36836
  • Gabesz amd64
    #21554
    Én a leadtek ajánlom! alapba huzva van a kártya...

    Pedig Asus-om van
  • Gabesz amd64
    #21553
  • Tufa
    #21552
    szvsz mindenki azt ajánlja majd ami van neki :D
    Én a chaintecet ajánlom. halk (tényleg...), jól húzható, a 3dmark pontot meg láthatod mit tud.
  • CUCLI
    #21551
    szerintetek a 6600GTből melyiket érdemes venni? mármint gyártóra gondolok.
    msi,giga,stb...
  • izb
    #21550

    Azt jelenti,hogy az Intel bekaphatja............
  • Gabesz amd64
    #21549
    jah! de nem sokáig

    majd kiderül!

    igaz minden lejebb megy egyszer...nem is szóltam
  • Punker
    #21548
    min? hogy a procim tartja az árát? :)
  • Gabesz amd64
    #21547
    olvastam! ennek csak örülni tudok

    Te már bosszankodhatsz lassan
  • Punkerwork
    #21546
    Mindkét processzorgyártó csökkentette árait

    pedig a tesztek alapján az Intel árainak kellene csökkenie, de mégse, ez valamit jelent :)
  • Loogan
    #21545
    3-4 évvel ezelőtt mikor gyakorlaton volt kint, akkor Sony moncsikon nyomultak. Hazajött a srác, rögtön vett is magának egy 19"-es flat Sony-t leárazva, ami így is akkor még 150 000 HUF volt.
  • Sir Quno Jedi
    #21544
    Azok speciális ipari moncsik. A Sztakiban is hihetetlen felbontású és képminőségű CRT-ket használnak kísérleti célokra, de ez nem a magánembernek szól...
  • Loogan
    #21543
    Van egy haverom, aki most megy Kanadába dolgozni, egy robottechnikai céghez. Gyártósorokat terveznek, meg hasonlók. Ott 21" és 24"-es CRT-ken nyomják. Gondolom nem vmi xar Sampo monitoron.
  • DonnieBrasco
    #21542
    2001-ben sem számított olcsónak, de mindenképpen a legjobb 17''-esek egyike volt akkor.

    DB
  • Sir Quno Jedi
    #21541
    Az tökolcsó volt akkor...
  • DonnieBrasco
    #21540
    Hát simán lehet, hogy ugyanilyen lesz :))) annak idején 82 ezer forintba fájt, kihasználom hát rendesen! :)9

    DB
  • Sir Quno Jedi
    #21539
    Nos a Sharkba bazira nem kell radi, a mai bika konfigok minimumra letekert hűtésel alig melegednek ! Akkor meg minek a radi ?!!

    Én is raktam a 2*8cm-es Chieftec táp helyett be egy 1*12-est és most már az én Chieftec házikóm is perfekt. Kilós Zalman rézbaszás a procira, 2*12-es ultracsendes és 5*9 ultracsendes venti... ennyi... Ez mindenre (épeszű dolgokra legalábbis) elég sztem.
  • Zetorg
    #21538
    te 20 év műlva is egy félig kiégett CRT elött fogsz ülni :)
  • Sir Quno Jedi
    #21537
    Ja, aki a TFT-re rosszat mond, arról meg is van a véleményem... Na de majd az oled...
  • Borg
    #21536
    Aztán hol? MO-n.
    Én pl 20"-os IBM ThinkVision TFT-n CAD-ezek itt.
  • DonnieBrasco
    #21535
    Hát tudod, én meg inkább játszom 1600x1200-ban, 75 Hz-en akár :))
    Na jó, amúgy 1280x1024-ben szoktam mostanában, mert azért a 85 Hz jól jön!

    :)

    Mikor válaszol már valaki a tuningos félresikerült linkelésemre? :)))

    DB
  • Zetorg
    #21534
    hát szerintem egy normális TFT-nek sokkal szebbek/élesebbek a színei.
    a mosódást meg el lehet tüntetni majdnem teljesen játékoknál.ha a TFT legnagyobb felbontásában játszol, alig mosódik.nálam ez 1280x1024.
    1024x768-ban viszont olyat mosódik, hogy CS-ben azt hittem az oszlopra, hogy mozgó ember :)

    szal én nem bántam meg, hogy lecseréltem a 19-es CRT-met egy 19-es TFT-re :)
  • DonnieBrasco
    #21533
    Na jó, nem minden munkára (se) jó a TFT- de pl. szövegszerkesztés, programozás stb, szal amikor betűket bámulsz napi 9-12 órán át, arra jobb mint a CRT mert nem bombázza a szemedbe a porszemeket 50 km/h sebességgel. Meg a sugárzása is elhanyagolható (bár a mai CRT-ké se komoly).

    DB
  • DonnieBrasco
    #21532
    Talán mert már tökéletes? :)
    Az én értelmezésemben a halott, amit már nem használ senki EGA/Monochrome VGA, vagy már szinte senki (floopy, ZIP-drive) :)

    DB
  • Loogan
    #21531
    Ja pl. CAD-ezni még mindig 24"-es CRT-ket használnak.
  • Punkerwork
    #21530
    azért ahlott mert már nem fejlesztik tovább.
  • DonnieBrasco
    #21529
    Semmi gáz, én imádok offtopicolni :) de filmnézésre szvsz semmiképp ne vegyél monitort (vagyis minden milyen a monitor, legyen TV-out a vidkártyádon és kösd rá egy tévére legalább!
    A TFT-knek a függőleges frissítése a gázos (mondjuk ez inkább játéknál gáz), de a színhűségük se szokott az igazi lenni! És az már filmnél nem az igazi...

    DB
  • zizzenet
    #21528
    Azért van itt, mert nem találtam élőnek tűnő topicot a témában, és a válasz sürgős volt. Azért bocsi, tényleg.
  • DonnieBrasco
    #21527
    /OFF

    Miért lenne halott? Réginek régi, de még mindig ezerszer szebb mint bármelyik TFT, sőt egy jobb CRT a plazmáknál is szebb! (Pl. az én MAG 796XJ-m képe 4 évesen is csodaszép! Rohadt drága is volt anno...).
    Szóval attól hogy régi technika valami, bizonyos célokra még lehet a legjobb! Munkára pl. jobb a TFT, de játékra nem, ahogy filmnézésre sem.

    /OFF vége

    DB
  • Punkerwork
    #21526
    CRT halott technika, TFT meg fejlődik ezerrel, amúgy tényleg van min 3 monitoros topic.
  • DonnieBrasco
    #21525
    Játékra a büdös életben nem fogok mást venni, mint CRT-t. TFT-vel szar!
    Filmnézésre pedig egyértelműen TV-out, nagy tévé vagy projektor, moncsi még véletlenül se!

    Remélem segítettem :))

    DB

    (miért is van ez a PC tuning rovatban amúgy?) :)
  • Gabesz amd64
    #21524
    nekem meg az asztalon!
    a parkettán nagy a ganyé azt inkább a magasba raktam..
  • zizzenet
    #21523
    Egy kis segítséget kérnék. Elgondolgoztam egy TFT monitor beszerzésén. Tartanám az olyan méretet, amelyen az 1024x768 az optimális felbontás - erre a 15''-os TFT a megfelelő, ugye. Mi van, ha eggyel nagyobbat veszek, 17''-osat? Film nézéséhez az jobb, mert nagyobb, de játékhoz viszont az 1024x768 a sebesség miatt kedvezőbb, ez a méret egy ekkore monitoron viszont olyan lenne, mint egy 15''-oson a 800x600, vagyis kicsit "pixeles", amit nem igazán szeretek. Van rá mód, hogy pl. a kisebb felbontást az ember összébb húzza egy ilyen monitoron, mint pl. a "széles" tévéken a "négyzet-adást"?
    Másik kérdés, mire kell nagyon odafigyelnem egy ilyen ketyere vásárlásakor, egyáltalán van-e jó tippetek? Azt tudom, hogy 16ms válaszidő fölött nem érdemes néznem, de nem lesz gáz a kép ezzel a 6 bites színmélységgel?
    Segítségetek előre is köszönöm.
  • DonnieBrasco
    #21522
    [l]http://www.sg.hu/galeria/10220157621115053464.JPG[/L]

    Megy ez még feljebb is :)

    DB
  • Zetorg
    #21521
    aha :)
    nekem az asztal alatt van a gép.
  • Punkerwork
    #21520
    nekem most a torony és az asztal 1 magasámban van szal egybefolyik a 2 oda rakom a cuccot ahova éppen fér:)
  • Zetorg
    #21519
    én arra az asztalt használom :)
  • Punkerwork
    #21518
    nekem hogy kézre essen a pohár/tányér :)
  • Zetorg
    #21517
    a legfőbb gondom az, hogy nekem a ház oldalára megy a két bazi nagy radi ami most is van.
    ezért kell nagy ház.
  • Zetorg
    #21516
    aha, erre gondoltam, csak azt hittem én vagyot tudatlan és a csífteknek is van egy sharkja.

    ez kicsi :)
  • Punkerwork
    #21515
    ja ezt néztem a feketét, ez is pici :(