105
Szal...
  • Hunnenkoenig
    #64
    Csokolom azt a buci fejedet!!!!
    Ecsém, imadlak!!!!
  • Sephi
    #63
    Mondjuk en egy dolgot nem tudok megerteni vazz.

    A Piszkos Fred a Kapitany konyvben mintha azt irja a vegen hogy Tuskes Vanek-et megolte az a hapi aki kiszabadult nem?

    A Megkereult Cirkalo ban viszont megemliti hogy Filig jimmy hogy megszivatta Fredet hogy 24 orat bezarta a ladaba szoval a Piszkos Fred a Kapitany elobb volt mint a megkerult cirkalo de a megkerult cirkaloban benne vana a Tuskes Vanek szal... nem ertem ez hogy lehet?
  • Kilgore
    #61
    Rejto Jeno RULZ :) es ezzel remelem mindenki tisztaban van :))
  • Sephi
    #60
    Szoval most olvastam ki a kovetkezo konyvet amiben ket mese volt:


    Az elveszett Cirkalo
    Piszkos Fred , a Kapitany

    Es azutan kaptam egy masik konyvet amiben volt a :

    Az Elveszett Cirkalo
    A Megkerult Cirkalo

    Nos nem igazan ertettem. Ahogy rajottem igy van a sorrend

    Az Elveszett Cirkalo - Piszkos Fred a Kapitany - A Megkerult cirkalo

    Ezt azert gondolom mert a A Megkerult cirkalo konyvben emlitest tesz arra hogy Jimmy bezarta Fredet a ladaban. De ugyanitt emlitest tesz arra hogy majd azutan valamikor fred valami karentenba zarta Jimmyt :) Es amikor latom hogy van meg egy ilyen hogy Piszkos Fred Kozrelep , Fulig Jimmy Oszinte Sajnalatara akkor hanyt vagodtam. Szoval mi a rendes sorrend itt?
  • Bradley
    #59
    Szóval aki szertné látni a képregényeket:
    katt
  • Sephi
    #58
    Ehh bar azokat nem nagyon kedveltem. Most ajanlotak be nekem a Eloretolt Helyorseget aszontak o majd elolvasom.

    Egyebkent most olvastam el a Szoke Ciklont es marha jo volt :)

    De a 14k Autot meg mindig nem szarnyaja tul sommi!
  • cSuwwi
    #57
    Most már tudjuk :)
  • Ramore
    #56
    Tudtátok, hogy Rejtő írt Hacsek és Sajó sztorikat is?
  • Ramore
    #55
    Hámori Tibor írt egy könyvet Rejtő Jenő életéről. Kötelező olvasmány! A címe: Piszkos Fred és a többiek... Történetek Rejtő Jenő életéből 1982

    Vannak benne fotók is az íróról, és fotók az eredeti kéziratairól is. Mindenkinek ajánlom!
  • Sephi
    #54
    Aszongya idezet :

    "es ha mosojgot ugy nezett ki mint egy lemondott japan miniszter a tv musorban"

    LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
  • Hunnenkoenig
    #53
    ment! :-)
  • Ramore
    #52
    Mondom, van rá mód, hogy beszerezd a Rejtőféle képregény sorozatot. Dobj 1 mailt és elmondom hol.
  • Hunnenkoenig
    #51
    Hat nem hiszem, hogy van olyan örült, aki az albatrosz könyveit kiadja a kezeböl! Nosztalgiazom.... Nekem ezek az ujmodiak nem kellenenek!

    Olvastam minden P.Howard könyvet es nehany komolyabb könyvet is, de sajna nagyon regen.

    A kepregenyek isteniek voltak. En mindig a füles-böl vagtam ki öket es kapcsoltam össze az egyes lapokat. Alig vartam minden heten, mikor jön a következö.

    Neha azon gondolkodom, milyen hülye vagyok es mennyi jo dolgot eldobtam, ami annak idejen jelentektelen volt, de ma ugy szeretnem öket ujra birtokolni...

    Egy haveromnak peldaul megvolt az összes Ludas Matyi az elsö szamtol evenkent összekötve hatalmas könyvekbe, amiket könyvkötö csinalt. Ezt kellett volna nekem is csinalni a fülesböl kiszedett kepregenyekkel...
  • Sephi
    #50
    Nekem abbol van vagy 4 kotet :)

    Most olvasom a Szoke Ciklont :) Marha jo loool
  • Ramore
    #49
    Akkor a régi sárga Albatrosz kiadó által kiadott könyveket kezd el gyüjteni. Nekem is abból van a java. Azt bárhol tudod forgatni! ;)
  • Sephi
    #48
    Jo de nem aszondom hogy sok.. epp elenkezoleg de en nem merem megvenni mert tul nagy es igy nem lehet a WC-en rendesen olvasni :)
  • Ramore
    #47
    A jó könyveket nem osztogatják ingyen sajna.
  • Sephi
    #46
    Most voltam a antikvariumban es harom bazi nagy Rejto Kotet van lent! sima 2000 Ft fejenkent!!!
  • Ramore
    #45
    Azt hiszem 99%, hogy nincs fent. Van rá mód, hogy hozzájussál a képregényekhez, ha gondolod írj privát, és elmesélem hogyan. Viszont elég sok könyve fent van a neten, ha ez vigasztal.
  • Sephi
    #44
    Igy van! Az eleje nagyon jo a vege mar kicsit neha mintha faraszto de az is rulez!

    Ramore nem tudod neten nincsnek fent a kepregenyek JPG vagy egyeb formatumban vajon?
  • cSuwwi
    #43
    A legtöbb Rejtőnek már az első néhány mondatával magával ragad, és szinte követeli, hogy olvasd tovább, akarom mondani nem birod letenni.

    A Piszkos Fred, vagy a 14 karátos eleje NAGYON JÓÓÓ :)))
  • Ramore
    #42
    A 80-as évek vége fele adták ki a sorozatot és a zseniális Kocsmáros Pál rajzolta többnyire őket, Cs. Horváth Tibor írta át Rejtő regénye nyomán. 22 részt adtak ki összesen. A tizennégy karátos autó volt az első rész és 8 forintba került. :)
  • Sephi
    #41
    Kepregenysorozat? Hogy erted? Marmint voltak muvei amiket megrajzolt? Es ha igen melyikek azok?
  • Ramore
    #40
    Nekem a képregénysorozat adta meg a kezdőlökést a könyvekhez.
  • Sephi
    #39
    Engem oszinten neha neha lenyogoz a humora. De azert eros fantazia kepesseg is kell hozza mert aki nem latja amit olvas az szerintem nem tudgya elvezni.

    Lasd peldaul annal a jelenetnel ami a 14 karatos auto c. konyvben van amikor Gorcsev matroz ruhaba bemegy a hotelbe es megszolal :

    Sort!

    Ekkor a picer holtsapatan odaseiett :

    Hajja! Ez itt nem egy kocsma!


    Nah peldaul en ennel a resznel csak elkepzeltem a pincer fejet es majdnem leperdultem a szekrol :)

    Mikor masnak olvastam fel meg csak fel se fogta... szal el is kell kepzelni:)
  • Ramore
    #38
    Én az öreg könyvek híve vagyok, ha Te is akkor irány az antikvárium. Ha megelégszel az új kiadással, akkor elég sok könyvesboltban meg lehet venni a könyveit. Csak győzd pénzel. :)
  • Ramore
    #37
    Szerintem azt kijelenteni, hogy legjobb, lehetetlen, illetve szubjektív dolog. A komolyabb hangvételű könyvei teljesen mások, mint a kaland regényei, de mindenképpen érdemes elolvasni őket egytől-egyig.
  • Sephi
    #36
    Ugy nem jo ha neten van nekem konyvben kell. Latom sok konyve van dehat en meg csak ketto meset olvastam es meg nem tudom mi var ram :) Mindenesetre az hogy melyik a legjobb Rejto Jeno az meg megvalasztalanul all elottem. Most fejezem be a Lathatattlan Legiot es en speciel nem unom :)
  • Ramore
    #35
    Az oldal címe elég lett volna, ugyanis elég sok könyve fent van a neten!
  • see.aakogh
    #34
    Road Lee szerinted van olyan hülye ember ezen a forumonj aki ezt a kurvasok szöveget elolvassa? Addig a szeme is kiégne!
  • Coine, The A&O
    #22
    Szőke ciklon bejött, Láthatatlan légiót meg nagyon untam.
    bár lehet ez a korom miat volt, mert elég rég olvastam Rejtőt...sebaj, majd a közeljövőben ezen is változtatok :)
  • Ramore
    #21
    A képregénysorozat kinek van meg rajtam kívül? Nagyon szeretem még manapság is elolvasni, a grafikája csúcsszuper!
  • Ramore
    #20
    Rejtő Jenő:
    A halál fia
    El a pokolból
    Minden jó, ha vége van
    Járőr a Szaharában
    Akik életet cseréltek
    Jó üzlet a halál
    Legény a talpán
    Trópusi pokol
    Vikend a pokolban
    Az úr a pokolban is úr
    --------------
    Gengszeridill
    Sportszerelem
    Gróf Figaró
    Aki mer, az nyer
    Tulipán
    Rózsa a lovag
    -----------------
    Rejtő Jenő (P. Howard):
    A pokol zsoldosai
    A szőke ciklon
    A fehér folt
    Az ellopott futár
    A boszorkánymester
    Bradley Tamás visszaüt
    Piszkos Fred, a Kapitány
    Piszkos Fred közbelép, Fülig Jimmy őszinte sajnálatára
    Az elveszett cirkáló
    A megkerült cirkáló
    A Láthatatlan Légió
    Az előretolt helyőrség
    A három testőr Afrikában
    Az elátkozott part
    A néma revolverek városa
    A tizennégy karátos autó
    Vesztegzár a Grand Hotelben
    Ezen egy éjszaka
    Egy bolond száz bajt csinál
    Az elsikkasztott pénztáros
    A Fekete Kapitány
    Pipacs, a fenegyerek
    Sárga garnizon
    Csontbrigád
    Menni, vagy meghalni
    Vanek úr Párizsban
    -------------
    Rejtő Jenő (Gibson Lavery)
    A Nevada szelleme
    Nincs kegyelem
    Pokol a hegyek között
    Tigrisvér
    Texas Bill, a fenegyerek
  • Ramore
    #19
    Ez meg nem erősített hír, bár a testvére ködösen, de mintha azt állította volna, hogy ő írta meg a végét.
  • Ramore
    #17
    A Csontbrigád is legalább olyan jó könyv, mint a többi, egy kicsit más, de talán pont ezért jó!
  • Bradley
    #16
    Elmész egy Antikváriumba és megveszed Ami kell... Véleményem szerint is a Piszkos Fredes könyvek az abszolut etalonok...
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    megvan az összes könyve de sajna én csak P. Howardot olvasok :DD
    amúgy nem rosszak a könyvei.
  • zakika
    #14
    latom sokan szeretik Rejtot...

    kivancsi vagyok, kinek mi a velemenye a Csontbrigadrol? Ez a konyv egy kicsit mas, az elejen meg rejto stilus, de utana komolyra fordul. Csak akkor ajanlom eleolvasni, ha mar vagy 10-15 rejto konyvet elolvastatok es megertitek rejtot...
  • Dzsini
    #13
    Piszkos Fred a kapitány
    tetszeni fog.
  • Sephi
    #12
    Az hogy kellemes az rendben van de nekem Gorcsev es Vanek fele humor kell:) Oszinten az a kony lett a kedvenc konyvem! Tegnap neten ratalatam egy oldalra ahol le volt irva a Vanek Ur Parizsban es elekzdtem olvasni bar nem fogom gepen olvasni es kinyomtatni se fogom mert ido es koltseges majd csak megtalalom valahol.

    Anno 2001-ben kepes voltam a Galaxis Utikalauz Stoposoknak mind a 5 reszet kinyomtatni :)))