36836
  • ollie
    #421
    Mondjuk nem csodálom, hehe, nézd meg a 2.0-és cerkáját 2.96-on járatja :))
  • ollie
    #420
    Az alaplaphoz kapott cd-n rajta van, de letölthető az ASUS-tól is a legújabb verzió.
  • Gerry
    #419
    Vagy gyenge a tápegységed, vagy rossz a diagnosztikai chip. 3.3-ról 2.6-ra ha visszaesik, az gyakorlatilag totál instabillá teheti a gépedet!
  • Pontius #418
    Nekemis, a progi mégi a cpu/lap hőmérsékletet és a feszültsgeket figyeli... Nekem folyton csipog a feszkó miatt mert visszaesik 3.3-ról 2.6-ra
  • Gerry
    #417
    Viszont az a plafon, afölé nem megy, úgyhogy nem érdekel, lusta vagyok valami aktív hűtést feltenni a chipsetre, mert a jelenlegi bordának olyan ritka a teteje, hogy nem lehet rácsavarozni ventit, leszedni meg nincs kedvem.
  • HUmanBandi
    #416
    neked is?
    mer nekem ugyan az van!
  • Pontius #415
    Asus alaplapok mellé jár
  • HUmanBandi
    #414
    A memória is szinkronba van húzva a procival! de azon is van Vantec réz borda és egy aktiv hütö is
    !
  • HUmanBandi
    #413
    Azt meg honnan szerváljak?
  • HUmanBandi
    #412
    Nekem egy rézbordás aktiv hütö van a chipseten
    Olyan ami az ati 9800 pro-nak is elég :-)
    ezért nem hiszem el a 45 fokot :-)
  • ollie
    #411
    Sokkal többet számít a dual ram, mint a PAT. A dual ram akár másfélszeres ram gyorsulást is hozhat!
  • Pontius #410
    Thx, csak 1 modul lessz szal akkor nem aktíválom...
  • [NST]Cifu
    #409
    Az szép...
  • [NST]Cifu
    #408
    Attól függ miben gyorsabb, a külföldi oldalakon is olyanokat olvastam, hogy amikor a hosszú futószallag problémás (a játékok jellemzőein ilyenek), akkor a Prescott lemarad a Northwood-tól...
  • Gerry
    #407
    Nekem pl a passzív hűtéses i850-es chipsetem bizony 43-44 fokos. Míg a proci 41-42!
  • Gerry
    #406
    Performance Acceleration Technology, lényegében optimalizált (kihegyezett) memóriakezelést jelent, amit csak a 875-ös chipkészlet tud hivatalosan (némely 865-nél vissza lehet kapcsolni, de lehet, hogy nem fog rendesen menni). Érdemes bekapcsolni, és érdemes 2 egyforma modult tenni a lapba, a dual vezérlés miatt. De nem lesz ég és föld az eltérés!
  • [NST]Cifu
    #405
    Csodálkoznék, ha az alaplapi hőmérséklet 41-45° celsius lenne, szóval szerintem inkább a 30° tünik valósnak...
  • Gerry
    #404
    Passzív hűtés van a chipseten? Amúgy valószínűbb lenne a 30 fok a chipsetnek...
  • Pontius #403
    Amugy mi az a PAT?
    Azt tudom, hogy a memórián gyorsitt de azt nem, hogy milyen esetekben hasznos ha támogatja a lap...
    Gondolok itt dual hajtásra-ra, vagy ha csak 1 ram van a gépben,
    és szerintetek érdemes-e aktiválnom a PAT-ot a lap-on ha csak 1 modul van benne, mert Prohardver-en olvastam, hogy ha aktív a PAT akkor nem lehet tuningolni a rendszert...
    Vélemények, javaslatok, ötletek? ...
  • ollie
    #402
    Asus PC probe mit mond?
  • Gerry
    #401
    Akkor sem lesz hoszabb, mert a megnövelt órajelekhez eg kellett nyújtani a műveletvégző "futószalag" hosszát is, és ezáltal lelassult a proci számítási teljesítménye, viszont növelni lehet az órajelet, merő parasztvakítás az egész, csak azért lesz majd gyorsabb, mert Northwoodból nem lesz 3.2GHz-nél magasabb órajelű, Prescottból meg lesz. És a megnövekedett órajel mellett már gyorsabb lesz a Prescott, de azonos órajelen a Northwood marad a gyorsabb.
  • HUmanBandi
    #400
    Mellesleg:
    nálam az aida és speedfan-ban öszecserélödnek az alaplap és a cpu hömérsékletei! Melyik az igaz?
    CPU: 30 fok
    ALaplap 41-45 fok
    avagy
    CPU 41-45 fok
    Alaplap 30 fok

    na várom a tippeket! :-)
  • [Walaki]D`Lair
    #399
    Így van...ezért nem értem ezt a tuning dolgot a prescottal....
  • [Walaki]D`Lair
    #398
    A videókártya még ráér kb. fél évet...:DDDDD

    Nekem is bírja még a kis GF3, igaz, hogy a lelkét is széthúzom szegénynek...de megy...:DDDDD
  • ollie
    #397
    mondjuk ebben is van valami
  • HUmanBandi
    #396
    A prescott gyorsab a Northwoodnál!
    Csak a mai csipkészletekkel még nem lehet kihasználni!
    Ha kijön majd a socket 775 meg a rendes chipsettel elátott alaplapok akkor majd érdemes lesz tesztelni!
  • [Walaki]D`Lair
    #395
    Igen?
  • ollie
    #394
    Jól hangzik, bár a P4 most vagy 2.66 és 533 FSB, vagy 2.60 és 800 FSB. Ennek nézz utána, ha nem akarod megszívni. A ramot majd nem árt bővítened előbb-utóbb. A vidkarit nem fogod lecserélni amúgy?
  • Pontius #393
    Fuu de várom már az új cuccost...
    Pénteken ha minden igaz meglessz minden...
    Albatron PX865PE PRO + PAT
    P4 2.66/800 BOX
    256/400 Corsair Ram
    Chieftec Dragon ház
  • ollie
    #392
    Ja ezért nem is érdemes áttérni rá, inkább én is megvárom amíg lejebb megy a magasabb frekijű példányok ára (3.5G már jó lesz nekem tuningolva).
  • [NST]Cifu
    #391
    Játékok többsége alatt ha minimálisan is, de lassabb, mint a Northwood. :)
    Az persze tény, hogy jobban tuningolható - és itt is látható, milyen jó Trabant 3,6Ghz-s tuningeredménye...
  • ollie
    #390
    Hát a 100%-os terhelést már sehogy nem lehet túlszárnyalni szerintem.
  • ollie
    #389
    Hát ha nem is lassabb, de nem is gyorsabb az tuti.

    Intel Prescott: az új generáció

    Itt van egy Northwood-Prescott összehasonlító teszt is (tuningról is). Érdekes, hogy egy komplett 3.2-es Prescott konfignak (9800 pro, P4C800 lap, 1G memória) van teljes terhelésnél kb 250W fogyasztása.
  • ollie
    #388
    Már pár éve minden vincsiben van, a SMART része. És a megfelelő progival ki is lehet iratni. Nekem van egy kis freeware progim rá, de nem emléxem a nevére.
  • HUmanBandi
    #387
    Mi az a brutal jatek?
    Próbld ki:
    Battlefieldezz 3 órát a botok elen
    25% CPU idöt adj az ai-nak!
    És vedd fel a botok számát 400-ra!
    Kicsit melegebbb lesz
    !!!!!!!!!!!!!!!!
  • #386
    janos666:
    3 óra BRUTAL játék után alaplap 45 fok, CPU 40 fok...
    1 óra CPUStabilitiTest után 41 fok/38 fok...
    4 óra gépezés: netezés, dvd-zés, cd-írás... 36 fok/34 fok.
    Szerintem nagyon jók ezek a hőmérsékleti eredmények.
  • cifuatwork
    #385
    SpeedFan

    De elég LoL, a Temp 1.-nek -48 fokot ír ki!!! Furi, lévén egy 300Mhz-es CeleronA, pedig nem nitrogénnel hűtöm, lévén egy sima irodai gép.... :)

    Az AIDA32 korrekt értéket (31-33° celsius-t) ad meg CPU-ra.
  • HUmanBandi
    #384
    Mivel még nem teljesen tökéj a mai chipsetekkel!
    és több Volt kell neki!
  • cifuatwork
    #383
    Pl. mert lassabb, mint egy azonos frekijü alap P4, a P4EE-ről nem is beszélve? :)
  • [Walaki]D`Lair
    #382
    BAZEG!!! MINEK TUNINGOLNI EGY PRESCOTTOT????