36836
  • efter
    #701
    hogy mennyi feszkót lehet adni egyy procnak? hát asszem az amd-nél 1,9v de ez már forrasztásos dolog! vagy esetleg némejik alaplap biosába lehet állitani anélkül hogy megkéne buherálni a procit! a ram meg álitolag 2,8-2,9 de ekkor már a hütés elengedhetetlen!
    a p4 nél nemtom mi a hejzet,mert a téma nem érint!
  • ollie
    #700
    A memóriának ne adj többet, attól nem nagyon fogod jobban húzni, legfeljebb megölni. A cpu meg attól függ hogy intel vagy AMD. P4-nek én nem adnék 1.6-1,65-nél többet a biztonság kedvéért, de én annyit se adnék neki (az enyém is alapfeszen van húzva). AMD-t nemtom.
  • ollie
    #699
    Mit nem értesz? A memória annyit megy garantáltan, amennyi az alap órajele a kártyának. Ezen felül minden MHz ajándék, tehát annak a 6%-nak is örülhetsz. Egyébként vannak olyan karik is, melyeken egy grammot sem lehet húzni a memóriát. A mag húzhatóságában meg igen cak szerencséd van, nyílván egy eléggé tápos gpu hűtő van rajta.
  • efter
    #698
    köszi az infót! piszmen
  • Pontius #697
    Nekem meg még mindig fenáll a kérdésem, hogy procinak és memóriának mennyi + feszkót lehet adni ami még biztonságos...?
  • ljoe
    #696
    399-ről csak 431-ig lehetne húzni? A mag durván 50%-os húzást kibír, míg a memória csak 6%?????????? Nem értem! Miért szemetel már kis húzásnál is?
  • Pontius #695
    687-es hozzászólás képére gondolok... : )
  • Pontius #694
    Poverstrippel ugy lehet MÉG TOVÁBB húzni a karit, hogy az álltalad belinkelt képen a GPU ikonra katintva 2x feljebb álítod a felső értéket, ugyan ez a memóriánál is, 2x katt a DDR ikonra és feljebb irod a felső határt...
  • ollie
    #693
    Valszeg sehogy. Gondolom elérted a memóriák max teljesítményét.
  • ljoe
    #692
    Hali! Nekem egy FX5600 XT-m van 256 MB-os 128 bites. A mag órajelét felhúztam 234-ről 367-ig, de a memória órajelet nem tudom csak 399-ről 431-ig húzni, mert utánna már szemetel. Pedig már passzív hűtést is raktam a memóriákra. Hogyan tudnám még húzni, hogy ne szemeteljen? Please valaki segítsen.
  • efter
    #691
    nemtom már hogy,de egyszer sikerült a powerstrippel a gpu orajelét 395mhz ig felhuzni,de azota ujratelepitések voltak és most a powerstripnél csak max 365mhz-t tudok beállitani! pontosabban ugy lehetett hogy fenntvolt a powerstrip,és huzva volt eg kicsit a kari! aztán rátelepitettem egy másik drivert és mikor ujraindult akkor a huzott beálitást ,alapméretezettnek tekintette! szal ugy tudtam felhuzni majdnem 400mhz ig a GPU-t! de nem sikerül mégegyszer ezt megjácani,hiába probálkozok! azé kéne valami jobb progi aminek egy kicsit nagyobb a mhz állitási képessége!
  • efter
    #690
    ja de most már a memórián is van passziv hűtés ám!
    csak az a baj hogy a powerstrippel nem tudom már jobban húzni! nem tudtok valami progit amivel még lehetne egy kicsit nyujtani a karit??
  • efter
    #689
    ez a kari!
  • efter
    #688
    ez az eredménye a tuningnak!! default 5900pont
  • efter
    #687
    default 275/405mhz
  • Pontius #686
    PAT enabled
  • Zetorg
    #685
    És semmi nincs húzva!
  • Zetorg
    #684
    Nekem így ír:

    És így olvas:


  • Zetorg
    #683
    Ez melyik Aida?
  • [Walaki]D`Lair
    #682
    de az...;)

    Nekem ugyanez a szitu, csak 845PE-s a MB
  • Pontius #681
    Annyira azért nem lehet szar mert:

    Szal nem értem...
  • [Walaki]D`Lair
    #680
    szar a memória...
  • [Walaki]D`Lair
    #679
    Nekem +0.1V-t kapnak...

    A proci meg +2.5V-t gyári P4 hűtéssel...
  • Pontius #678
    És még 1 kérdés :

    Mitől lehet ennyire lassú a memória írásom?
    Ugyan az a lapom meg a proci is meg a memória is és mégis 240mb/s-es gyengébb...
  • Pontius #677
    Jah és a memóriáknak mennyit lehet adni ami még biztonságosnak mondható? (Samsung memória)
  • Pontius #676
    Ottvan az aláirásomban de mind1 : )
    GlacialTech Igloo 4350 3.2Ghz-ig
  • [Walaki]D`Lair
    #675
    Milyen hűtő?
  • Pontius #674
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy P4 2.6-nak mennyi áramot lehet pluszba adni ami még biztoságos...? +0.3V még biztoságos? vagy 0.2? vagy már a 0.1 is rizikós?
  • Pontius #673
    Az alaplapodba max 2000+ megy bele.
    Az 1700+ pedig azt jelenti, hogy kb. egy 1700Mhz-es P4-nek felel meg a teljesítménye de 1466Mhz-en megy.
  • Balli
    #672
    Jelenleg egy shuttle Ak32L-es alaplapom van. Valamint egy AMD XP 1700+ -os procim, 1466 MHZ.
    Kérdésem:
    1. tudja valaki hogy ebbe az alaplapba max mekkora procit lehetne beleerőltetni? (nem találtam)
    2. Az hogy a procim 1700+, mit jelent? Miért nem 1700-al fut a gép, ehelyett csak kb.: 1500-al?
  • [Walaki]D`Lair
    #671
    NEkem meg 354-et megy a memória és 1:1-en megy....igaz DDR400, de nem bírja a táp ha jobban húzom...:D

    van rajta a:

    P4 -húzva
    Ti200 -szarrá húzva
    4db HDD
    2db optikai meghajtó
    neon
  • Pontius #670
    jaja 64-es. DDR/FSB-t 1:1-re raktam igy a memória 462 megy, de igy is 10.770 jött ki, szal itt a memória és a proci már sokat nem segitt, itt a kártya tudásának a vége..
  • [Walaki]D`Lair
    #669
    Meg mondjuk sztem neked 64-es Ti200-ad van...nem? Mert én nemtom 490 fölé vinni a RAM órajelét, mert 128-as és 4.4ns szarcsimbókok vannak rajta...így is csoda, hogy ennyire megy...:-/
  • Pontius #668
    Már sokat nem számitt, hogy 2.4Ghz vagy 3Ghz vagy Dual hajtás, mert itt már kimerülnek a kártya tartalékai. A tiedéhez képest már csak pár100 pontot képes segíteni a 3Ghz meg a Dual hajtás. Pontosan 1000-el több mint a tied szal 10.700 körül jött ki 3DMark de nekem igy is tökéletes csak ne búga a venti...
  • [Walaki]D`Lair
    #667
    Nekem csak 9777, de gyengébb a procim, meg nem is 800FSB+Dual DDR
  • HUmanBandi
    #666
    Egyébként a ráirt adat csak a biztos!
    (eddig válalja a gyártó)
  • Pontius #665
    De holnap reggel megyek is vissza boltba és visszakérem havertól...
  • HUmanBandi
    #664
    nekem ment a coolermaster 2.8-asom is ezzel a tuningal
  • Pontius #663
    Nekem is GlacialTech volt 4350-es de arra az van irva, hogy 2.8-ig... Számitt valamit a felirat, vagy 3Ghz-et is képes hüteni?
  • HUmanBandi
    #662
    http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=283&p=9
    nekem ez van most benne :-)