146
Milyen vinyót vegyek?
  • HUN Tick
    #146
    Nekem egy 80GB 7200 8mb keses SATA vinyóm van és 60ezerrel másol, semmi gondom nincs vele
  • JimHUN
    #145
    A Samsungról lehet, hogy azért nincs info mert még nincs tapasztalat. Nekem fél éve teker a gépben egy 120as Samsung. Ha egy év múlva is benne lesz akkor a mai tömeggyártás miatti silány minőségeket figyelembe véve, majd elmondhatom hogy jó vinyo. És akkor még mindig lesz 1.5 év garim!!! Azért az nem rossz. Havernál negyed évente füstöltek el a maxtorok...
  • Vernoon
    #144
    A Samsungrol nagyon keves info van a neten. A legtobb helyen a Maxtor a leggyorsabb, de azt mondjak chipp-hibasak, azaz fel ev alatt elfustol a chip. A WD!! es a Seagate hozza a leglassabb eredmenyeket. A Hitachi (volt IBM) jonak tunik, de az meg melegszik. Hat nem konnyu a valasztas. A Seagate nem is gyart ATA133-as winyot? Vagy csak nem erolteti a 133-as elnevezest, mivel a paralel csatolofelulet max 100-at tud?
    Mostani alaplapom nem tud SATA-t, erdemes atalakitoval baszakodni, mert gyakorlatilag nincs sebessegbeli kulonbseg a SATA es a P ATA kozott, viszont minek vegyek egy kifuto technologiat, ha van ujabb.
  • JimHUN
    #143
    Mondom...sztem ha 5 embert megkérdezel, 5 féle márkát fognak fényezni. Nekem eddig volt Quantum fireball 850-es, 6,4-es, IBM Deskstar 30G(ez most van rackben -> a repülős :-) ), és most egy samsung 120-as(3 év gari!!! ez jelenthet vmit). Mindegyikkel meg voltam elégedve. A 850es fél méterről esett le és meghót, az IBM meg meséltem hogy járt. De ez attol is függ persze, hogy hogy esik. :-)
    Amúgy üzem közben egyik sem ment tönkre még.
    Sztem barracudát, vagy samsungot.
    Valahol olvastam, hogy a Walt Disney is samsung vinyót használ. És faszák is a rajzfilmjeik. :-))
  • Vernoon
    #142
    THX.
    Nekem a Seagate-rol vannak nagyon rossz tapasztalataim, sorra haltak el a kulonbozo tipusu Seagate-ek. Akkor a Quantum bizonyult a legjobbnak, ami most maxtor neven fut tovabb. Most viszont nagyon jokat halani a Barracudarol, viszont azt van aki azt mondja, hogy a leghalkabb, van aki azt mondja, hogy eleg hangos, de a legjobb. Most melyik igaz? Vagy ez lutri, milyet fogsz ki: hangosat vagy halkat?
  • JimHUN
    #141
    Nekem fél éve van Samsungból a 8M cache-sel rendelkező. Talán az SP1213N. Nagyon meg vagyok vele elégedve, valóban halk és gyors darab. Viszont egy winchester bármelyik pillanatban tönkremehet, és szerintem ez bármelyikkel előfordulhat. Mindenkinek más-más gyártóval kapcsolatban vannak jó ill. rossz tapasztalatai. Az én 30 gigás IBM vinyómat a kisfiam rackestül elhajította és kb. 2 méter magasságban 3-4 métert repült majd becsapódott. Akkor rögtön keresztet is vetettem rá, de meglepetésemre semmi baja. :-) Egy kicsit talán zajosabb lett szegény.
    Amúgy én is ódzkodtam a samsungtól, mert TV-ék terén voltak rossz tapasztalataim, de megvettem a vinyót, és vele együtt egy Samsung 765MB monitort és megváltozott a véleményem. Jah, és azóta van egy Mini DV is, és nagyon fasza. :-D
    100 szónak is 1 a vége: tök mind1 melyiket veszed. :-)
    Azt nézd, hogy melyiknek jobb az olvasási, írási sebessége.
    A Barracudát is sokan ajánlják, és bár az egyik havernál Maxtor ment tönkre, azóta van vagy 8 Maxtor vinyója. :))
  • Vernoon
    #140
    SAMSUNG SP1203N 120GB (7200RPM/ATA133 2MB)
    MAXTOR DIAMONDMAX+ 9 200GB (7200RPM, 8MB)
    MAXTOR DIAMONDMAX+ 9 120GB (7200RPM, 8MB)
    SEAGATE BARRACUDA 7200.7 120GB (SATA/ 8MB)


    A Samsungot ajanlottak, hogy milyen halk es preciz szerkezet. Hat, Nem nagyon akarom elhinni.
    Tapasztalatok a Samsungrol, mint winchesterrol?
  • Vernoon
    #139
    Es mostansag milyen vinyot erdemes venni?
    a fo szempontok:
    - Megbizhatosag
    - Zaj

    - meret, gyorsasag, ata/sata, stb.
  • Gerry
    #138
    Biztos mindig a felső volt a gyárihibás!
  • Sir Quno Jedi
    #137
    Amúgy én pl. már 4 különböző márkát füstöltem el a benti gépemben, amíglen meg nem untam és csak egy HDD-t tartok bent. Azóta zsír ! Ja és tök mind1 melyik és melyik kábelen, de mindig a felső szállt el, mint a győzelmi zászló ! Hmmmm...
  • Sir Quno Jedi
    #136
    Vazz, akkor ezért buktam ki harmadikban ?!!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #134
    Szeretném felhívni a töb HDD-t birtoklók és egy gépben izzítók szíves figyelmét, hogy ha több HDD-t egymás fölé pakoltok (csupaszon), akkor jó eséllyel, hogy-hogynem, a legfelső hal meg legelőször ! Ha nem világos miért, tessék visszamenni általános iskolába és beülni a fizika órára ! :DDD
  • Cracker-kölyök
    #133
    nkem van egy 160gbos samsungom! Linuxal azért elmegy (olyat akarok szerezni)
  • Taranov
    #132
    Én is hallottam róla jót és rosszat is, de a rossz jobban megmarad az emberben.

    Nekem most IBM van, (Hitachi) és ez nagyon jó eddig.
  • end
    #131
    A 160gB -OS WINCHESTEREK CSAK WINDOWS XP-BEN MÜKÖDNEK!
    legalábis egyik ismerősnél ez volt
    aki nem szereti az xp az ne nagyon vegyen!
    a maxtorról hallok jót és rosszatis
    de nem igen értek hozzá
  • end
    #130
    A 160gB -OS WINCHESTEREK CSAK WINDOWS XP-BEN MÜKÖDNEK!
    legalábis egyik ismerősnél ez volt
    aki nem szereti az xp az ne nagyon vegyen!
  • Gerry
    #129
    Nekem volt már pár Seagate winyóm, igaz nem S-ATA, de én nem kérek belőle többet, jó sok adatveszteséggel jártak nekem anno azok a winyók... Viszont (lekopogom) IBM-el, Maxtor-ral, és WD-vel eddig még semmi bajom nem volt személyesen. Amúgy meg láttam már mindeféle winyót tönkremenni, sok-sok Seagate-et, Samsung-ot, WD-t, Maxtor-t, IBM-et, jópár Quantum-ot, tehát gyakorlatilag most szerintem tökmindegy mi mellett dönt az ember, ha egy 1xx GB-os winyó letérdel tele adattal, akkor nem azzal foglakozik az ember elsősorban, hogy milyen gyártmány volt.
  • Antromorph
    #128
    SATA Seagate 160GB/7200rpm

    Szerintetek ez milyen vincsi?
    Használ valaki ilyet?
    Mennyire melegszik stb...
    Mert nekem elment a kedvem a maxtortól.
    (1)úgyhogy nekem ez teccet meg, (2)még nem volt Seagate vimyóm.


  • zaki
    #127
    120-as Maxtor vincsit hol lehet kapni a legolcsóbban?
  • Ombika
    #125
    Forditsd fejjel lefele akkor meg annyira se melegszik!!!!
  • barret
    #124
    kb egy órája másolok, vinyót a vinyóra full. és még mindig csak 42 fokos a 120 gb-os barracuda... ezt nem nevezném melegnek! a melegedő vinyók hamar tönkremennek, a hő elintézi őket.
  • barret
    #122
    nincs a rack-ban az első rács, és az ujjamat nyugodtan a vinyón hagyhatom! épp hogy meleg egy kicsit... a system vinyó meg 37 fokos, mondjuk van előtte egy nyitott rostély a házon! passziv hűtés,a hátsó két venti erős huzatot csinál.nem kell külön hűtés rá. és mindkettő barracuda,semmi hangjuk.
  • barret
    #121
    ...........................................................
  • barret
    #120
    nekem most éppen egy 120 gigás barracuda figyel a rack-ban,20 perce másolok,és 41 fokos. a rack-ban csak egy venti van.
  • Impi
    #119
    Most látom elírtam! Bocsi Gerry !!!
  • Impi
    #118
    Hali Gery!
    Olvastam #106-os leveled és azt szeretném tudni, hogy
    egyes csőkábelen lévő árnyékolás, mi célt szolgál?
    Elképzelhető, hogy a elektromos térerőtől védi az adat-
    folyamot?
  • Oppika
    #117
    Nekem 2db 120-as Maxtorom van, a rack-ba lévő nagyon melegedik.
  • Taranov
    #116
    Hát nem tudom, nincs tapasztalatom, van egy 6,4 gigás Seagate-em úgy 97 óta, az nagyon jó, de hangos.
    És most egy zajtalan tökéletes IBM, de az még egy hónapos sincs.
  • NeoMaN
    #115
    Fasza B+.
    Nálam a maxtor égette a kezemet, ráadásul mostmár hangos is lett (lassan 1 éves)
    Akko mostmá télleg mire cseréltessek? Azt tudom, hogy voplt meghalós sorozat a seagate-ből, de ugyi a maxtor-ból is.
    Akkor WD? Nekem nagyon fontos a sebesség, másodlagos a halkság, uccso szempont a melegedés...
  • Gerry
    #114
    Ja, hogy arról ne is beszéljek, hogy míg a WD kifejezetten hideg, az IBM éppenhogy langyos, a Maxtor kézmeleg, addig a Seagate winyómon tojást lehet sütni, egyszer már frankón megégette a kezemet, pedig őt hűti egy 8cm-es tápventi is.
  • Gerry
    #113
    Van egy Seagate Barracuda IV-es winyóm, 60GB 7200RPM, és iszonyat hangos, mind a Maxtor winyóm, mind az IBM winyóm sokkalta halkabb, pedig mind a 3 HDD 7200-as... Az 5400-as WD pedig ugye szóba sem jöhet összehasonlításnál, mindegy, a lényeg nem miden seagate jobb (csendesebb) a Maxtornál, ráadásul, nekem a régi szép időkben 6-8 Seagate winyó halt meg szépen egymás után, míg ezalatt a Maxtor tökéletesen üzemelt. Így mindkét tekintetben ellenkező a véleményem, igaz mostanában már jókat hallok a Seagate felől, de nálam már nem jöhet szóba a régi winyóbeszarások miatt... (IBM, WD, Maxtor, akármi, de a Seagate-et azt ha egy mód van rá kerülöm!)
  • Taranov
    #112
    Nem tudom, de szerintem akármilyen Maxtort akármilyen Seagate-re cserélsz jól jársz, hisz több ideig fog működni a winyód és még az agyvized sem forr fel a zajtól
  • NeoMaN
    #111
    Errő van szó!
    THNX!!
  • Laalee
    #110
    nem fog, legfeljebb halkabb lesz az egész :D
    a maxtorok még minidg kerregnek nagy adatmozgatásnál
  • NeoMaN
    #109
    OK kösz!
    A kábelekről írt dolgokat eddig is tudtam és értem.
    De akkor mé mongya hogy SÁRGA viszi jobban a 133-as vinyókat? Mikor először mondta kiröhögtem, de annyira bizonygatta, hogy már elhittem neki. Azért annyira nem hülye, hogy ennyire faszságnak tűnő dolgot bizonygasson.
    A kérdés:
    ha most lecserélem a 60 ata133-as maxtor vinyót, 120-as ata100-as seagatere, Nforce2-es lapban, lehet hogy lassúlni fog a dolog? Ezt nem akarom, azért görcsölök itt...
  • Laalee
    #108
    máskép fogalmazva a seagate lehet lényegesen gyorsabb ata100 on mint egy maxtor ata133 on. tipus válogatja, bár én lényegi különbséget nem veszek észre egyik winyo között sem, ha gyors kell legyen 7200as nagy kapacitású 8mb cache vel, a gyártója meg legyen az aki szimpatikusabb
  • Gerry
    #107
    Van gyakorlatilag is külömbség, de se az ATA100 nem tud 100MB/s sebességet, se az ATA133 133MB/s-t. 2-3% kb a különbség, de ez winyótíusonként eltér. Pl azonos gyártótól (mondjuk Maxtor) származó ATA133-as winyó gyorsabb mint az ATA100-as változat (ha azonos a fordulatszámuk), mindkettő 7200RPM-es volt, amit kipróbáltam. De pl az is előfordulhat, hogy egy régebbi ATA66-os winyó, ami 7200RPM-es az gyorsabb mint egy új ATA100-as winyó, ami csak 5400RPM-es. Sok tényező befolyásolja a winyó sebességét, pl a cache méret is, fordulatszám is, nem csak az hogy milyen ATAxxx szabványnak felel meg.
  • Gerry
    #106
    Írtam, hogy nem színfüggő, sárgából is van 80cm-es, és az pedig nem szabványos, tehát elképzelhető, hogy nem jól vagy lassabban megy vele a winyó, és van szürkéből is olyan amin 133-ason megy. Nekem csőkábelem van speciel neonsárga (de van ugyanebből fekete, piros, neonzöld, átlátszó stb), de az csak a külső borítása, mint írtam az a lényeg, hogy hány eres, és hogy milyen hosszú, az meg hogy a sárga kábel drágább az nem jelenti azt hogy gyorsabb, ha akarod kiszámlázok neked szürke kábelt tízszeres áron, és akkor sem lesz gyorsabb :), ezt gondolom belátod... Szerintem jelen esetben máshonnan (más gyártótól) származik a haverod sárga kábele, és ezért drágább, a csőkábel meg mégdrágább, de az sem azért drága, mert gyors, hanem azért mert kevésbé állja el a levegő utját (jobb szellőzés és hűtés), meg kevésbé sérülékeny (nem törik meg) mint a laposkábel. Ennyi.
  • NeoMaN
    #105
    köszi!
    akkor GYAKORLATILAG szerinted van különbség ata100 és ata133-as HDD-k között sebességben? Vagy csak elméletileg van különbség?
  • Laalee
    #104
    az ata133 a maxtor találmánya, hivatalosan nem is elfogadott szabvány. semmi értelme sincs, hisz egy vinyo átlagos átviteli sebessége 40-50mb/s