36
Készítsünk hangfalat! De hogyan?
  • Audi TDI
    #36
    aszongya kínai hangfal
  • roli613
    #35
    sziasztok, a kínai hangfalam bedölgött, aki tud adni ingyen egyet kérem írjon
  • Audi TDI
    #34
    Szia! Milyen rendszerben, ezt nem értem pontosan. 5.1-ben Frontként és stereoban ha erre gondolsz. Számítógépről is hajtom.
    Erősítő: Harmann/Kardon AVR sorozat
    CD Player: Luxman
    nagyobb nappaliban lenne rá szükség. (Nem panel)
    Mindenképpen oszlophangfalat vennék. De kaptam egy ajánlatot, 30ért
    2db Norsk Audio Baltic90 300W-os igazi fából és labirintus rendszerű.
    Lehet emellett döntök de még tájékozódom.
  • Dundidio
    #33
    Milyen rendszerben szeretnéd hallgatni leendő hangfalaidat?

    Milyen az erősítő meg a CD lejátszó?

    Mekkora helységbe kell?
  • Audi TDI
    #32
    Sziasztok! Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi.
    Oszlop hangfalat szeretnék venni: a dupla mélynyomós 4-500W szép
    és olcsó kategóriában. Találtam is 3at. Az egyik ami érdekelne a
    Mivoc sb 210 tud róla valaki mondani valamit???? A másik kettő
    Tangent sr 500
    Eltax concept 400
    Ha valakinek ezek közül van ilyen akkor írjon róla.
    Melyiket vegyem meg?
  • TothLaci
    #31
    Igen, az vagyok. De mivel megvoltak halva a mélyközepek, és a magasok, ezért hozzá kellett nyúlni. Természetesen javítva lettek.
    Hangváltója szar, de nem éri meg hozzá nyúlni. Inkább akkor új hangsugárzókat csinálok.
    Természetes, hogy SAL az szar, de valakinek megfelel az is...
    Nekem nem felel meg, és ha jót akarok, akkor inkább veszek használtan olcsón használt, elfogadható hangszórót, vagy csináltatok olyan emberrel, aki érti a dolgát.
  • Peetboy
    #30
    Akkor jó nagy hülye vagy. Az Orion HS 280 a legenda de csak az eredeti hangszórókkal.A Videoton is csak eredeti hangszórókkal tud jól szólni. Az más kérdés, hogy a hangváltóját elrontották, azon lehet még javítani másik hangváltó szereléssel.
    A SAL-t felejtsétek el, mert amit írnak róla a neten, Pl. Frekvencia átvitel, érzékenység, az mind kamu.Olcsó kinaí szarok.
  • Pistike 007
    #29
    Szerintem SAL-t. Olcsó, és nem ratyi, mint a többi kissebb árkategóriájú.
  • Pistike 007
    #28
    Asszem kicsit elkéstem, de: itt...?
  • TothLaci
    #27
    Szeretném az Orion HS 280-as hangfalamat egy kicsit tuningolni. Hangváltókat ki akarom cserélni, a vezetékeket is, meg lehet, hogy az egyik mélyhangszórót. Kérdésem: milyet, hogyan, mennyiből?
  • Prank
    #26
    ezt is elolvashatod...
  • Nogren
    #25
    egy nagyon furcsa dolgot vettem észre a frissen vett Logitech X-530 hangfalamon.
    A hangfalak teljesen lehalkítva, vagy csutkára rátekerve. úgy hogy ki van kapcsolva a gép, vagy ha be van kapcsolva, valami szlovák rádió hangjait adja le ??!!!! de hogyan vazzeg, kuva zavaró
    ha kihuzom a kábeleket a számítógépből akkor megszünik a dolog, olyan mintha a számítógép lenne az antenna ehez a dologhoz
    a hangkártyám alaplapra integráltt 5.1 valami, de nincs benne FM rádió
    értetlenül álok a dolgok előtt, valaki tapasztalt már ilyet?

  • Magnum PI
    #24
    Nem tud valaki egy oldalt ahol arrol vannak adatok hogy milyen hangfalhoz mekkor térfogatú láda kell?
  • Aquli
    #23
    Otthon az fogjon hozzá, akinek nagyon pontos leírása van, vagy ért hozzá, ugyanis nagyon nehéz olyanná csinálni, hogy tényleg jól szóljon. Ezt a hangfalgyártó cégeknél kurva nagy pénzekért szakemberek végzik, milliméterenként tesztelgetve a hangfalakat egy speciálisan szigetelnt szobában, amíg tökéletes nem lesz, és ehhez felszerelésekre is szükség van, szal nem egyszerű igazán jót csinálni...
  • obe
    #22
    igaz hogy nem mai darabok, de szerintem hangreprodukálás terén nem sokat, mondhatni semmit se fejlődtünk-visszaadásra gondolok,azt még mindig elektrosztatikus úton élvezzük(kivételek)-de ennyi pénzért nem tom mit adnak
  • Döglött Kacsa
    #21
    10-15 éve nekem is voltak videoton hangfalaim,akkor tényleg jók voltak, de sztem ezek már elavultak. A csilli villi music centereket valóban hagyjuk. /Mihail biztos nem komolyzenét hallgat/ :)
  • obe
    #20
    semmi gond nincs avval ha egy hangfal 20 éves, pláne videoton híresen megbízható, hosszúéletü hangfalakat gyártott, még ma is többet érnek mint az ugynevezett villogo music centerek.(persze ár/érték arány)
    A barkácsról meg annyit hogy nem eccerű dolog csak ugy összedobok egy hangfalat, kivétel ha semminemű muzikális elvárásod nincs azonkívül hogy szolajon meg.
    Én is építettem magamnak egyet 10 éve..azóta melózik, de vártam rá 1 évet és minden alkatrésze hozzáértő kezekből való.(ár 250.000)és 70 kilot nyom darabja(állvánnyal)..szal olcsó kategóriát nem érdemes épiteni..100.000 fölött kezd értelemet nyerni. az alatt vegyetek készen
  • Döglött Kacsa
    #19
    Sztem ezek 110 Wattos hangfalak,és legalább 15-20 éves! Irány a szeméttelep!
  • Emmegki
    #18
    Értelmes dolog volt ezt a két homályos, bemozdult képet ekkorában linkelni.
  • Thatoo
    #17
    Heló!
    Szeretnék hangfalat építeni, találtam is hozzá tervet, de felmerült egy kérdés/probléma. A hangfaltervben "gitárhangszórók" vannak, viszont én énekre (értsd: orbiálásra, üvöltésre) szeretném használni zenekaromban. Kérdés: ez az ordibálás el ki tudja nyírni a gitárhangszórükat? Kérem, valaki segítsen!
  • Mihail
    #16
    Van 2 eladó videoton hangfalam. Darabja 150W-os, teljesen fel vannak újítva(a keresztváltó, a 3 membrán, az csatlakozó aljzat,stb.)
    Itt van két kép róla:

    .:harisnya nélkül:.


    .:harisnyával:.


    AKIT ÉRDEKEL ITT A FÓRUMON MEGTALÁL!
  • szacsi
    #15
    szerintem aki nem tudja hogy mi az a banán vagy jackdugó, az inkább vegye meg a 10e forintos szettet, ahhoz mindent adnak, csak egy csavarhúzó kell hozá...legalábbis ez van odaírva :P

  • szacsi
    #14
    grat... :P
  • szacsi
    #13
    hm. rendesen összeragasztod a dobozt és teletömöd szivaccsalö. más nem kő. ja, +a hangváltó meg a hangszóróak..
  • szacsi
    #12
    ööö...elég olcsó és amennyiért adják a cuccokat...szal annyit megér.
  • milan
    #11
    Most akkor hogy is van ez ?
    Én azt olvastam hogy nem kell mélyládába szivacs, mivel hogy nem képződnek magas állo hangok.
    Én a http://www.kisznyer.atw.hu/SAV_180W.JPG néztem ki magamnak és itt sem írják a szivacs alkalmazását.
  • milan
    #10
    Nekem is lenne kérdéseim.
    Elég sok fórumot végigolvastam és arra jutottam hogy mindeki lefikázza a Somogyis cuccokat, ellenben ezt tanácsolják másnak is..
    De ha annyira rossz akkor miért építenek ilyet esetleg nincs más mo. piacon ?
  • milan
    #9
    Serintem semmi köze a hardware részhez...
  • see.aakogh
    #8
    Hardware forumba ezzel a topiccal...
  • Pupcika
    #7
    akkor mindent belepakolni :)))))
    előszőr még ne ragaszd, csak csavrozd. Proszáld ki szivacsosan is és szivacs nélkül is, amelyik tisztábban szól, az a nyerő. Majd csavarozás és ragasztás :)))))))) (csak véleményem)
  • GyaxyBoy
    #6
    1 db 50mm es!
  • Pupcika
    #5
    mekkora reflex lesz rajta? (két sorral lejebbiek miatt)
    a banán az nem jack.
    a kábel minnél vastagabb, szigetelés belül körbe, és a szivacs szinültig bele :)))))))))))
  • Pupcika
    #4
    megcsavarod a hang útját?
  • GyaxyBoy
    #3
    Miért ide nem lehet ilyeneket írni? :))
    Nyissál! :))
  • Madmaxx
    #2
    Mi történt ma általános csevejjel? Megjöttek az ezermesterek? Rögtön nyítok egy Ívhegesztés topikot!
  • GyaxyBoy
    #1
    Helló All!
    Lenne egy kérdésem! Van egy kis füzetem a hangfal összeállításáról, de csak azt írja le, hogy mi kell bele és a méreteket! (SAL) Azt is leírják, mi minden kell még bele és a végén csak össze kell állítani! DE! Példáúl én nem vagyok ebben járatos és nem tudom, hogy a A hangelnyelő szivacsot és a hangcsillapító textil mind kettő kell vagy nem bele a hangfalba (sztem nem, de ki tudja. Vagy hova kell?) Belűlre minden oldalára kell rakni? Most csak egy Magas és közép sugárzó lessz benne! Ebben kérem a segítségeteket! Ja és abban, hogy a banán csatlakozó, az a jackdugó? Milyen vastag vezeték kell egy 80W 30Literes hangfalhoz? Mert ezt se írják le? Ha tudtok vmi oldalt ahol szinte a leghülyébb ember is megtudj érteni ezeket a műszaki rejtelmeket :)) azt is megköszönném!
    Kösz mindenkinek!