423
  • Pyx #223
    oh! köszönöm szépen!
  • Icebird
    #222
    Futtatás/compmgmt.msc -> Tárolás/Lemezkezelés -> a kivánt partición jobbklikk, meghatóbetüjelének módosítása.
    Ez a biztos!

    Korábban services.msc-nél írták hogy automatára kell rakni a Local Disk Manager Admin..-t, de nálam akkor sem mountolta.
    Viszont az elöbbi megoldással tesztszés szerint rakosgathatjuk betüjelekhez.
  • Pyx #221
    Hi! Help pls: Miért lehet az hogy nem látja az egyik vinyomat?
    mindenhol enabled ami kell, meg is találja, csak sajátgépben nem látszik (maxtor 40es)
    thx ..)
  • Icebird
    #220
    az magyar XP sem másképp, de sokan bizton állítják hogy az angol verzió stabilabb
  • 2XP
    #219
    Én úgy tudom, h már a 2003 magyar verziója az angol alapra épül, lényegi változtatás nélkül.
  • Taranov
    #218
    Sziasztok! Volna egy kérdésem: A Windows Server 2003 Standard Edition webszervere tud domaineket kezelni?
  • Icebird
    #217
    ott futtatod le ahol tetszik, amúgy van már Win2003v144
  • Icebird
    #216
    Symantec.AntiVirus.Corporate.8.1.1.Server
  • PszihoApu
    #215
    én otthon használom a gépet akkor is érdemes xp ről serverre váltanom?
  • PszihoApu
    #214
    Win2003v137Final
    ezt hova kell másolni windows könyvtárba?
  • Taranov
    #213
    Norton Internet Security 2004. Ebben van vírusírtó is.
  • PszihoApu
    #212
    éps tudnal tuzfalat és viruskeresot mondani ami fut alatta?
  • Icebird
    #211
    A MUI csomagos megoldás egy stabil angol alapra épülő magyar nyelvi kiegészítés, míg a magyar windows 2003 az máshogy készül. Stabilitás szempontjából a nyelvi csomag ajánlott.

    Az exe tulajdonságánál beállítható a kompatibilitás, igy használom pl 7Tools Partition Managert, mivel corporate verziót nem találtam particionáló progiból.
  • 2XP
    #210
    Nagyjából igaz, annyi kivétellel, h egyes (elsősorban vírusirtóból, tűzfalból) csak corporated verziók mennek alatta, de erre is van megoldás, mint az a 147-es üenetből kiderül :)
  • Taranov
    #209
    Van magyar is, meg language pack is van. Utóbbinak előnye, hogy minden felhasználónak különböző nyelve lehet.
  • PszihoApu
    #208
    tehát minden játék ugy fut rajta mint xp és minden progi is muködik ami xp?
    van magyar verzió is belőlle,
  • lck
    #207
    Ha nem akarsz bajlódni a beállításokkal Sygate - et tegyél. ( a legutolsót: 5.5 -öst )
  • 2XP
    #206
    Tiny PF
  • bon
    #205
    Üdv Milyen tűzfalat használtok win2003 alatt? Én idáig a BlackIce-t használtam de nem támogatja az oprendszert.
  • Icebird
    #204
    Nekem minden további nélkül felment. Valami más gond lehet nálad, ami miatt nem. Igaz nekem a 6.01 van, de nem hiszem hogy e téren különbség lenne. Ha küldesz screenshotot hogy mit ír, megnézem.
  • CzKaresz22
    #203
    Nekem a Total Commander 6.0 se megy fel rá !Van akinek sikerült?Valami trükk ???
  • lck
    #202
    Ez igy van! 1-2 dolog azért nem megy le ami XP-n de megéri így is feltenni.
  • Icebird
    #201
    Senki ne gondolja hogy mivel szerver ezért pl játék szempontjából XP-hez képest gyengébben teljesít. Mivel ahoz hogy 3D alkalmazásokat (teljes értéküként) futtasunk, a hardver gyorsítást felkell húzni, dxdiag-nál pedig DirectDraw, Direct3D, AGP texture acc. engedélyezni kell. Ekkor viszont már teljesítménybe XP szintü OP rendszert kapunk. A win2003 az XP tovább fejlesztett változata és egy az egyben tartalmazza az XP képességeit. Csupán alapban levan tíltva, vissza van véve bizonyos opciók amik szerverként feleslegesek.
  • Taranov
    #200
    Game szempontjából nem hiszem, de egyébként igen, stabilabb, nekem nem lassult be még egyszer sem, pedig az XP-s gépem P4 2400 Mhz, 768 DDR RAM, a 2003-as gépem meg Celeron 400 Mhz, 128 SDRAM. Az XP pedig kéthetente 1-2-szer rebootot igényel.
  • CzKaresz22
    #199
    Érdemes Xp-t 2003 serverre cserélni film,game,zene szempontból ?
  • Icebird
    #198
    Start
    Run
    Type gpedit.msc followed by enter

    You should see the Group Policy Editor

    Now Browse to:

    Computer Configuration
    Administrative Templates
    System

    Now look in the right window pane and double click on Display Shutdown Event Tracker

    Select Disabled and click OK.
  • CzKaresz22
    #197
    Sziasztok!!!

    Egy olyan kérdésem lenne,hogy amikor le akarod állítani a 2003 servert mindig ki kell választani valami indokot,hogy le tudd lőni,erre nincs valami megoldást,hogy ugyanúgy lehessen kikapcsolni mint a Windows XP-t ???

    Írjatok...
  • Icebird
    #196
    Sajátgépen jobb klikk -> Kezelés ,(Computer Management) Rendszereszközök -> Helyi felhasználók és csoportok -> Felhasználók, és itt a letíltottakat engedélyezd!
  • Maffya
    #195
    részletesebben leirnád? Láma vagyok a dologhoz XPnél ugy csináltam hogy Total commander-Hálozat-Uj kapcsolat...De Server alatt nem boldogulok.
  • mrzool
    #194
    Crosslink kábellel, ugyanúgy kell belállítani az hálókártyák adatait, mint XP-nél (értelemszerűen azért az IP címek ne egyezzenek meg, de legyenek egy subnetben:)).
  • Maffya
    #193
    Hogy lehet HUB nélkül összekötni két gépet az egyiken a server2003 van a másikon Xp? Vincseszterekröl akarok áthuzni adatot ami müködöt is( XP-XP közöt ) de a server 2003 -Xp közötti beállitással nem boldogulok ?
  • Maffya
    #192
    Bejött a javaslat és tényleg a futtatás -dxdiag, után kell engedélyezni és akkor futtnak a 3D gyorsitást igénylö dolgok.Köszi
  • dikki*yysw
    #191
    Örömmel értesítek mindenkit, hogy elkészültem az msfn.org "How to convert your Windows Server 2003... to a Workstation!" című cikkének fordításával.

    Hogyan alakítsuk át Windows Server 2003-unkat... asztali oprendszerré!

    Topicba majd lehet berakom.
  • lck
    #190
    Az általam kipróbált újabb játékok mentek rajta, office megy rajta, a több háttérben futó program és lefoglalt erőforrás ellenére nekem ugyanúgy ( ha nem jobban ) mennek mint XP-n. Úgy érzem kicsit stabilabb is annál. Biztonsági beállítások, jogosultságok kezelése jobb az Xp-nél. Modemes internetem gyorsabb rajta. De : tűzfalakból általában a server változat fut csak rajta. Mai csalódásom: WinDVD 5.3 : a "rendszer stabilitását veszélyeztette", azért nem települt fel. Összességében mindenképp megéri kipróbálni.
  • Forrest Tomee
    #189
    "INTERNETRE, Játékra (az újjabbak ) ,Office-ra"

    Ezért szerintem se tegyél fel szervert. Főleg otthonra, teljesen felesleges. Sokkal több service fut alapból amiről azt sem tudod micsoda és eszi az erőforrásaidat.
    Szvsz a server nem erre van kitalálva. Ha már vannak usereid akarsz aktív dir-t stb, futtatsz exchange kiszolgálót akkor jó, de otthonra??!
    Még tanulásnak sem jó ha nincsenek hálóban gépek.
  • 2XP
    #188
    Internet, játék, office megy... hogy megéri-e? Még nem igazán tudom, csak egy hónapja használom, s eddig lényegében xp-s volt, bár mintha annál picit stabilabb lenne. A hozzá fűzött reményeim (normálisan működő detonator > nem villan a moncsi 3-4 percenként teljes hw gyorsításnál, és normálisan működő tvtool > nem fagy 10 perc filmnézés után) nem váltotta be :( (Lehet ez nem is az os, hanem a sw írók hibája...
  • 2XP
    #187
    http://www.msfn.org/win2k3/hardwareacc.htm


    Enabling DirectX

    We now want to enable the full capabilities of DirectX. To do this, go to Start -> Run -> and type dxdiag followed by enter. You will get a dialog box asking if you want to allow dxdiag to access the internet to check for valid WHQL certificates - click on Yes.

    Let's click on the Display tab, now click on all three boxes to enable DirectDraw, Direct3D and AGP Texture Acceleration.
  • Maffya
    #186
    Nekem az enterprise van fent és azon gondolkodtam ha annyira stabil és biztos akkor lecserélném az XP SP 1-et.A Gépet (200GB HDD,CD-RW,Barton2600,NF7 abit,)INTERNETRE, Játékra (az újjabbak ) ,Office-ra, szoktam használni.Ezek közül mi menne vagy megéri-e váltani??
  • Taranov
    #185
    Sajnos érdemben nem tudok hozzászólni a problémádhoz, de a Win Server 2003 nagyon nem játékra való
  • Maffya
    #184
    Beállitotam maxra és még mindig u.a irja ki.Van még ötleted hogy mi lehet ?