36836
  • CoolStuff
    #13594
    Ez már régi... de jó:)
  • KranaZoli #13593
    This nForce Win2K/XP driver package contains the below components:

    a.) Audio driver version 4.42 (WHQL)
    b.) Audio utility version 4.44
    c.) Win2K ethernet driver version 4.16 (WHQL)
    d.) WinXP ethernet driver version 4.16 (WHQL)
    e.) Ethernet NRM driver version 4.42 (WHQL)
    f.) Network management tools version 4.42
    g.) GART driver version 3.77 (WHQL) with updated uninstaller files
    h.) Memory controller driver version 3.38 (WHQL) with updated uninstaller files
    i.) SMBus driver version 4.04 (WHQL) with updated uninstaller files
    Installer version 4.46
    j.) Win2K IDE 2.6 driver version 4.46 (WHQL) with updated uninstaller files
    k.) WinXP IDE 2.6 driver version 4.46 (WHQL) with updated uninstaller files

    Ezek közül melik az AGP driver? Ezt mindent felpakolja az nForce telepítő, vagy én tudom kiválasztani, hogy meliket igen, meliket nem?!

    Mert audióra pl. ticcsen szükségem, meg igazából azt sem tom melik micsoda :(
  • KranaZoli #13592
    Közben "elsiklottatok" e kérdésem felett:

    * Nem kevés a 400Mhz FSB?!
  • KranaZoli #13591
    Szerintem is, csak akkor előlröl volt lefényképezve
  • CUCLI
    #13590
    5letes kis ennivaló pc
  • Punkerwork
    #13589
    nem tom
  • Zetorg
    #13588
    ez tavalyi, nem?
  • Punkerwork
    #13587
    karácsonyi modding:

  • CUCLI
    #13586
    aha. kössz
  • Zetorg
    #13585
    szvsz ez mindenképpen egyszerűbb mint a 2 hálókártyás megoldás
  • Zetorg
    #13584
    összekötöd a routert meg a spanod gépét, a gépet lefuttatod a hálózati beállítások varázslót és lesz nete is meg hálózat is
  • Dr DeViLKiNG
    #13583
    mind2 müködik, csak mind2nél kell állítani valamit... kb ugyanannyi idő (vagy routernél semmi)
  • CUCLI
    #13582
    szal hálókaris? :) vagy melyikre érted?
  • CoolStuff
    #13581
    Ez:
    "kap 1 slotot a routeren vagy nálam bejön net és a másik háló kártyámon meg megy hozzá"
  • CUCLI
    #13580
    nah.
    volna egy kérdés, igaz nem tuning de itt viszonylag sokan vagytok. nah szal haver hétvégén átjönne gépével és úgy akarom megoldani hogy legyen lan+nete is. az gáz az hogy nekem routeren jön a net és nemtom hogy lehetne azt megcsinálni hogy lássuk egymást lanban is meg nete is legyen. arra gondoltam hogy kap 1 slotot a routeren vagy nálam bejön net és a másik háló kártyámon meg megy hozzá. mert utobbi bekonfigolása kb 2perc de ilyet viszont nem csináltam még, és nem is tom hogy kell. szal ha valaki csinált már ilyet mondja meg pls ,hogy melyik felállás volna az egyszerübb.
  • xj700t
    #13579
  • KranaZoli #13578
    Én is erre gondoltam, de az alaplap weblapján nForce driver-ből csak ezt találtam:

    nForce2 Chipset Driver for Windows 2000/XP
    Released Date: 2004-07-16
    For Windows 2000/XP
    Revision v 5.03

    Neked honnan van 5.10-es :o

    Ill. sajnos nem tudom milyen BIOS van benne (AMI, AWARD) így ezt látatlanban nem tudom megítélni és azt sem, hogy abból milyen verzió...
  • Punkerwork
    #13577
    én az 5.10-es nforce drivert szoktam felrakni + esetleg bios frissítés és annyi
  • KranaZoli #13576
    Ha ma hirtelen felindultságból veszek egy ABIT NF7-S2-es alaplapot, akkor milyen driver-t érdemes letölteni hozzá?!

    a.) Nvidia SATA/RAID driver disk v1.0
    b.) ABIT Intel/VIA/Silicon Image 3112/3114 SATA DRIVER DISK
    c.) SiliconImage 3112 SATA Driver
    d.) nForce2 Chipset Driver for Windows 2000/XP
    e.) nForce2 Chipset Driver for Windows 98SE/Me
    f.) USB 2.0 Driver
    g.) VIA VT6107 and VT8231/VT8233/VT8235/VT8237 Integrated LAN Driver

    Én csak azt szeretném, hogy az IDE, PCI, AGP eszközökhöz legyen legfrissebb a driver. Szal ticcsen SATA eszközöm, hálókártya nem fog kelleni, stb. (WinXP-n óhajtom használni)
  • ollie
    #13575
    2 teljesen egyforma modul azért általában megy együtt duálban.
  • KranaZoli #13574
    Ez a nesze semmi fogd meg jól?!
    :)
  • KranaZoli #13573
    Bizomány!
  • KranaZoli #13572
    Mindkettő ABIT FSB 400-as. Az nem kevés?
  • ollie
    #13571
    Ott van, hogy DDR400
  • ollie
    #13570
    Bootoláskor kiírja a gép, azt meg hogy m,ennek e együtt dualban csak akkor tudod meg, ha kipróbálod (előfordulhat, hogy 2 különböző is megy együtt, de az is, hogy 2 egyforma sem fog.
  • Punkerwork
    #13569
    Mhz-et írhatnál, mert ha 266*333*400 van most akkor ráb@sztál :)
  • KranaZoli #13568
    RAM-okkal kapcsolatban is lene kérdésem. Jelenleg ezek vannak benne:

    * 256 MB DDR400 Brand
    * 256 MB DDR400 Brand
    * 512 MB DDR400 Brand

    Mi határozza meg, hogy pl. a 2 db 256MB-os pakolható-e DUAL CHANNEL-be, vagy sem?!
    (ha mákom van... talán egyformák)

    Ill. hogyan tudok meggyőződni róla, hogy Dual Channel-ben mennek-e?! V.mi olyanra gondolok, hogy esetleg boot-oláskor kiírja-e már a gép, hogy ezért ne kelljen Windows-t telepíteni :)
  • KranaZoli #13567
    No ezt a mondatod úgy kellett összeraknom, de mintha ezt szeretted volna mondani, hogy az nForce-2-t válasszam :)
  • KranaZoli #13566
    Mingyá megnézem az abit.com-on, mert LAN-t az látok mindkettőn. Attól lenne több, mert az az egyiken gigbit :o Főleg nekem nem fog kelleni gibabit-es LAN, mert otthon még NET ticcsen, nemhogy egyéb hálózati szolgáltatás :)
  • Punkerwork
    #13565
    Asrock az ASUS leányvállalata, inkább irodai gépekbe való lapokat gyárt ha játszani akarsz ne azt vegyél, és szerintem az Nforce jobb mint a Via chipset.
  • KranaZoli #13564
    Igen, láttam K7-VIA chipset-est is. Csak én nem tom melik a jobb?

    * K7-nForce2
    * K7-VIA

    A VIA chipset-es cuccos gyártója ASROCK. Az milyen az ABIT-hoz képest. Tom egyik sem világmárka, de az ABIT-ot legalább ismerem :) ASROCK-ról nem sokat tudok.

    Nekem szimpibbnek tűnik egy ABIT K7-nForce2-es.
    De lehetéges, hogy tévedek?!
  • Laalee
    #13563
    vianak is van dual chanelja, k7 nél szart sem ér, max az integrált videokártyásnál.
  • Punkerwork
    #13562
    gigabit lan ott van a leírásban.
  • ollie
    #13561
    A G-sen szerintem van integrált videovezérlő is.
  • ollie
    #13560
    Athlon XP-nél csak néhány %-ot jelent a dual channel, és úgy tudom, hogy csak az nforce2 támogatja. Ja és mintha NF7-nél pont, hogy problémás a Zalman felszerelése.
  • KranaZoli #13559
    * ABIT NF7-S2 DualDDR400 AGP8x SATA 6ch Audio LAN USB2.0 K7-nForce2
    14128 17660

    * ABIT NF7-S2G DualDDR400 AGP8x SATA 6ch Audio GigabitLAN USB2.0 K7-nForce2
    14788 18485

    Ebből ezt a kettőt találtam egy árlistában. Mi a pöcsöm a különbség a kettő között?! :o
  • ollie
    #13558
    2 db memóriamodult használ egyszerre a rendszer, ezzel duplájára növelve az elméleti sávszélességet (tehát olyan, mintha 400 helyett 800-on hasítana a cucc). Persze gyakorlatilag nem lesz duplája, olyan 60-80% között van a tényleges növekedés, de persze ez már rengetegte számít. Ahhoz, hogy ez működjön, az alaplapnak kell támogatnia, és 2 egyforma modulnak kell lennie (van néhány alaplap esetében kivétel). Ennek hatására 64 bites AMD-nél (de ott is van olyan, aminél nem müxik), és P4-nél van nagy növekedés sebességben, Athlon XP-nél elhanyagolható a sebességnövekedés.
  • ollie
    #13557
    A rendszerhűtőnek semmi köze a procihűtőhöz. Kell pakolni a házba 1-2-3 plusz ventit, ami kinyomja a meleget és benyomja a hideget a házba.
  • CoolStuff
    #13556
    865-ös csipszet, de a többi jó!;)
  • Punkerwork
    #13555
    NF7-et vegyél olcsó és nem rossz