36836
  • KranaZoli #13554
    Hali!

    Egyenlőre csak javaslatokat szeretnék kérni Tőletek. Tervezem lecserélni a gépemben az alaplapot. Most egy kb. 1-1,5 éves GigaByte SiS chipset-es cuccos van benne.

    AMD-s vagyok és az is akarok maradni :) Megfizethető(!) újabb AMD-s alaplapban gondolkozom, olyanban aminek jobb a chipset-je, a BIOS-át jobban lehet állítgatni, és mindenképpen tudja a Dual Channel-t! Ill. majd procit is szeretnék cserélni egy Barton magos-ra, szal ezt is tudja. Bár asszem azt a jelenlegi is támogatja.

    Én talán n-force chipset-ű alaplapra gondoltam. Asszem ilyen már van ABIT-ban is és megfizethető.

    Ja, és még valami fontos! Fontos még az, hogy fel lehessen rá pakolni a Zalman hűtőket, amiket az alaplapra kell felcsavarozni! Asszem ilyet is láttam ABIT-ban, csak a chipset-ét nem ismertem annak...
  • Dr DeViLKiNG
    #13553
    ha ez nem elírás akkor nagyon durva :))
    Creative Rhomba MP3/VMA lejátszó + USB Pendrive 256Mb,FM rádió 22560 Ft (netto/aqua)
  • Dr DeViLKiNG
    #13552
    ajánljatok nekem vmi fasza kis szines nyomtatót viszonylag olcsóbb kategóriában :))
  • Dr DeViLKiNG
    #13551
    úgy rémlik 133-as
  • xj700t
    #13550
    Nem ér nevetni, de mi az a dual channel ?
  • CUCLI
    #13549
    kinéztem egy ilyet: MSI 865 Platinum Edition Neo2-P
    és ezeket tudja:klikk
    na milyen. van rajta Dual Channel is
  • Davidsned
    #13548
    Jah és tuningolni meg nem nagyon akarok (pláne egy ilyen p4-est ami magába se piskóta a mostani cerkámhoz képest).
  • Davidsned
    #13547
    Rendszerhűtő alatt mit értesz?
    Mondjuk ha dobozosan veszem és referenciahűtő van akkor az OK?
    Meg ez a szellőzés is (relatíve). Van egy viszonylag régi ATX házam, aminek persze az oldalán vannak szellőzőnyílások. (Lecserélni ezt is plusz egy tizes minimum.)
  • CoolStuff
    #13546
    :DDD
    Ez az igazi mod!;)
  • Narancs
    #13545
    Ja, amúgy ha már úgyi ez t opic témája:
    csináltam ma egyiks moddot, egy ventit 5Voltra kötöttem, aztán cipőfűzővel rögzítettem a vinyónál, kb 45 fokos szögben fújja rá a hűs levegőt...
    Nem akarom hogy ez a maxtor is kinyiffanjon...
  • Narancs
    #13544
    Mega LOL!
    Amúgy a közepén az a fekete keretes LCD kijelző full stártrek beütés...:P
  • CoolStuff
    #13543
    LOL:

    A nyolcvanas éveket idézi ez a hordozható magnós rádió, amelybe egy MP3 lejátszásra képes PDA lett beépítve. A PDA egyébként egy Bluetooth-os USB kulcsról töltheti folyamatosan a zenéket.


  • CoolStuff
    #13542
    Ne is mondd, én összerakni vagyok lusta!:D
    Nomeg nagy a rizikó, hogy elönti a víz a géped!:P
  • Narancs
    #13541
    Azt kezdtem el számolgatni, hogy manapság már egy jobb hűtő 10K, aztán divat a VGA -ra is tenni egy Zalmant +op1 et, ez így majdnem 20K, abból meg megvan a vízhűtés, ami jobban hűt és halkabb is...csak szopóka összerakni, énis k*va lusta vagyok babrálni vele, pedig már elkéne kezdeni...
  • ollie
    #13540
    Szerintem min 400W.
    A legnagyobb probléma a Prescott-al, hogy rohadtul melegszik, szóval egy 3GHz körüli procihoz már min Zalman 7000-et kell venned (10k körül van), és a tuningot el is felejtheted, hacsak nincs vízhűtésed. Tehát ha nem zavar a meleg, és kész vagy egy jó hűtést kiépíteni a gépedbe, akkor ok. A jó hűtésen a rendsezrhűtőventiket és a jó szellőzést értem.
  • Davidsned
    #13539
    Ez tényleg nem hangzik hülyeségnek. Ollie válaszolj rá, attól is okosabb leszek :)) 1-2 % tényleg nem sok, kérdés h mik azok a cache intenzív alkalmazások?
    Jah és egy ilyen konfighoz min. milyen tápot érdemes beszereznem?
  • CoolStuff
    #13538
    :))
  • 0ppika
    #13537
    Ja, ez már úgyis öreg :P
  • CoolStuff
    #13536
    Konfig csere?:)
  • 0ppika
    #13535
    GF 6600GT (AGP-s, már ha elérhető lesz a közeljövőben)
  • CoolStuff
    #13534
    Bírd ki karácsony utánig, megéri...
  • CoolStuff
    #13533
    Karácsony után érdemes venni, leárazva...
    Én ezeket veszem és eldugulok gépileg fél évig tuti:

    Logitech Mx510-es egér 9.5k
    TT UV kék neon 2k
    KB-19e NB extra lapos multimédiás billentyuzet 4.3k
    FEJHALLGATÓ, MIKROFONOS GEMBIRD NET-201 750Ft
    Zalman ZM-F2 9.2cm venti 1.1k

    Meg vettem egy Logitech Formula Force GP kormit 11.2k-ért!
  • CUCLI
    #13532
    "ki mit szeretne (persze realitás legyen meg)?"
    alaplap,ram,táp,ház....
  • skristof
    #13531
    nah, lassan de biztosan jön a karácsonyi fejlesztési láz.....
    ki mit szeretne (persze realitás legyen meg)?
    nekem mindenképp kellene egy dvd író, ami valszeg lesz is még 1-2 héten belül (Pionner DVR 108-asra gondoltam).
    sztetek milyen cuccok érkeznek/tek mostanság, amik jók ár/teljesítményben és tuningra is kapósak lehetnek majd?
  • Narancs
    #13530
    Másik topicban BlakRose kifejtette miért cserélte le az NW -t Prescottra, illetve mire jó a nagyobb cache:
    "Mire, jó? Hát lehet, hogy elsőre hihetetlennek tűnik, de a Prescott a nagyobb cache miatt némely alkalmazási területen lesőpri a Northwood-ot, persze egy gamernek ez nem sokat jelent, mert ott a cache ha fontos is, de nem annyira. Adatbázis kiszolgálónál, fejlesztési munkaállomásoknál és grafikai munkaállomásoknál ez rendre igaz, itt pl. a XEON ami 533 FSB-n működik (most már van 800-as is) 2 MB cahce-el elporol minden 800 FSB P4-et ami sőt akár párszáz megahercnél is gyorsabb órajelen működik. A Prescott max 1-2% al lasabb a Northwoodnál ugyanazon az órajelen ami elenyésző, de ha cache intenzív alkalmazásokról van szó akkor a Prescott érzékelhető elönnyel nyer. A másik terület ami egy fejlesztőnek fontos lehet a virtualizáció terűlete, VMware GSX Server vagy MS Virtual Server 2005 jóval többre megy egy nagyobb cache CPU-n, ez pedig nekem nagyon is fontos, de ez mondható egy web szerver alkalmazásra is... a cache sokszor fontosabb az órajelnél. Bizonyíték - egy 6MB cache Itanium 2 ugyanazon az órajelen mint egy 2 MB-s óriási fölénnyel győz egy TPC-C teszten, pedig a CPU-k tökéletessen egyformák a cache méretén kívül."

    Nem tom így van e, de nem hangzik hülyeségnek...
  • CoolStuff
    #13529
    Mer jobb!:)
  • ollie
    #13528
    Igen, az azonos órajelű NW gyorsabb a Prescottnál. Egyébként a HT ugyanaz mindekettőben (NW-ben is van, ha 800MHz buszos). A Prescott-ot meg nem segíti ki a plusz cache, mert hosszabb az utasításfeldolgozó csővezeték benne. Az egyetlen igazi előnye az az SSE3, de mi fogja azt használni a közeljövőben? Az SSE2-őt is alig használja még valami.
    Ja és a cerka az Celeron.
    Az Asus azért drágább, mert több extra van rajta alapból.
  • Davidsned
    #13527
    Aha, de mér drágább az asus p4c800 egy tizessel az abitnál?
  • Davidsned
    #13526
    A Northwood gyorsabb a Prescottnál? A kisebb L2 cache és régebbi HT ellenére?
    A cerka az celeront jelent?
  • Zetorg
    #13525
    8x PCI-E???
    valami itt nem stimmel!
  • Dr DeViLKiNG
    #13524
    InnoVision GeForce 6600 GT 128 MB TV DVI 8x PCIExpress - 2év gar. 36320 Ft (45000 brutto)
    aquánál... nem semmi :)))
  • Potzy
    #13523
    Devilking!Irtad,h nálad megy a p3-as proci abitbh6-on.De az 133mhz-es fsb-s,vagy csak 100-as??
  • ollie
    #13522
    Northwood-ot vegyél, mert egy kicsit gyorsabb, és ráadásul nem is melegszik annyira. Feltéve, ha P4-ről van szó. Ha cerka, akkor inkább Prescott.
  • Zetorg
    #13521
    csak pci-e
  • Zetorg
    #13520
    Abit IC7 vagy Asus P4C800
    ez indkettő i875
  • Davidsned
    #13519
    Akkor ezek után milyen alaplapot ajánlasz, ha szeretnék egy 3 gigás prescottot? (ahogy látom neked is oyan van) (meg mellé lenne 512 ramom, meg egy abit gf4 ti-m)
  • Davidsned
    #13518
    AGP-s karit akkor most ugye nem lehet berakni i915-be ugye?
  • CoolStuff
    #13517
    Bejön!:)
    Na léptem vissza HL2-zni!;)
  • CoolStuff
    #13516
    thx!
  • CUCLI
    #13515
    és a 6800gt meg agp?