426
kérdések a progival kapcsolatban
  • howarju
    #426
    Én megpróbálnám újratelepíteni a TC-t. Hátha segít! :-/ Esetleg egy lemezfelület ellenőrzést is csinálnék!
  • dregnarr1 #425
    Downloads néven van a mappa, átnevezést is próbáltam, de nem vált be. Intéző látja, illetve total commander is tudja hogy ott van, mert amikor ugyanilyen névvel akarnék létrehozni még egy mappát ugyanott, akkor jelzi, hogy már van ott. Nem tudom kitalálni, mi lehet.
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2017.02.08. 20:27:03
  • howarju
    #424
    Hi!
    Talán, nem megfelelő a fájl neve? Túl hosszú, vagy tiltott karaktereket tartalmaz?
  • dregnarr1 #423
    Üdv!

    Újraraktam a gépemet, win10 került fel, és se a régi 8.52a, se az új 9.0a-s verzió (64-bites sem) nem lát egy mappát a másodlagos meghajtómon.

    Nem rejtett, nem írásvédett, és nincs az ignore-listán sem. Milyen más lehetőségek vannak?

  • howarju
    #422
    Általános beállítások --> Tiltólista
  • kl24h
    #421
    Ha jelenlevő darabok sorszáma sorjában van és 1-től kezdődik(.001, .002, stb.), akkor amennyi megvan össze lehet rakni, de az eredeti fájl, ami szét volt vágva pl. ha *.rar vagy más csomagformátun, akkor esetleg addig lehet kicsomagolni, ameddig tudja és utána leáll. Esetleg addig visszanyerheted a csomagban levő fájlokat.
  • zserrbo
    #420
    Vissza lehet nyerni a TC-vel szédarabolt fájl tartalmának egy részét, akkor ha csak a darabok egy része van meg? Feltéve, hogy a fájl tartalma nem egy fájl hanem több.
  • dopli
    #419
    ---------------------------
    Total Commander 8.01
    ---------------------------
    Access violation.
    Access violation
    Windows 7 SP1 6.1 (Build 7601)

    Please report this error to the Author, with a description
    of what you were doing when this error occurred!

    Stack trace (x64):414025
    414113 412C5E 47054C 470944 803B2D 825DD3 987805 983571
    988118 6AEFCE 7C10C1 7C0E4C 40F41D 7BC310 7B0CE3 898B8F

    Press Ctrl+C to copy this report!
    Continue execution?
    ---------------------------
    Yes No
    ---------------------------

    Ez meg mi???
  • howarju
    #418
    Hi! :)

    Fájl menü -> hozzárendelés -> Totalcmd.exe
  • dregnarr1 #417
    Tudja valaki, kompatibilis-e win8 OS-sel?
  • lotsopa
    #416
    Köszi a válaszokat. (bocsi a kései válaszért)
  • Zsolt01
    #415
    Privát ment.
  • Zsolt01
    #414
    Mért ne lenne Portable Total Commander 8

    Amit említesz:
    "Egyszerűen a feltelepített TC mappát rámásolod a pendriverre és más gépen úgy használod, hogy futtatod a pendriverről a ...\totalcmd\TOTALCMD.EXE programot."
    Pl. Xp telepítve és Win7 nél nem tőkepetés, vissza felé nem próbáltam, lehet úgy tökéletes.
    Xp telepítve és másik Xp jó!
  • kl24h
    #413
    Úgy tudom nincs is Portable TC, de nem is szükség.
    Egyszerűen a feltelepített TC mappát rámásolod a pendriverre és más gépen úgy használod, hogy futtatod a pendriverről a ...\totalcmd\TOTALCMD.EXE programot.
  • lotsopa
    #412
    Portable Total Commander 8.0 hogy/hol tudok letölteni?
  • spidersoft
    #411
    ez nem az én napom... mindegy... katt a békára...

    (>.<)
  • spidersoft
    #410
    a kép rosszul sikerült, elvileg ez már jó lesz:




    Uploaded with ImageShack.us
  • spidersoft
    #409
    Félig TC félig windóz kérdés: miképp lehetne értelmesen kezelni ezeket a link foldereket?...

    A felállás a következő:
    - telepítve régebbi winyóra Win7, teljes winyó egy partíció
    - újabb winyó beszerezve, kétfele partícionálva (64GB+a maradék)
    - régi winyó kiszedve, csak az új van bent, a "kis" partícióra win7 fel. A kis partíció C:, a nagy D:
    - régi winyó visszadug, innentől ez E:
    - régi winyóról (E:) a profilfileok, program fileok meg miegyebek átpakolva C:-re
    - az E:\Users könyvtárban vannak mindenféle alkönyvtárak, többek közt a profilom alatt lévő csomó <LNK>, ami a C:-re mutat (mint pl. "e:\Users\spd\Local Settings" -> "c:\Users\spd\AppData\Local") -- ez csak zavar, de kezelhető.
    - ellenben pl. az "e:\Users\All Users" könyvtárba belépve az "e:\Users\All Users\" könyvtárba jutunk, ami a C:-n van, ugyanis a kapacitást megnézve látszik, hogy a 64GB-os partícióról van szó, és ha valamit letörlök innen, akkor a C:-ről törlődik.

    A kérdésem az lenne, hogy nem ismertek véletlenül valami programot, vagy commander funkciót, ami kiküszöböli ezeket a bugokat?

    Legjobb az lenne, hogy miután visszamentettem a win reinstall után a profilt, akkor a régi users könyvtárra (jelen esetben E:\Users) ráeresztenék valami funkciót/programot, ami megszünteti az összes linket, ami ezen a winyón van (tehát nem mászik át belőle a C:-re és öli ott is le a linkeket, csak itt az E:-n).

    Alant egy kép, ami igazolja a fentieket:



    Köszönöm, további szép napot :)
  • Chamelia
    #408
    Total Commander-ben hogy lehet elrejteni egy meghajtót?
    Sehogy?
  • kaposi1
    #407
    Köszönöm szépen a válaszod!
    Ma igyekszem megoldani a dolgot.
  • Dj Faustus #406
    Nem csak az állománynév mérete számít, hanem az egész útvonalé. Az hosszabb 259 karakternél.
    Bővebben erről:


  • kaposi1
    #405
    Sziasztok!

    Egy számomra megfejthetetlen problémával küzdök a Total Commander progival.

    Mobil vinyórol próbálnék komplett könyvtárakat átmásolni biztonsági mentés céljából.
    De amint elkezdeném a másolást ezt az ablakot kapom.

    http://i51.tinypic.com/2i0r9yb.jpg

    Vagyis a könyvtár neve több karakterből áll mint amit enged.
    Már végignéztem az összes beállítást de sehol sem találtam olyan opciót amivel engedélyezhetném neki a hosszabb file neveket.
    Persze szó sincs itt 259 karakterről, kb már 60-at sem enged.
    Mivel zenei albumokról van szó szóba sem jöhet hogy átnevezgessem rövidebb nevekre.
    Soha nem hallottam még ilyenről.
    Próbáltam már régebbi verziót telepíteni ill.a legújabbat de mindegyiknél ugyan ezt az ablakot kapom.
    Kérlek segítsetek mert nagyon fontos lenne.):

    Előre is köszi szépen!
  • kem001
    #404
    Felvettem, úgy működik. Köszönöm a segítséget!
  • gergely1991
    #403
    szerintem a tűzfal részlegén vedd fel kivételként a totalcmd-t
  • kem001
    #402
    Hali. Kapcsolathívási hibát ír az ftp totalcommander-ben amikor felakarok csatlakozni. Próbáltam áttenni passzív módba de az sem segített. Mi lehet a gond? AVG tűzfalat használok mellette
  • BaliBoy
    #401
    Megnyitsz 2 db total commandert?
  • Narusco
    #400
    nem tudjátok, hogy van e mód arra, hogy a 2 ablakot vízszintesen is kettévágva 4 ablakom legyen?
  • pocokxx
    #399
    Nem ismertek véletlen olyan plugint, amelyikkel a bluetoothal kapcsolódó készülékeket let megnyitni TC-vel?
  • tenthrodil
    #398
    Hello!
    Ha megnyomom az F8-at, akkor törlés helyett Könyvtárszinkronizálás fül jön be. Alul a funkciógomboknál teljesen jól működik, csak a hotkey rossz.
    Be lehet állítani valahol a gombokat, hogy átállítsam az F8 működését helyesre?
  • tomi1217
    #397
    Sziasztok!
    Lehet nagy hülyeséget kérdezek, de sehogyan sem tudok rájönni arra, hogy hogyan lehet megcsinálni azt, hogy ha egy mappáról készített parancsikonra kattintok az Total Commanderrel nyíljon meg? Ha tudtok légyszi segítsetek! Köszi:)
  • seci01
    #396
    Nem. space-t nyomtam, kiírta a könyvtár méretét, és tovább lépett a következő könyvtárra. Ha folyamatosan nyomtam a space-t, akkor kiszámolta az összes könyvtár méretét egymás után.
  • kek003
    #395
    Nem az ALT+SHIFT+ENTER kombinációra gondoltál?
    Ez az összes mappa méretét kiírja, adott mappán belül
  • seci01
    #394
    Egy korábbi verziónál így volt beállítva, és egyfolytában ezt keresem, de sehol sem találom.
  • ba32107
    #393
    Szerintem azt sehogy
  • seci01
    #392
    Sziasztok
    Hogyan lehet azt beállítani, hogy amikor a könyvtárak méretét kiszámolom, a space gomb lenyomásával, akkor miután kiírta a mappa méretét, ugorjon tovább a következő mappára, és annak is számolja ki a méretét, a lefelé nyíl használata nélkül?
  • Pacmik
    #391
    A Total Commander-nek egy bővített kiadása is létezik, amit Total Commander Ultima Prime néven ismerhettek. Legújabb verziója a TC UP 5.0 a legújabb Total Commander 7.50a verzióra épül és rengeteg beépülő modullal/programmal van kiegészítve (beépített képnézegető, média lejátszó, továbbfejlesztett (S)FTP kliens, stb...). Érdemes kipróbálni, megkönnyíti az életet!

    Új oprendszer installálása után ez az első program, amit fel kell tenni!
    (Mást talán már nem is kell... )

    A tcup50.exe telepítő file-ja innen letölthető: http://brainside.no-ip.org/tcup/


    Kis ízelítő (a honlapon több kép/információ is megtalálható):

  • Hay
    #390
    Na, ezt valószínüleg kipróbáljuk, elég 1xű, remélem, beválik, és KÖSZ.
  • Hay
    #389
    :-) Még viccből se figyelmeztess, főleg, ha érdemben nem segítesz :-)
    Ráadásul nincs is értelme...
  • ba32107
    #388
    Használj torrentet. Leírás (nem saját):

    "Nagy fájlok küldése
    HasznosElőfordul, hogy haver(ok)nak, ismerős(ök)nek szeretnénk átküldeni egy-egy nagyobb állományt. A probléma az az, hogy nagy fájlokról van szó de kicsi a feltöltési sebességünk ezért ha lehet szakíthassuk meg a töltést illetve ha elveszik 1 csomag akkor azt korrigálja automatikusan a gép. A következők szoktak felvetődni:

    * Email. Azonban ez elég macerás tud lenni, mert általában 2megákat lehet küldeni egy emailben. GMAILen ez a korlát felmegy 20megabájtra is, de még úgy sem az igazi, mert darabolni kell, amit ha mi is megtudunk csinálni, a fogadó félre is gondolnunk kell... Továbbá 1gb az 50 levél...
    * Aztán egyből felmerül a RapidShare, ahol azonban 100mb a korlát. (ingyenes verzióban) Nincs annyira benne a köztudatban, de felvetődhet a FájlPosta.hu is, ami szintén egy (ideiglenes) fájltároló oldal ahol már akár több gigát is feltölthetünk egyben. (de csak 1 napig tartják meg ezeket a gigabájtnál nagyobb állományokat) Ezekkel az a gond, hogy nincs hiba korrekció, és az idő korlát is gondot jelenthet.
    * Ehhez hasonló, ha az extránál regisztrálunk egy WEB tárhelyet. Amellett, hogy csak FTP-ként történő használat ütközik a szabályzattal nem nyújt előnyt az előzőekkel szemben, bár amíg nem veszik észre, addig fent marad a dolog. No de mikor fogják észrevenni? És továbbra sincs hibajavítás...
    * Végül felvetődhet még az MSN és a Skype. MSNnél ma már van "Megosztási mappa" is ami elvileg erre van kitalálva, azonban itt sem hibatűrő a dolog. A Skype-nál nincs ilyen Megosztási mappa, de legalább képes folytatni a megszakadt töltéseket, így már alternatívának számíthat.

    No, akkor most nézzük azt, amiről ez az egész oldal is szól. ;)
    A torrent eredetileg azért jött létre, hogy tehermentesítse az internetes csomópontokat (főleg szervereket), azzal hogy a letöltők is töltenek egymásnak. (Tehát nem a warezolásra teremtette, anno Bram Cohen. ;) ) Azt tudjuk, hogy a torrent esetén (virtuálisan) sok-sok kis szeletre darabolódik a nagy fájl és ezek a szeletek lesznek a csere-bere tárgyai. Sőt olvashattuk, tapasztalhattuk, hogy ha valami hibásan érkezik le hozzánk (HASH hiba) akkor azt újra kéri a kliens és így nincs veszteség. Ezért hibatűrő a torrent.
    Gondolkodjunk! Itt van egy protokoll, ami nagy fájlok továbbítására van kitalálva és hibatűrő is. Pont olyasmi, mint amit a címben is célul tűztünk ki. De hát trackerről szoktuk tölteni a dolgot többed magunkkal. Valószínűleg nem szeretnénk, ha mások is hozzájutnának a kérdéses Esküvői/szülinapi/stb videónkhoz és a másik fél nem biztos, hogy regisztrálva van... Pedig megoldható a dolog... DHT-val!
    No, mi is ez az újabb betűszó? Ez a protokoll direkt arra lett kitalálva, hogy tracker nélkül is lehessen torrentezni. A PEERek bolyokba tömörülnek és megosztják egymással az információt, hogy kinél milyen torrent fájl van. A nagy számok törvénye alapján, meg előbb utóbb meglelik egymást az egy torrentet töltők. Így már látjuk, hogy a torrent kivállóan megfelel a fenti kívánalmaknak.
    Azért itt is van árnyoldala a dolgoknak: Minimum az egyikünknek aktívnak kell lennie, máskülönben nem fog menni.


    Most már "csak" a konkrétumok vannak hátra. Szokásomhoz híven pontokba szedem a teendőket:

    1. Tegyük meg az előkészületeket:
    * Másoljuk egy helyre az átküldendő fájlokat
    * Engedélyezzük a DHT-t. (Mindenkinél) CTRL+P-> BitTorrent Ez a protokoll teszi lehetővé, hogy tracker nélkül is működjön a dolog.
    * Minimum az egyik félnek aktívnak kell lennie. Ezt a Port teszttel ellenőrizhetjük. (CTRL+G-> Port tesztelése) Amennyiben passzívak vagyunk, váljunk aktívvá, mert máskülönben nem fog menni...
    2. Készítsük el a torrent fájlt:
    * A kliensben Fájl menü-> Torrent készítése. (CTRL+N)
    * A felbukkanó ablakban tallózzuk be a kívánt mappát vagy fájlt.
    * Trackernek ne legyen megadva semmi sem!
    * NE legyen bepipálva a privát torrent.
    * Kattintsunk az "Elkészítés, mentés mint..." gombra.
    3. Az elkészített torrent fájlt nyissuk meg a kliensünkkel, és amikor felugrik az ablak, hogy hova mentse a kliens tallózzuk be a fájlok jelenlegi helyét. Akkor van minden rendben, ha a kliens 100%-ig felismeri az állományokat.
    4. A kis torrentet küldjük el az ismerősünknek/ismerőseinknek emailben/MSN-en/Skype-on vagy bármilyen egyéb módon.
    5. Most várakozzunk kicsit. Ha 5percen belül nem találják meg egymást a kliensek akkor sajnos manuálisan kell beadnunk az IP címet.
    * Az IP címünk kiderítése egyszerű: Látogassunk el a ShowMyIp.comra. Itt egyből szemünkbe ötlik a dolog. Figyelem! Az említett oldal által kiírt IP címmel dolgozzunk tovább és ne egy 192.168.x.x címmel!
    * Derítsük ki, hogy melyik porton kommunikál a kliens. CTRL+G-> és itt a port tesztelésnél már látjuk is a port számot.
    * A fenti adatokat kell megadnunk a másik félnek és megkérni, hogy adjon hozzá minket a PEERek listájához. Ennek a menete:
    o A kliensben kattintson az illető az adott torrentre, és lent válassza a "PEER-ek" fület. Jobb klikk és PEER hozzáadása. A Felbukkanó ablakba kell beírni a kapott infókat a következő módon: Ip cím majd kettőspont és port szám. Példa: 82.131.245.170 az IP cím és 12345-ös a port szám-> 82.131.245.170:12345
    6. Kész! :)


    Így első olvasatra bonyolultabb, mint bármelyik másik általam említett lehetőség. Azonban a cikkben minden hiba lehetőségre igyekeztem kitérni, tehát ez a "legrosszabb" eset forgatókönyve. Ugyanakkor egyből sokra fogjuk értékelni ezt a megoldást, ha 90%nál, hirtelen megszakad a töltés. ;)
    Csak, hogy lássuk az időigényét is a dolgoknak íme egy táblázat: (A sebességek a FELtöltésünkre vonatkoznak!)

    Adat mennyiség 128kbps 256kbps 512kbps 1024kbps
    100MB 104 PERC 52 PERC 26 PERC 13 PERC
    500MB 8,6 ÓRA 4,3 ÓRA 2,15 ÓRA 1 ÓRA
    1000MB 17,2 ÓRA 8,6 ÓRA 4,3 ÓRA 2 ÓRA


    A fenti időpontok ideális esetet feltételeznek. Tehát full sávszélességen töltünk (vagyis felülbíráltuk a sebesség kalauz korlátozását) és nem "pocsékoljuk" egyéb torrentekre a sávszélességet. Ezek a számadatok valószínűleg sokakat elriasztanak. Azonban ennek fényében fog majd értékesebben tűnni az, hogy a torrent kijavítja, ha hibázunk, és nem megy füstbe az addig feltöltött adatmennyiség.
    Ugyanakkor bejön még egy alternatíva: DVDre kiír, majd postára felad. ;) Azonban amilyen viccesnek hat, legalább olyan hatékony is!


    Kiegészítő infók:

    * Természetesen mindenkinek lehet másfajta kliense, nem jelent semmilyen akadályt. Csak értelemszerűen, ott kicsit máshol/másképp lesznek a fent említett opciók.
    * Majd még kiderül mit kellene ideírnom. ;)

    Ideje: Február 18, hétfő, 01:02:25 Szerző: derwer"
  • gergely1991
    #387
    #385 : "Ez most akkor poén volt?"
    Én ilyenekkel nem poénkodnék csak egy komoly figyelmeztetés számodra:)