241
AMD processzorok
  • Borg
    #241
    Van másik AMDs topic, ne hozzuk fel ezt már.
    Folytassátok a témát a másik aktivakban.
  • Spenser
    #239
    Megéri a különbség valóban jelentősen gyorsabb a Memória kezelése.
  • Gerry
    #238
    Szerintem megéri: nForce2 támogatja csak hivatalosan a DDR400-at, és több modul esetén sem csökken a sebesség, sőt, ha már 2 modult raksz a gépedbe, akkor megy a DualDDR technológia, és lényegesen gyorsabb lesz így az nForce2 memókezelése! (Ez gyakorlati tapasztalat, nekem nf2 van, ismerősnek meg kt400, és jelentősen gyorsabb az nf2-es lap...)
  • Spenser
    #236
    Ha van rá pézed Szerintem vedd a gyorsabbat sosem elég :)
  • Crazyn
    #235
    Ha nForce2-es alaplapban egy 2100+-os procit akarok húzni, akkor ahhoz elég a 333MHz-es Kingston vagy inkább 370MHz-est vegyek bele?
  • Gerry
    #234
    Kérlek!
  • Mike
    #233
    köszi
  • Gerry
    #232
    egyszerűbb, ha megnézed a legszélső PCI vagy ISA slot-ot, és annak az oldalán lesz egy cimke, és azon rajta van a verziószám. De lehet, hogy az összesbe belemegy az AthlonXP, maxnem a pr értéket írja ki, hanem a valós órajelet, érdemes lenne kipróbálni!
  • Mike
    #230
    most nézem, hogy az Abit KT7A v1.3 támogatja az XP-t.

    most már csak az a kérdés, hogy honnan tudom meg a lapom verzióját, bár amilyen szerencsém szokott lenni, biztos nem olyan
  • Mike
    #228
    arra mondjon nekem vki okosságot (vagy url-t) hol olvasható, hogy az Abit KT7A lapokba tehető AMD XP
  • Gerry
    #226
    Nekem meg Chaintech 7NJS, az is király, csak az ára kicsit borsos...
  • Deathcourier
    #225
    jaja nekem is ilyen lapom van!vegyél AsusA7N8x vagy AsusA7V8X-t!
  • Gerry
    #224
    Abszolút stabil, persze minőségi termékekkel kell építeni, (alaplap, tápegység, memória, stb..) és akkor az AMD ár/teljesítmény arányban verhetetlen. Nembeszélve arról, hogy a MOST kapható alaplapok közül csak AMD-hez van olyan, ami tudja a 8x-os AGP-t!
  • Tibi78
    #222
    Kösz. Egyébként mennyire stabil egy AMD-s rendszer? Úgy értem van-e csak úgy magától kék halál, fagyás, instabil működés? Csak azért kérdezem ezt, mert ugye az AMD-s rendszereknek ez (volt?) az Achilles pontjuk. Most az Intelessel semmi bajom sincs. Windows XP-t használnék majd a gépen. Alaplapnak én Gigabyte-ot gondoltam, mert jó benyomásaim voltak a márkáról. Asust azért nem veszek, mert eleget szenvedtem így a TUSL2-C -mmel így mostanában. Csak sajna egy beta 1014-es bios segített helyrehozni a gondomat, de az idő így össze-vissza jár. Sebaj.
  • Gerry
    #220
    Teljesen egyértelmű: nForce2, esetleg majd valami jövőbeli VIA, de most az nForce2 a legerősebb chipset az AMD-hez.
    Lehetőleg ASUS-t, vagy Chaintech-et vegyél, jó még az EPoX, és az ABIT-is, de MSI-t nem igazán ajánlom, 2 ismerősöm is megszívta vele!
  • Gerry
    #219
    Nekem igen, T-Bred 2400+, (ez már mind) gyárilag unlockos!
  • Tibi78
    #218
    Sziasztok!

    Jelenleg egy Celeron 1400-esem van és a jövőben erősen gondolkodom, hogy megint nem Celeront vegyek P4-es maggal, hanem AMD XP 2200+ vagy 2400+ -est. A kérdésem a következő: milyen chipsetes alaplapot vegyek? Via, SiS vagy nForce?

    Előre is köszönöm!

    Tibi
  • Gerry
    #214
    Elvileg ugye ha alacsonybb FSB-t nagyobb szorzóval nyomsz fel, akkor kisebb a sebességnövekedés, mint a magas FSB felszorozva kisebb szorzóval! tehát 10*174 sokkal gyorsabb mint 12.5*139, már csak azért is, mert 10*174-nél ha szinkronban van a memória az FSB-vel, akkor az is gyorsabb, mint a 139-es FSB asszinkron 174-es DDR-rel!
  • Deathcourier
    #213
    Ennyin nekem is ment hisz ez kb 139Fsb a 12.5x alap szorzóval!Ha valami tutibb eredményt irtál volna annak jobban örülnék!A feszkó mennyi volt?1.775V?
  • Athlonator
    #211
    Utánnad én is megkockáztatom
  • Deathcourier
    #210
    Hát a ház oldalát leveszem aztán majd meglátjuk mit bír a dolog 13.0x szorzóval!
  • Gerry
    #209
    Ha bírja a géped, nem melegszik nagyon, és nem fagyogat, meg nem dobál ki az alkalmazásokból, akkor mehet a nagyobb szorzó is (13x-13,5x)!
  • Deathcourier
    #208
    Gerry ez jelentheti azt hogy 12.5x szorzomat rakhatom 13ra vagy 13.5-re?mind e mellett 141 Fsbvel?mert akkor 13x141=1833MHz!eddig 1775 Mhz sikerült elérnem!
  • Crokin
    #207
    ATA133-asnak ismerte eddig. Ok, megpróbálom, majd holnap jelentek. bye
  • Gerry
    #206
    Ja, viszont szerintem a winyó már min ATA66-os kéne, hogy legyen, próbáld meg egyedül feltenni a vezérlődre, mit mond rá akkor?
  • Crokin
    #205
    1. Quantum 40GB.
    2. Megnézem azt a PCI/FSB-t, ha hazaértem.
    A biosba keressem ugye?
  • Gerry
    #204
    1. Milyen winyód van?
    2. A nem "szabványos" FSB (100/133/166) esetén minden más, pl: PCI, AGP is nem szabványos órajelen üzemel, ez okozhatja a Windows fagyását is.
    Nem lehet állítani a PCI/FSB értékét 1/4-re?
  • Gerry
    #203
    Van, mert ha csökkented a szorzót, akkor nagyobb FSB-t tudsz használni, ezáltal gyorsabb lesz a gép, vagy esetleg ha nem bírja a proci a magas FSB-t, akkor szimplán a szorzó állításával is húzhatod!
  • Crokin
    #202
    Ha húzni szeretnéd, akkor mindenképpen van értelme :) Csak figyeld közbe a hőmérsékletet, nehogy nagyon elszálljon.
  • Crokin
    #201
    Abit kr7-A133, 256Mb(samsung) ram. Tudom régi, de nincs most pénzem. (polgári szolg.)
    Na, a szakszerű kenésnek köszönhetően úgy néz ki, sikerül a procit 50°C alatt tartani :)
    Viszont van 2 problémám:
    1. ATA133-as a kábel, mégis ata33-nak látja a vinyót, a dvd-t pedig ata100-nak. Miért?
    2. Ha emelem az FSB-t, 133 mondjuk 150-re akkor a windows már el se indul. Pedig multkor sikerült, 2000xp-nek látta 1650Mhz-en. Lehet, a ram kevés?
  • Gerry
    #199
    Milyen alaplapod is van?
  • Crokin
    #198
    Szorzót asszem csak "állítgatni" tudom, állítani nem :) De fsb-t azt tudom, valóban. 166-ig még nem mertem, 150 felett már fagyott 1-2 dolog :)
  • Gerry
    #197
    A szorzót nem is lehet akkor, viszont az FSB-t attól még tudod!
  • Crokin
    #196
    megnézem.
  • Crokin
    #195
    Megnéztem a procit, és az L1-hidak át vannak vágva. Nem értem, ha át van vágva akkor elvileg nem lehet cseszegetni nem?
  • Gerry
    #192
    A procira szitázott gyári számból. De ha szorzót is tudstz állítani, akkor valószínűleg T-Bred magos lesz, mert a többiben le van tiltva a szorzóállítási lehetőség!
  • Crokin
    #191
    Elvileg ezt a procit nem is lehetne biosból húzni nem? Nekem engedi az FSB-t meg a szorzót is állítani. 1650Mhz-re vontam, és úgy már 60°C körül van.
    Honnan lehet megtudni, hogy milyen magos?
  • Crokin
    #190
    Nekem 1.8xp-m van, pár óra játék után 55°C. Szereltem a házba 2 régi tápventit, meg egy régi vágóasztal ventilátor nyomja még a levegőt befelé.
    Most akarom én is megkenni, mert ahogy multkor ahogy elnéztem takarítás közben igencsak eltűnt róla :)

  • Gerry
    #189
    Bizonyám, ez egy külön mesterség!
    Sőt ez már inkább művészet!
    Mindenki tudja: "Szakszerű kenés fél siker!"
  • Crokin
    #188
    Legalább én is megtudtam, hogy kell szakszerűen kenni :)