    Én linux alatt szinte csak Mozilla-t használok, nagyon rulz! smilie source - www.gyik.com

    ----------------------------------------
    Harder
    http://www.gyik.com
  • Aquli
    #27
    en netscape-t hasznalok, csak getrightnal nyulok vissza ie-hez, mert netscapebe vmiert nem megy a ctrl+alt+click. Tenyleg vki nem tudja miert?
  • mikike
    #28
    hogy lehet beállítani a mozillában, hogy minden ablak fülekben nyíljon meg he?
  • Tomcat
    #30
    Na jó mindent el lehet intétni... :)
    Amúgy szvsz próbáld ki Mozilla -t, mert szerintrm jobb mint Opera
  • Tomcat
    #31
    1. (alapértelmezett) linken jobb klikk --> megnyitás új lapon
    2. Ha bekapcsolod a Szerkesztés->Beállítások->Böngészőlapok -on belűl, akkor Ctrl+bal klikk
  • mikike
    #32
    de úgy hogy alapértelmezettként új fülre rakja mint az opera meg a netcaptor, azt hogy lehet

    meg a bar-okat hogy lehet úgy pakolgatni mint az operában?

    meg captorcsoportokat, vagy operás personal bar-t (több elemmel 1xe) hogy lehet csinálni?

  • Tomcat
    #34
    Általában picit tényleg lassan startol el a sárkány, de utána már faszán gyors. Bár Operát sebességben nem lehet leverni, az tény. Piszok gyorsan indúl, s menetközben is az, 2ségtelen. Amit még szeretek benne, az a jó kis informatív alsó bár, míg töltődik a lap... sajnálatos, hogy egyenlőre még több oldallal van baja, mint Mozillának... szal én maradok. Egyvalamiben azonban biztos egyetétünk: IE-t alázza mindkettő! :D
  • mikike
    #35
    de a NetCaptort már nem
    Mozillában rühellem, hogy nem rak mindent 1 ablakba
  • Tomcat
    #38
    Nyah picit több mint 1 hónapja nem használok se IE -t, se Mozillát. Opera 7.11 büntet. Nagyon kevés oldallal van baja, hihetetlenül fícsör gazdag, piszok gyors, stb. IE meg úgyis bekrepált nemrég tulajdonképp :) Najó persze winsuxx hosszúszarvban újraéled majd, de akkor is :D
  • Harder
    #39
    Nálam Opera 6.05 és 7.10 van most fent, de sajnos egyik alatt sem akar működni ez fránya "válasz erre". :(
    Majd megnézem a 7.11-t :)
  • Tomcat
    #40
    Szvsz azzal se müxik, de most lecsekkolom...
  • Tomcat
    #41
    ehh persze nem müxik, de ez inkábbamiatt van szvsz, hogy SG nem túlzottan Opera friendly... és ezen nem is akarnak változtatni :(

    Amúgy megkérdezhetem miért van fent 2 változat 1xre? vagy ne kötözködjek? :)
  • Harder
    #42
    mert egyrészt a 6.05 szerintem gyorsabb a legtöbb eseteben, viszont vannak lapok amik meg a 7.x-es szériával jobbak :)
  • lck
    #47
    Flashget.com -on van Flashget Opera plugin. 3 fájlt másol be az opera plugin könyvtárba, utána ( Opera 7 -nél )a Preferences / File tipes -beállításoknál végig meg kell adni hogy melyik kiterjesztést figyelje a Flashget. ( Igy olyan hivatkozások is letölthetők a Flashgettel amik IE -nél csak nagyon nehezen )
  • PetruZ
    #48
    "Igy olyan hivatkozások is letölthetők a Flashgettel amik IE -nél csak nagyon nehezen."
    Például?
  • lck
    #49
    Pl.: http://www.origo.hu/szoftverbazis/ letöltéseknél ha csak simán a hivatkozásra kattintasz az IE letöltőt adja be, de Operánál a Flashget-ét.
  • lck
    #50
    Honosítóműhely-nél szintén. ( Most próbáltam ki.)Persze vágólap figyeléssel ott is lehet Flashgetelni, de Operában egyszerűbb.
  • rushman
    #51
    ja, megspórolsz kemény 1 azaz EGY darab kattintást. IE-nél jobb klikk és letöltés FlashGet-tel. Speckó nekem nem esik nehezemre egyel többet kattintani...
  • PetruZ
    #52
    Ez azért elég nevetséges indok és semmit nem bizonyít az Opera mellett. Ahogy rushman is írta, a FlashGet-nek tökmindegy, kivel van, ugyanúgy tud működni. Én csak NetVampire-t használok IE6-tal, nekem még kattintani sem kell, csak belehúzni a linket a drop basket-be és nem is jön fel semmilyen plusz ablak, a letöltés automatikusan indul, szóval a Te elméleted alapján az IE+NV párosnál nincs jobb. ;)
  • rushman
    #53
    én is kiváncsian várom a megalapozott érveket az Operával szemben.
  • lck
    #54
    Az én kis modemem a netre többnyire 31200 kb/s-el vagy most éppen 26400 kb/s-es szeret felcsatlakozni. Ezen bődöletes sebesség mellett lehet igazán különbségeket észrevenni az opra javára az oldalak betöltési sebességeiben. Valószínüleg ez a látogatott lapok cache-ének optimálisabb kihasználása miatt van. A flashget -tel kapcsolatban igazatok van. Valóban csak 1-2 plusz kattintás. De régebben már találtam olyan hivatkozást valahol hogy az IE-ben nem hozta a jobb egér kattintásos helyi Flashget menűt, a vágólap sem működött. Az operával simán hozta. Sajnos az oldalra már nem emléxem.( Ha fellelem ígérem hogy megosztom veletek ) Valóban ez elég ritka dolog. Igazából számomra az opera javára nem a flashget kezelés döntött, hanem a gyorsabb oldalbetöltés. ( A Net Vampire milyen ? Én csak most ismerkedem vele. Net Vampire vs Flashget topic :)))