137
ADSL OTTHON Február 14-ig 11900+9900 bekötési dij.
  • bazze
    #137
    Jézusom!
    Az én ADSL em szimplán meghülyül és 1-2 óráig nem lehet csatlakozni.
    Debreceni vok nem észak MO-i!!
  • GAAMMEER
    #136
    váááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
    nálam is:D:D:D:D
    jupííííííííííííííííííííííííííííí
  • TothLaci
    #135
    jééééééééé
    Működik újra minden, az ADSL modemem megmenekült a haláltól :)))
  • TothLaci
    #134
    nem
  • GAAMMEER
    #133
    de akkor még neked is normálisan ment,nem?
  • TothLaci
    #132
    Vagyis Észak-Magyarországi településeken ütik szét az ADSL-t :))

    Délután még be tudtam jelentkezni MSN-en, akkor tudtam beszélni szintén Axelero ADSL eléréssel rendelkező, budapesti gyerekkel.
    Neki (akkor még?) ment normálisan.
  • GAAMMEER
    #131
    én miskolc
    irányítószámom : 3529
    :D:D
  • TothLaci
    #130
    Én Hatvani vagyok. Te is a 37-es körzethez tartozol?
  • TothLaci
    #129
    Én már küldtem nekik levelet, remélem válaszolnak. Az én MSN-en sem jelentkezik fel.
  • TothLaci
    #128
    Úhhh... Én már azt hittem, hogy engem korlátoztak csak :)
  • GAAMMEER
    #127
    szóval már így rájöttem hogy a szolgáltató hibája...
    majd írjon valaki ha tudja mikorra lesz a hiba kijavítva
    köszi
  • GAAMMEER
    #126
    hi
    van egy problémám a nettel.wlan router+axelero adsl
    rendesen van jel meg fel is vagyok csatlakozva szóval nem az a baj
    na szóval az a baj hogy vannak olyan oldalak amik nem jönnek be
    pl gmail.google.com
    ja meg az msn messenger sem akar bejelentkezni valamilyen oknál fogva
    mi lehet a baj??
    fontos lenne
    köszi

  • TothLaci
    #125
    Valami gond van az ADSL-emmel. Semmi nem akar bejönni semmi oldal, kiv. SG, Origo, Axelero, és néhány ismertebb weboldal.. Többivel mivan?
  • Laalee
    #124
    nem
  • Huron
    #123
    Üdv!

    Ha még szerződés köt az Axelerohoz, köthetek ugyanerre a telefonvonalra másik szolgáltatóval ADSL szerződést? Azért, hogy ha lemondom az Axelero-t, minél kevesebbet kelljen várnom az új bekötésére.
  • _Vegeta_
    #122
    Aha, szoval a remeny hal meg utoljara. :)
  • Breki33
    #121
    szolgáltató

    állítólag idén dehát....
  • _Vegeta_
    #120
    Kiknek a tapasztalatai alapjan, es mikor nem lesz problema vele. ? :)
  • Breki33
    #119
    "Tapasztalataink alapján problémák lehetnek a Matáv ADSL
    sebességnövelések idején.

    Jelenségek:



    a feltöltési sebesség nem növekszik, vagy csak igen kis mértékben.

    az eddígi 1500/384 kbit/s vonalak letöltési sebessége nem növekszik
    a jelzett 3000 kbit/s-ra, csak kisebb mértékben"
  • _Vegeta_
    #118
    Ez lehet az egyetlen logikus magyarazat, igazad lehet. De most miert szivoznak, nem xxx/128-as az elofizetes ? Amugy koszi az infot, de nemgondoltam volna h igy szivatnak. :(
  • [Jakuza]
    #117
    Elmondom mi lehet.
    Eredetileg valoszinuleg 384-es kapcsolatod lehetett amit megemeltek elozo ev vegen.
    Na de.
    Nagyon sok helyen nem 512/128-ra emeltek, hanem csak 512/96-ra.
    Ha elosztjuk a 96-t nyolccal (1bit=8byte), ki is jon a 12Kbyte letoltes amit mertel magadnal.
  • _Vegeta_
    #116
    ÖÖÖ epp most csinaltam meg. A letoltes szupi 508kilobit/sec a feltoltes viszont csak 102kilobit/sec, amibol ki is jon a 11-12KB/sec. :(

    szerk: Vannak itt meg furcsasagok. A DU meter osszevissza mér, telejesen megbizhatatlan. Netlimitert mar le is toroltem mer azis minden szart csinalt. Pl sehogyse lehetett visszanezni a havi adatforgalmam. Mindig mas adatot irt. Nemigaz a cselloval nem volt ennyi gond az ment faszaul de ez a qrva adsl. Tokom televan má vele.
  • Breki33
    #115
    sebességteszt mit mutat?
  • _Vegeta_
    #114
    Na gyovok most lamaskodni egy kicsit. Szoval vki magyarazza mar el nekem h mi a rákért szar az adslem feltoltese. 512/128as axelerom van. A feltoltesem max, MAX 11 kilobyte/sec! Ha bitcometezek az 6val megy fel, ftpre meg max 5kval tok feltolteni. De ha semmise megy akkoris max, MAX 11kval megy felfele a cucc. cFos-f felraktam az jo prog mert bongeszes is jobb lett vele, de a max feltoltest nem befolyasolja. Letoltes megy baron 60-64kval.
    Esetleg az lehet a problema h tul messze vagyok a kozponttol ? Bar ezt nemhiszem. Lecci vki vilagositson fel. :|
  • ollie
    #113
    Ez jó, nekem is kb ennyi szokott lenni.
  • ollie
    #112
    Azért van ADSL havidíj, hogy ne legyen extra költség. És persze a telóvonalon keresztűl megy, de az ADSL szolgáltatód elég sokat fizet a havidíjadból a telefon szolgáltatódnak ezért.
  • ollie
    #111
    Valszeg lehagyták neked a szűrőt, és ezért zavarja a kettő egymást. Jelentsd be, hogy jöjjenej ki és nézzék meg.
  • sumi
    #110
    Akkor jónak mondható....köszi.
  • [Jakuza]
    #109
    Elmeletileg. 8bit=1byte tehat 512Kbit/8=64Kbyte
    Altalaban viszont a szolgaltatok kicsit feljebb allitjak a savszeleseget kb 512Kbiy es 550 Kbit koze.Nekem pl 68Kbyte a letoltesi sebessegem (544Kbit).
  • sumi
    #108
    Hali.1 láma kérdés:512-es adsllel akkor most mennyinek kéne lenni a letöltési sebességnek??60-65kb/s ez jó,v kevés?
  • _Vegeta_
    #107
    Oks koszi, enis igy tudtam, de gondoltam rakerdezek. :)
  • Borg
    #106
    A telefonvonal számláján semmi plusz nem lesz az ADSL-től.

    Csak kell hozzá a vonal, ennyi. De se percdij, se havidij nincs arra pluszban.
  • _Vegeta_
    #105
    Nah gyerekek egy nagyon nagy lama kerdesem lesz, de ne feltetelezzetek h ennyire hulyevagyok. :D
    Szal a kovetkezo. Par napja enis rendeltem mar magamnak axeleros adslt, mert az upcvel a tokom kivan. Namost, faterom eleg gaz ember ilyen penz viszonylatban, es fulebe jutott olyasmi h dslnel van telefonszamla is. En tudom h dsl nem szamlaz telefondijat, de o valtig allitja h igenis mivel matav vonalat hasznal, nem hiszi h a matav ingyen adna a vonalat, es fizetni kell erte, nem nagyon sokat de fizetni kell. Szal azt kerdeznem h a havidij felett megjelenik-e akarmien telefondij valtozas a szamlan. Vki tud segiteni ?

    Amugy ismerjuk mi az ilyesmit, van tele2-k is, fasza is meg minden de mi reszletes telszamlat kerunk mindig, es olyan hivasok vannak beirva nekunk ahova sose telefonaltunk, pl szombathely szolnok meg ilyesmik.. ezek csak osszvissz max 3-400 forintok de ha ezt mindenkinel megcsinaljak eleg nagyot kaszalnak!
  • ricsi1
    #104
    ha csörög a telefon azonnal
  • Galy
    #103
    mekkora méretű levelet tud fogadni a mail.axelero?
  • ricsi1
    #102
    LOL nekem a 384essel jön 66k val
  • ricsi1
    #101
    hi!
    mostanában elég sokzsor tapasztalom,h "szétmegy "a net.megszakad,nem jön be semmi stb...
    mi lehet a megoldás?
  • Air
    #100
    Nem nonszensz, csak hulye a fiuka (Matthew)!!
    Egyebkent en ugy tudom, hogy a 384 eseten csak 64k a garantalt, az 512-esnel van a 128.
  • Borg
    #99
    Ha a matáv lenne a hunyó, akkor én sem tudnék most 67k-val tölteni... szal nonszensz.
  • ollie
    #98
    Na ez tényleg jó. Olvasd el a szerződést, abban nem garantálnak állandó 384-es sávszélt, az csak a maximum. Ha jól tudom csak 128-at garantálnak, szóval egy szavad sem lehet e miatt. Egyébként meg egyáltalán nem biztos, hogy a matáv a hunyó, bár nem akarom őket védeni.