41
.
  • OPM
    #1
    Szóval az lenne a problémám egy filmén (Signs - Jelek):
    a film úgy kezdődik hogy a teljes képernyő világoszöld
    azotán pedig a jelenetek, képek úgy jönnek egymás után (hogyan mondjam el...:) tehát egymásból alakulnak ki a képkockák és a szinek nem változnak. Gondolom csak az érti aki már látott ilyet... :)
    a film egyébként xvid-es. le is van töltve hozzá (aszthiszem) a legújabb codec!

    Mi lehet a probélma? Így nem lehet élvezni a filmet :(

    THNX!!
  • ricky
    #2
    Lehet, hogy a bvideokártyáddal van valami, vagy nem jó codeced van vagy pedig alapból rossz a film.
  • OPM
    #3
    a film biztos nem rossz, mert másnál megy bsplayerrel de nálam az errort ír ki, ha le akarom játszani vele...
    a codeckel pedig más xvides videók tökéletesen mennek
  • CSOCSO
    #4
    xvid filmek iylen szarok:(((azok zöldesek..
  • CSOCSO
    #5
    szedj le nimo codec 7et és 8 et...probáld ki mind kettőt
  • Guest
    #6
    Szerintem hagyd a francba a codec-packokat, (csak a baj van velük), inkább nézd meg, hogy tényleg a legújabb XviD-codeced van-e. Ez a zöldesedés tipikusan az új XviD-codeckel kódolt filmek régebbi codeckel való lejátszásánál jelentkezik.
  • Punker
    #7
    a 8-as nimo használhatatlan a 7-es elmegy.
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    ACE mega codecs pack ot ajánlom szar mert nagy és sok benne a felesleg de mindent lejácik. csak előte szeggy le minden mást
  • Bradley
    #9
    Szal szerintem is felejtsd el a codecpackeket.

    vagyis féligmeddig.
    1. Nimoból installáld fel a hangot,+ ac3(ez valami miatt nem a hangoknál van)

    2. divx 5.02 install

    3. xVid mpg 4 codec.


    Ezen kívűl a filmek 99.9 %-ához más nem, kell...

    Nagy valószínűséggel így jó lersz.

  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    jah ez is jó ötlet
  • geenq
    #11
    nyugodtan telepítsd a nimot, nincs vele semmi gond, csak az "Ffdshow DirectShow" filtert hagyd ki, az okozza az Xvid filmeknél a kékséget.
    de ha már fent van a gépeden, akkor sincs baj, windows mediaplayerben tedd a következőt:
    film megnyit, file/properties/advanced itt van 1 olyan ablakocska, hogy "filters in use". itt válaszd ki a fent említett filtert, és katt a properties gombon. feljön a filter beállító panelja, itt vedd ki a pipát az Xvid és a Divx elől. OK, és jó lesz minden.
    (szoptam én is eleget vele, mire rájöttem)
  • Bradley
    #12
    jahh persze szedd le előtte az összes codecet...
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    és ha win xp behal a temetetlen múlltól? IRQ_NOT_LESS_THAN_EQUAL -lal ? kék képernyő és reset ?? pedig más meg simán megy ??
  • Bradley
    #14
    Ettől már egyszerübb amit én írtam már csak azért is, mert így kevesebb "szemét" van a gépen.

    Másrészt 400-as Celeron 1-en nimoval ugy csuszkált a hang a képtől, hogy öröm volt nézni! Folyamatosan proci 100-on pörgött... Az általam leírt módszer után lazán futott, 70%-os proci terhelést eredményezve... Ha esetleg TV-n nézed a filmet úgy hogy közben haasználni is akarod a géped, mondjuk netezel vagy akármi, akkor kurva sokat számít....

    De ha mondjuk 2gigás athlon XP-t bűvölsz akkor télleg felrakhatod a codecpackeket is...
  • geenq
    #15
    fel is raktam.....(de csak 1,7-es)
  • mikike
    #16
    az egyik haveromnál meg a hang csúszik egy csomót a képhez képest

    1. mit lehet csinálni?
    2. hogy lehet leszedni egy ilyen codecpackot?
    3. mi van ha egy filmet meg így meg se tud nyitni?

  • mikike
    #17
    jah Celeron 700-asa van és így csúszik a hangja nemtom mér
    egy régi ACEcodecPack van fent


  • shaba23 #18
    Tedd föl az 5.1-es Mega Packot és a DivX Pro 503GAINBundle-t. Nekem ez van és minden megy MicroDVD-vel. Ha csak filmet néztem, és a gépet nem használtam másra, elment a Celeron 460-on is.
  • mikike
    #20
    ez 100% work minden filmnél?
    a feliratot is alárakja a mediaplayer?
  • mikike
    #21
    megjelent a nimo pack 9beta ez milyen?
  • [HUN]PAStheLoD
    #22
    divx g400 szvsz a legjobb feliratozó ezen kívül xvid + dvix codec (legújabb)
    meg mediaplayer azt kész más nem is kell
  • Bradley
    #23
    így van ;)
  • OPM
    #24
    melyik a legújabb xvid?
    és honnan lehet leszedni?
    thnx :)
  • mikike
    #25
    na most így csináltam, de a valami amerikánál még mindig késik a hang, de most meg már a kép, meg a felirat is fejtetőn jelenik meg
  • mikike
    #26
    ha csak a hangot meg a g400-at installálom a nimoból, akkor a hang már nem csúszik

    viszont amint installálom a nimot(g400) egyáltalán a kép fejtetőre áll egy laptopon
  • mikike
    #27
    Mivel lehet egy filmet hangnormalizálva megnézni?
    Vagyis mondjuk valaki szeretne filmet nézni, másvalaki meg aludna mellette, akkor hogyan lehet beállítani, hogy egy bizonyos hangerő fölé ne lökje a hangot ordíbálás esetén se, és egy adott szint alá meg ne menjen, suttogás esetén se.
    Szóval ne kelljen folyton halkítani, meg hangosítani, hanem automatikusan egy kb. szintbe legyen.
    Mivel lehet ezt megoldani?
    Meg esetleg, azt, hogy ha vége a filmnek, kapcsolja ki a gépet.
  • Mike
    #28
    például probléma lehet, ha vkinek nincs szeme, mert akkor nem tudja megnézni. pl. nemtom Odo hopgy lát amikor ő olyan zselé szerü vmi
  • Mike
    #29
    nálam mostanában a bsplayer azt csinálja, hogy elején szaggat, az a rész kifagy, hibaüzenettel, de ezt az ablakot eldugja, és innentől elkezdi játszani a filmet, az elejétől, rendesen
  • mikike
    #31
    sajnos nálam ezt az űr eszközt nem lehet alkalmazni
  • Lacee
    #32
    és olyankor mi a teendő, ha egy (elméletileg) sime divx-es avinál csak hang jön, kép meg semmi? Épp a nimo codec pack 5 van fenn.
  • DecenS
    #33
    bárkinek, akinek filmmel kapcsolatos problémái vannak, ajánlom figyelmébe a GSpot nevű programocskát - bármelyik problémás avit egy-két másodperc alatt beolvassa és kiírja, hogy milyen audio ill. video codec-kel lett tömörítve, valamint azt is, hogy az illető codec megtalálható-e a gépen, és ha igen, akkor megfelelően van-e konfigurálva a film lejátszásához...

    url: http://www.headbands.com/gspot/

    csókacsalád-
  • bp
    #34
    ugyan nem olvastam végig a topicot, sürgős segítség kellene:
    van egy filmem(DVD) és a monitoron van kép a tévén pedig csak a nagy fekete semmi. Ez ablakban is így van és fullscreenben is. A desktop látszik, a WinDVD ablak és kezelőszervek is csak a benne futó film helyett minden fekete.
    SOS, mert nincs kedvem a monitor előtt gubbasztani!
  • GixEr
    #35
    overlay beallitasok kozott nezz szet. Vagy hasznald a "MediaplayerClassicot" ott te valaszthatsz a kulonbozo modszerek kozott.
  • GixEr
    #36
    Meg egy megjegyzes a mindenfele avi+kodek problemakra:
    Miert van az, hogy mindig azoknak van baja a kodekekkel akik kodekpakkot hasznalnak? Minek annyi kodek??
    A mostanaban hasznalatos kodekek:
    1.DivX3.x tol 5.x ig - De a legujabb visszafele mindig kompatibilis
    2.Xvid - Ebbol is eleg a legutolso verzio
    3.Mpeg - Ehez vagy az elobb leirt Player (van benne AC3/DTS es mpeg kodek) vagy Windvd/Powerdwd
    4.AC3 - Ac3filter - ingyenes es konfiguralhato az 1.0 tol az 5.1 ig!!!
    Nekem soha nem volt gondom avi es mpeg lejatszassal a kovetkezo 4 dologgal:
    1. FFDSHOW codec - Minden DivX / Xvid / felirat / dolgot egyedul megold gubanc nelkul!
    2 MediaplayerClassic - az elobb leirt okokbol + felirattamogatas
    3 AC3 filter.
    4 Esetleg az Xvid, ha nem tetszene az ffdshow megoldasa (ezt az ffdshow ban lehet ki/be kapcsolni.)
    NA udv mindenkinek.
  • Frank99
    #37
    megoldás:
    Klite codek pack
  • miatyánk
    #38
    Üdv mindenkinek!

    Real video streamet szeretnék a netről nézni, de ez a tetű Real Player egyszerűen nem hajlandó elindulni. Már egy jó ideje ezt csinálja, és csak egy újratelepített windowson hajlandó futni egy ideig(néhány nap), pedig a legújabb kiadás. Mi kavarhat be neki? Esetleg az ACE kodekpakk, vagy mi? Próbáltam már a VLC Playert, meg még néhány lejátszót, de nem játszák le a streameket. Van olyan progi(a RealPlayeren kívül) ami képes csont nélkül lejátszani az ilyen allományt?

    Segítsetek!!!
  • PetruZ
    #39
    Keresd a Real Alternative nevű codec-et, ez elvileg működik online stream-ek esetén is. Benne van a KLite csomagban is, illetve külön is letölthető (pl. katt ide, a RA vhol a lap közepén ott van külön csomagban is). Ha a RA fel van téve, akkor az offline (gépre mentett) realvideo és realaudio fájlok is lejátszhatók szinte bármilyen médialejátszóval anélkül, hogy azt a sz*r RealPlayer-t kellene használni.
  • miatyánk
    #40
    Köszönöm a gyors választ PetruZ!

    Remélem működni fog.
  • PetruZ
    #41
    Online stream-re sosem használtam (a feature listájában benne van, szóval elvileg tudja), de egyébként tutira működik, soha nem volt bajom vele.