120
Melyik szolgaltato a legjobb, ahol pop3 is van?
  • Garfield
    #40
    Na jó, kipróbálom a Gmail-t.
  • Dzsini
    #39
    azért számít az interfész, én nem csak otthonról nézek mailt (és itt számít a szerver elérhetősége és sebessége is)

    a gmail felület amúgy nagyon szép letisztult, fincsi. csak nekem hamarabb volt gmx-em minthogy gmail lett volna :o)
  • Garfield
    #38
    Alapvetően semmi, csak kíváncsi vagyok a többire is.

    A Gmail-nél zseniálisan megoldották a reklámot, mert ugye az embernek mindig az kell, ami tilos, amihez nem férhet hozzá mindenki, amitől kicsit "kiválasztott"-nak érezheti magát.
  • Garfield
    #37
    Az interfész kit érdekel, a Gmail-t látatlanban veri a Mozilla Thunderbird.
  • GregSB
    #36
    Egyébként mi az oka annak, hogy így elhatárolódsz a gmailtől? (pusztán kíváncsiságból:)
  • Kellwin
    #35
    k
  • GregSB
    #34
    Na kipróbáltam a GMX-et is.

    Nagyon jónak tűnik, de én maradok a dzsíméjlnél.

    Egyrészt a német nyelv, másrészt az interfész miatt. Ez utóbbi SZVSZ még mindig a gmailben a legjobb. A Conversation View-ért mindent elismerésem a gúgöl fejleszőinek!
  • Garfield
    #33
    A német nem gond.

    Tetszik elsőre az 5 alias, mert nem lenne gond, ha egy postafiókba tudnám fogadni a haverok vicces mail-jeit, meg esetleg a hivatalos leveleket, csakhogy amíg az előbbihez megfelel valami idióta e-mail cím is, addig a hivatalos e-maileknél jó, ha a nevem van benne az e-mail címben, nem pedig valaki [email protected], mert az elég égő tud lenni.
  • tehen_m
    #32
  • Garfield
    #31
    Kraft Foods Deutschland
  • GregSB
    #30
    Én egy bécsi Sparban találtam lakóhelyet :DDDD
  • tehen_m
    #29
    gmail
    -nem küld reklámot
    -a spam külön spam könyvtárba megy ha megy.nekem :Hooray, no spam here!
    -reisztrácio könnyű (ha van meghívó :D-de azt mindenki szivesen ad)
    -online felületet többen is dicsérik(én is), nincs pop up,banner
    -angol :)


    (Egyedüli hátrány: beta)
  • GregSB
    #28
    Miért nem jó a Gmail?

    Mind1, ha végképp mást akarsz és tudsz németül akkor 1értelműen gmx...
  • Dzsini
    #27
    GMX
    1 - pop3/imap/smtp van, működik, secure, és gyors.
    2 - spamszűrő van, folyamatosan tanul, olyan 80-90%ot megfog a napi termésből (5 mailcímet gyűjt be nálam, kb 30-60 spam/nap, erről összesítőt küld naponta, és bármelyik visszaállítható ha kicsit túlbuzgó volt)
    3 - reklámot kapsz emailban - kb heti 1et az aktuális ajánlataikkal, levél végére nem szúr be semmit (és gondolom a postacímre is küld, ezért kéri be regisztrációkor)
    - az online felületen van jónéhány banner meg 1 popup is
    4 - kedvelem, ha jól rémlik 5 emailcím járhat egy accounthoz, azok a közös 1G-s postaládába érkeznek, csak más-más to: fejléccel ami szűrhető. (személyes, hivatalos, stb...)
    - az smtp-ben nincs méretkorlát
    - regisztrálásnál egy valódi levélcímet kér osztrák/német/svájci területről, ez google-t használva könnyedén ugorható (én egy csokigyárban lakom :o) )
    - rengeteg filter meg egyéb szabály
    - az 1G felhasználható file-ok tárolására is, de nem simán elérhető szerte a netről (mármint mások számára, vagyis filecserélésre csak közös accounthasználattal nehézkesen...)
    - németül van (nem zavaró számomra)
  • tehen_m
    #26
    gmail
    1.igen (+egyéb beállítás)
    2.gmailnél van (és nagyon jó,ingyenes!)
    3.Nagy reklám:meghivásos -->mindenki beszél róla....
    4.gmail nekem bejött.(walla,gmx-ről nem tok nyilatkozni)
  • Garfield
    #25
    Néhány infó kellene a gigabájtos postafiókokat kínáló cégekről.

    Ahogy elnéztem, elég sokuk biztosítja a POP3-elérést, sőt, egyesek az SMTP-t is.

    1. Az SMTP-elérés teljesértékű, vagyis az levelezőkliensben beállíthatom a levélküldéshez (akárhová is akarok levelet küldeni) és megy simán?

    2. Spam-, esetleg vírusszűrés milyen? Mert ugye a gigabájtos postafióknak az a hátránya, hogy elég sokára telik meg és addig csak fogadja és fogadja ezeket a sz*rokat.

    3. Mi a trükk az egészben? Mert gigabájtos fiókot kínálnak, de ez miért jó? Reklámokat kapok néha-néha, esetleg a levél aljára van beszúrva pár sor?

    4. Kinek melyikről van tapasztalata?
    a) Walla milyen? Mivel eddig csak adware-t telepíteni próbáló banner-eken láttam, így kissé bizalmatlan vagyok vele szemben?
    b) GMX-nél miért kér lakcímet meg egyéb hasonló adatot?

    Hirtelen ennyi.
  • KeKKSZike
    #24
    hát pedig tényleg van! akkor én is küldök Neked egy mailt! ;)
  • Tikal #23
    ugy látszik freemail begyorsult ma :)
  • I.C.ram
    #22
    KÖSZ!
  • Garfield
    #21
    ???

    Most küldtem magamnak egy másik címemre és sehol reklám.
    A Mailbox végén viszont van egy (ön)reklám.
  • KeKKSZike
    #20
    A VipMail nagyon jó, csak az a baj, hogy... A levelek végén van reklám! ;(
  • Tomcat
    #19
    nemtom, nekem mailbox megy napközben is elég jól. Amúgymeg ott van vipmail.hu az tényleg gyors. Csak kár hogy indulás óta basznak megcsinálni, hogy netscape alatt is működjön a címlistából való emailcím hozzáadás levélíráskor. Így mindig be kell írni a címet... :S
  • Harder
    #18
    Én is emiatt a tetűség miatt váltottam másra, kibírhatatlan volt :(
    A primposta csak 6MB, de legalább használható napközben is.

    Harder
    www.gyik.com
  • Garfield
    #17
    Ajánlom figyelmedbe:

    http://vipmail.hu/miert.html?vip=2f73df791ef63537f422efc00bb5937d
  • Garfield
    #15
    Akinek SMTP-szerver kell, az csináljon magának, vagyis rakjon fel egy mail servert és meg van oldva a probléma.
    Itt egy ingyenes:

    http://www.postcastserver.com
  • Harder
    #14
    primposta, mailbox, freemail, freeweb, ezek 100% hogy mennek többé kevésbé mind webes felületről, mind pedig mail kliens progiból.
    Freemail - nagyon lassan kapod meg a leveleket :(
    Freeweb - végül is nem rossz :)
    primposta - gyors webes felület, de mostanában vacakol néha (szolgáltatás szünetel). Amúgy szvsz az egyik leghasználhatóbb még mindig.
    Mailbox - webes felülete nagyon lassú napközben, sokszor nem volt elérhető az elmúlt időszakban. Kliensprogival gyors.

    Harder
    www.gyik.com
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    ezzel sem tudok küldeni :(
  • Cheky
    #11
    www.wap.hu! :)

    Nincs korlátozás, örökre szól!
  • Tikal #10
    freemail levelekre nekem is legalább félnapot kell várni, enniy idő alatt már a posta is kihozza
  • CSOCSO
    #9
    freemail...háát nekem is az van mostanában nagyon szar..van hogy fél nap mire megérkezika levél..és nem csak nálam van egy csomo haveromnál.. pl haverommal leveleztünk ő wapos telorol én meg innen..de lényegtelen ..mind a ketten freemailel...hja,hát nem érkeztek meg a freemailek csak igensok idő mulva...
  • rutilus
    #8
    bejövő: postapop3.prim.hu; felhasználónév a teljes(!) email címed
    kimenő meg a szolgáltatóé
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    smizéhez mail.axelero.hu vagy lehet hogy mail nem is kell!
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    mert ahhoz SMPT-szolgáltatást kell nyújtania a mailservernek. freemail korlátozottan vállalja de pl. ha freestart vagy mi a ráknál van accod akkor rendese tudsz küldeni is meg fogadni is.
  • I.C.ram
    #5
    Valaki tudja, hogy a prímpostánál ez hogyan működik? Axelerónál vagyok.
  • Aquli
    #4
    koszikoszi mukodik!
  • Aquli
    #3
    en kimenohoz is freemail.hu-t irtam
    most probalom ugy ahogy te mondtad
  • Tikal #2
    nekem megy a fremail outlook alatt, bejövö levelekhez ezt ird: freemail.hu , kimenőkhöz pedig az internet szolgáltatod által megadott smtp server nevét, chellonál ez mail.chello.hu, a többinél nem tudom hogy van ez
  • Aquli
    #1
    Nekem nagyon sok freemail szolgaltatoval ugyanaz a gondom: Mas mail programmal, most pl Outlookkal akartam hasznalni, beirtam a servercimeket, a jelszot, stb, es a beerkezo leveleket fogadni tudom, de kuldeni nem tudok egyet sem, mert mindegyiknel a kiszolgalo visszautasitotta a cimzettet vagy ilyesmi. Az lenne a kerdesem, hogy melyik freemail a legjobb, es milyen beallitast ronthattam el?