241
AMD processzorok
  • barret
    #92
    nem bizony! ijjen lapot akarok venni...azt irják,hogy az egyes és a hármas szlotba kell rakni a memoriát.
  • Bulitomi
    #91
    Neked meg mi bajod van? Vmi nem tetszik?
  • barret
    #90
    mindjárt megáll a szivem csak ezt ne...!
  • Bulitomi
    #89
    ja, ha számít, a ramok egyoldalasak!
  • Bulitomi
    #88
    Szevasztok! Főleg GErrynek és T_Lnek szólna a kérdésem, mivel nekik van nForce2es alaplapjuk. Nekem van egy ABIT NF7-S lapom, és sehogy sem mennek benne a ramok dual ddr módban, a ram 2 db 256 mbos PC2700as Samsung modul, hogy kellene beállítani, már pakolgatttam a modulokat egyik foglalatból a másikba, de akkor sem ment. Tudtok segíteni?
  • Gerry
    #87
    Vagyis konkrétan nem az én ismerősöm, de egy szavahihető ember mondta!
  • Gerry
    #86
    Foggalmam sincs milyen lapod lehet... Egyszerűen el sem tudom képzelni!
  • Gerry
    #85
    2100+, egy ismerősömnek 2700+ként üzemel stabilan.
  • Shep
    #84
    Melyiket érdemesebb ár/teljesítmény alapjá venni 2100+ 2200+ ? Előre is kösz!
  • seAke
    #83
    Hi all!Hol lehet Pesten a legolcsóbban Athlon XP 1700+-ot venni?
  • Deathcourier
    #82
    Biztos jól fog at menni Via kt400 ban is!nem hinném hogy ég és föld a kettö.Különben meg nem fogok alaplapot venni így is örülök hogy mard végre ez a lappom(A7v8x)és nem kell Bartonhoz másik!!és most másra is kéne a lóvé,különben meg december óta van és legalábba 1 évig maradjon!
  • gregoryan
    #80
    Nekem is nforce 2 van Gerry gondolom sejti milyen lehet, és ha mérsz, akkor is szembe tünik a különbség.. Nem tudom te mennyit mérsz MB/sec-et a memódnál de nforce 2 -n alap beállitással 1243.. szar???
  • Gerry
    #79
    Na majd megnézem a KT400-at, annyira azért nem vagyok biztos a dologban, de az tuti, hogy nem lesz rossz chips...
    Nade mikor is jelent meg az nForce2 és mikor a kt400a? Lassan jön az újabb nVIDIA chipset is szerintem!
  • Gerry
    #77
    Ja, és mértem, 3DMark, és Memtest86, mindkettőben nForce2 nyert, a körítés kb. azonos volt a két gépben.

    Igaz mondjuk az is, hogy az nForce2 drágább is...
  • Gerry
    #76
    nForce2-m van, és kicsit gyorsabb DualDDR módban mint a KT400...
  • Gerry
    #73
    Csak lássuk már azokat a procikat, engem főleg az Opteron érdekel a maga on-chip memory controller-ével, kíváncsi leszek mit nyújt memókezelés terén...
  • Deathcourier
    #72
    Ami a 400 MHz-es rendszerbuszt alkalmazó Barton processzorokat illeti, az Athlon XP 3200+ egyes hírek szerint már áprilisban megjelenik a piacon. Az AMD ütemterve szerint a chipnek csak a nyár közepén kellene megjelennie, de könnyen lehet, hogy a társaság a vártnál jobban haladt a fejlesztésekkel. A 3,2 GHz-es Pentium 4 processzor szintén ösztönző erő lehet az új Athlon XP modell mielőbbi kiadására.
  • Deathcourier
    #71
    Mit szóltok a kintenihez "Opteron,Barton 3200+ még áprilisig"?
  • Deathcourier
    #70
    De remélhetőleg Barton lessz!
  • Deathcourier
    #69
    Számításaim szerint ebbe az inflációt és a rohamosan fejlődő processzor piacot is érteve 2600+ esetleg 2800+ december körül számomra erélhető lessz!!
    2600+ most nettó 55 körül van!!
  • Deathcourier
    #68
    Kössz Gerry és Borg!!!Akkor Chieftec vagy az enermax amit úgy látom tudjátok mit tud!!:)) az jól sikerült amúgy 1 hónap mulva gondoltam de Húsvét elött valamikor!
  • Gerry
    #67
    Jaja, ez így igaz, nem az sztámít, hogy hány Watt-ot írnak rá a gyártók a dobozra! Én viszont már láttam valahol 300W-os Chieftec-et 9900+Fáért is (és vállalták rá az élettartam garit), persze az lehet, hogy csak viszonteladókat kiszolgáló nagyker volt, most nem jut eszembe már hol láttam, de én is akartam venni.
  • Borg
    #66
    A lényeg az, hogy mennyi Ampert ad le hány volton.
    Az én 300-as enermaxom pl 5V-on 30A-t tud. Láttam olyan acorp 400W-osat, ami 5V-on csak 22A-t tudott...

    De szerintem egy 300as chieftec táp olyan 12 nettó körül van, legalábbis akkor annyi volt, mikor a 300as enermaxot 16 nettóért vettem...

    Ha 2 ventist veszel, akkor a szellőzéssel sem lesz gondod.
    Ez az enermax pl hátul 2000-res fordulaton megy maximum, hőfokszabályozással, az alsó ventije meg potival minimális fokozaton is elég levegőt mozgat ki.
  • Deathcourier
    #65
    Pedig nekem az kell!!
  • Gerry
    #64
    Nemtom melyik a lyukacsos, viszont remélem nem olyan lesz mint a pálpusztai!
  • Deathcourier
    #63
    Akkor én is Codegent fogok venni de valami lyukacsosat ami jól szellőzik!!tudod mint a sajt!melyik is?mindeg!!
  • Gerry
    #62
    Szerintem CodeGen, nekem van egy 300W-os, és eddig nem volt vele gond, a gép stabil, és a ventillátor is halk benne.
  • Athlonator
    #61
    Én is amondó vagyok hogy elég egy 300-350 hisz számold össze a gép teljesítményfelvételét!A 300w osból is Ugyanannyit vesz le mint a 400-as ból.Mert a géped teljesítménye biztos nem éri el a 300w-ot
  • Deathcourier
    #60
    Aha Chieftec-t azt ismerem de megvan az áruk is!!De házat nem látok olyat amibe pl ez lenne de a töbi is csak külön van(mármint táp)!Nekem olyan kell amibe jól szellöző ház+pl Chieftec!!
  • Borg
    #59
    Nem.
    A 400W táp egy parasztvakitás, és sok ember meg is veszi, mer húdesok az húdejó.

    Márkásat kell venni, és _bőven_ elég a 300-350W is. (Enermax, chieftec, antec)
  • Deathcourier
    #58
    #51 Help!!
  • Pharaoh
    #57
    Melyik ház a jobb? A Codegen vagy az Aopen?
  • Athlonator
    #56
    Codegen!!!!!!!!!!!!
  • Deathcourier
    #55
    amúgy tényleg az egész ház márkátlan meg a ház is!!mit vegyek Gaba,Codegen és Mercury-t?olyan házat ami Amd-hez jó mert kell a szellözés!!
  • Deathcourier
    #54
    Borg akkor az a baj??mert most vinyót is meg egy jól szellöző házat akarok venni!!akkor 400W vegyek vagy milyen házat?
  • Borg
    #52
    300W táp.
    Ha nemis a Watt kevés,de valszeg nem egy márka lehet...
  • Deathcourier
    #51
    Szevasztok!!Nem tudom mitöl lehet a dolog De a gép valamikor játszok vagy netezek rendszertelenül resetel vagy leáll!!AsusA7V8X,2000+(mikor mennyin),384DDR,8.4 régi Seagate vinyó!!és 300W táp!
  • Gerry
    #49
    Tudom.
  • Air
    #48
    Igen. Mert mindketto T-Bred nem pedig Barton. 512KB kes csak a bartonokban van...
  • Gerry
    #46
    Na megszólalt a Gonosz Virág, te menj csak vissza a SOF2-t nyomni...