840
Helyesírás?Minek?
  • Dynamic
    #517
    A magyar helyesírás szabályai kézikönyv megvan szg.-es formátumban(300kb), de helyesírási szótárról, nem tudok.
  • VinylToy #516
    Online helyesírás szótár van valahol? :)
  • Taranov
    #515
    :))
  • Pyx #514
    igy van! :)))
  • Taranov
    #513
    meglehet :)
  • mikike
    #512
    pyxc nem ismeri a térfát
  • Taranov
    #511
    Szerintem Pyx csak viccelt, az Exel nem exel, hanem EXCEL. :))
  • mikike
    #510
    nem értek az exelhez
  • Pyx #509
    ugy hivják: hejesiráselenörzö, az exelben ;)
  • mikike
    #508
    van olyan oldal, ahol beírom amit gépeltem és leellenőrzi, hogy helyes-e?
  • Taranov
    #507
  • Guest
    #506
    És erre csak most jöttek rá, miközben Csocso ezt a módszert már évek óta alkalmazza?

  • Taranov
    #505
    "És még csak nem is jártam angliai egyetemre:)"

    Szégyeld magad!
  • Dynamic
    #504
    Most utólag könnyű k.okosnak lenni, de erre már rég rájöttem, hogy az ember nem a betűket olvassa egyesével, hanem a szóképet nézi, úgy egészében.
    És még csak nem is jártam angliai egyetemre:)
  • Taranov
    #503
    ááááááááááh, és pont az 500. üzenet volt :))
  • Taranov
    #502
    most, hogy mondod, teljesen igaz, ezért is van iskolában kisebb korosztálynál, hogy a helyes szó helyett egy teljesen hasonló, azonban az adott helyzetben értelmetlen szót olvasnak ki.
  • szando
    #501
    Basszemag telnyég így van! Osokak eezk az aognlok!
  • Cat #500
    Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a
    bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk
    a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés
    porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn
    bteut mgaát, hneam a szót eszgébéen.
  • Taranov
    #499
    :D
  • Pyx #498
    angolul: at :)
  • Taranov
    #497
    én csak azt tudom, hogy franciául Arobase.

    Tök király, nálunk is kéne egy szép magyar név.

    :)
  • Dynamic
    #496
    Valahol olvastam a @(kukac) országonkénti elnevezését.Igaz most egyre sem emlékszem pontosan, de azt tudom, hogy szinte sehol sem egységes és helyenként a kukacnál is idiótább neve van.
  • Taranov
    #495
    hejjesirás! Mínek?
  • Taranov
    #494
    :))
  • I.C.ram
    #493
    egyépként nagyon büntet! :D
  • Taranov
    #492
    :))))))))
  • Taranov
    #491
    Dehogy.
    Dehogy felesleges.
    A legjobb dolog, ha valakit ki tudsz oktatni, hogy a az Észak-Magyarországnak nem É. Magyarország a rövidítése, hanem É.-Magyarország, ugyanis az a kötőjel lényeges :)

    Az ly meg a j pedig valóban fölösleges, de ha jól használod, csak akkor tudsz helyesen írni magyarul.

    ojan, ijen, egyépként, külömbség, chaten ezeket mindenki így írja, büntetni kéne :)))
    És a kukac (@) is egy pocsék, szó, franciául Arobase, nekünk is kéne vmi jó szó erre.

    kovácsoltvas-szerkezetű "a".
  • I.C.ram
    #490
    Jóvanna különírást-egybeírást mindig elbaszom :P Nem is tudom miért használom ezt a szót, hogy szarvashiba, hisz még eletemben nem használtam sehol!! :D
  • Eye-scream
    #489
    "szarvas hibákat"
    HÁHÁÁÁ egybe kéne írni :P:D
  • I.C.ram
    #488
    Végülis megengedhető, mert a poén kedvéért van, de akkor sem valami jó, hogy ilyen szarvas hibákat raknak bele reklámokba, az ember elsődleges információ forrásába! (sajnos)
  • Eye-scream
    #487
    Nekem Soproni Ászok pólóm van, rajta Eszek, Iszok Ászok felirattal.
    Most jön a razzia?:D
  • [HUN]PAStheLoD
    #486
    énis ragzom faszán madzsar :)

    EGyébként szerintem van értelme a helyes írásnak és BESZÉDNEK amit sajnos sokan elfelejtenek megemlíteni! Pedig jó lenne ha nem csak az ilyen olyan menedzserképzéseken esne 1-2 szó arról hogy amit kitaláltunk azt szépen érthetően HELYESEN mondjuk el.

    DE! Ilyen szarságok mint hova tegyük a kötőjelet meg melyik kis-betű nagy-betű (ugye itt sem tom hogy kell e - -jel :)) meg hogy ly vagy j... ezek szerintem olyan felesleges szabályok amik nélkül ugyanolyan szép és érthető maradna a nyelv.

    Ennyi már sok is belőlem :)
  • Taranov
    #485
    Természetesen ha valami helyesírási teszt lenne, ejtenék hibát, de a mindennapi beszédben használatos szavakat, szabályokat, kifejezéseket már megtanultam.
  • Taranov
    #484
    Kapásból nem tudok olyat mondani, de gyakran volt olyan szabály ami zavart, de én úgy gondolom, és úgy neveltek, hogy helyesen kell írni és beszéni, meg kell tanulni.
  • [HUN]PAStheLoD
    #483
    jó de pl. tégen nem zavar 1-2 szabály? vagy te egyszerűen betolod amit elédraknak?
  • Taranov
    #482
    sokan vagyunk, de még nem annyian, mint a többiek :)
  • Taranov
    #481
    ugyanígy vagyok, akkor már ketten vagyunk az összes magyar anyanyelvűvel szemben :)))
  • I.C.ram
    #480
    2 :) Én is utálom! Meg azt is, hogy "kertes házba lakok"... az ilyen mondatoktól eldurran az agyam :) Tanuljuk meg már végre, hogy ban/ba között hatalmas a különbség!! ikes igékről nem is beszélve!!
  • Taranov
    #479
    egy ember tuti vvan, aki nem szarik rá, a többit nemtom.
  • [HUN]PAStheLoD
    #478
    kinek? szarik rája mindenki! :))