36836
  • cifuatwork
    #1209
    Milyen vCore feszt adsz neki? Amúgy a lényeg az, hogy a proci hőfoka ne érje el a 60°-ot, az már húzos...
  • M@TriX
    #1208
    örülj, hogy nem szabályozza le, mondjuk amikor 60 fokos és megsüti a procid. ;)
  • Narancs
    #1207
    Ez elég nagy hiba!
    Van rá vmi esély hogy később kiadnak egy frissebb biost amit feltéve a probléma megoldódik?
  • HellBurner
    #1206
    Hi! Egy 2.6-os Bartonom van és most 180mhz-n megy az fsb. Maximum 52 (VisperRock VI) fokra melegszik hány fokig érdemes húzni?
  • cifuatwork
    #1205
    Nem nálad van a hiba, szvsz az NF7-S-nél nem képes szabályozni a fordulatszámot, mint írtam nekem sem szabályoz semmit...

    Nálam az ABIT NF7-S v2.0 és a GlacialTech Iglo 2500 esetén sincs semmi a szabályzás...

    Szvsz Zetorgnag azért mehet, mert neki IC7-je van, és úgytünik, annál működik a szabályzás...
  • Akuma
    #1204
    aha jó lenne ha ezeket a számokat sorban írnátok(nem növekvő vagy csökkenő :)) )
    nem mindegy mire írsz be egy-egy adott számot, más és más teljesítményt lehet kapni (pl 4 helyett 2-t írsz és 2 helyett 4-et) megtévesztő
  • Narancs
    #1203
    NEKEM NEM MEGY AZ ABIT EQ!!! SEGÍTSETEK!!!!
    Már tuti a vmi gáz van vele!
    Kíváncsiság képp kivittem a gépet a kertbe majd lecsupaszítottam, bekaocsoltam az eddig kiiktatott 3 8centis ventit is, majd bekapcsoltam!
    System: 21fokos
    CPU: 38fokos (2600+ Barton)
    CPU cooler 3835 RPM...!!!!!!!!!!
    Fél órát járattam de sehogy sem akarta leszabályozni a gyári AMD cooler fordulatszámát!!!!
    38 fokos proci a bartonnál szinte hidegnek számít!
    Mi a toszért pörög még akkor is maxon a venti???
    Miért nem szabályoz le az EQ??????
    _________________________________________________
    A gép:
    AMD Barton 2600+ (gyári hűtőjével)
    Abit NF7-S
    Codegen 9011 nagyház 3 coolerrel
  • Narancs
    #1202
    Hallott már vki olyan memóriáról hogy VM????
    Nekem ilyen van a gépben, 2*256 333mhz és 6-2-2-2.0 beállításokkal megy...ez egész jó nem egy ilyen noname trágyától..?
  • Taptarap
    #1201
    csak több 100* hagytad úgy??? Béna...én 5 éve ki se kapcsoltam
  • Pontius #1200
    Igazad van!
  • Akuma
    #1199
    a te géped, azt csinálsz vele, amit akarsz! sok sikert!
  • Pontius #1198
    lol!! vitatkozni akarsz?

    1. Én azt irtam, hogy este letöltés közben visszalehet venni a venti forulatszámából erre te elkezdessz irogatni minden hülyeséget, hogy véletlenül elidul 1 program és akkor az kilövi a gépet. Eddig 5 éve van netem, és több 100x hagytam estére bekapcsolva a géept de ezidályig még 1x sem fordult elő, hogy magától elindult volna egy program. Lehet nálad ez a dolog megszokott de én még 1x sem tapasztaltam...

    2. #1194-ben azt irtam, hogy idézem "átlag progitol"
    Erre Borg beirja, hogy BurnK7.
    Erre én annyit mondok, hogy ki csökkentett agyú hülyegyerek aki korlátozott venti mellé éjszakára elindítja a BurnK7-t...

    3. "a másik meg gondolom már nem alapjáraton 50fokkal kezdted el futtatni azt a tesztet"
    Itt bevallom, lövésem nincs milyen tesztről beszélsz...
  • Akuma
    #1197
    "de még a 60-at sem értem el soha"
    engem sem ütött még el kamion, de azért még körülnézek az úton mielött átmegyek rajta! jobb az óvatosság
    a másik meg gondolom már nem alapjáraton 50fokkal kezdted el futtatni azt a tesztet
  • Taptarap
    #1196
    te isten
  • Borg
    #1195
    Akkor nem futtattál még BurnK7-et...
  • Pontius #1194
    és ha mégis akkor sem lenne egy átlag progitol 75fokos...
    3órás COD után volt 56 szal nem nagyon félek, hogy "egy véletlen programelindulás" miatt fog elfüstölni...
    Az automata restart 65 fokra van belőve de még a 60-at sem értem el soha...
  • Pontius #1193
    pff, véletlenül nem indulnak el programok, legalábbis az én gépemen nem...
  • Akuma
    #1192
    ez kellemetlen lehet, amikor éjjel automatikusan elindúl egy program (nem is kell vírusnak vagy hekkernek lennie) pl egy norton antivirus, ekkor az egyébként is 50-55 fokos procit felvinné 65-75 fokra és szépen kilövi a géped
  • Zetorg
    #1191
    Nekem az AbitEQ magától lejjebb veszi és ha melegszik ad neki egy kicsit!
  • Pontius #1190
    Enek a prooginak annyi értelme van, hogy este amikor nem akarod, hogy zúgjon a venti amig töltessz és közben aludni akarsz akkor lejebb nyomod vele, mert akkor ugysem számitt sokat, hogy 45 vagy 50 fokos a proci alapjáraton.

    Ma este ki is használom...
  • Narancs
    #1189
    Akkor magától állítja?
    Nekem még mindíg nem szedte lejebb...
    Lehet hogy így látja jónak...:(
  • Pontius #1188
    énnem :)
  • Zetorg
    #1187
    Szerintem mindenki kibírja, hogy induláskor beállítsa!
  • Pontius #1186
    igazad van...
    sztem nem lehet vele megőriztetni... mindig el kell indítani a progit ahhoz, hogy lelasuljon a venti...
  • Zetorg
    #1185
    Szerintem ez azt jelenti, hogy az ismert alaplapok FSB-jét lehet állítani windows alól!Nézd meg a progiban a "CLOCK" fület és meglátod!
  • Pontius #1184
    SpeedFan is an hardware monitoring software that is able to change fan speeds according to system temperatures. SpeedFan can read S.M.A.R.T. values (and temperatures) from your hard disks and change the FSB speed.
  • Zetorg
    #1183
    Abban nem lehet állítani!!!Amit te állítottál az az, hogy mennyinél figyelmeztessen!
  • Narancs
    #1182
    Mindjártsírok...
    Ez sem megy!!!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!
    Beállítom 2200-ra, és ugyanúgy 3800an pörög...
  • Zetorg
    #1181
    civesen
  • [NST]Cifu
    #1180
    Nekem simán lejött, majd feltelepült. Király kis program, köszi!
  • Zetorg
    #1179
    Mi köze az FSB-nek a venti fordulatához?
  • Zetorg
    #1178
    Én ráklikkeltem és kifagyott a gépem!
  • Pontius #1177
    na kicsit utánnaolvastam, a lényeg, hogy a progi átirja a front side bus órajelét azoknál az alaplapoknál amiket támogat...
    Utánna elvileg minden indulásnál ugyan azt fogja használni...
  • Narancs
    #1176
    Működik, miért ne kilikkeljek???
  • Zetorg
    #1175
    Szerintem minden veni szabályozható!SZVSZ az összes szabályzó progi a ventinek adott feszültséget álítja és így lesz kisebb a fordulat!
  • Zetorg
    #1174
    íGY PRÓBLD MEG! ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/utilities/abiteq/nf7_eq106.exe
  • Zetorg
    #1173
    NE KIKKELJ A LINKRE!!!
  • [NST]Cifu
    #1172
    Szvsz lehet, hogy a venti nem szabályozható?
  • Zetorg
    #1171
    Töltsd le ezt !AbitEQ!Ez magától szabályozza a fordulatot.
  • Pontius #1170
    BORG!
    Tom, hogy te régen próbáltad használni a SpeedFan-t. Mentél vele valamire? Rá tudtad venni, hogy minden indulásnál a megadott értéket használja...?