225
Tudtok valami jó psz helyet?
  • angello
    #225
    a személyi érdekü szolgálat halasztás mit jelent?
  • Cat #224
    hát igen, vannak még ilyen emberek
  • Jano
    #223
    :DDD
  • Botond #222
    én középsuliban kenem,itt még elfogadhatóbbak a körülmények ;-)
  • Al Bundy23
    #221
    hál isten én már letudtam :) ráadásul istencsázsár helyem volt :) a régi ált sulimba kentem az ipart :) védtem a 13-14 éves kiscsajok szüzességét :)))) megalol volt :)
    igaz nekem 15 honap votl az egész, de ha belegondolok majnem 3 honap kamu betegácsi, aztán meg a fönök is piszok jó arc volt, és ha kértem mehettem. 7-töl 3 ig voltam hivatalosan :) gyakorlatilak fél 1 kor már a környéken nem voltam eheheh szal nekem kiráyság volt :)
  • Botond #220
    nekem még 4 hónap :-P
  • FrezeR
    #219
    végre ma hivatalosan is leszereltem a polgári szolgálatból:) már éppen ideje volt:P
  • HuAn82
    #218
    Az oroszok barbárok ezt mindenki tudja. Ez alól a tisztek sem kivételek.
  • Galy
    #217
    ehez = ehhez
  • Davidus
    #216
    Én 15 kilót híztam a katonaság alatt:D
  • FrezeR
    #215
    nem tudjátok véletlenül, hogy a polgári szolgálat rendes munkaviszonynak számit e vagy sem?
  • FrezeR
    #214
    Nos lehet hogy van aki kibujni kiván a polgári szolgálattal, de ha magamból indulok ki én nem bújtam ki ezzel csak az alól hogy fegyvert adjanak a kezembe. Én végigdolgoztam rendesen ezt a 11 hónapot és ezzel szerintem tettem annyit a hazának mint ha katona lettem volna. Speciel azért sem lettem katona mert messze kerültem volna a családomtól ami nem jó dolog, számomra legalábbis. Mindenkinek van véleménye erről is arról is, ezen nincs mit vitázni.
  • K.András
    #213
    És ehez mi köze is van a magyar honvédségnek???
  • Cat #212
    egy hete történt az alábbi eset, és csak azért lett botrány, mert egy sorozott katona belehalt a tüdőgyulladásba. Az eset oroszországban teljesen általános, statisztikák szerint 20 (husz) százaléka vonul be a behivottaknak. Teljesen általános, hogy a szolgálat alatt 20-30 kilot fogynak a katonák, és betegen térnek haza. Az orosz védelmi miniszter nyilatkozata szerint csak a nukleáris egységeknél és a terrorelhárítoknál megfelelő a felszerelés és az ellátás.

    Többtucatnyi orosz katonát szállítottak kórházba a nyugat-szibériai Novoszibirszkben, miután elöljárójuk büntető célzatú parancsára több órán át a dermesztő hidegben kellett vigyázzban állniuk. A novoszibirszki 85. gépesített lövészhadosztálynál történt esetről a Gazeta című orosz napilap számolt be szerdán. A katonáknak őrizet mellett egész nap a gyakorlótéren kellett állniuk a szibériai fagyban. Az eset után több tucat katonát tüdőgyulladással és hörghuruttal szállítottak kórházba.

    Egyikük, Andrej Zsukov elmondta: tisztjeik azért akarták megleckéztetni őket, mert két társuk dezertált. "Felsorakoztattak minket, és álló nap vigyázzban kellett állni. Még az is tilos volt, hogy egyik lábról a másikra helyezzük a testsúlyunkat. Annyira hideg volt, hogy lábujjaim elgémberedtek, a hidegtől remegett az egész testem" - mondta. A tisztek tagadták a történteket, de a katonai ügyészség vizsgálatot indított az ügyben - írta a lap.

  • K.András
    #211
    Tévedés,a legtöbb ember nem azért megy polgári szolgálatra mert valami valos oka van rá.Ha megtenné amit haza megkövetel akkor nem polgári szolgálatra menne,hanem bevonulna katonának.Ellenben sokan azt nézik mivel lehet kibujni a kötelezettség alol,ezért választják a polgári szolgálatot.A polgári szolgálatot nem lehet katonasághoz hasonlitani még véletlenül sem,a katonaság hatalmas felelöséggel jár,fegyvert adnak a kezedbe.Természetesen attol még lehet valaki jo ember mert nem akar katona lenni,söt lehet jo hazafi is.Ennek az ellentétje is lehet igaz, tehát attol nem biztos hogy hazafi valaki mert katonának megy,bár több közöttük a hazafi mint a polgárisok között, ez tény.
  • FrezeR
    #210
    aki nem lesz katona nem feltétlenül azt jelenti, hogy kibújik alóla, mert aki vállalja a polgárit az majdnem dupla annyit "szolgál" és ez azért ez sem elhanyagolható szempont. de mivel van akinek igy hozza a sors, meg igy jobb az életvitele szempontjából vagy éppen a családja miatt akkor azért ő is megteszi amit "megkövetel" a haza.
  • csoxy6
    #209
    SEGÍTSETEK,légyszi nagyon sűrgős! TEgnap adtam le az adatlapot a hivatalba, elolvasták, nem mondtak semmit, gondoltam biztos jó lesz. Ma felhívott egy tag a hivatalból, és azt mondta, hogy jó de még hiányzik belőle, valami olyasmit mondott, hogy nem fejtettem ki azt, hogy mi a véleményem a FEGYVERES katonai szolgálatról. FONTOS lenne,és nagyon megköszönném ha valaki írna vagy küldene nekem egy jó indokot. Hétfőre kellene. KÖSZIKE.
  • [HUN]PAStheLoD
    #208
    no meg ha van net :]]
  • K.András
    #207
    A HAZA védelmének köze nincsen a diktaturához,azért ezt be kell lássad...A legtöbb demokratikus államban ma is sorozás van,mégsem diktatura.
  • Cat #206
    az menjen katonának, aki azt akarja csinálni, ma már nem diktaturában élünk
  • K.András
    #205
    Számomra nem szimpi ha emberek ki akarnak bujni a katonaság alol,kicsit csirkeszagunak tünik a dolog...
  • FrezeR
    #204
    nyugodj meg az a 30 ezer az tényleg annyi mert én is kapom, mivel én most töltöm a polgárimat még 3 hetem van hátra:) igazából az benne csak a rossz hogy hosszú, de amugy ha egy jó munkahelyen sikerül elhelyezkedned akkor az tapasztalatnak sem utolsó, pláne annak aki pályakezdő volt.
  • K.András
    #203
    Igy van,én voltam katona és nem bánom.Igy legalább elmondhatom hogy tettem valamit ezért az országért.
    Egyébként SFOR-os katonákat képeztünk(em) ki BMK-ra,akik aztán taszáron remekül teljesitettek.
  • HuAn82
    #202
    Heh?? A "nagy" magyar ellógja a katonaságot?!
  • FtranX
    #201
    tudom, hogy mi a polgári szolgálat és hogy milyen illetmények járnak mellé.

    "A szolgálat ideje alatt illetmény jár neked (havi 4590 Ft), étkezési hozzájárulás (napi 650 Ft), ruhapénz (havi 3180 Ft), megállapodás szerinti lakhatási hozzájárulás és ingyenes helyi és kedvezményes (90%) helyközi közlekedés. !!"
    Hol van itt a 30 ezer???

    de még havi 100000-ért se csesznék el +5 hónapot az életemből!! te nyugodtan megteheted!
  • bb
    #200
    Éljen! Újabb okos hozzászólás! Olvass utána, hogy mi az a polg. szolg. meg hol lehet letölteni, mennyire szigorú az egész. És a havi 30e még midnig jobb, mint a havi 5 a katonáknak.
  • FtranX
    #199
    én mondjuk (elvileg) nem lehetek katona, de inkább lehúznék fél évet a seregben, mint hogy 11 hónapot ingyen dolhozzak valami menhelyen, vagy kórházban.
  • K.András
    #198
    Látszik hogy nem voltál még katona,ma már nem fogadják el akármilyen orvos irását,bent ujravizsgálják és ha kamu akkor az orvos többet nem orvos,ezért ma már nem mernek kockáztatni orvosok...
    Egyébként meg a NEMZETI érzelmü emberek ki akarnak bujni a szolgálat alol???Hát milyen nemzeti vagy te vagy mitöl vagy te akkor nemzeti???
  • Davidus
    #197
    Nem árt a sok kis féregnek egy kevéske szopás.
  • bb
    #196
    Hát azért nem olyan egyszerű. Egy fősuli után simán berántanak, főleg, mert álatalában jan. végén/ feb elején van vége a 3 és fél éves fősuliknak és szeptemberig amikor elkezdhetné az ember a másoddiplomát (amire nem is kötelező halasztást adni, mellesleg rendesen fizetősek, nem mindenki engedheti meg magának) simán elvisznek 6 hónapra. De azért majdnem jót mondtál.
  • SoDI---
    #195
    Ha más nem, hát tanulni kell valahol, és nem visznek el...
  • SoDI---
    #194
    Nem igaz, hogy nem talál egy orvost mindenki, aki talál olyan dolgot, ami kizárja a katonaságot :)
  • Blasta
    #193
    Ez a jó link
  • Blasta
    #192
    Hivatkozz vallási okokra. Elítéled a fegyverhasználatot. Elítélsz mindennemű erőszakot! Írtózol a fegyverektől.

    De ez csak a magánvéleményem, nekem nem kellett ilyesmivel foglalkozni.

    Ajánlom, hogy keresd fel az albakör weblapját. Ők direkt ezzel foglalkoznak!!!!!!
  • csoxy6
    #190
    SEGÍTSETEK,légyszi nagyon sűrgős! TEgnap adtam le az adatlapot a hivatalba, elolvasták, nem mondtak semmit, gondoltam biztos jó lesz. Ma felhívott egy tag a hivatalból, és azt mondta, hogy jó de még hiányzik belőle, valami olyasmit mondott, hogy nem fejtettem ki azt, hogy mi a véleményem a FEGYVERES katonai szolgálatról. FONTOS lenne,és nagyon megköszönném ha valaki írna vagy küldene nekem egy jó indokot. Hétfőre kellene. KÖSZIKE.
  • Cat #189
    na de ha megszünik a polgári szolgálat intézménye, akkor hogy "tölthetné le"? mármint, egy haveromnak megszakadt a polgári szolgálata, mivel főiskolára jelentkezett, és félbemaradt. Ilyenkor mi van?
  • agba
    #188
    Nagyon egyszerű ,annak akinek folyamatban van a szolgálata annak be kell fejeznie azt.
  • Cat #187
    az lenne a kérdésem, hogy ugye 2005 tavaszán vonul be az utolsó sorkatona, de a polgári szolgálat is megszünik? tehát nem hivnak be embereket, illetve ha valaki még akkor azt teljesíti, akkor mi lesz vele?
  • Punker
    #186
    Kapott ma valaki rajtam kivűl valami hadkieges baromságot? szeptember 15-re behívtak valami qrva sorozásra. :((
  • NaNoKuTyA
    #185
    kuss baka!!