146
Milyen vinyót vegyek?
  • Eustace
    #60
    Még 1 kérdés: A Serial ATA-s vinyók csak Serial ATA-s alaplapban működnek? Vagy létezik valamilyen átalakító Paralell ATA-ra?
  • Eustace
    #59
    Es mit szóltok a Samsung SpinPoint SP1604N -hez (160GB/7200/ATA133/2MB cache)?
    A szeptemberi PCWorldben tesztgyőztes lett.
  • Emery
    #57
    Nekem van egy Maxtor DiamondMax Plus 9 80 gigas vinyom az elejen csendes volt. Most egy eves es megjott a hangja.
    Masik vinyom 2 eves maxtor 40 gigas (D740X-6L) az meg mar sivit, de neha elhalkul, most ezt beraktam fejjel lefele (mondvan hogy ennek mar ugy is mindegy), most csendesebb.
    A kovetkezo vinyom biztos nem Maxtor lesz az biztos.
    Jah es mindaketto melegszik nagyon foleg a 80 gigas.
  • Borg
    #56
    Sandrára inkább ne támaszkodjunk, nekem egyszer 19ezret, utána meg 27ezret mér 80as seagatere...
  • B@dsector
    #55
    Nero 6 /6.0.1.9 Update/ 56678kb/s
    Maxtor DiamondMax Plus 9 160 GB (7200/8MB cache/ATA133)
  • B@dsector
    #54
    Én most vettem egy Maxtor DiamondMax Plus 9 160 GB (7200/8MB cache/ATA133) winchestert és elmondom nem számitottam nagy külömbségre mert elötte Seagate 120GB Barracuda V volt és gyorsabb érezhetöen minden program telepitése gyorsabb és NEM HANGOS!!!!!
    Sisoft Sandra 2004-bem a Drive tesztben 38243 pontott érek el a Maxtorral a Seagate-el 24xxx pont volt.
    Szerintem ezek a Maxtor szériák teljesen jók és megbizhatóak.Elég sok gépet raktam össze a bátyámékkal tehát van tapasztalatom....
  • Eustace
    #53
    De jó, találtam egy ilyen topikot.
    És szerintetek milyen vinyót vegyek:
    1. Maxtor DiamondMax Plus 9 120 GB (7200/8MB cache/ATA133)
    2. Seagate Barracuda 7200.7 120 Gb (7200/8MB cache/ATA100)

    A fontos számomra, hogy minél halkabb és főleg hidegebb legyen, jó lenne, ha nem kellene hűteni. Kell a Seagate-et hűteni? És a Maxtor-t?
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Most szermányoltam a 200GB-s Maxtort (8mb cache term.), azonkívűl, hogy közepesen hangos, melegszik, szóval kell neki egy nyolccentis titan, viszont eddig bírta a horkászást is.

    Ja meg kicsit régebben vettem egy 120-as Maxtort, na az pepitában azt hozza, mint a 200-as ! Megvan még és okés.

    Most még mindig a 80-as Barracudám viszi a pálmát, megbízható, halk és annyira nem melegszik, ez a kedvencem. Majd ebből szerzek még egyet (RAID mián).

    Van még 20-as Seagate és 40-es Maxtor, azokkal semmi gond, csak melegszenek.

    Érdemes az Intel AA-vel zajra optimalizálni a vinyigliket (már amelyiket lehet), mert sokkal joban bírják utána a strapát !!!

    A 200-asokkal még gond lehet, hogy az alaplapok nem ismerik fel őket, sem az Win2k/XP nem képes ekkora partíciókat gyártani, de erre is van segítség !
  • Styrex
    #51
    Az utolsó bejegyzés óta eltelt idő alatt mi változott vinyó fronton?
    Milyet érdemes most venni?
  • Borg
    #48
    A maxtorral kapcsolatban.
  • Tikal #47
    Nem hülyeség, mert igy van, attol függetlenül igazad lehet :)
  • Borg
    #46
    Hülyeség.
    A régi seagate azért (ugyanolyan) hangos (mint a többi) mert még nem folyadékcsapágyas.

    Az újak közül meg pont hogy a Seagate Barracuda IV-V a leghalkabb, a "fluid dynamic bearing" miatt.

    Nekem volt kb 2-3 hétig maxtor 80gigás, és amellett hogy traktor hangja volt, úgy melegedett mint az állat, volt hogy 50-59 fok köré is felment, UGYANAZON A HELYEN ahol a seagate 80gigás 36-40fok között megy.
  • Tikal #44
    Nekem Seagate Barracuda van, igaz még egy régebbi, 10GB-os, és mondhatni nagyon hangos, állandoan zakatol. Mikor jöttek bekötni az internetet, a szerelő meghallotta a gépet, rögtön rávágta hogy ugye seagate van benne, mondom igen:)).
    Szoval most akarok venni egy ujat, már épp ideje, mit ajánlotok, a lényeg hogy csendes legyen. Eddig a maxtort mondták nekem hogy az a király.
  • danesz
    #40
    Úgy van! Az a legjobb!
  • danesz
    #39
    :DD Sem a CPU, sem a TÁP ventillátora nem hűti le a vinyót :)))
    Hidd el nekem, hogy az a 4 centis ventillátor forog elég gyorsan, hogy hűtsön. Valószínűleg, ha nem érne semmit, nem építették volna bele :)
  • Dj N-Ice
    #38
    Seagate barracuda a legjobb nemde?
  • Borg
    #37
    Figy, nekem nem magyarázod be ugysem, hogy egy zárt tokban két kis lof@sz 4centis venti jobban lehűti a winyót, mintha szabadon van, mondjuk egy 8centis házventivel, ami valahonnan azt is hűti...

    De nyugodtan ird ide, hány fok a rackben a winyód.
  • danesz
    #36
    dehogyis!!! :)))) a rackben van ventillátor! az újabbakban már 2 is! és az hűt
  • DecenS
    #35
    nem-nem, akármilyen hihetetlenül is hangzik, de azok a nyomi kis ventik a rack elejében szobahőmérseklűtnél hüvösebbre hűtik le a vinyókat... én ilyenbe tettem az ibm-et és a wd-t is... szó szerint: COOL
  • Borg
    #34
    Hülyeség.

    Ha rackbe teszed, a zárt tér miatt pont hogy sokkal jobban melegszik, és max ezt a többletet hűti le róla az a kis bikfic venti a rackben, vagy még ennyit se.

    Szal rackben még melegebb sokkal a winyó, mintha a rendes helyére lenne csak csavarozva.
  • danesz
    #33
    Hűtés miatt. Mert 7200 rpm-es. És azok melegednek rendesen. De talán a Seagate Barracuda melegszik a legkevésbé. ÉS nekem a rackkel az a bajom, hogy zörög a ventillátorja... majd most veszek neki golyós csapágyast, ami rohadt drága (kb 1-2000 forint) de szinte örökéletű
  • Borg
    #31
    Miért is érdemes rackbe rakni?
  • DecenS
    #29
    nem, valóban nem 8 mega cache - mindössze 2...
  • danesz
    #28
    SEAGATE BARRACUDA a legjobb szerintem!! Halk, nem melegszik nagyon, bár érdemes rackbe rakni.
  • DecenS
    #26
    ma reggel hoztam haza egy wd caviar 80 gb-t 27 ropiért (bruttó) - szerintem kibirható... egy hónapja az ibm 80 gb-t vettem 31-ért... :-|
  • Mike
    #24
    A maxtornál az a jó, hogy nagyon csendes
    eddig egyetlen Maxtor vinyom sem ment tönkre (kopp kopp kopp). Igaz még 3 éves garival vettem a 60-ast, igaz a két 80-ast már nem
    Az IBM féle magas hangú kaparászsától jelenleg meg a falnak megyek (az is 80-as, de csak 2megás)

    Most azon filózok, hogy a dvd író helyett veszek inkább 160 gigás vinyót, és akkor az egyik 80-as beugrik tülörnek, mert ezeket archiválni cd-re ugye képtelenség, a dvd 4,7 gigája is túró

    a blue ray-ben reménykedem (de hiába, tudom)
  • Mike
    #23
    kb. 30e az az ár ami optimális. szóval vegyél 120-ast. De mindjárt 2-t, és a legfontosabb dolgaid tarsd tükrözve.

    az 50e forintos 160 gigas vinyok pedig a dvd iráshoz képest jó alternativa
  • Emery
    #22
    Maxtor DiamondMax Plus 9 80 gigas (7200-es)
  • Bandee_
    #20
    6Y080L0!!!!
  • DecenS
    #18
    Western Digital Caviar: koronázott és koronázatlan király a mai piacon... igaz ez az árán is meglátszik... :-/

    Maxtor: a nyáron egy 80 Gb-os ugy füstölt el, hogy az augusztus 20-i tüzijáték ehhez képest lóf@asz sem volt... és nem ez volt az egyetlen precedens, beleértve a környezetem is - szóval gondoldd át... bár nem rémisztgetni akarlak...

    bye-
  • Borg
    #16
    Szvsz már csak biztonsági okokból is okosabb két kisebb winyót venni, mint egy nagyot...
    Csak gondolj bele hova mented el a 120 gigát, ha beszarik...
  • Gerry
    #15
    Az hogy megér-e neked 10 ropit a dolog, azt csak te tudod megmondani, szerintem egy winyó minél nagyobb annál jobb (avagy minél nagyobb annál inkább nem férsz majd el rajta...)
    Nekem IBM 80-as van, jól megy, van mellé egy 40-es Maxtor, mindkettő 7200-as...
    Ha most vennék winyót, én sem vennék 120GB alatt...
  • vacak81
    #13
    Mi a véleményetek a 80 GB-os 8 MB cache-es Maxtorról? Valószínű ilyenem lesz, ha nem írtok róla rosszat. :)
  • Skywalker
    #12
    Seagate Barracuda IV
    Kategoriajaban az 1-ik legjobb.
    Kb 1 arban van a Maxtorral,talan 1000ft elteres van kozottuk.
  • Deathcourier
    #11
    Western Digitál szerintem most a szír én lehet azt veszek!!!
  • Sati
    #9
    Nekem meg 24 böl 24 et de már van rajta rosz szektor :( csak nekem meg egy IBM 60 GB 7200 winyom van :((((
  • Borg
    #7
    Nekem is olyan van. Napi 8-9 órákat megy.
  • Borg
    #6
    Azt arra találták ki.
  • Callisto
    #5
    Nekem a Seageate Barracuda IV 80GB-os HD jó ha egy héten 30-40 órát pihen. Most például már 4 napja megy egyfolytában. Semmi baja és fél éve megyx így.
  • Borg
    #3
    Winyónak többet árt szvsz ha lépten nyomon ki-be van kapcsolva a gép, fel le pörög stb...

    A napi 8 óra talán túlzás, de valóban nem 24órázni találják ki ezeket. Akkor vegyél SCSI-t.