36836
  • [Jakuza]
    #22476
    Nincs HT es kesz, raadasul ahogy jonnek ki a tobbmagos processzorok, lenyegtelenne is valik a HT.
  • [NST]Cifu
    #22475
    Megkérdezhetem hol hiányzik a HT? Te is ingame videókat szoktál felvenni? ;)
    Mert akkor még megértem a véleményed.
  • Zetorg
    #22474
    végül is igazad van.nem tudom, hogy miért akarja mindenki megmagyarázni a másiknak, hogy az a jobb, ami neki van.

    más: elfogulatlanul kijelentem, hogy kurvára hiányzik a HT!!!!! :(
    ha lenne HT, sokkal jobb lenne, mint egy intel, de így kicsit elmarad!
  • [Jakuza]
    #22473
    Es mar gondolom, mar banod a cseret, hogy 30%-al tobb FPS-t produkalt a jatekban. :P
    Szegeny Zetorg most mi lesz veled, mert megfo majd a processzorod, miutan HT nelkul csak egy taskot futtathatszz sebessegcsokkenes nelkul, raadasul zabalja az aramot is a proci az elfogult Intelrajongok szerint. :)))
  • [Jakuza]
    #22472
    A lenyeg hogy jo geped legyen , minnel olcsobban, ha lehet.
    Akik egy termek gyartoja mellett leteszik a nagyeskut, aztan szajkozzak csak, hogy az enyim nagyobb, jobb, szebb stb, mert...., azoknak a szava elfogultsaguk miatt nem mervado.
  • Zetorg
    #22471
    persze!
  • [NST]Cifu
    #22470
    Mert AMD-re cserélted az Intelt? :O
  • Zetorg
    #22469
    így gondoltam én is.
  • Zetorg
    #22468
    azt hiszem felkerültem Punker fekete listájára :D
  • [Jakuza]
    #22467
    Hat...
    Elhiheted, hogy nem azert, mert naluk ez a problema nem fordul elo, hanem mert kevesbe celpontok, mint a szerverek.
    Ugyanolyan problema ott is.
  • barret
    #22466
    Mintha egy konzolos mondta volna! De igy van:)
  • Zetorg
    #22465
    érdekes...de:
    "Az asztali gépek felhasználóinak nincs okuk igazán az aggodalomra..." :)
  • [NST]Cifu
    #22464
    A VST 117FPS nem azt jelenti, hogy HL2 vagy CS:S alatt ennyi FPS-ed lesz, hanem csak egy mérvadó szám. ;)

    Az emberek döntő többsége pedig nem szokot ingame videókat felvenni játszás közben. ;)
  • [Jakuza]
    #22463
    "Biztonsági rést rejt az Intel Hyper-Threading technológiája"

    " Egy pénteken nyilvánosságra hozott tanulmány szerint az Intel Hyper-Threading technológiája komoly biztonsági sebezhetőséget rejt magában. A Pentium 4, Pentium Extreme Edition, Pentium D és Xeon chipekbe beépített megoldás lehetővé tesz két programszál párhuzamos futását egy processzormagon.
    Az utasításszálak a processzor több erőforrásán is osztoznak, többek között a gyorsítótáron. A 23 éves kanadai Colin Percival szerint ez lehetővé teszi egy ártó program számára, hogy betekintést nyerjen egy másik program futásába, adott esetben pedig adatokat, például jelszavakat vagy titkosításhoz szükséges kulcsokat "lopjon el". Az asztali gépek felhasználóinak nincs okuk igazán az aggodalomra, de a Xeon-alapú szerverek tulajdonosainak már több a félnivalójuk. Percival tanulmányában számos megoldást javasol a processzortervezőknek és szoftverfejlesztőknek a probléma kiküszöbölésére. A biztonságért aggódó rendszeradminisztrátoroknak addig is a Hyper-Threading kikapcsolása ajánlott."
  • Zetorg
    #22462
    nem hiszem, hogy a HT miatt könnyebben feltörik a gépedet :D
  • [Jakuza]
    #22461
    Te ugye a Hypertreadigrol beszelsz, ezaltal ?
    Akkor gyorsan tedd melle a Hypertreadingban talalhato biztonsagi rest is. :P
    Szeretheted stabilan a 60FPS-t ha kotoraszik valaki a gepedben. ;0 LOL
  • Zetorg
    #22460
    hát nekem nem elég a 60
  • Zetorg
    #22459
    ja
  • Punkerwork
    #22458
    nem, csak nem hiszem hogy lényeges a 117 FPs, nekem 60 bőven elég de az legyen stabilan 60 :)
  • [NST]Cifu
    #22457
    Ez a mániád? :)
  • barret
    #22456
    Én is :P L2 rulez:))
  • Punkerwork
    #22455
    csinálj közben ingame videot, akkor kiderül mit tud :)
  • [NST]Cifu
    #22454
    Videokari ugyanaz?
  • Zetorg
    #22453
    egy teszteredmény:
    lefutattam a hl2 VST-t és 117fps lett az eredmény.
    4ghz-re húzott P4-el 87fps volt...
  • Zetorg
    #22452
    de lehet.
    majd meglátom még mi lesz!
  • [NST]Cifu
    #22451
    Az SLI-s deszka 15-20e Ft-vel többe kerül, és akkor már nem 6600GT, hanem X800Pro kártya lenne a választott a plusz pénzből, nem jobb megoldás?
  • Zetorg
    #22450
    nem az áráról van szó, hanem az egy időben kiadott pénzösszegről.
  • Dr DeViLKiNG
    #22449
    ah ezaz. köszi
  • [NST]Cifu
    #22448
    nV kártyát pl. Rivatunerrel, ATi-t pl. AtiTool-al.
  • [NST]Cifu
    #22447
    Teljesen egyetértek Punkerrel az SLI kapcsán...
    Nincs értelme, talán az ATi Crossfire rendszer még működőképesebb, lévén ott nem kell két azonos típusú kártya, tehát az ember megcsinálhatja azt, hogy vesz egy X800XL kártyát, és utána bepakol mellé egy olcsóbb R520 kártyát. Az elv tetszik, csak ugye olyan ATi chipsetes alaplap is kell hozzá az eddigi értelmezésem szerint....

    Tényleg, a Crossfire működhet vajon nV + ATi kártya terén is? Elvileg ugye csak az egyik kártyának kell lennie Crossfire-képesnek...
  • Punkerwork
    #22446
    2 kicsi + drágább lap, ez ott van mint 1 rendes kártya.....
  • Zetorg
    #22445
    az a baj, hogy nincs pénzem egy jó kártyára.
    könnyebben meg tudok venni 2 kisebbet, mint egy nagyot...
  • Punkerwork
    #22444
    na most kiderül mit tud a Kingston DDR2
  • Dr DeViLKiNG
    #22443
    jó rég jártam erre :)
    Tt Mystic


    másik dolog, vgat mivel lehet huzni?
  • Punkerwork
    #22442
    SLI-hez nem?
  • izb
    #22441
    Intelhez pénz kell elsősorban:))
  • Punker
    #22440
    lol SLI-nél nagyobb f@stság nincs :) Intel-hez 1 jó kis ATI kártya kell.
  • [NST]Cifu
    #22439
    Látod-látod, nem kell fikázni az AMD-t... ;)
  • Zetorg
    #22438
    ha nem csinálok semmit lemegy 26 fokra a proci :O
  • Zetorg
    #22437
    ne fossál :D
    szépen veszek ebbe még egy 6600gt-t és kihúzom vele pár hónapig.aztán jó olcsó lesz az sli-s lga775-ös lap és jól megveszem, meg bele mondjuk egy 660-as procit.ez a nagy terv :)

    meg már ki kellett próbálni ezt is, hogy ne csak a vakvilágba fikázzam az amd-t.így legalább megérzem a külömbséget, már ha van mit érezni...