7955
Jogosítvány
  • Nomad90Hun
    #7955
    Na igen, előző sulinál amit otthagytam ott pl a szerződésben ki volt kötve, hogy bele kell egyeznem a kamera melletti vizsgáztatásba, "különben nem fognak engedni vizsgázni" erre mindenki behúzta az ok beleegyezem-et és naná, hogy nem volt sehol kamera a vizsgán...

    Másik, hogy én úgy tudom VB önmaga nem jelölheti ki az adott feladatot, hogy itt állj be 90 fokban jobbra-balra előlre hátra, stb, ezt oktatónak kell mondania. Tehát kicsit az az érzésem, hogy miután 40 percen keresztül nem bírt rajtam fogást találni és min 2 eléggé zűrös szituációt is simán megoldottam, ezért aztán szánt szándékkal kért a VB 1 olyan feladatot amivel mindenképp megbukok...

    Múltkor 1-ik vizsgámon meg pl. azért húzott meg a VB mert miközben hajtottam be a körforgalomba 1 vadállat a kifele hajtó teherautó mögött a macskakövezett belső kis körre rámenve benyomta magát, és majdnem belénk szállt enyhén szabálytalanul (szerencsére észre vette magát és megállt), erre a VB mondta, hogy buktam mert "kierőszakoltam az elsőbbségemet".... A "szerintem maga rácsúszott a zebrára", stb. szokásos nevetséges okokat nem is említem...
  • Aquir
    #7954
    autósiskolák etikai kódexe? (magyar kereskedelmi és iparkamara)

    Trükközésre vagy gyors vezetésre kényszerülnek a tanuló vezetők

    egy kamera rögzítése mondjuk biztos csodákat tenne.
    Utoljára szerkesztette: Aquir, 2016.11.27. 12:06:34
  • Nomad90Hun
    #7953
    Nem nem volt se tábla se záróvonal, a vicc kedvéért pedig még el is kezdte hogy "feltartottam forgalmat is" ami tilos, csak okoskám nem nézte, hogy körülnéztem, a mögöttem haladó autót direkt elengedtem és azon kívül más autó 500m-rel se előttem se utánam nem volt, tehát még akkor se tartottam volna fel a forgalmat ha lefulladok...
  • tamas79
    #7952
    Èn nem igazán értem, hogy miért kell megfordulni ott és úgy. Nekem anno ´97-ben nem volt ilyen voltak vizsgaútvonalak, húzni kellett az oktató meg mondta merre menjek, hol parkoljak.Aztán mondta a vb, hogy ok, menjünk vissza a telepre. A végén annyit kérdezett, hogy a 2*2 sávoson a sáváltás tudatos volt-e. Persze, mondtam, az autó befért , a mögöttem jövö beengedett, ennyi. Akkor gratulál.
    De ezt nem értem. Föleg egy ivben, és szóltál , hogy nem fogja kiadni. Szabályosan fordultál meg? Nem lehet, hogy záróvonal vagy tábla volt? Amúgy keresztezödésben meg lehet fordulni, hacsak tábla nem tiltja.Mert ezzel tudnak "viccelni". Fordulj ide-oda , mondja, pedig nem lehetne. Én lehet megvártam volna a nap után és tetlegesség lett volna belöle.
  • Nomad90Hun
    #7951
    Egyébként meg a kérdésem / kérésem nem arra irányult, hogy kérnék szépen néhány viccesnek tűnni akaró gúnyolódó megjegyzést...

    Hanem arra, hogy amikor forgalmi vizsga elején a VB mondja, hogy ő külön nem fogja mondani a feladatokat, hanem majd ahogy jönnek menet közben úgy mondja majd az oktató és csináljuk, és miután bevitt mindenféle egyirányú utcába csupa jobbkezes utcával meg egyirányú utcába emelkedővel és stoptáblával a végén (vonal nélkül) ahonnan főútvonalra kanyarodsz, stb, ezeken mind átmegyek úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva, és akkor vizsga elején tett ígéretét megszegve miután rákanyarodtunk egy 2x1 sávos útra ő maga kéri, hogy akkor ezen az úton legyek szíves egy ívben megfordulni de nem kell lemenni mártonfalváig mert ott lesz elég széles az út hozzá...

    Ilyen utakon csak kereszteződésben lenne elég hely megfordulni egy ívben de azt meg ugye tilos (a sok aszfalthuszárnak erre még fel is szokták hívni táblával a figyelmét ha elfelejtette volna...). Egy majdnem 5m hosszú autóval forduljak meg egy ívben 7m széles úton, erre vonatkozott a kérdésem, hogy ezzel Ti / Te mit kezdtetek / kezdtél volna...
  • Nomad90Hun
    #7950
    Húúú thx a választ, hallod üt a szarkazmusod mint a szegedi gyors....

    Nem arról van szó, hogy ne tudnék vezetni, pont ez az, hogy még oktatóm is kiakadt, hogy az eddigi lehúzások és mondvacsinált buktatások után most mind a 2-en úgy voltunk vele, hogy ezen tutira átmegyek nem tudott sehol megfogni a VB ezt oktatóm is mondta, és furcsa is volt mindkettőnknek, hogy az egy ívben megfordulást a vizsgabiztos kérte külön, miután 40 percen keresztül 1 raklapnyi olyan helyzetbe bevitt amin simán megbuktathatott volna ha eltolom, de nem sikerült, erre meglépte ezt ott, ahol még oktatóm se tudott volna megfordulni 1 ívben, merthogy astra combinak kell 10m az egyívű megforduláshoz és 7m széles úton ez mission impossible.... Még beszélték is másik oktatóval vizsgám elött, hogy ezt a VB-t máshonnan rakták át mert túlzottan lerontotta az arányokat, és hogy aznap is mindenki bukott előttem nála (meg én is).

    Azt már meg sem említem, hogy parkolási feladatoknál 2x lehet javítani és kifogásolta, hogy a jobbra előre 90 fokos parkolásom csak 2-ik javítás után lett jó (ide is behúzta azért, hogy nem volt a parkolóhely közepén a jármű..), és ott szerinte már megbuktam az az 1 ívben megfordulás neki csak hab volt a tortán.... Tudom én valamiből meg kell élniük de ez már lassan a pofátlanság netovábbja... Az ilyen kifogásokat meg, hogy 1 irányú utcában ahol annyi helyem van hogy épphogy a gyalogost ki tudom kerülni anélkül, hogy nekimennék a parkoló autóknak és ott kifogásolta, hogy a tükörbe nézéskor nem néztem a holt teret ott ahol max egy 10-es osb lap fért volna el mellettem már meg sem említem...

  • gotchaaa
    #7949
    Meg kell tanulni vezetni
  • Nomad90Hun
    #7948
    Nah kihalt eléggé a topic...

    Ma voltam a 6-ik forgalmi vizsgámon, hónap elején megvolt a PÁV IV-es simán, de nem ez a lényeg hanem a mai napi vizsga...
    Szóval kikaptam a létező leg szemetebb VB-t (mellékesen mindenki aki ma nála vizsgázott mindenki megbukott), meghúzott de már olyan röhejes dolgokért, hogy majdnem kitéptem a kocsiból és megvertem... Bevitt a létező legesleggázabb vizsgaútvonalra, egyenrangú kereszteződés kivételével volt minden ami csak lehetett, és azért húzott meg mert a 7m széles úton (2x1 sávos) nem tudtam egyhuzamban megfordulni, csak egy y fordulós korrigálással (amit előtte jeleztem is neki, hogy nem fog menni mellesleg, de ragaszkodott hozzá, hogy azon úton csináljam meg), de ugye nem mehetek le rákosrettentőig mert ott lesz elég széles az út hozzá... Az oktatóm a vizsga után csak annyit mondott, hogy ő ezzel marhára nem ért egyet, ha ő lett volna a vb ő simán átengedett volna (még kifogtam egy olyan taj paraszt állatot is aki 1 irányú utcában képes volt velem szemben szabálytalanul befordulni és jönni, de még ezt is le tudtam kezelni gond és baleset nélkül). Kérdés ezzel mit lehet kezdeni ilyenkor?
  • Nomad90Hun
    #7947
    Tehát ha jól veszem ki Neked elvették a jogsidat, és után képzésre küldtek (ami kötelező mellesleg), és beszereznél külföldről másik jogsit, amivel utána vezetni akarsz, úgy, hogy nem mentél el után képzésre? Nem javasolnám, mert azért nagyon meg fognak baccarintani téged. Olcsóbban és jobban jössz ki a dologból szerintem ha elmész az után képzésre és végigcsinálod.
  • Gsx-r
    #7946
    Sziasztok! olyanról tud esetleg valaki infót ,hogy eltiltás után ,úgy ,hogy után képzésre nem megy valaki, külföldi jogosítvánnyal lehet-e vezetni.
  • Nomad90Hun
    #7945
    Nem tudok mást mondani erre, csak hogy kitartás, én már az 5-ik vizsgámat buktam el mint alattad lévő hozzászólásomban részleteztem, nekem volt olyan vizsgám ahol azért húzott meg a vb mert 1- irányú utcába bekanyarodva megvártam amíg az előttem bekanyarodó menetrend szerinti busz elmegy előlem, ahelyett, hogy elhúztam volna mellette, csak persze ha azt megteszem akkor meg a gyalogosokat veszélyeztettem volna, plusz kissé szabálytalanul kanyarodtam volna balra utána (buszmegálló elejéről tudtam csak helyesen kanyarodni, ív, stb miatt)....
  • erieskrisz
    #7944
    Sziasztok ma volt egy sikertelen forgalmi vizsgám Szerintem kicsit jogtalan de hát ez van.Balra kanyarodás egyirányú utca bal oldalon parkoló autók.Bekanyarodok balra ugye jobb kéz felé benézek bekanyarodás után mondja a vizsgabiztos hogy álljunk félre.Lesek mint borjú az ujjkapura. Vizsgabiztos kérdése milyen utcából kanyarodtunk be mondom egyirányú mondja igen és kérdezi hogy mit rontottam el.Hát fingom nem volt erre közli hogy nem húzódtam le balra igaz hogy az autók amik bal oldalon álltak szabálytalanul parkoltak de én a lehetőségekhez képest nem húzódtam le balra HÁT A FASZOM ez egy kibaszót pénzlehúzás
  • Nomad90Hun
    #7943
    Hali!

    Kérdésem lenne, hogy, mit tudtok a PÁV vizsgáról?
    Az NKH jelentkezési lapján nincs rajta a 4-es típus ami nekem kéne de a jelentkezési díjat ki bírták írni ami 8200 Ft kissé felkerekítve..
    Jelenleg Érden vezetek, tegnap sikerült 5.ére kaszálni magam, illetve szerintem kicsit el voltak kefélve ott a dolgok más részről is...
    Először Csepelen vezettem, de az ottani oktatómmal nagyon nem jöttem ki, ö konkrétan 5 percenként vagy félreállított, vagy "engedjen el mindent majd én vezetek" cimű műsort játszotta el, mondanom sem kell szó szerint el*****am ott nála a 30 órámat, meg is volt 2 bukta a forgalmin vele(Csepel Szent Imre tér környéke akinek ismerős tudja szerintem melyik suliról beszélek), az első 4 kötelező órámat hülye módon még nála vettem akkor jött a 2-ik bukta, azóta volt oktató meg suliváltás.
    Az új oktatóm érden elsőre egy egész nyugodt fószernek tűnt, de már nála is elfogyasztottam tegnap a 3-ik vizsgámat 8 plusz óra meg a vele töltött első vizsga előtt még 6 óra megvolt össz-vissz 14. Tegnapi vizsgámon a vb kifogásolta, hogy szerinte rácsúsztam a zebrákra 2x is (szerintem nem volt jogos), a dologhoz hozzá tartozik, hogy az oktatóm autóján elég kopott a fék, és ugye eleve a féktáv még jó fékkel sem ugyanannyi az elindulás előtti ellenőrzéskori 5 Km/h-s 5m-en mint 20-30-40-el pláne szénné kopott fékkel... Na és naná, hogy nem helyben kezdte el a kedves vb a litániát, hanem mikor arrébb mentünk... Tudomásom szerint a kresz azt mondja, hogy az elsőbbséget élvezőknek a lehetőségek szerint meg kell adni az elsőbbségüket veszélyeztetés nélkül. A vb meg letolt, hogy mér nem mentem át pl. a zebrán ahelyett hogy megállok körforgalomból kifelé...
    A másik meg, hogy 1-ik körforgalomban ahogy mentem kifelé jobb oldalt van 1 szép nagy bokor amitől az "esetleges terroristákat" nem lehet látni, és letolt, hogy mért lassítottam le még pluszban... Ja de ha megyek 20-30-al és elém ugrik a bokor mögül 1 gyalogos és koppan a buksija a motorháztetőn, vagy épp satuféket nyomok amitől meg a vb fejeli telibe a fejtámlámat az meg jó ugye...???
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.09.29. 13:20:42
  • Aquir
    #7942
    Mivel nem kereszteződnek az utak ezért itt nincs is elsőbbségről való döntés.
  • akyyy
    #7941
    adott a következő kereszteződés:

    link
    Balrol kikanyarodhat e az illető, ha egyenes felől nem jön már senki, "hátulról" pedig csak 2 autó jön, mindkettő egyenesen hajt tovább. Van ott ilyen gyorsitó sáv szerü sáv. :D
  • matyi0323
    #7940
    nagyon helyes. bár úgyis "le lesz papírozva" mindenkinek az 580km, sajnos
  • st3ve
    #7939
    Több mint ötszáz kilométert kell vezetniük a jogosítványra pályázóknak
    Budapest, 2013. augusztus 14., szerda (MTI) – Az eddigi 30 óra kötelező gyakorlat mellett a jövőben 580 kilométert is le kell vezetni a B-kategóriás jogosítvány megszerzéséhez – közölte a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) szerdán az MTI-vel, a közúti vizsgaszabályzatot érintő változtatásokról tájékoztatva
  • balintk
    #7938
    Valaki tudna dobni valami jó oldalt, ahol lehet a kressz tesztet gyakorolni?

    Előre is köszi!
  • Verseghy
    #7937
    Sziasztok!

    Az a kérdésem lenne hozzátok, hogy ha valaki rendelkezik A2-es jogsival és később majd A korlátlant akar, annak ugyanúgy le kell tennie, ugyanazokat a vizsgákat, mint az A2-nél? Mert a KRESZ az tuti ugyanaz, és gondolom a gyakorlati is (ott még nem járok, azért nemtudom^^). Vagy van valami lehetőség, hogy nemtom 2 éves jogsi után megkaphatod a korlátlant?
  • arszak
    #7936
    Ti teszteltétek már a jogsitokat? :D
    Autós játék
  • milk4
    #7935
    Nem adtak olyan opciót amúgy, hogy küldenek egy sms-t vagy emailt mikor feladják postán?
  • Fehercsoki
    #7934
    5. munkanapon érkezett meg.
  • milk4
    #7933
    30nap max, ált. 2hét.
  • Nuno88
    #7932
    Szevasztok!

    Olyan kérdésem lenne,hogy kinek hány nap alatt érkezett meg a jogsi, okmányirodai teendők kipipálása után. Már a 3. hét telik el és még semmi. Eléggé türelmetlen vagyok már, végre sikerült letenni erre egy évszázadnak tűnik mire kipostázzák :D
  • CamelX
    #7931
    Erre eddig nem is gondoltam hogy Pesten lehetnek ilyen pozitívumok is, ott azért gondolom a sulit kell jól megválasztani a sok szutyok közül :) bár nekem Győrben lesz pénteken forgalmim, eddig szinte vezetés nagyrésze végig az iparnegyeden zajlott, ott azért sok a pikáns forgalmi helyzet, gondolom nem hiába ott megy gyakorlás.
  • fannus01
    #7930
    Én is Budapesten csináltam, és másodjára mentem át, de ez azért az én hibám is volt. Közvetlen környezetemben viszonylag kevés embert ismerek, akinek elsőre meglett - persze ez nyilván valahol szerencse kérdése is.

    Amúgy ha még diák vagy, akkor ajánlom figyelmedbe ezt: http://erstebank.hu/extras/fiatalsag/
  • milk4
    #7929
    Én BP-n csináltam és mindenből átmentem elsőre, egy másik haveromnak is elsőre sikerűlt. Ha a Duna Pláza környékén élsz, akkor érdemes a Padlógáz-hoz menned, KRESZ után meg kérdd Szentesi András-t (Toyota Yaris, KBV-s rendszáma van asszem). Nagyon nagy arc a pali és merem állítani, hogy az egyik legjobb oktató is. Nekem adott 4-5ingyen órát csak úgy.

    Meg szerintem jobb BP-n megtanúlni vezetni. Vizsgán is jobb városban vezetni 50percet szerintem, az ember sokkal éberebb marad meg a sok lámpánál pihenhetsz egy kicsit. Falun meg autóúton is többet kell majd vezetni, ami szerintem fárasztó(úgy értem, hogy bealszol=figyelmetlen leszel).
  • Fehercsoki
    #7928
    Rossz ötlet bemagyarázni magadnak, hogy igazságtalanul buktattak meg mert te 20 óra után tökéletesen vezetsz.
  • Effe88
    #7927
    hát nyilván több mindent elszúrhatsz mivel nagyobb a forgalom több szituáció alakulhat ki szóval igen

    a többi passz én már 4 éve vizsgáztam bp-n
  • bekkácska
    #7926
    sziasztok!

    olyan kérdésem lenne, hogy valóban sokkal nehezebb Budapesten megszerezni a jogsit, mint vidéken? nem szeretnék "tisztességtelen" módszerekhez folyamodni, viszont úgy hallottam, hogy másképp nem lehet elsőre átmenni, akármennyire is jól megy.

    illetve tudnátok olcsó autóssulit javasolni?

    köszi szépen,
    bekka
  • Breki33
    #7925
    http://www.elsosegelyhely.hu/tetel.htm

    Elsősegély tételek
  • BlackShadow
    #7924
    köszi a válaszokat, nagy családi megbeszélés végeredménye is a pauza és oktató váltás lett, szal ez a köv lépés. :)

    #7922: nem arra, a duna másik oldalán északon :)

    igazából már a gondolattól, hogy későbbre halasztom és más emberrel próbálom meg teljesen megnyugodtam, így érezhetően nem teszek rossz döntést.. a legnagyobb bajom a büszkeségem, meg, h bizonyítani akarok, h "anyád, megcsináltam" :D
  • Szabi84
    #7923
    Szerintem is olyan oktató keress aki normális, még ha 100 órán keresztül is kell oktatnia.
  • milk4
    #7922
    Vagy válts oktatót vagy akkor folytasd ha végeztél a sulival.

    A mostani oktatóm mesélte,hogy volt egy olyan tanulója aki a volt oktatómtól jött és azért vátlott mert leugatta a csajt,hogy 30+ óra sem lenne elég meg hogy nagyon szar stb. Végűl elsőre átment a rutinon+forgalmin az oktatómnak köszönhetően.

    Mellékesen megkérdezném,hogy nem a 4.ker környékén vezetsz? Ha igen, akkor nem valami András az oktatód?
  • ladarevolution
    #7921
    Csináld meg a diplomádat, a jogsi meg ráér pár hónappal később is mikor tudsz rá érdemben koncentrálni.

    Illeltve hiába tud vezetni egy oktató és hiába van igaza, ha az emberi hozzáállása rossz.

    Amúgy örök igazság, hogy lassan menni és időben megállni sokkal-sokkal nehezebb, mint gyorsan menni. (lásd az életben a sok bojrészer köcsögöt :D )
  • BlackShadow
    #7920
    szervusztok!
    én mostanában kezdtem el rutin vezetésre járni 25 évesen.
    egy elég markáns oktatót kaptam és most volt a harmadik rutin alkalmam
    nem is igazán lelkesedem a vezetésért, mert jelenleg dolgozom, suliba járok, és diplomamunka mellett még ezer iskolai beadandót kell csinálni, így enyhén stresszes a dolog. a mai órán úgy érzem, h ez csúcsosodott is.
    még gázt hivatalosan nem nyomhattam, mikor megtettem verbálisan lettem kivégezve. mai nap tolattam először is és próbálkoztam a 90fokos tolatással, de nem volt siker. nem bírok sajnos kellően lassan menni kuplunggal..
    már ma megmondta, h nekem legalább 100 óra kellene, és hogy rosszabban vezetek mint egy nő.. oké persze éreztem magamon, hogy nagyon nem megy, de így még el is kedvetlenít.
    még életemben nem vezettem, ma kellett volna hirtelen megállásnál fékeznem úgy, h még életemben nem nyomtam féket, hát sikerült élesen megállni, amire jött a harakiri..

    oktatóm igazából jónak tűnik, mert tényleg neki van igaza, tudja mit kéne csinálni, de egyszerűen nem érzem magam magabiztosnak és képesnek arra, hogy egyszerre ezt a "rengeteg" dolgot megcsináljam. olvastam más fórumokon, ahol értetlenkednek, h még gázpedálra sem lépnek és, h h is van ez.. oktatóm mondta, h más kocsin ne akarjak gyakorolgatni, mert akkor az rögzül belém és a végeredménye az, h rengeteg különórám legyen..
    persze gyakran kapkodok sajnos..

    van valami építő jellegű tanácsa valakinek? :) erősen gondolkodom azon, hogy szüneteltetnem kéne az egészet, míg le nem tudom az egyetemet
  • Morphin
    #7919
    Mocijogsiról van valami vélemény? Melyik céget kéne elkerülni stb stb.?
    Jelenleg 22 vagyok. 5 éve van B jogsim illetve 14 évesen már leraktam mopedre és egy kis "Simsonos múltam van".(2-3ezer km sacc)
    Nagy A-ra szeretnék vizsgázni ősszel szerintem vagy jövő tavasszal.
    Üdv
  • Szabi84
    #7918
    Igen, működik is frankón csak ugye nekem másik kategória kéne. Ha valakinek megvan küldje már el, de elég lenne a ".dat" fájl is amiben benne vannak a kategóriák!
  • sovatalevi
    #7917
    Nekem most Szerdan lesz az elso vezetesem a tanulokocsival

    VW Bora-val.Nalunk Romaniaban az oktato nem vizsgaztat.Kapsz egy full roman rendort,egy IV-es Golfot,es mehetsz is :D
  • Crumeron
    #7916
    Nincs benne az összes kategória, mert én úgy emlékszem ez olyan program.