2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • Borg
    #249
    Hát a legóccsóbb 19"-os IIYAMA. Asszem az amit irtál.

    A bajai röviden:
    -nincs geometriája, ami a kép közepén kör, az a szélén már nem az
    -A kép szélei nem párhuzamosak a képernyő széleivel. Semmilyen OSDn beállitható torziással nem lehet értelmes geometriát kicsikarni belőle.
    -A szinei normálisak, arányban vannak az árával. Extra óccsó:) Fehér szín ahány helyen nézed annyi féle.
    -1280x1024-ben 85Hzen láthatóan elveszti az élességét a kép. 75Hzen szép éles dehát...
    -1024ben nem próbáltam, mert az nagyon bután néz ki egy 19" monitoron:)

    Ráadásul G450es matroxot nem szerette, azzal még szarabbak voltak a szinei, és az élessége is! Aztán csere volt R9000-re, azóta elfogadhatóbb, csak a fenti gondjai vannak.
  • dikki*yysw
    #253
    Aham. Én tegnap vettem meg, akkor csak kb. 2 percet nézegettem, ráadásul egy friss winxp installon :)
    Ja meg vagy 5 percig hammeroltam a redhat install jelszavát, mert elfelejtettem azóta, hogy felraktam egy hónapja :D
    Aztán ma délután végre rájöttem, úgyhogy frankó. Linux felismerte moncsit! :)
    1280-ban is megnéztem, de egy kicsit tényleg homályosodott. Szerintem totál nem volt zavaró, mégis visszavettem 1024-re, mert nekem szokatlanul nagy egyelőre az 1280.
    A színei szerintem nagyon szépek. A geometria nálam - úgy mondom, hogy tökéletes, hogy _semmit_ nem állítottam a menüben, csak a zoomot vagy 3-al, és kész volt a teljes képcsövet betöltő, perfekt oldalú kép.
    Monitorteszttel még nem néztem, de semmilyen, az LG Flatronomra jellemző torzulást nem láttam egyelőre (vagy 2-3 órát görnyedtem előtte, kb. 30 centire :) ).

    Szal én nem bántam meg, szép jó stb. és 46875 volt bruttó kisker ár. ha vki gondolkozik Belinea vagy egyéb gáz moncsikban mostanában, akkor felejtse el, ugyanannyiért tehát iiyama vision master 1451 ls902ut !
  • pok
    #254
    Sziasztok! Tudna valaki bővebb felvilágositást adni a fujitsu siemens 19"c996F monitorról? Hétfőtől tescóban 60E.
    lesz sulinetben,5 havi kamatmentes részletre.Eddig egy LG F700B volt a tervem, de sok biztatót nem írt róla senki.A c996F-ről meg nem találok semmi leírást/még a honlapján sem/.
  • pok
    #256
    Ha jól emlékszem az office depotban láttam, de előbb hívd fel őket akkor megspórolsz egy utat.
  • Borg
    #257
    Hm akkor lehet hogy amit én fogtam ki, az nem egy jó széria... mindenesetre ugyanaz a 1451-es modell.
    Igaz, én 1024ben nem próbáltam.
  • pok
    #259
    Köszi a címet.Hétfön megveszem.
  • steweee
    #262
    nekem egy iiyama LS902UT - m van, januárban lesz két éves. akkor 90e-ért vettem, akkori ára 100e körül mozgott.vagyis nem volt olcsó, azóta jelentősen estek az árak.de most is igen elégedett vagyok vele, most is ezt venném bruttó 50e ért, mert az ár teljesítmény aránya kitűnő.mindent 1024*768-ban használok, néhány játékot ami nagyon leterheli a gépet teszek csak 800*600-ba, és mindig 100Hz-n megy(refreshclock).a színekkel semmi baj, viszont a kép szélei valóban nem egyenesek.az kárpótol hogy valóban 19'os, alig van fekete csík a képernyő szélén.100 hz-ig éles a kép, 120-nál érezhetően homályosabb, de élettani szempontpól elég a 100 hz.75hz fölött a pupilla már nem látja a villogást, vagyis nem is reagál, nem tágul és húzódik össze a fényváltozásra, vagyis ezért nem is fárad.de azért nem vagyunk egyformák,vkinek érzékenyebb a szeme, pl több színt lát, vagy jobban reagál a villogásra, ezért ajánlják a 85hz-s vagy affölötti monitorokat.az már tutira jó.a 100hz minden igényt kielégít.azt meg nem értem hogy mit jelent hogy azt 1024*768 bután néz ki egy 19"-os monitoron
  • Sir Quno Jedi
    #263
    Én a 21"-eseken imádok karakteres unix terminált bámulni full-screen-ben ! Felemelő luxusérzetet ad ! :DDD
  • steweee
    #264
    jobbat mindentől lehet mondani, csak kérdés hogy milyen áron. kis hazánkban ez egy fontos tényező vásárláskor!
  • Sir Quno Jedi
    #265
    ???
  • G_ArchAngel #266
    Aloha,

    TFT-t szertnék vásárolni, max bruttó 200e-ért...
    Méretre 18'-19'-es kellene (általában 1280×960-ban vagy nagyobb felbontásban használnám), olyan amelyik mind CAD-re, mind játékra megfelel.
    Előnybe részesíteném a Samsung és LG márkákat, mivel közel azonos teljesítményt adnak kevesebb pénzért mint egy Sony.

    Előre is köszönöm.
  • SecMan
    #267
    Szeretnék vásárolni egy Dell M992 típusú 19"-os Flat monitort, szerencsére Sulinetben kapható, bruttó 76k. Mit tudtok erről a monitorról, esetleg van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban? Vagy bármilyen más Dell-el kapcsolatban? Válaszokat előre is kösz!
  • SecMan
    #268
    Na mivan? Senki nem ismeri? Senkinek nincs ilyen? Dell-ről hallott már valaki ;)??
  • G_ArchAngel #269
    na izgulj, mielőtt ideírtam volna, nem volt 3 napig hozzászólás, én sem sietek, csak jövő héten akarok venni...:)
  • SecMan
    #270
    Tudom türelem rózsát terem, de ha minden jól megy akkor a héten(lehet hogy már holnap) megyek megrendelni a monitort, de az is lehet hogy csak jövő héten, szóval még mindig várom a véleményeket/tapasztalatokat.
  • steweee
    #271
    hát nem ismerem, de legalább 3 év gart adnak a jobbakra. ha csak 1-2 év a garancia, akkor olyat nem vennék, lehet hogy 3 év múlva rögtön megfekszik vmi, és vehetsz újat mert olyan drága a javítás
  • SecMan
    #272
    ezt még majd megtudakolom és nekem is ez a véleményem erről :)
  • Danny
    #274
    Udv!
    A kozeljovoben tervezem egy 19"-os monitor vasarlasat. Szeretnem 45.000,- alatt meguszni es van egy par jeloltem a depo.hu-rol. Erdekelne a velemenyetek, hogy szerintetek melyik a legjobb, vagy legkevesbe gagyi. Sajnos ennel tobb penzem nincs erre, ezert dragabbakat ne is ajanljatok. Elore is koszonom es itt vannak a monitorok:

    1.,Lite-On C1996
    2.,Belinea 106075
    3., AOC 9Glr+

    ha esetleg ebben az arkategoriaban van valami ami jobb ezeknel es megosztanatok velem, azt nagyon megkoszonnem.
  • steweee
    #275
    iiyama ls902UT 19"- nem kell megijedni a keleties, esetleg még ismeretlenül hangzó márkanévtől.nagyon jó az ár teljesítmény aránya: 640*480 max:160Hz, 800*600 max:144,1024*768 max:120, 1920*1440 max 70Hz.ajánlott beállítás 1024*768 vagy 1280*7024 100Hz.jó színek, éles kép, nincs fekete csík a képernyő szélén, viszont a kép szélein nem a legtökéletesebb a geometria.de csak ennyi hibája van.3 év gar!41.000+áfa, de minden boltban kérhetsz árengedményt,6%-ot
  • Danny
    #276
    Kossz szepen, utanajarok. Esetleg tudsz ajanlani valami helyet ahol ez a monitor jo arban van?
  • Danny
    #277
    Ez fenn van a depo-n is: Iiyama Vision Master 1451 - LS902UT
  • Sir Quno Jedi
    #278
    Gyerekek ! Szerintetek mennyit lehet kérni egy pár hónapos, agyonkímélt, garis, Philips 18B2S TFT-ért ?! Ultrafaja és saját, de még ennél is jobbat veszek (haverom cége segít ugye) ! THX !
  • Sir Quno Jedi
    #279
    Jah, üzletben 2,5 körül van a szívem volt csücske (mármint százezer HUF :)
  • Borg
    #280
    Ilyent ne vegyél, az egy kalap szar!

    Sokkal jobb pl a Fujitsu Siemens C996f Scaleo. 19", sik, stb. 59.9 brutto sulinetben.
  • Sir Quno Jedi
    #281
    Most nézem, lehet már akciósan is kapni olcsóér...
  • Sir Quno Jedi
    #282
    ???
  • Laza
    #283
    Hello all...

    Akarok venni fasza TFT moncsit multimedias celoknak megfeleloen.. :)
    jatek, film, stb.... es ne 'huzza' a kepet... (kioltas < 25ms)

    Eddig ezeket ajanlottak:

    Aoc LM-919
    19" 1280*1024
    =25ms

    172Z Synchmaster
    (ez lehet, hogy nem Z-s, mert csak X S V-seket lattam, de igy ertettem :)
    17" 1280*1024
    <25ms
  • Laza
    #284
    jah, es digtalis bemenet lehetoleg legyen rajta :)

    az Aoc-on van...
  • Alien
    #285
    LG Flatron EZ T910BU 19" erről a monitorról van valakinek vmi tapasztalata?
  • Ramore
    #286
    TFT moncsi vételénél mire célszerű odafigyelni? 15"-at szeretnék venni, lehetőleg a legkevesebb pénzből. Nagyon fontos a nagynevű márka?
  • Torry
    #287
    Én a Samsung TFT-ket ajánlom, egyrészt mert jó minőség, másrész meg csak ő cserél 1 pixelhiba után!
  • Ramore
    #288
    Ennyire gyakori a pixelhiba jelenség? 10-ből hány monitor pixelhibás? Használat után késöbb is kialakulhat pixelhiba?
  • Ramore
    #289
    Múltkor az Auchan áruházban 59.000.-Ft-ért árultak egy számomra noname TFT-t, de aztán nem mertem megvenni. Pedig majdnem 25eFt-tal olcsóbb lett volna, mint mondjuk egy Samsung TFT.
  • Torry
    #290
    Hát figyelj, az olyan is lehetett.

    Nem túl gyakori, de 2-3 pixelhiba nagyon zavaró tud lenni!
  • Ramore
    #291
    Kinézetre olyan volt, mint a többi, csak noname volt és persze nem volt bekapcsolva.

    Könnyen észre lehet venni a pixelhibát egyébként? Tudod, a vásárlás elött, ha ki szeretném próbáltatni.
  • Alien
    #292
    na már tárgytalan, megvan már pár napja és nagyon jó :)
  • Borg
    #293
    Könnyen, mert pontok másképp világítanak.
    Csak átalalában ilyen áruházakban szarnak rád, nemhogy ki is engedjék próbálni.
  • Akuma
    #294
    megér egy LG 19"-os flatron crt moncsi bruttó 60500 Forintot?
    LG T910BU
  • Sir Quno Jedi
    #295
    Meg a Philips brilliance, hogy mást ne mondjak.
  • WOW
    #296
    Sziasztok!Milyen TFT monitort erdemes venni jatekra?Valamit olvastam a kepfrissitessel kapcsolatban de nem volt vilagos.bocs,hogy nem irtam ekezeteket de eng.a widows-om.