32945
Magyar Foci
  • Guest
    #266
    Bazz, el is felejtettem, hogy most van... :|
  • a.carkey
    #265
    Mekkora meccs ez az UEFA döntő!
  • Ramore
    #264
    Európai középerős csapatok találkozója, meg sem merem tippelni mennyit játszana a Fradi bármelyik ellen is.
  • a.carkey
    #263
    Érdekes egy első félidő volt ...
  • a.carkey
    #262
    Adatbank? :) Ááááááááááá ... :)

    A Celticről keveset tudok.

    Esetleg nézz körül itt:

    A Glasgow Celtic (FC Celtic)alapítása, története

  • Buddy
    #261
    a Celtic-et nem irek hoztak letre?
    es allitolag a cimerben levo lohere hasonlo az IRA jelvenyehez....

    errol tudsz vmit /mert latom, szinte minden teren egy adatbank vagy :))/
  • a.carkey
    #260
    Queen's Park Rangers
    Remélem VÉGRE feljut. (Hosszú évek szenvedése után ...) Szombaton mennek az Egyesült Királyság egyik legszebb - ha nem a legszebb - stadionjába, Cardiffba.

    Azt, hogy miként lett a kedvenc csapatom ne kérdezt, mert az egy hosszú történet ...
    Jó közösség, ami jó játékosokat nevelt ki. (Francis, Seaman, Ferdinand stb.) Poén, de már a "GTA: London 1969"-ben is volt egy küldetés, ahol a QPR buszát kellett felrobbantani. stb.



  • Ramore
    #259
    Először focizzanak, aztán majd talán kimegyek fizető nézőnek és ezután talán majd szponzorálom őket, ha tényleg látom az akarást!

    Én teljesen megvonnám az állami támogatást a csapatoktól. Természetesen az önkormányzati támogatást is, hiszen a kettő ugyanaz. Aki profiként dolgozik az tudhatja, hogy csak a teljesítés után szoktak fizetni és csak annak aki teljesít. Az állami lóvéból nagyon jól meg tudtak élni, a szponzori pénz csak hab a tortára.
  • Lteebee
    #258
    Eddig azt mondták, nincs pénz, nincs foci(ezt az állami támogatások csökkentése után).
    Most nincs néző, nincs foci.

    Szerintem a dolog úgy fest, hogy nem fociztok, nem kaptok pénzt és a kutya se megy ki nézni titeket.
  • Buddy
    #257
    az a baj, hogy Varga eseteben a media sem kedveli....sohasem az eredmenyeit nezik, hanem ahol nagyot bukott

    igaz sokszor mondta, hogy tobbet nem ker ebbol a mezey-szivos-pancsics...stb-fele bandabol, de vhogy mindig visszatert....
  • Buddy
    #256
    es ki a kedvenc csapatod, aki feljut az angol div1-be?
  • Ramore
    #255
    Gondoljatok bele, ki volt, aki szabotálta a Fradinál Vargát, ki az az 1 ember, akinek a kezében van az edzőképzés és persze szinte minden edző? Ki az akinek egy szavára játékosok és edzők sorsa jobbra, illetve rosszabbra fordulhat? Ki az az ember, aki több, mint 20 éve teszi tönkre a focinkat, aki nem tudja elviselni, hogy Varga világhírű játékos volt és profi mentalitású edző lehetne, ha nem lázította volna, nem fúrta volna, nem terrorizálta volna a Varga által irányított csapat játékosait? A válasz egyszerű, Mezey György! Rendszerváltást a fociban végre!
  • a.carkey
    #254
    Ha tömegbunyó lesz a döntőn, egy sebesült szurkolóról esetleg még lehúzhatod ... (Ez morbid volt!)

    Nem igazán az a probléma, hogy Varga szar. Bár általában a jó játékosokból nem minden esetben lesz jó edző, de mentalitásban - felfogásban -Varga próbált hosszú idő után vmi újat hozni. Én sajnos nem láttam játszni, de apám, nagyapáim, család férfi tagjai igen, sőt többen élőben is. Mindenki csak jókat mondott róla. Ha a régiek közül - az "agyonlejártott" Puskás & CO lemezen kívül - ő volt az, akire még hosszú évek múltán is emlékeztek. Amikor hazajött én nem annyira tudtam ki ez, de felvilágosítottak, milyen spíler is volt Ő. Aztán egy egész jó idényt produkált. Amikor "belekötött" Manciba, ellenefordultak. A csapata nagy része, a vezetés, a szurkolók nagy része és a média. Azóta szopatják. Így nem lehet produkálni. Szar csapatok mellé igazolt le edzőnek, de többnyire nem rajta múlt. A társaság nem igazán bírt átlépni korlátain, bármilyen csapatnál is volt. Bratyizás ment mindenhol: pl. "Te figyelj Zoli!" ment sok helyen. A Kispestnél Dúró még a bemutatkozásakor is Attila bácsinak hívta a nála kb. egy 7essel idősebb Kovács Attilát ... Varga túl sokat engedett meg a játékosainak. Ez volt a legnagyobb hibája amit elkövetett. Ha a pénzükért mentek, akkor volt teljesítmény, ha becsületből kellett játszani, nem igazán. A Győr - ha jól emlékszem - a téli edzőtábor alatt nem kapott ki, szinte minden meccsét megnyerte. Gólokat rúgtak, mégha keveset is. Most meg?!
    Szabotálás van, és a kezdetek óta látszik, hogy egyesek - pl. Tamásihoz közel álló játékosok - nem úgy teljesítenek, ahogy tudnának, mégha az kevés is. Nincs néző, nincs futball sem. Nem csoda. Azért voltak Győrben pl. Győr-Diósgyőr teltházas meccsek is. Manapság 500 néző ha van hazai fordulónként.
    A másik baj az, hogy mindig megmondták neki, hogy kit igazolhat le, kinek kell biztire maradnia, a klubbhoz közel álló emberkék, milyen külfoldi sztárokat hoztak. Ha megpróbált egyet-kettőt eltávolítani, rögtön kikezdték. A Fradinál pl. Telek-Limperger-Nagy Norbert féle tengely miatt (haver-haverjának-haverja), amit nem tudott lekezelni, és hagyta, hogy Telek "kirúgása" miatt felkorbácsolódjanak az érzelmek. Dunaújvárosban, Győrben szintén piti dolgok, féltékenység stb. miatt alakultak úgy a dolgok, ahogy. Én nem állítom, hogy Varga könnyű ember lenne, vagy Ő nem szúrt volna el dolgokat edzői karrierje során, de, hogy nálunk az aranylábú "sztárjaink" nem "halnak" meg a pályán a sikerért, az bizti.
    Angliában vagy máshol nyugaton, egy igazi profi bajnokságban már nem játszanak ilyen mentalítású emberkék. Nálunk - tisztelet (és kivétel) a játszani tudó, akaró és alázatos embereknek - csak a nyugati szinten "lusták" nyomják.

    Sajnos ...

    A mai UEFA döntőn bizok benne, hogy a Celtic nyer, szombatom meg remélem feljut a kedvenc csapatom az angol Division 1-be. Ez sportszempontból számomra már egy SZUPER(!!!) hét lenne ...
  • Degec
    #253
    ez lemaradt
    Hajrá ETO!!!
  • Degec
    #252
    Tamási elött is Varga volt s mit tett? igaz ,h a játékosok sem kedvelték s most se naygon kedvelik
    igazából a Győri vezetést nem értem hisz Tamásival produkált eredményeket az ETO s ennek ellenére visszahozták vargát mint szakmai valami
    Tamási persze nem szeretett volna egy báb lenni vargazoli kezében ezért inkább le is lécelt jól is tette sajnos

    de én reménykedek
  • Ramore
    #251
    Némelyik esetben jobban jár a gyerek, ha egy kinti igazi profi edzői gárda megneveli, vagyis kineveli belőle a magyar mentalitást, mint itthon a Mezei edzőmaffia tönkre tegye, pontosabban minden másra megtanitsa (szerencsejáték, adócsalás, kettős könyvelés, bundázás, bizniszelés, mulatás stb.) kivéve a futballra.
  • Buddy
    #250
    ja.....keresek rovidujjas Celtic-mezt....a lionsportban nem volt a Blahanal...tudtok esetleg mas helyet?
  • Buddy
    #249
    igy van, vmint amint van vmi magyar fiatal remenysugaracskank, egybol jonnek a tetves menedzserek, es viszik oket kulfoldre a kispadra
  • zaki
    #248
    ja
  • Ramore
    #247
    Varga volt az utolsó magyar világsztár focistánk és ma ő lehetne a legjobb edzőnk, de a mai magyar játékosok mentalitása messze van az európai profi szinttől, így még Cruyff, Beckenbauer, vagy Hitzfeld sem tudna semelyik magyar csapatból sem európaverő gárdát alkotni.
  • Buddy
    #246
    nem Varga oli a focit, hanem a jatekosok, akik nem kepesek normalisan focizni
  • Ramore
    #245
    Én az Nb2-t ajánlanám neki más bajnokságnak. Amikor a Kaiser-ben játszott, akkor volt válogatott? Biztos rossz a memóriám, de én tényleg nem emlékszem rá.
  • Lteebee
    #239
    Láttam én is a meccset és a véleményem a magyar fociról tovább tudott romlani.

    Tulajdonképp az utcai rendőri biztosításra is sajnálnám a pénzt, de ez a sok buzinyúl nagyobb kárt okozna a költségeknél.
  • Buddy
    #238
    hat igen, Varganak is az a taktikaja, hogy alapbol lassu jatekosokkal nem kezd.....de hat hozzank ugye tenyleg romanoktol vagy a balkanrol erkeznek a "tehetsegek"....

    es ez jo hir?....a leheto legrosszabb
  • Ramore
    #237
    Magyar focistákból álló csapatból nem lehet felzárkózni az európai középcsapatok közé! Igazolni kell vagy kiöregedő klasszisokat, vagy afrikai 17 évés srácokat, akiket meg kell tanítani focizni, futással nem lesz gond. Akit nem tudnak lefutni a pályán, az már fél siker. Elég sok klubbnál ez a bevált módszer, nálunk meg néha vesznek 1-2 román pancsert és cserélgetjük a honi "tehetségeinket" klubbról klubbra.

    UI.: Ne dühöngj!
  • Buddy
    #236
    es ez a ven marha garami ezeket KEZDETI, hogy mi a faszt lat bennuk....bezzeg ott van kiss gyorgy, de ot meg egy percet nem lattam jatszani, ott van penksa, aki eleg gyors ahhoz, hogy megforgassa a vedelmet....vagy szili, sowunmi.....de nem.....ha nem is szkukalek, akkor jon keller.....38 evesen...
  • Buddy
    #235
    nem is mondtam milyen volt a mai/tegnapi ute-ftc meccs.....na....ki volt a leggyengebb?....hat igen....leandro....egy kurva ertelmes passza nem volt, sajat lababan(!) esett el, siman eltakaritottak a labdatol, szerelni nem szerelt, csak nezett.......ot kovette szkukalek a tole megszokott lehetosegekkel
  • a.carkey
    #234
    Seaman H.I. visszavonul, pedig Ő az igazi "lepkekirály", nem Szűcs. Az Arsenal meg kárpótlásul megnyerte a FA kupát ... :)
  • Buddy
    #233
    nemet kapusok sem rosszak.......az angolok viszont kutyautok
  • Ramore
    #232
    Olszoknak vannak a legjobb kapusaik szerintem a világon.
  • Buddy
    #231
    regebben nekem Udvaracz volt a kedvencem, csak szerencsetlen ugy eltunt, es most a fradiban sem jut sok szohoz
  • Ramore
    #230
    Szűcs most is szar kapus, Babos és Király sem klasszis európai sztárszintű kapus, ezt tudomásul kell venni, de Szűcsnél jobbak.
  • Buddy
    #229
    na meglatjuk mit csinalunk ujpesten....en megyek :)

    de :
    leandro-szkukalek(keller)
    ez van beirva.......en komolyan mondom ez nem normalis ez a garami......csank mar reg bajnok lenne ezzel a kerettel
  • Buddy
    #228
    szucs, teny es valo a lauternben nagyon szar volt, sok labdat belepkezett......de kiraly sem jobb, mostanra akkora pofaja lett...minden bekapott gol utan szalad a birohoz, partjelzohoz es pofazik.........babos sem jobb, a valogatott meccseken lattuk mit produkal /az mtk-ban meg jo vedelem volt elotte/
  • Ramore
    #227
    Hány meccsen védett abban a szezonban, amikor bajnokságot nyert a Kaiser?

    A többi kapus nem játszott ebben a gázos bajnokságban? Szűcs válogatott közelben van? Talán akkor, ha nem engedik el a jobb kapusokat.
  • Ramore
    #224
    Legjobb magyar kapus volna Szűcs? Akkor Király, Sáfár és Babos kutyaütők lennének? A kutyafáját! Én még a legjobb ötbe sem sorolnám. Az európai sztárcsapatok meg hülyék, hogy nem hívják, mert NEM hívják! Pedig itthonról szinte csak a Fradiból van esély kijutni, de őt mégsem vette észre semelyik sztárklubb sem. Te biztos tudod az okát. Leírnád?
  • Ramore
    #223
    A Vidi pedig tökéletes alany a bundára, nem ez az első esetük, nem olyan régen is szóba kerültek a tippmix ügy kapcsán, csak érdekes módon senki sem fordult a rendőrséghez kivizsgálásért. Milyen különös, nem?
  • Buddy
    #222
    ja.....es bundagyanu a vidi-kispest meccsen - eljaras is indult /mar kezdodik a kispest benntartasa/.....olyan golokat szerzett a kispest, hogy majdnem lefordultam a szekrol....
  • Buddy
    #221
    hmm...latom nem igazan koveted a dolgokat :)...a bajnoksagot mindenkepp a fradi fogja nyerni, vmint a kispest nem fog kiesni....uzletileg mindenkepp tobbet er, ha a fradi lenne a bajnok....amennyiben az uccso forduloig nem dolne el a bajnoksag, akkor a debrecen tuti leadja a meccset a fradinak, hisz kulonben nem indulhatnanak az uefa-ban........sajnos azota lehet ezt latni, amiota az mtk-t megverte a fradi idegenben 1-0-ra

    ezert tudok megerteni egy-ket embert, akinek hanyhatneka van az egesztol
  • Buddy
    #220
    nem akarom vedeni, de ez nem az o golja volt.....egyebkent szolits a nevemen es megtudod, ki vagyok :)