142
heloka kellene egy kis segítség ahoz , hogy fel tudjam húzni a procimat köszi előre is!
  • edisonae86
    #142
    Hello mindenkinek.
    Segítségre lenne szükségem. A procim egy AMD ATHLON XP 3000+ de csak 2162Mhz-n fut.(2004-ben vettem) 400W-os tápegységem van. Mennyit tudnék kihozni belőle és hogyan? Ja és találtam egy olyat hogy AMD PROCESSOR DRIVER 1.3.2.0053 (2007-es ugyan de újabb mint a proci) Szóval ezt érdemes-e feltenni. A felsorolásnál nem láttam az Athlon xp-t de mivel 32 bit-es ezért gondolom kompatibilis vele. Előre is kösz a help-et
  • Rag Oil
    #141
    pc pga babelelehet tenni tualton procit? megoldottam a gondot találtaam 1400 ghz-sat csak igy foge emnni?
  • Rag Oil
    #140
    amugy elméletileg defaulton van csak sehol nem tárgyalja ki.
  • Rag Oil
    #139
    helo anyi sikerült hogy 1200 es procit találtam hozzá de azt ha rakok rá hütöt akor menne feljebb?
  • vasziszdasz
    #138
    Ameddig az adott példány bírja.
  • alex9292
    #137
    most néztem 2.1GHZ-n forognak :S és elvileg 2.8 al kéne még a dobozon is az van:( pls help
  • alex9292
    #136
    csáóó! megvettem az AMD x3 720 black editiont :)h és mennyire huzzam meg?pls részletesen mert ha elbaszom meghalok xD :D ty
  • Ákos456
    #135
    Meddig lehet túlhúzni egy procit alaphűtéssel? Intel Core2Duo E7400-am van, 2.8 Ghz-n fut alapból.
  • Rag Oil
    #134
    jó egy haverom azt mondta hogy keresek crackelt biost hozzá csak elötte a gyárit szegyem le.és akkor kezelné az 512 memóriát stb... csak ha meg virusos a biosz baszhatom az alaplapot ha nem frisitemv vissza az eredetihez.vinkfos xp rendesen fut rajta... csak nekem meazu nemtetszik már hogy hd tv-t meg nem tudok rajta nézni térerö maxon volt minden oké csak akadozott ez a sz*r...
  • pxxl
    #133
    hát ha max 512 akkor annyi :) 3x1 giga meg teljesen felesleges is lenne egy ilyen gépbe sztem.
    cmos az a digitális integrált áramkör építési technológia neve, tároló egység, ami a bios-t tárolja hosszú távon.
    a cpu húzás meg hát passz. régebben nem nagyon volt tuningbarát a pc.
  • Rag Oil
    #132
    másik az meg hogy socket 370 es proceszor van benne "újat nem is találtam".Másik meg hogy za alaplapom 512 mb nél több memóriát nem kezel!én elméletileg 3*1gb-t akartam bele mivel 3 slotos... ez kiesett most mit tudok tennni?Tudtomal a CMOS nem hackelhetö mert csak egyszer lehet rá adni adatokat ...
  • Rag Oil
    #131
    heló compaq 866mhz-s szgépet szeretném felhuzni 1.5 ös szorzóval de nekem nem biosos a gépem hanem cmos-es.ienkor mit tudok csinálni?
  • dani502
    #130
    bajgunar
    1. ne telepitsd fel a vistát

    2. ne akarj vistát tuningolni, én ki próbáltam( p4, dual core 3,2 ghz, 2 gb ram ,1gb vide kártya) fel huztam 3,4 re rögtön KÉÉÉK HALLÁÁÁL nem ajánlom az XP a leg jobb remélem elég ki meritő volt
  • totyak
    #129
    Mi történik, ha Phenom II X2 550 vagy Phenom II X3 710/720 procikban megpróbálom aktiválni a letiltott magokat, de valami rosszul sül el? Valami baja lesz a processzornak?

    Csak azért kérdezem, mert olvastam, hogy a letiltott magok nem feltétlenül rosszak, csak letiltották őket, hogy 2 vagy 3 magos processzort kapjanak.

    Nincs ilyen processzorom, csak érdekel mi lenne.
  • Mike65
    #128
    üdv!
    nekem is egy e5200am van, a kérdésem pedig az lenne, hogy ha alapon hagyom a biost akkor csak 1600mhz-t ír ki indításra ha pedig megadom a maximális szorzót akkor lesz 2.5 ghz. gyárilag elvileg 2500as akkor most mi helyzet? elvileg energiatakarékosságból autómatikusan kisseb szorzóra vált, akkor ha most felteszem a biosban 2.5re akkor maxon fog menni mindig? mivel sokat megy terhelés nélkül a gép nekem számítana az energiatakarékosság akkor érdemes feltenni a szorzót?

    Más: a duplamagos processzorok megadott teljesítménye a 2 magra eggyütt vagy külön külön értendők?
  • gregus021
    #127
    bocs a procim:Intel E5200(legalábbis ha jól nézem...)
  • gregus021
    #126
    SÜRGŐS hogy húzzam fel AMI biosszal a processzort?a processzor:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.53GHz(ennyit tok ennyit ír az everest)
  • bajgunar
    #125
    xD
    Hasonlót kérdeztem én is, már vagy 20 fórumon, de még nem válaszoltak sehol se.
    Asus M3N HT Deluxe HDMI, 9950 Quad 4*2600Mhz, 4*1Gb Geil Black Dragon 1066Mhz Dual Ch.
    Fel már fel tom hózni, csak a szorzót állítom át 15* ösre.
    Xp alatt tökéletesen megy, de Vista meg a betöltés közben kékhalállal lep meg :D
    Miért nem megy ha felhuzom Vista alatt???
    Pedig hibátlan napokig Xp alatt a gép, Vista meg nem megy, csak alap órajelen.
    PLS HELP, már kezdek hülyét kapni a Vistától!
    Jah Ultimate x64 hun.
  • Solten
    #124
    Hi. link
  • DjPremier
    #123
    Sziasztok.Van egy Asus M3N HD/HDMI alaplapom,AMD Phenom X4 9550 2.2Ghz-es proci.GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual channel ram.Hogyan tudnám felhuzni,ha lehet és hogy kell? Elöre is köszi.
  • tomo05
    #122
    Helótok!szeretném felhúzni a pentium 4 HT 2.8 ghz-es procimat.Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan kell a biosba?a választ előre is THX!!!
  • ChuckyHUN
    #121
    4800+ x2t
    meddig lehet, és milyen arányban biosban???
  • Csibusz
    #120
    Hello egy Dupla magos AMD 3800 +
    mennyire lehet biztonságosan felhúzni?
  • RicharDD
    #119
    Manulara atallitod az fsb-t az mb inteligent tweaker menuben,es felhuzod.eloszor probalj meg csak 100mhz et huzni.azaz 3100mhz es lesz.Elvileg mennie kellene alapfeszen is.
  • Endiman
    #118
    sziasztok!

    Asus P5GD1 Pro alaplapom van, benne egy 3ghz-es Intel. Ezt szeretném kicsit húzni bios-ban hogy kell?
  • Rudee
    #117
    Helló!

    Ennek a procinak BIOSban megváltoztattam az FSBjét 200 -> 233ra. A memória (2x1Gb Kingmax DDR2/800) feszültségét is növeljem (1.8V alapból, 2.2v a következő lehetőség), vagy az maradhat?
  • zsolti7755
    #116
    hali

    ASUS P4P800S SE alaplapom és Intel Celeron 2.6GHz-s procim van.
    20%-ot (2.6GHz->3,12GHz)húztam rajta és terhelve 45-47°C-os hőmérsékletet mutat.
    Szerintetek ez ideális vagy vegyek vissza belőle?

    Előre is kösz!
  • skyli991
    #115
    Neked nincs olyanod, hogy be tudsz állítani 10-20%-ot a biosban?
    Én ilyet találtam, de nekem manuális nincs :D

    3,2@3,524(10%+)
    Terhelve(100%-on): 40°C
    Levéve a gép oldalát: 39°C
    Kinyitva az ablakot(kint kb 6°C van): 35°C
    Nyitott ablak, terhelés nélkül: 25-25°C

    Nyárig szerintetek mehetne 3,8GHZ-en? Így még picit akad néhány hd film.
  • Micsu
    #114
    hi

    "Egy kis help azoknak akik nem tudják hogy is kezdjenek a tuninghoz.

    Bios
    ►Advanced
    ►JumperFree Configuration
    AI Tuning Manual
    CPU Frequency 400
    DRAM Frequency DDR2-800MHz
    PCI Express Frequency 100
    PCI Clock Synchronization 33.33
    Spread Spectrum Disabled
    *Memory Voltage 2.15V
    *CPU Vcore Voltage 1.2625V
    FSB Termination Voltage 1.400V
    NB Vcore 1.45V
    SB Vcore ( Sata;PCIE ) 1.5V
    ICH Chipset Voltage 1.057V

    ►CPU Configuration
    Modify Ratio Support Enabled
    Ratio CMOS setting 7
    C1E Support Disabled
    MAX CPUID Value Limit Disabled
    Vanderpool Technology Disabled
    CPU TM Function Disabled
    Execute Disable Bit Enabled
    Peci Enabled

    ►Chipset
    ►North Bridge Configuration
    Memory Remap Feature Disabled
    Configure DRAM Timing by SPD Disabled
    *DRAM CAS # Latency 4
    *DRAM RAS # to CAS # Delay 4
    *DRAM RAS # Precharge 4
    *DRAM RAS # Activate to Precha 12
    *DRAM Write recovery Time 4
    *DRAM TRFC 35
    *DRAM TRRD 10
    *Rank Write to Read Delay 10
    *Read Write to Precharge Delay 10
    *Write to Precharge Delay 10
    Static Read Control Disabled
    Initiate Graphic Adapter PEG/PCI

    ►PEG Port Configuration
    PEG force x1 Disabled"

    ezt találtam a porhardveren
    nagyon láma vagyok a tuning témában

    itt le van írva hogy egy p5b deluxe alaplapot c2d 6300as procival mien bios beállítások mellett lehet húzni

    nekem is p5b deluxe alaplapom van de e6600os procim van és 800mhzs kingmax ramom
    az első postban leírt beállításoknál min kellene módosítanom?
    gondolom a memory voltaget kisebbre venni mert tán a kingmax csak 2.00vt bír!?
    a cpu vcore voltagaget az én esetemben milyenre kellene állítani?
    van e valami amin mindenképpen állítanom kéne?

    nálam is maradna a 400*8as ratio, elsőnek elég a 2,8ghz!

    előre is köszönöm a segítséget
  • mnorbert0308
    #113
    Sziasztok!

    Van egy Amd 6000+ procim, hogyna tudom húzni?
  • skyli991
    #112
    Tetszik? :D
    Felfedeztem, hogy sokat számít, ha porszívóval nekiesünk a gépnek :D
    Halkabb lett, a videókari 10°C-al alacsonyabb hőmérsékletű lett (abból sok por meg szösz jött ki xD), és a proci is képes volt 29°C lemenni, ezelött 30°C volt az, ami a legkisebb volt. :D
  • rumkola
    #111
    aztakurva ez milyen topik
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDd
  • skyli991
    #110
    Jobb lett ígyy 3,200@3,519mhz-en :) 10-15 perc 100% terhelés mellett is 38-40°C a hőmérséklet. A HDfilmek érezhetően jobban mennek :D ott ahol ezelött akadt egy kicsit, most nem akad :) Bírna még többet? 20% nem lenne nagyon sok(3840mhz)? Alapjáraton most 30-32°C.
  • skyli991
    #109
    Megnéztem a biost és nem találtam olyat hogy ezeket külön állíthatnám. Vagyis találtam de nem lehetett állítani, mert szürkék voltak.
    Viszont találtam olyat hogy 5-10-20-30%-al növeli az órajelet. Ráraktam 10%-ra és most 3519Mhz-en megy. Vista óta nem tudom megnézni a proci hőmérsékletét, de xp-n nem volt sok. :)
  • skyli991
    #108
    Ezt találtam, talán ez jó nekem is: 3.70GHz (16x231) 924FSB 1.65V
    Akkor biosban megkeresem ezeket, átírom és kész? Az alaplapom egy sima asus P4P800
  • skyli991
    #107
    P4 3,2Ghz-es Northwood hyper threading-es procim van (D1 stepping).
    Rajta pedig vízhűtés van, ami egész jól hűti, csak sajna most nem írja ki az everest a hőmérsékletét. Mennyire érdemes felhúzni? Pontosan milyen beállításokkal? Ha olyan 3,7GHz körül menne, jobban vinné a fullhd filmeket?
  • rvn
    #106
    Hát sztem azt már semmi értelme huzni. Az enyémet se éri meg de már megszoktam h enyin megy. Nem sokat teljesítményjavulással járna ennek a régi architekturának a huzása.
  • Vardar
    #105
    Egy Gigabyte GA-8I915PM alaplapon lévő Intel Celeron D336-ot szeretnék húzni. Hogyan tehetem ezt meg és mekkora lesz a teljesítmény növekedés(ergó megéri-e?)?
  • Randelz
    #104
    Nagyobb teljesítmény hertzben.
  • elitehun
    #103
    És az mire jó ha felhúzzuk?