36836
  • Balli
    #181
    Kircsi a videó
    A 3.0GHZ H szépen odaveri a 3.6GHZ-et
    A 3.0GHZ H-nál úgy láttam 533MHZ-es
    De akkor mennyi a 3.6-os azt nem láttam vagy én vagyok vak :)
  • Akuma
    #179
    ha nem hiszed, nézd meg ezt a videót!!
  • Akuma
    #178
    gyorsabb!
  • Balli
    #177
    Jó, hülye kérdés volt felejtsétek el
    De az érdekelne hogy pl.: P4 2.80GHZ / 533MHZ vagy 2.80GHZ / 800MHZ. Az, hogy most 533MHZ or 800 miben van a különbség? Nagy a különbségh? Gyorsabb?
  • Balli
    #176
    AMD K7 ATHLON XP 2700+/333: kb.: 35e ft
    P4 S478 2.66GHZ / 533MHZ : kb.: 41e ft
    Szerintetek melyik a jobb vétel?
    Az sokat számít, hogy a proci hány MHZ-es?
  • janos666 #175
    Elvileg a P4-nek egy (nagyon)kicsit jobban kéne mennie, de a celeronnál azért jobb az AMD-is
  • Narancs
    #174
    A teljesítménykülönbség is ilyen óriási!
  • Balli
    #173
    Köszi a segítséget.
    A celeron és a P4-es procik között óriási árkülönbég van. A teljesítménykülönbség is ilyen órási? Az AMD procik-e vagy a P4-es procik a jobbak? (tudom AMD-t ebbe az alaplaba nem lehet rakni)
  • I94
    #172
    A cerka ugy sza ahogy van. Inkabb vegyel kisebb orajelu p4et, jobban jarsz.
  • Borg
    #171
    AB30S02H Date code:10/08/2002 checksum:4500
    1. Support P4 2.5GHz CPU.(FSB 400MHz, 512KB)
    2. Support Celeron 2.0 GHz CPU.



    Ez az utolsó BIOS az alaplapodhoz, ha ezt belerakod, akkor 2 gigás celeront tud még. De szerintem is jobb lenne, ha 2gigás P4-et vennél bele. Sokkal gyorsabb. Tuningban meg ne nagyon gondolkozz, ez a lap nem arra való.
  • Narancs
    #170
    http://de.shuttle.com/ab30.htm#ab30ab30r

    Itt az alaplapod!
  • Narancs
    #169
    A dleót felelsd el!
    Ha 2GHz körüli P4-et teszel belel, akkor sokkalta gyorsabb lesz!
  • Balli
    #168
    Procim: CELERON 1700MHZ (WILLAMETTE)
    Ebbe az alaplapba berakhatok egy CELERON 2600MHZ (WILLAMETTE) procit? Ez a csere látványosan megdobná a gépem teljesítményét? (Az utóbbi proci 22000, azaz csak 7000-el drágább csak az 1700-esnél)
  • Balli
    #167
    Alaplap neve Shuttle AB30(R)

    Front Side Bus tulajdonságai
    Busz típusa Intel NetBurst
    Busz szélessége 64 bit
    Valódi órajel 100 MHz (QDR)
    Effektív órajel 400 MHz
    Sávszélesség 3200 MB/mp

    Memóriabusz tulajdonságai
    Busz típusa DDR SDRAM
    Busz szélessége 64 bit
    Valódi órajel 100 MHz (DDR)
    Effektív órajel 200 MHz
    Sávszélesség 1600 MB/mp

    Lapkakészlet busz tulajdonságai
    Busz típusa Intel Hub Interface
    Busz szélessége 8 bit
    Valódi órajel 67 MHz (QDR)
    Effektív órajel 267 MHz
    Sávszélesség 267 MB/mp

    Alaplap fizikai információk
    CPU foglalatok 1
    Bővítőhelyek 5 PCI, 1 AGP
    RAM foglalatok 3 DIMM
    Integrált eszközök Audio
    Fizikai formátum ATX
    Alaplap mérete 220 mm x 300 mm
    Alaplapi lapkakészlet i845

    Az AIDA progi ezeket állapította meg az alaplapomról. Sajna ez nem sokat mond nekem :( Próbáltam rákeresni erre az alaplapra, de semmi. Szeretném felújítani\tuningolni a gépem ezért érdekelne milyen az alaplapom egyáltalán. Elavult-e? Mekkora procit bírna még el?
    Ha valaki tudna segíteni megköszönném
  • Borg
    #166
    Az Intel a gyártó neve, a Celeron pedig a típus neve.
    Az alaplapodról ott aligha találsz infót, tedd fel az AIDA nevű progit pl.
  • Balli
    #165
    S ezt az Intel(R) alaplap milyen? (gondolom már régi, gagyi)
    Max milyen procit bír el? Et a celeron 1.7Ghz-es procit fellehet húzni?
  • Pontius #164
    egen..
  • Balli
    #163
    Láma kérdés:
    A Vezérlőpult- rendszer- általánosban ez található, hogy: Intel(R)= ez az alaplaptípusa??
    Celeron(R) CPU 1.70Ghz =ez nyilván a proci
  • Akuma
    #162
    nem, mert húzott eszközre nincs garancia és nem hyperx memória, semmi hűtése nincs
  • Pontius #161
    akkor nem jó a memória, viheted vissza gariba...
  • Akuma
    #160
    ahoz is floppy kell, és továbbra is kilépked fesz emeléssel is...
  • Gerry
    #159
    Futtass le egy teljes MemTest86-ot! Ha az lefut hiba nélkül, akor a 3DMark is menni fog. Max 2.65-2.7V-ot adj a memónak, többet ne, ha nincsen rajta hűtés.
  • Akuma
    #158
    a memóriára mekkora feszt kell rátennem, hogy menjen gond nélkül a gép? 2* elindítottam a 3dmark2003-at az új mem időzítésekkel, de mindkétszer kilépett a programból, ezért gondolom feszt kellene adni neki.. de mennyit? 2.5;3;3;6 beállítással megy, aki tud jobb beállítást is az szóljon lécci!!
  • Pontius #157
    Ertem...
  • Gerry
    #156
    Inkább a SiS, meert az a Celeron talán kicsit jobban szerepelne egy i865 vagy i875-ös chipsetben, de még a legalapabb i845 is jobb lenne. Szvsz, egy SiS-es alaplap maximum költséghatékony, de senem gyors, senem tuningolható, és gyakran megbízhatatlan. Amúgy ha minden driver fent van hozzá, és megfelelően kiforrott az alaplap BIOS-a, akkor már akár müxik is normálisan, csak lassú.
  • Laalee
    #155
    a legföbb baj a celeron
  • Gerry
    #154
    Alapból az a baj, hogy Celeron, az gyakorlatilag Word-ön kívül nem jó semmire. A másik a SiS-es chipset, az Intel-hez a leggyengébb. Nézd meg, hogy fent vannak-e a legfrissebb SiS alaplapi driverek, meg a többi driverből (VGA Hang, stb...) is a legutóbbi (GF3-hoz mondjuk a 30.82-es Detonator a legjobb), legfrissebb BIOS van-e beleflashelve, és jól van-e minden konfigurálva a BIOS-ban. Ennyi ezenkívül mást nem tudsz csinálni, max újratelepíteni a Windows-t.
  • Pontius #153
    Hola.
    Az lenne a problémám, hogy gyengének tartom a gépemet és szeretném megkérdezni, hogy véleményetek szerint mivel lehet a baj?
    ASUS P4S8X-X
    Celeron Northwood 2.0Ghz
    256/400DDR
    ASUS Gef3TI200 64MB 175/400
    60GB 7200 SEAGATE winchester
    Pioneer DVR-106D
    Igy megy a 3DMARK 2K1SE: 5600pötyöt
    Tomshardwaren utánnan néztem a tesztekben és alapból 7000 környékén kéne neki leni.

    Ha a proccit meghuzatom 2.8-ra, akkor a memória is 420-ra áll be, és még a kártyán is huzok 240/510-re, de igy is csak 7402 lessz, amit játék közben is erősen megérzek.
    Pl.: MOHAA 1700+xp-n, 256/266ram-al, és ABIT Gef3TI200-al stabil 90-95fps-el elment.
    Viszont a mostanin elég akadozottnak éreztem a képet ezért kiirattatam vele az fps-t és 30-60 között ingadozott, néha kevesebb is volt...
    Szerintetek mi lehet a baj?
  • Gerry
    #152
    20e Ft körül már normálisabb Athlon XP-t is tudsz építeni, és akkor az már húzás nélkül is erősebb lesz mint a Tualatin Celeron, igaz valószínűleg csak használt alkatrészekből tudod megcsinálni ennyi pénzből, de ha játékra kell főként, akkor jobb választás mondjuk egy 1700+os Athlon XP, mint akár egy húzott 1400-as Celeron. Amúgy maga az 1700+ az kb 10e Ft, és szerintem +10e-ből kijön egy használt jobbfajta ASUS A7V266E vagy A7V333 is.
  • #151
    Egyéb vélemény? (Ha esetleg látott már valaki ilyet...)
  • #150
    Köszönöm, megfogadom a tanácsodat.
  • Pontius #149
    Az alaplapért meg a prociért én nem adnék 15-17e ft-nál többet, teljesítmény szempontból meg ugyis te tudod mire fogod használni...
  • #148
    Ha össze tudok rakatni magamnak úgy egy gépet, hogy 1.2-1.3-as Tua Celeron + olyan alaplap amiben 1.33-as FSB beállításokkal simán megy, akkor mennyit ér egy olyan? Jó gép-e?
  • Pontius #147
    www.overclock.hu
    Erre gondolsz?
    Most éppen üzemen kívül van...
  • Torry
    #146
    Nem tudtok valami VGA kártya tuning oldalt?
    Emléxem egyre de nem tudom a címét.
    Volt ott online bolt is hutoket meg mindefélét lehetett venni.
    Pls ha valaki....thx
  • Borg
    #145
    Ha tudod tuningolni így is, akkor csak felesleges rizikó.
  • Pontius #144
    Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy ASUS Gef 3 TI200-alá lehet-e, és van-e értelme beégetni a TI500 bioszát. A karesz a Ti500 beállításaival megy, sőt még azon bőven túl is teljesitt...

  • Akuma
    #143
    ASUS Liveupdate
    aki kipróbálta az lécci szóljon, hogy milyen, mit csinál, mit tud.. thx
  • janos666 #142
    Az ASUS weblapjáról kell leszedni egy BIOS-képfájlt, ott le van írva az is mit, hogy kell csinálni! De BIOS-frissítéstől még nem változnak meg gyökeresen a SETUP-menü beállításai.
  • Maffya
    #141
    Sziasztok! Segitségeteket és tanácsotokat szeretném kérni.Van egy gyári HP Vectra Vl 420 as 1.5 Pentium 4 es gépünk ( köztiztv. pályázati ) hogy lehet a Biost frrissiteni és hogy tudok a biosba kicsit munkálkodni ? Igy alapból nem enged és máas szorzot se tudok állitani,memoriát se szoval semmit.Én ugy nézem amugy ez ASUS P4B-MX alaplap,1.5 proci sdram 512MB.