36836
  • HUmanBandi
    #381
    ja mer egyszer egy progival láttam
    Speed Fanról egy linked pls!
  • Narancs
    #380
    Speed Fan köll neked!
  • cifuatwork
    #379
    Khm....
    Olyan wincsid van, amelyben van hődióda?
  • HUmanBandi
    #378
    köszi de az a baj hogy ez pld hdd-höt nem ir ki :-(
  • cifuatwork
    #377
    Milyen összes alkatrészre gondolsz?
    A CPU+Alaplap hőmérsékletét lehet mérni a legtöbb alaphoz adott gyári tesztprogramokkal (pl. ASUS Smartdoctor).

    Ha ezek nem jók akkor: Freemeter
    Motherboard Monitor
  • janos666 #376
    És hány celsius-fokon megy így?
  • HUmanBandi
    #375
    valaki nem tud egy olyan progit ami megméri az összes alkatrész hömérsékletét? (aida nem kel)
  • #374
    OK
  • #373
    vMaradok a 3.5Ghz-nél.
    Nem futnak lassabban a progik, de van benne valami, amit mondtál, és az a 100Mhz ide, vagy oda...?
  • ollie
    #372
    Szerintem túl sok lenne már az 520 körüli sebesség a 400-as ramnak.
  • #371
    Te mit gondolsz, állítsam a ramot szinkronba a cpu fsb-vel?
    Vagy maradhat így?
  • #370
    Ezen én is gondolkodtam, és most tesztelem.
  • ollie
    #369
    3.5G még teljesen reális szerintem.
  • [NST]Cifu
    #368
    A lassabb ram miatt nem áll fel lassabban a win, nem indulnak lassabban a programok?

    Szvsz nem biztos, hogy jobban jársz lassabb ram + gyorsabb prockó beállításokkal. Teszteld le mindkét verziót (3500Mhz + 333Mhz ram illetve 3600Mhz + 266Mhz ram), és nézd meg, melyik a gyorsabb játékok alatt. Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a lassabb ram és a gyorsabb proci jobb eredményeket fog adni...
  • NeoMaN
    #367
    Ok, de a jelenlegi p4 arckhitektúrának hol a vége?
    Miért is jön a prescott? Naugye.....
  • [NST]Cifu
    #366
    AMD-nél célszerű szinkron húzni a ramot is, viszont lehet, hogy a ram nem bírja, szóval állisd be a ram sebességét By SPD-re, és szépen kezd el emelni BIOS-ból a CPU FSB-t. Elsőre mondjuk felállítod 170Mhz-re, aztán pedig teszt. Ha a Windows bebootol, akkor már oké. Ha tesztek alatt instabil, akkor jöhet egy kis feszemelés, 1,75voltot bírnija kell azzal a hűtővel. Ha megvan a stabil freki+feszültség beállítás, akkor jöhet a ramteszt, vagyis próbáld ki, hogy a szinkron sebességbe állitott ramokra hogy reagál. Szvsz a ramoknak is birnijuk kell olyan 180-190Mhz-ig, ha az időzítést (memory timings) by SPD-re rakod, és van egy kis szerencséd.

    De mégegyszer: a végleges beállításánál csak szinkron futtasd a memóriát!
  • ollie
    #365
    Nem olyan hihetetlen hogy stabil ezen a frekin. Ez 29%-os tuning, vagyis 257-258-on megy az FSB. Ez teljesen hihető.
  • RelakS
    #364
    Off:
    Ezt neked :D Meg nekem :

    On
  • NeoMaN
    #363
    ehhe-ehhe... :D
    Egy burn tesztet futassá má plz! :D
    Az hogy 1 óra játék után, vagy netezés közben nem fagy, édeskevés....
  • #362
    Ja és [NST]Cifu!
    Ismét 3600-on nyomom, csak a ramot levettem 266Mhz-re, és így teljesen stabil.
    OverClock 4Ever
  • #361
    Próbálhatod 333-on is, de akkor lehet, hogy 1:1 arányú, és nem tudod annyira húzni...
    Nézd meg a #345 -dik hozzászólást.
    Na cső!
  • HellBurner
    #360
    Miért jó az nekem ha a ramok 266-on mennek? olyat nem lehet hogy marad 333-on és húzom az fsb-t? (nem okoskodok csak nem értem)
  • #359
    Vedd lejjebb a ramot biosban 266Mhz-re, és nyugottan húzhatod az FSB-t.
  • HellBurner
    #358
    Hi! Nekem egy Barton 2600+ van és eddig 43C fölé (VisperRock IV) nem ment a proci. Szeretném húzni de a ram csak 333mhz-s. Asus A7N8X-X alaplapom van. Tanács?
  • ollie
    #357
    Igen, asszem a prohardveren van egy cikk róla.
  • HUmanBandi
    #356
    A köcsög memóriák melegednek csak de ma veszek a rézbordákra ventillátort is :-)
  • himpike
    #355
    PLEASE, LÁTOTT VALAKI PRESCOTT TUNINGRÓL BÁRMIT?
  • ollie
    #354
    NA most neked SiS chipsetes alplapod van és köztudott, hogy ez a chipset közel sem olyan stabil, mint az intel, nem igazán tuningbarát. Szóval ne csodálkozz, hogy nem tudod annyira húzni a procidat, mint más az intel chipsettel.
  • himpike
    #353
    Prescott tuningról tud valaki mondani valamit? Mennyire lehet tépni őket?
  • [Walaki]D`Lair
    #352
    És még azt mondták, hogy az 1.8-asok szétrepedeznek...LOÁL
  • [Walaki]D`Lair
    #351
    Nekem az 1.8-as megy 2.4-en már egy éve gyári intel hűtéssel...:)
  • [NST]Cifu
    #350
    Pedig már azt hittem valami ultrabrutál tuninggal állunk szembe :)
    Azért a 3,4Ghz is szép eredmény.
  • #349
    1 órát teszteltem, és ezen is túl meleg col, ezért minden mérés alapján a legideálisabb a 3.4Ghz.
  • #348
    Nem, nem volt az, ezért visszavettem 3.5Ghz-re. ;)
  • [NST]Cifu
    #347
    3,69Ghz-n stabil is sima léghűtéssel?
  • #346
    De marha vagyok, erre nem gondoltam...
    THT janos666!!!
    Most már úgy lehet húzni, mint az állat.
    3690Mhz-nél tarok.
    999999999999999999999THX!
  • janos666 #345
    Ha emeled az FSB-t akkor az növeli a memóriák FSB-jét is, vagyis húzod a RAM-okat, van amelyik szinte semennyit nem bír, van amelyik elég sokat. Egyes alaplapok BIOS-ában is van ilyen arány, hogy az FSB és a memória FSB hogyan aránylik egymáshoz. Ha Pl. 1:1 akkor FSB250-en a memória is 25°tuningot kap, de lehet 5:4 stb.
    Na az újabb ASUS alaplapokon általában nincs ilyen. Ott azt lehet beállítani, hogy FSB 200-on mennyit mennyen a RAM, (valahol az FSB körül van ez is) ezt állítsd 320MHz-re és menni fog FSB 250-en is a CPU.
  • HUmanBandi
    #344
    Asus P4S8X-X
    de nem értem amiröl irsz :-(
  • janos666 #343
    Mert biztos 1:1 arányba van a CPU:memori FSB, először nálam is ez volt a baj. Milyen alaplapod van? (lehet, hogy már írtad)
  • HUmanBandi
    #342
    megnéztem a hömérsékleteket )miutén ma vettem bele egy jópár hütöt :-) már kb 15 aktiv van :-))
    az alaplap igyis 41 fokra felmegy mig a proci is csak 28 fok :-(
    a memoria asszem a baj de nem tom mi legyen vele? Azokra is vettem egy-egy réz bordát!