88
DVD írók és Tapasztalatok melyik milyen
  • Borg
    #88
    Felesleges 2 DVD írós topic, így ezt most bezárom.
    A téma a "Melyik DVD írót vegyem?" topicban folytatódhat.
  • Lacika 79
    #87
    Hát ez szomorú. Postán nem lehet megbizniszelni valahogy?
  • NeoMaN
    #86
    Csak BP-en tudok.
  • Lacika 79
    #85
    Azt nem is mondtam, tegnap hogy jártam felrakta az új nforce drivert. Valami 3.13, vagy hanyas. Utána prűbálnék írni, és nem ír, mert hogy az olvasó vár, hogy a ready legyen. ???????
    Visszatettem a régi drivert, és minden gond nélkül megy az írás. Szal elég sux ennek a verziónak is az IDE rész szerintem.
    A lemezekkel kapcsolatban: Ha márkás lemezt vennék, akkor ugye többe kerülne a leves, mint a hús. Mert ugye azért ír az ember, hogy pénze legyen, nem csak úgy poénból. :-))
    Amúgy mennyiért tucc normális lemezeket? Jöhet priviben, ha van valami tuti tipped.
  • NeoMaN
    #84
    Asztali lejátszók a minnél lasabban írt és márkás lemezeket szeretik jobban. PC-s oplvasók mindenevők.
    Amúgy lehet lemezhiba is, a márkásak közt is előferdül, hogy 100-ból 1 rossz....
  • Lacika 79
    #83
    -os a lemez, valami Fibra, vagy mi a neve. De a gépben viszi az olvaso, meg az iro is, ocsem gepeben is megy hibatlanul. Asztaliban pedig a felenel tovabb nem megy, mert nem tudja olvasni. De ha hazamagyek megnezem a tobbi lemezt is amit irtam, lehet, hogy csak anyaghiba volt ennel.
    Befolyasolhatja a minoseget, ha nem 4X-esn, hanem 2X-en irok? Jobb lesz attol?
  • NeoMaN
    #82
    Princo 4*-esre írtál...
    :)
    Vagy nem?
  • BaLeeX
    #81
    +os vagy -os?
    Tudtommal az asztalik jobban szeretik a +os cuccokat.
  • Lacika 79
    #80
    Nah, megvan az első hibám. MEgírom a filmet (karib tenger kalózai) gépben megy gyönyörűen, asztali lejátszba berakva a film felénél megáll. Az író TEAC DV-W50D, eddig minden oké volt, csak most szarakodik. :-(((
    Valakinek valami ötlet?
  • Callisto
    #79
    Megvan a hiba. Egy nap tesztelésbe került, de meglett!
    Az InstantCopy szarul állítja össze képfile-ba a DVD-t.
    Meg lehet csinálni valahogy, hogy az InstantCopy ne képfájlt gyártson, hanem simán videófileokat???
  • [Jakuza]
    #78
    Ritek G04 teszi mag.
  • Callisto
    #77
    Nem Princo. EmTec, Sony,,TDK stb. Minden ezt teszi.
  • NeoMaN
    #76
    Princo lemez? :)
    Akko azé, ha nem akkor nemtom
    :)
  • Callisto
    #75
    Üdvözlök mindenkit. Nekem egy problémám lenne és választ szeretnék találni rá. DVDDecrypterrel leszedtem a Behind Enemy Lines, majd ezt InstantCopy-val kódóltam újra HD-ről Image file-ba, úgy hogy leszedtem az angol sztereó sávot. Hasonlóan tettem a Sleepy Hollow-nál. Ezekután kiírtam az Image fileokat, de az eredmény nem túl jó. (Nem minőségre az best.)
    Számítógépen nézve ha a filmek végére pörgetek a csúszkával, akkor mindig ugyanarra a részre ugrik vissza a film, amin (nem belepörgetve) simán hibamentesen túllép a lejátszó.
    Azonban asztali lejátszón (Panasonic) kikockásodik a kép, megáll és csak a hang megy tovább. (Azt hiszem ugyenazon a helyen, amin ha túlpörgetek a szoftveres lejátszóval mindig visszapattan.)
    Please segítsen valaki. Mi lehet a probléma???
  • ollie
    #74
    2004 elso félévében jelenhetnek meg az elso kétrétegu lemezt kezelo DVD-írók

    Ez a cikk épp ellentmondai látszik annak, hoyg lenne dupla rétegű DVD író.
  • NeoMaN
    #73
    Csak külön-külön tudod megírni a két oldalát, tehát 1 filmet nem tudsz rátenni, hacsak nem szerkeszted a filmet: pl. kettévágod.Én mintha láttam volna már egyoldalas 9gigást, de úgyemléxem 4-5 rugó körűl volt az ára.
    Lehet, hogy japánban már létezik, de hogy emberi áron nincs olyan lejátszó, amiben nem kell megfordítani a lemezt az biztos.
    A +/- -os meghajtók a biztosabban jövőállók, de már a philips bejelentett valami újdonságor. Egy új szabvány amire 8gb körüli anyagot lehet írni. Ez nemtom mivel lesz kompatibilis. A + és a - ára most tök egyforma.
  • Callisto
    #71
    Jól mondod. Kétoldalas írható DVD az. Kint már árulják is őket nagyban.
  • NeoMaN
    #70
    Hát ha van írható lemez, akkor tutti hogy van már író is hozzá...:)
    Az is lehet, hogy 2 oldalas és fordítgatni kő írás közben :)
    figyi Sliders, nézsd meg a PIO weboldalán, hogy milyen formátumokat támogat. Bár gondolom csak az lesz ott, hogy DVD +/-RW...
  • ollie
    #69
    Az dupla rétegű DVD, de nem hiszem hogy (már) lehet olyan asztali írót kapni.
  • Gerry
    #67
    Bizony, ezért álltunk mi is át a DVD-k terén LG-ről Pioneer-re, mert az beolvas +/-RW-t egyaránt.
  • Callisto
    #66
    Azóta megoldódott a dolog. A meghajtók (amiken eddig néztem) LG-k voltak és viszonylag régi típúsúak. Nem olvassák a plusszos DVD-t. Szomorú, hogy még adat DVDnél is figyelni kell a szabványra...
  • Gerry
    #65
    Próbáltál más software-t is, pl.: Nero 5.5 vagy Nero 6?
  • Callisto
    #64
    Nem. Ez egy szoftvercsomag, ami tartalmazza:
    InstanWrite (erről beszéltél)
    InstantDisc (adat, audio, fotó/videó stb. lemezírás)
    InstantCopy (CD/DVD másoló. Többek közt a többi progival szemben ez másol át a legjobb minőségben egy DVD-filmet egy DVD-re)
    InstantMusic (Valami sampletrackeres zeneszerkesztő)
    InstantDrive (virtuális meghajtó)
    InstantBackup (vinyót stb. lehet backupolni)
    stb.
  • Gerry
    #63
    Értem.
  • NeoMaN
    #62
    Segítene, ha lenne újabb...
    :)
    Mind1.
  • Gerry
    #61
    FirmWare frissítés nem segít?
  • NeoMaN
    #60
    Nálam az íróval van most gond. (új, toshiba 5112)
    Csak és kizárólag a Ritek G04-est írja meg 4*-esen.
    Minden mást csak 1*-esen hajlandó.
    Monnyuk nem is olyan nagy gond, mert csak azt használtam eddig is, és úgynéz ki ezután is :)
    Nem a legolcsóbb....
  • Gerry
    #59
    Az InstantCD/DVD az nem olyan software, hogy drag&drop módszerrel lehet ráhúzni a cuccokat a lemezre?
  • Gerry
    #58
    Értem, kösz. Egyelőre maradok az RW megoldásnál, van 3db 1x-es -RW Imation-om, és 2db 2.4x-es +RW Verbatim, ezekkel eddig nem volt gond.
  • NeoMaN
    #57
    Csak és kizárólag RITEK G04-est használok.
    Kicsit drága, de az összes többi szar sajnos.
    Ptinco télleg szar.
  • Callisto
    #56
    Miért van az, hogy amit megírok DVD-t (adatot Pinnacle InstantCD/DVD-vel) azt máshol nem lehet olvasni, de nálam csont nélkül megy?
  • Gerry
    #55
    Én eddig 2 helyről hallottam, hogy a Princo-ra írt adatai 3-4 hét után elszálltak, az egyik ember Pioneer-el írt, a másik Sony-val (asszem DRU-500).
  • Gerry
    #53
    Kösz, megnéztem őket, talán majd Sony lesz ha lesz, mert a Princo-ról eddig csak szarságokat hallottam sajna.
  • Gerry
    #51
    Mlyen DVD-R, mennyibe kerül, és hol?
  • NeoMaN
    #50
    4*-es pio összvissz 15 perc körül, DVD-R-el.
  • Gerry
    #49
    Nos, közben fény derült részben a DVD-RAM írás lassúságának okára:
    A DVD-RAM-ot eredetileg formázni kell írás előtt, és csak ezután lehet a megadott maximális sebességgel írni rá. Tehát, ha megformázom, utána már 3x-os sebességgel is írható akár intézőből, vagy Total Commanderből is. Viszont én eddig csak a saját B's Recording software-rel és a Nero-val írtam rá, ami nem foglalkozik azzal, hogy a lemez meg volt-e formázva, avagy nem, hanem szépen megformázza írás közeben. Ezért az adatok írása valóban 17 perc körül lehet, viszont ehhez hozzájön még a formázás, valamint a bevezetés és lezárás, ami így együtt valóban 40-45perc körül van már.

    Kíváncsi vagyok a 4x-es DVD+/-R írásának sebességére is, de eddig még nem jutottam hozzá ilyen médiához, de amint ki tudtam próbálni azonnal leírom a tapasztalatokat.
  • Gerry
    #48
    Sulinet azért méri borsosan a cuccokat, mert évi 60e Ft. visszaigényelhető az adóból, vagyis nekem ez a 64490 Ft.-os eszköz 4490 Ft.-omba került, így már nem is olyan drága, ugye?
  • trunks666
    #47
    nincs annak semmi baja csak épp még korai a firmware...
    bár hozzáteszem, hogy én inkább egy NEC ND-1300A-ba ruháztam bele
  • Gerry
    #45
    Ja, csak még nem jutottam el olyan helyre, ahol tudok venni 4x-es +/-R lemezt.
  • Laalee
    #44
    én azért kiprobálnám egy 4*es dvd-r +r lemezzel is azt ha szar, ugyis ki tudod cseréltetni.