2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • yal
    #297
    Udv. tft monitort vennek helyhiany miatt, de nem igazan konyitok hozzajuk, szeretnek toletek tanacsot kerni milyen markat, tipust erdemes venni, esetleg ha vmilyen tapasztalatot mar szereztetek e teren, osszatok meg pls
  • Magnificat
    #298
    Használt Siemens 21"-os 5 éves monitor 35-ért megvegyem? Jó monitor? Sokáig élnek ezek? Grafikai munkára kellene, de otthonra. ja és max 45-50k lenne moncsira, szóval lehet ajánlani valami újat is. Lényeg: minnél nagyobb, és legalább 1280@85Hz vagy 1600@75 Hz. Ez a 21-es 1600-at 85-ben küldi...
  • Laalee
    #299
    még hány topikba akarod beirni?
  • Magnificat
    #300
    más semennyibe
  • Magnificat
    #301
    jan 15. után veszek monitort, szóval ajánlatokat csak erre az esetre kérek...
  • Punkerwork
    #302
    1. 5 éves monitort venni nem szabad szerintem
    2. a monitor nem olyan alkatrész amit évente cserélget az ember,
    azon spórolni bűn!
    3. miért nem tft-t veszel?
  • Breki33
    #303
    főleg, hogy most a sulinetben a TFT-k még akciósak is
  • Magnificat
    #304
    tft-t grafikai munkára nem lehet olcsót kapni. meg nem tudnék 100k-t előkaparni olyan tft-re, ami jó lenne nekem, mégha a felét vissza is kapnám. Amúgy kapok a moncsira garit, meg persze megnézem előtte...
  • Punkerwork
    #305
    milyen gar-t kapsz 1 ötéves monitorra? ne legyél naív.....
  • CoolStuff
    #306
    Tök mind1, hogy milyen a monitor, csak ne vakulj meg tőle, szal 85 hercccet minimum vigyen 1024x768-on és szép képe legyen...
    Sztem ezek a dolgok azok amik számítanak...ja, meg nem árt, ha 15" fölötti!
  • #307
    Ejha! Itt aztán valódi tényekkel alátámaszott szakértői vélemény hangzott el! Topik bezárható, Viewsonic és társai monnyon le, mert tökmindegy milyen monitorokat gyártanak, elég a kb 5 éve általánosnak mondható tudás.

    Khm.
  • Magnificat
    #308
    A sráccal lebeszéltük a fél éves garit :D
    21"-on szép lesz a Maya :D :D
  • CoolStuff
    #309
    Ne mondtam, hogy nem jó az új TFT monitor, de nekem pl azok a lényeges dolgok...
    Jó, igaz, hogy mégis 17"-os Active Matrix TFT LCD-s Sony moncsim van, de jó gy ugatni!:DDD
  • Borg
    #310
    Apunak jó melója van látom :D
  • CoolStuff
    #311
    Akciós volt Bécsben, de mondjuk így kimarad a Karácsonyi ajándékozás!:)
    Ez a moncsi lett a 2004-es aranydíjas monitor, szal télleg best off, mondjuk lehet is 160e-ért!
  • GaVino
    #312
    Üdv!

    Elszállt a monitorom, és most egyenlőre egy múzeális értékű moncsin keresztül vagyok kénytelen szemlélni az sg fórumait. A szűkös anyagiak miatt két moncsit néztem ki: Philips 107T50 17" ill. LG T710B 17" Flatron kb 30+áfáért ezek már beszerezhetőek. Ha van vkinek tapasztalata, véleménye hogy melyiket lenne érdemes beszerezni, ill hasanló árkategóriában tudna jobbat ajánlani, azt megköszönném.
  • GaVino
    #313
    illetve hasaonló a Samsung 795MB 17" árfekvése is.
  • GaVino
    #314
    Hosszas netezés után a http://www.users.hu árlistája tűnik a legkedvezőbbnek, ahol a samsung 795mb illetve a LG T710PU tűnik a legkézenfekvőbbnek. Az ötleteket továbbra is várom.
  • Breki33
    #315
    Samsung egyértelmű
  • Breki33
    #316
    ami nekem volt 17 colos tudta azt a felbontást amit a mostani 19-es brand monitorom amit kétszer kellett cseréltetni P
    és kicsit szebb is volt a képe

    Sajnálom, hogy el kellett adni
  • GaVino
    #317
    up
  • Marseille
    #318
    Sziasztok!
    Szerintetek jó ez a monitor. Valami tapasztalatot véleményt tudnátok írni?
    LG L1730S TFT 12ms
  • Breki33
    #319
    sztem LG-t ne vegyél
  • Munch
    #320
    19"-os Philips 109P4 49.990 a MediaMarkt-ban. Ennyiért ingyen volt.
    Gyönyörű képminőség, marhanagy felbontás, marhanagy frissítés. Há' LCD a kukába.... :DDDDD
  • Munch
    #321
    Lg és Samsungnál jobb a Philips!
    Nézd meg a specifikációit!
    Én is bújtam mindet. Nem akartam elhinni, hogy jobb. Pedig de. :)
  • ghost cb
    #322
    TFT monitort szeretnék venni, ebben kérném a segítségeteket.
    Szal olyan kéne amiben van beépített tv tuner. (nem a gépen keresztül akarom nézni). Mire érdemes odafigyelni a TFT monitoroknál? Ismerősöm említett olyat, hogy számít a válaszidő... Ez mit jelent, illetve mi számít jónak?
    Erről mi a véleményetek:
    Hyundai ImageQuest L17T - magyar ismertető - ára: brutto 123.400 Ft + 3 év gari.
  • grebber
    #323
    Szerintem ez nagyon jó monitor.
  • Punkerwork
    #324
    hogy tudnék TFT-re pixel hibát csinálni? 2 már van rajta és 3-tól garanciális :(
  • czky
    #325
    Ez egy jó kérdés! Pár hónapja engem is érdekelt volna. Szerintem tedd máshogyan tönkre a monitort! Pl. zárlat. :)
  • ghost cb
    #326
    Ököl, kalapács, fejsze, pajszer.
    Tű?
  • Coldearth
    #327
    Én karácsonykor ruháztam be egy AGneovo F419-es re jo a dizájn és gyönyörű a képe.
  • Sir Quno Jedi
    #328
    Én is vettem a Philips 18P2B-m mellé egy AGneovo F419B-t, de azt meg kell hagyni, hogy ha a kurzort húzod, csíkot húz, olyan lassú a response time ! Szal. FPS-hez karcsú, azonban munkára, egyéb játékra kiváló, szép, nyugodt képe van, kissé fakó, de épp ezért szemkímélő színekkel. Én is tudoma ajánlani, ebben a kategóriában, ezért az árért, DVI-osan, ez az ultimate választás.
  • Lantee
    #329
    Sziasztok!

    Gondban vagyok. Vettem egy használt Iiyama Vision Master Pro 454-es 19"-os CRT-t. Amikor elhoztam, megnéztem, és úgy tűnt rendben van, de itthon sehogy sem akar rendesen működni. Olyan a képe, mintha egy heggesztőszemüveg lenne rajtam, és azon keresztül nézném a monitort.
    Legfrissebb vga driver, monitor driver, sp2 telepítve, monitorbeállítások ellenőrizve, de nagyon sötét a kép.
    Még van a monitoron egy év gari, szóval símán visszavinném, de attól félek, hogy csak én vagyok a hülye.
    Találkozott már valaki hasonló problémával? Mi a megoldás?

    Szóval:
    1. Nagyon hamar megfájdul a szemem előtte (1024x768 - 150Hz aztán 120Hz most már 100Hz, de még mindig fáj a szemem)
    2. Hiába állítom a brightness-t vagy a contrast-ot, egyszerűen sötét a kép. Bármelyik film vagy játék futtatásakor élvezhetetlen képet kapok.
    3. Próbálgattam a színhőmérséklettel is variálni, de semmi eredmény. Elvileg ha mindent visszarakok gyári beállításra, akkor jónak kéne lennie, de nem.

    HELP!!!
  • ghost cb
    #330
    Nekem is bír a monitorom 120-at de még 100-nál is kellemetlen, 85 a tökéletes nekem.
    Egyszerű: hívd fel az áruházat ahol vetted, és kérdezd meg mi a baj. Ha nemtudják akkor vidd vissza.
  • AbortRetry
    #331
    Sziasztok!
    Samsung SM 957 mb-s monitorom van , most múlt 1 éves. Néha - főleg magas fény / kontrasztnál - magas sipoló hangot ad ki magából! Nagyobb tudású ismerősöm szerint a "nagyfesztrafó magasfrekvenciás hangon szól" és csak romlani fog :(. Volt valakinek hasonló gondja ezzel a modellel? Vagy másikkla?
    Köszi
  • Kaszi46
    #332
    Hi all!

    Szeretnék egy új monitort venni. A fehérvári tescoban most akciós a Sony"19LCD(S93, eco üm., TCO'03, 200MHz, 1280x1024, kontraszt-600:1, 16,7m szín)monitor. Ára 119998 FT(sulinetre is lehet, hitelajánlat 0%-os kamattal 3 honapon keresztül 39996FT). Jelenleg egy LG FLATRON 915FT Plus(19",1600x1200,120Hz) monitorom van. A kérdéseim a következőek lennének:
    -milyen, ill. mi a véleményetek az általan említett Sony LCD monitorról.
    -megéri e lecserélni, a már meglévő, igen szép képet adó lg monitort?
    -van e vkinek tapasztalata a fenti monitorral(SONY) kapcsolatban?
    -80%-ban játékra használom a pc-t, ezáltala monitort is:), jo e játékra az lcd?
    -megfelelő e a kontrasztaránya?
    -mlyen paraméterekre kell figyelni LCD monitorok vásárlásánál?

    egyenlőre ennyi kérdés jutott eszembe. Válaszaitokat, és segítségeteket, előre is köszönöm!
    (mivel félek attól, hogy hamar kifogynak a készletből, örülnék a mielőbbi válaszoknak)
  • Kaszi46
    #333
    Találtam közbe róla műszaki adatokat, de sajna nekem nem igazán mondanak sokat:
    A képernyő műszaki adatai
    Analóg vízszintes eltérítés frekvenciája (kHz) 28 - 80
    Analóg függőleges eltérítés frekvenciája (Hz) 48 - 75
    Kontrasztarány (max.) 600:1
    Megjelenített színek száma (millió) 16.77
    Képernyő típusa a-Si TFT , MVA
    Panelméret (hüvelyk) 19
    Képpontméret (mm) 0,294 x 0,294
    Látószög, függőleges és vízszintes (fok) 170/170
    Látható terület, vízszintes x függőleges (mm) 376,3 x 301,1

    LCD válaszidő
    Lefutási idő (másodperc) 0.01
    Felfutási idő (másodperc) 0.015
    Össz. válaszidő (másodperc) 0.025


    Fizikai felbontás
    Maximális frekvencia az adott felbontás mellett (Hz) 75
    Felbontás 1280 x 1024


    Beállítható jelidőzítés
    Gyári 22
    Felhasználó 18
    ESVGA 800 x 600/75 Hz Igen
    EUVGA 1024 x 768/75 Hz Igen
    EVGA 640 x 480/75 Hz Igen
    SVGA 800 x 600/60 Hz Igen
    VESA 1024 x 768/60 Hz Igen
    VESA 1024 x 768/70 Hz Igen
    VESA 1152 x 864/75 Hz Igen
    VESA 1280 x 1024/60 Hz Igen
    VESA 1280 x 1024/75 Hz Igen
    VESA 1280 x 960/60 Hz Igen
    VGA-G 640 x 480/60 Hz Igen
    VGA grafika 640 x 480/60 Hz Igen


    Videojel típusa
    RGB analóg Igen
    Sync on Green (szinkronjel a zöld összetevőn) Igen

    Garancia
    Alkatrészekre és munkára vonatkozó garanciaidő (év) 3
  • trabant
    #334
    19" a monitor. A 170 fokos látószög az jó, viszont a 25 ms válaszidő az nem, valamint a max 1280*1024 felbontás is lehetne mondjuk 1600*1200 egy ekkora monitornál. Az is nagy hiba hogy csak analóg videojelet fogad, egyre több kártyán van már digitális (DVI) kimenet, amivel megspórolható egy digitál-analóg, majd egy vissza analóg-digitál átalakítás, javítva a képminőséget, színhűséget.

    Itt találsz fajin tft monitorokat, abból is az első, a VP201b szerintem ideális játékra, meg mindenre.
  • trabant
    #335
    Persze, csak egy kalapács kell hozzá. :)
  • Kaszi46
    #336
    Köszi az infót! Megfelelne ez a VP201b moncsi,de 100eFt-al drágább. A kontrasztaránya 400:1 "csak":) összevetve 600:1 el érezhető a különbség?
    LG-t erre a sony ra nem érdemes akkor lecserélni?
    Mostani monitoromat kizárólag 1024 en használom(a 120Hz-es képfrissités miatt), ugyhogy nemhiszem hogy zavarna az 1600-as képnéret hiánya.