200
Minden tapasztalat, vélemény az RDSL-ről
  • Gerry
    #200
    Ment a válasz!
  • Taranov
    #199
    Küldtem egy mailt, Gerry!
  • Taranov
    #198
    Van még valakinek RDSL-e?
  • Gerry
    #197
    Hmmm... Én vele hál' Istennek nem beszéltem, de nyilván marhára érthet a gépekhez!
  • Taranov
    #196
    Azért Farkas Annamária az ügyintéző eléggé modortalan volt, mikor elpanaszoltam neki a bánatomat a notebookkal kapcsolatosan.
    Utána benyögött, hogy nem tervezem-e a notebookot igazi gépre cserélni.
    Mondom, hogy nem érzem úgy, hogy a P4 2400 Mhz-es ATI RAdeon 9000-es notebookot le kéne cserélni.
    És erre megsértődött és letette :-)))
    De hát egy elnézést vagy valami nyöghetett volna, hogy a kollégái ilyen taplók voltak.
  • Gerry
    #195
    Kb. ilyen figuák ülhetnek odabent az irodájukban: Na mindegy, nem akarom én őket bántani, emberileg semmi bajom velük, mert nem bunkók, vagy szemetek, egyszerűen nem jött be nekik a dolog... Szerintem megvan a maguk baja, de azér' lekaphatnák már a tetőmről az antennájukat!
  • Taranov
    #194
    JAja, régebben is ez volt.
    Mikor itt nem tudta a szerelő beszerelni az RDSL-t, aminek azóta örülök, nem mondta meg az ügyintézőnek, az ügyintéző meg este hívott, hogy milyen a net...
  • Gerry
    #193
    Hát nagy a töketlenség odabent az biztos, legalábbis információáramlás az nulla!
  • Taranov
    #192
    Szerencsétlen barmok.
  • Gerry
    #191
    képzeld, egy hete felhívnak az EntrNet-től, na, hogy tetszik az RDSL, meg vagyok vele elégedve?
    Erre hangosan beleröhögtem a telefonba, és megkérdeztem, hogy ez most vicc volt?
    Mire a fickó teljesen elképedt, hogy mért lenne vicc? Erre felvilágosítottam, hogy SOHA sem működött rendesen, de 3 hónapja EGYÁLTALÁN NEM müxik, és már 5x telefonáltam, hogy vigyék el az antennát, de eddig nem tették meg, úgyhogy jó lenne lassan, ha lépnének az ügyben... Erre a fickó asszondta, hogy jó, majd felhívnak... Na, azóta várom a hívásukat. Ez milyen már?!?
  • Taranov
    #190
    Van még vkinek egyáltalán RDSLe??
  • Taranov
    #189
    Wowz.
  • Xboxman
    #188
    Deszar...nekem 66k
  • Inquisitor
    #187
    Hát nem az. Csak itt kérdeztem tőletek pár dolgot, mielött megrendeltem :)
    Az Enternet a XXII kerületben van, de a térképen még a Duna vonaláig sincs a fedetsége.
    A "másik" tétényi cégnek meg csak a Dunáig van, én meg a szigeten lakom.
    A Csepeli cégek szintén nem szolgáltatnak itt, de így is maradt két szolgáltató a környéken. A másik olcsóbb lett volna, de azt mondták, hogy messze vagyok tőlük és átküldtek ehez a céghez.
  • Taranov
    #186
    Ez milyen net?
    Csak azt ne mondd, hogy EnterNET RDSL. :))
  • Inquisitor
    #185
    Na a tetőre rakták, és még a szerelő is meglepődött, mert 5 antennát is talált a rendszer. Lehetett válogatni :)
    A szereléskor 1,2Mbit-1,6Mbit között volt, egyszer felkúszott 2Mbit körülire.
    persze ezek csak kivételesen jönnek így össze, de azért sikerült tegnap a vein szerverről 150-175Kbyte/sec sebességgel töltenem! Az ugye 1,440Mbit/sec.
    Nem is rossz. Persze nem fakadok sírva ha leesik 50-60Kbyte/sec-re.
    Játékra is nagyon szuper, pláne amikor véletlenül 1 a pingem. :)
    Csak picit drága volt.
  • Taranov
    #184
    Mondd hol laksz, és mondok szolgáltatót!
  • shabba
    #181
    Nagy valószínűséggel azért mondta mert közel a szolgáltató szektor vagy körsugárzó antennája és nem tartotta szükségesnek hogy hozzád is feltegyenek egy kliens oldani antennát.

    Ha nálad lenne kliens oldali antenna akkor az össze van kábelezve a "modemmel". De magának a "modemnek" ami egy WLAN kártya vagy egy access point szintén van alapban egy kis teljesítményű antennája és nagy valószínűséggel nálad ez elég lesz. Lehet még USB-s cuccot is használni de access point esetén is az UTP által el lehet távolodni a géptől és az eszközt olyan helyre elhelyezni ahonnan rálátás van a szolgáltató antennájára.
  • Taranov
    #180
    Szívesen máskor is.
  • Taranov
    #178
    De van.
  • Gerry
    #176
    Aha, én is hasonlóan voltam vele!
  • Taranov
    #175
    hát egy részről már örülök, más részről elég csalódott voltam, egyébként meg engem a Huszti útra akartak kötni, de én nem bánom, hogy nem jött össze. Akkor azért bántam.
  • Gerry
    #174
    Szerintem az a szerencséd, hogy nem szerelt meg/be/fel semmit, (nem mintha nem jól csinálta volna), mert ha bevezették volna hozzád is az RDSL-t, akkor alaposan megszívtad volna te is...
  • Taranov
    #173
    Ő valóban jófej volt. Bár azért nem vagyok tőle odáig meg vissza, mert nem szerelt ő meg/be/fel semmit,de rendesnek tűnt.
  • Gerry
    #172
    Jaja, én is a Juhászra gondoltam elsősorban!
  • Taranov
    #171
    Igen, az egyik a Juhász volt, a másikat meg nem ismertem, csak beszélt róla a Juhász.
  • Gerry
    #170
    Sajna nem csak őket rúgták ki, hanem egy két teljesen normális, segítőkész figurát is...
  • Taranov
    #169
    hát igen, ki is rúgták őket, szerencsére. Így másnál már nem követnek el ilyen hibát :)
  • Gerry
    #168
    Ja, azt már mesélted, nem csodálkozom, hogy kiakadtál rájuk...
  • Taranov
    #167
    hát velem is kedvesek voltak, de a felmérők nem végeztek valami brilliáns munkát
  • Gerry
    #166
    Mondjuk emberileg nem volt velük problémám, mert amikor a tudomásukra hoztam, hogy nem megy rendesen a dolog, és ezért nem fogok fizetni, akkor nem kezdtek el problémázni, sőt meg is értették az álláspontomat!
  • Taranov
    #165
    Természetesen az enyémhez is van fix ip cím, ez 18 ezerért el is várható
  • Taranov
    #164
    Abszolút igazad van. Szemét banda
  • Gerry
    #163
    Miért kérded?
  • vivi66
    #162
    senki se??!!
  • vivi66
    #161
    VAn??!!
  • vivi66
    #160
    Hahó van valaki itt??
  • zoli..
    #159
    rádiós net. elvileg nincs korlát. mikor bekötötték,még alig voltunk páran,akkor még ment a letöltés 200kb/sec-el,de amióta egyre többen leszünk,azért észrevenni,hogy napközben le van terhelve,viszont fejlesztgetik folyamatosan.
    Tehát nekem az a véleményem,hogy napközben lassabb,mint az 512-es ADSL,viszont este 7-től egyértelműen gyorsabb. De néha vannak napközben bizonytalan percek,amikor elég lassú.
    Szóval ahol van 512-es ADSL,ott mindenképp azt ajánlom mindenkinek,ha hasonló árban van.
    Viszont ha valaki csak este/éjjel töltöget le,annak ez is remek megoldás lehet.
  • Gerry
    #158
    Milyen kapcsolatod van?
  • zoli..
    #157
    nekem bruttó 10000 ft,amihez ingyen fix ip címet is adnak :))