36836
  • Pontius #22516
  • Punkerwork
    #22515
    hát ez jó mindne megjött a nagykerből a gépekhez, csak a 3 winyó nem :(
  • [NST]Cifu
    #22514
    Semmiféle "számomra" nincs. Ennyit írnak az MSI kézikönyvében, szó nincs benne ajánlásról, és egyebekről, amiről te a #22511-ben szóltál...
  • [Jakuza]
    #22513
    A Chaintech alaplap kezi konyvebol.
    Nem veletlenul csinaltak a +4 tut, ami csak a szamodra marhasag.
  • [NST]Cifu
    #22512
    Bizony, bizony, elolvastam a kézikönyvet, és semmi ilyesmit nem írnak benne, a fene tudja honnan szedted ezt a marhaságot.

    Ennyit írnak:

    "You may use the 20-pin ATX power supply or the 24-pin SSI power supply as you like"

    Ezen kívűl csak annyiról van szó benne, hogy dugd rá a 20 pinest a deszkára.
    Tanulmányozd te is bátran.
  • [Jakuza]
    #22511
    Orulj neki, de azert remelem elolvastad a lap kezikonyveben azt a nem elhanyagolhato sorocskat, hogy :

    "It is strongly recommended using the ATX2.0 power supply with 24-pin and
    4-pin plugs."
  • [NST]Cifu
    #22510
    Jelentem nálam hibátlanul megy az MSI K8N Neo4-F a 20 tűs, 420W-os Chieftec táppal, pedig a proci még tépve is vagyon...
  • Zetorg
    #22509
    nekem eddig minden lapom 20pin-es táppal (is) ment hibátlanul.3 ilyen lapot volt.

    ez a memória hiba...nem is foglalkozok vele, hiába gondolkozok, úgyse jövök rá, hogy mi baja van.meg nem is nagyon érdekel, úgy is két ramom lesz :)
  • [Jakuza]
    #22508
    A tap csere nem meglepo szamomra, a mar 24 tus ATX 2.0 szabvany nem igazan szereti a 20 tus csatolokat siman fagyhat a gep vagy ujra indulhat, de lattam olyat is , amikor csak leallt a gep egy ido utan es nem lehetett visszakapcsolni, majd 5 perc allas utan ismet elindult a gep, aztan nem volt problema tobbet.
    De a nalad tortent memoria hiba teljesen Murphy jellegu, ilyennek nem szabadna megtortennie.
    Ott lehet, hogy valami hardwer hiba van elsore lapra gondolnek.
    Elkell indulnia 1 modullal is a lapnak, hacsak a gyartok a BIOSban nem rontottak el valamit, amit majd BIOS frissitessel orvosolnak.
  • Zetorg
    #22507
    ráadásul még tegnap meg kellett bontanom a vízhűtést is, mert ezen a lapon egyel följebb van a pci-e, mint az aa8xe-n és ott volt bevezetve a cső :(
  • Zetorg
    #22506
    hát igen...én is csak annyit tudtam mondani, hogy érdekes.
    sose gondoltam volna, hogy az egy darab ram lehet a hiba.
  • [Jakuza]
    #22505
    Hm ez nagyon erdekes, mert amit nemreg tettem ossze gepet, Chaintech lap siman elindult egy db 512-es memoriaval.
  • Zetorg
    #22504
    nem a lap hibája, hanem a procié.
    gondolj arra, hogy a prociban van a memória vezérő!
  • CUCLI
    #22503
    lol. 1 rammal el se indul az asus lapod??
  • Zetorg
    #22502
    azt még nem is meséltem, hogy milyet szoptam, amikor elösször be akartam kapcsolni a cuccot!
    elcseréltük, bementem melóhelyre dolgozni, de gondoltam, azért kipróbálok a cuccot.asztalon szépen összeállítom, minden a helyén van.indítom, nem csinál semmit...dugtam rá egy szpíkert és csak sípolt.kicseréltem minden alkatrészt kivéve a lapot és úgy is csak sípolt.elvörösödött a fejem és fölhívtam az embert és kiderült, hogy neki se indul el az én cuccom.
    szépen visszaraktam mindent a dobozba, gondoltam majd ma találkozunk és visszacseréljük az egészet.
    pár órával később hívott az ember, hogy sikerült elindítania, de win telepítésnél mindig újraindul.

    estére mindkettőknek hibátlanul működött.
    nekem az volt a baj, hogy csak egy ramot tettem bele és ez a geci csak kettővel indul el!!!
    neki pedig tápcsere volt a megoldás.
  • Zetorg
    #22501
    FSB 250, HTT 4x, cpu vcore 1,5v, FSB:RAM rati 1:1

    próbálkozok még :)
  • [NST]Cifu
    #22500
    A teszteredmények kevésbé érdekeljenek, nézd meg játékok alatt mit alkot, úgy is az a lényeg. :)
  • [NST]Cifu
    #22499
    Lehet a memória miatt is, de lehet a HT szorzó miatt (ha 230-250 felett van az FSB akkor már célszerű 4x állítani), vagy a procinak kell egy kis fesz még. Lehetőség van bőven... :)
  • [NST]Cifu
    #22498
    Az M$ oldaláról letölthető egy 3 hónapig használható teszt verzió. Egyébként most szedek egy verziót én is, miután az első "változat" mint kiderült az Intel Itanium procikhoz való volt, ami meg nincs... >:)
  • Zetorg
    #22497
    csak egy második rendszernek akarom kipróbálni.
    ami nincs a listában azt gondolom nem próbálták!?
    CS:S megy? :)
  • [Jakuza]
    #22496
    Keresd a torrent keresokon van kismillio, de nem minden fut rajta ezt ne felejtsd el, mint ahogy a CD emulatorok sem, mint pl a Deamon Tools.
    Itt a kompatibilis szovtverek listaja.
    http://www.3dvelocity.com/articles/win64compatibility/win64softlist.htm
  • Zetorg
    #22495
    válasz ment
  • Tufa
    #22494
    pm ment a címel
  • Zetorg
    #22493
    memória írás 1667...ez szar
  • Zetorg
    #22492
    hát mittudomén :D
  • Zetorg
    #22491
    ok.
    64bit xp-t honnan lehet szedni?
  • Borg
    #22490
    Mi más miatt lenne? :D
  • [Jakuza]
    #22489
    Ja.
    Addig allitsd az orajeleket, amig hibauzenet nelkul lefut a prime.
  • Zetorg
    #22488
    ez a húzás miatt van?
    FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
    Hardware failure detected, consult stress.txt file.
  • Zetorg
    #22487
    most megy a prime és közbe csinálok mindent.most jó.
    kicsit lassabb mint a p4, de megy.
    ja és kipróbáltam ezt a agyi ramot és megy 500-on :DD
  • [Jakuza]
    #22486
    Ja es meg valami, a mostani megitelese az Intelnek sokkal rosszabb lenne, ha a nagyobb cegekkel, nem lenne olyan jo viszonyban.
    Itt pl Microsoft es hasonszoru cegekre gondolok, mert akkor ilyen elonyoket nem levezne, hogy a szoftvergyarto szandekosan nem siet a 64bites operacios rendszer kiadasaval, hogy az Intel a lemaradasa miatt, ebben a szegmensben ne szenvedjen hatranyt.
  • [Jakuza]
    #22485
    Igy van szerintem is most AMD van elonyben es ezt partatlanul allitom, (tehat ne jojjon ide senki AMD vs Intel flamet kezdeni).
    Raadasul van egy sanda gyanum azzal kapcsolatban, ha tovabbra is ilyen lassan noveli az Intel a processzorjai orajelet (en ebben latom az elonyet mindossze), akkor bizony joval tul fogja az Intelt szarnyalni az AMD.
    Raadasul, amire regen a hivok hivatkoztak a megjegyzeseikben (processzormelegedes,aramfelvetel tobblet, energiatakarekossag stb ) trend megfordult mindenteren es itt is hatranyba kerult az Intel.
  • [Jakuza]
    #22484
    Nem tom. :P
    Dehogy, nalam a 2. gepem egy sokkal kisebb gep, es ilyen problema nincs, hogy megkell varnia egy alkalmazasnak a masik befejezeset, hogy eltudjon indulni.
    Mondjuk tobb RAM van ebben a gepben mint nalad es kitudja hogy allitottad be a swap file kezeleset.
  • [NST]Cifu
    #22483
    Ezt én sem tudom mire vélni. Azt elhiszem, hogy lassabban nyílik meg, mint egy HT-s procinál, de hogy egyáltalán ne nyiljon meg...

    Bár végülis mindenkinek a saját véleménye a legfontosabb. :Ð
    Láttam a HT-t, de nem látom értelmét a jelen helyzetben, mindennapos használatban túl sok előnye nincs, játékra pedig az A64 jobb. Nálam legalább most az AMD áll jobban. Mondom úgy, hogy a pentium szériát a 3-asig bezárólag végignyomtam (Pentium 100, Pentium Pro 150, PII.-233, CeleronA 300, Celeron 566, Pentium III. -1Ghz).
  • Punkerwork
    #22482
    mi? 2,2-es szutyok sempron-on is simán telepítek 2 progit egyszerre :)
  • Zetorg
    #22481
    mit kellene beállítanom?
  • [Jakuza]
    #22480
    ??????
    Na nehogy mar ne nyiljon ki a masik program. :P
    Valami gebasz van nalad.
  • Zetorg
    #22479
    valahol igazat adok neked!
    erősen gondolkozok, hogy megmarad-e.még pár napig használom, aztán kiderül, hogy mi lesz vele.
  • Zetorg
    #22478
    pl ha telepítek egy programot és közben megnyitok valamit, akkor az csak akkor nyílik meg, ha kész a telepítés.
    ez nekem kurvára zavaró!
  • Punkerwork
    #22477
    mert? inkább a meg nem értett emberek listájára, volt 1 frankó géped amit elcseréltél egy számomra gyengébbre.