157
Screenshotok
  • Sponnyabob
    #157
    Hali! Mondja már meg v.ki hogy az ATI Radeon HD 4850 és a 8470 közötti árkülömbség megéri-e SZóval megéri 50 ezeréert venni egy 4870-nt van annyi külömbség köztük? Köszi
  • BBking
    #156
    Inkább Pro-t vegyél, a Magic Comp-nál bruttó 57400FT a BBA-s 9500Pro Radeon Budapesten.És van raktáron is.
  • Tikal #155
    brutto árak, 9700 az még messzeb van az ötventől:)
  • Laalee
    #154
    ha ez brutto akkor nem sok
  • magyar ember 2
    #153
    Nem tul sok 50 rongy 1 9500ert? Annyiert mar majdnem 9700at kapsz.
  • Jacek
    #151
    www.e-connect.hu vagy www.depo.hu szvsz szerintem jo vetel lehet mostanaban a PC 9700 ilyen 52000 netto korul van nem lehet rossz:)
  • Tikal #150
    Értem:)
    Akkor keresgélek....
  • Borg
    #149
    141,143
  • Tikal #148
    Tudtok valami jo kis webáruházat ahol jok az árak és vidékre is szállitanak, nálunk nem lehet kapni sehol 9500-at...
    :(
  • Tikal #147
    Megkérdeztem itt nálunk egy üzletet és ők ezeket tudják beszerezni ill ez va nekik:

    ATLANTIS /SAPHIRE/ RADEON 9500 128MB: 55200.-
    POWERMAGIC RADEON 9500 128MB: 50000.-
    META 9500 128MB: 48300.-
    Vélemény? :)
  • Borg
    #146
    Természetesen a 310 a valós, és itt is 620-at jelent DDRben...
  • magyar ember 2
    #145
    Ja, kozben a masik topicban +talaltam a valaszt. 9700 = 275 / 270 MHz, 9700 pro = 325 / 310 MHz, vagy vmi hasonlo. Azt tom hogy ezek 256 bites ddr rammal mennek, mig a gf4 csak 128 bitessel, de a 270 ill. 310 MHz memoria orajel a valos, vagy a duplazott (a fel es lefuto elre triggerelt irasi / olvasasi muveletek "orajele")? GF4-nel vmi 5xx MHz-t irnak, nehogyma' az ATInak csak feleannyin menjen. Vagy megis?
  • Gerry
    #144
    Úgyvan, ezek is remek kártyák, csak nem jutottak eszembe!
  • Borg
    #143
    + Gigabyte, HIS (excalibur), Tyan (tachyon)
  • Gerry
    #142
    Megnéztem, de ha nem írsz ide, akkor is megnézem! Igaz, két kimenet van a VGA kártyámon, és van két monitorom is, de csak 1 egerem és 1 billentyűzetem van, így egyszerre nem tudok két topicba is írni!
  • Gerry
    #141
    Amit én javasolnék: BBA, Club3D, Hercules.
  • barret
    #140
    gerry! amd xp topicban van egy kérdésem megnéznéd? kössz.
  • Tikal #139
    nem vagyok hive a büvészkedéseknek:)
    Gyártó? Melyik a korrekt? bár örülök ha kapok, nemhogy válogassak, álitolag nagyon elfogytak ezek a kártyák.
  • Gerry
    #138
    Lehetőleg Infineon memória legyen a kártyán, és max 3.3ns-os, de 3.0ns-os jobb lenne, ez kiolvasható a memóriára szitázott számból is. (többnyire a számsor végén, esetleg kötőjellel elválasztva)
    Ha nem akarsz bűvészkedni, akkor inkább 9500Pro-t vegyél, de ha gondolod megpróbálhatsz átalakítani egy 9500-as is, (én a pro-t ajánlom)!
  • Tikal #137
    Nem fogunk:)
    Azt hiszem 9500-ast veszek, jo döntés?:) Mert olvasgattam ilyen olyan memoriákrol egy másik topicban meg nem tudom mikről (8500LE esete), mert nem értek hozzá, szoval kell vmire figyelni nehogy rosszat sozzanak rám?
  • Gerry
    #136
    Na, srácok, nehogy már egymás torkának essetek!
  • Tikal #135
    Én meg csak nem tudtam hogy ilyen is létezik, most ajánlották...
  • Borg
    #134
    Csak egy tényt közöltem a fórumozók lustábbik felével.
  • Tikal #133
    Csak ugye nem kéne ugrálni azért mert mások felhuztak, szoval azt kérdek amit akarok, és vannak akik normálisan tudnak válaszolni.

    Üdv
  • Borg
    #132
    Valamint a radeonok kártya összehasonlitása bent van fullosan a Radeonos topicban, és a 9500->9700PRO átalakitás is részletesen le lett már irva.

    Csak ugye olvasni kellene, mielőtt kérdezünk.
  • Borg
    #131
    Az előzetes teszt a PREview...
    Szal itt voltál te eltévedve ezekszerint...

    Az elektronikára egyrészt irtam, hogy harácsolj te listát ha kell, másrészt a gyenge képminöség is bizonyitott, szal nemtom mi értelme lenne tovább ragozni.
  • Inquisitor
    #130
    Már túl vagyunk ezen. Az Omega driverben és/vagy Riva! Tunerben benne van szoftveres megoldásként mind a 4 pipeline bekapcsolás, mind a 256bites memóriabusz engedélyezése ...
    1. Elvileg Radeon 9500 simából létezik olyan 128MB-os verzió, ami az R9700 referencia nyákra épül. Csak ezeken lehet 256 bitessé tenni a memóriát, ráadásul csak néhény ilyen típús létezik és abból is csak az első szériák.
    2. A nem pro 9500-ben lehet engedélyezni a 8 pipeline-t, de az ilyen kártyák némelyikén olyan a GPU amiben gyárilag hibás lehet a 8-ból néhány. Ezek nem múködnek rendesen ebben az esetben, bár elég ritkán fordulnak elő.
  • Gerry
    #129
    Nos, nem minden 9500-ast lehet átalakítani, de a lényeg az az, hogy a sima 9500-asok némeyike ugyanarra a nyák-ra épül, mint a 9700, és a fő külömbség az az, hogy 4 pipeline le van tiltva rajta. Pontosan már nem emléxem, hogy hogyan csinálták, de asszem egy VGA BIOS cserével sikerült végül életet lehelni a +4db pipeline-ba, és így a kártya lényegében 9700-ként operál.

    De ha átnézel a Radeonos topicba, és ott felteszed a kérdést, akko biztosan tudnak segíteni, vagy adni egy címet, ahol utána tudsz nézni a dolognak...
  • Tikal #128
    vagyis a 9500-as tudja a dx9-et, és hogy kell átalakitani, milyen modon?
  • Gerry
    #127
    Annál már nem kerül sokkal többe a dima 9500-as, és kis szerencsével át lehet alakítani 9700-asra!
  • Tikal #126
    csak ezek nagyon drágák, szoval lehet maradok egy gef4 ti4200-nál
  • Gerry
    #125
    Valahogy úgy, de a Radeonok közül is csak az R300-as magra épülő Radeonok tudják, vagyis a 9500/9500Pro és a 9700/9700Pro, a Geforce-ok közül pedig a Geforce FX DirectX 9-es kártya!
  • Tikal #124
    Valaki elmesélné hogy van ez a dx9-es dolog?
    Az Ati tudja a gef4 meg még nem, tehát ha veszek egy gef4-et akor nem tudom majd kihasználni a dx9-et?
  • Inquisitor
    #123
    Én megmost néztem a Club3D oldalát (olcsó belőle a sima 9700) és onnan is leszedték!
    De miért?
    Biztos, hogy nincs rajta DVI meg TV-out? Mert eddig ezt senkitől se hallottam ...
  • Skywalker
    #122
    Ha jol emlexem orajel beli kulmbsegek vannak.
    A 9700 Pro-rol itt bovebb infot talalsz
    :http://mirror.ati.com/products/pc/radeon9700pro/specs.html
    A sima 9700-hetesrol erdekes modon nem talatam semmi infot az Ati honlapjan......
  • shaba23 #121
    Ez engem is érdekelne, mert az egyiket megveszem, de a 20000Ft küléönbség miatt nem tudok dönteni.
  • magyar ember 2
    #120
    A radeon 9700 es a 9700pro miben kulonbozik azon kivul hogy a pro-n van dvi es tvout kimenet?
  • Cvd
    #119
    Na már csak egy szóval ven gond, bár érdekes módon a leglényegesebbet fordítottad félre:

    "hanem review sample, tehát tesztelési minta" - Ha tesztelési mintát jelentene, akkor "test sample" lenne. A "review sample" "előzetes mintát" jelent.

    Azontúl még mindig lógsz a listával..
  • Borg
    #118
    Jó, leszek neked forditó, király hogy mennyi mindent kell itt csinálni, ilyen emberek miatt mint te...

    "...néhány a leirásban szereplő mintának a képe életlen volt"

    Csak hogy szóról szóra forditsam, csak neked, csak itt, csak most.

    De leirom még egyszer, hátha nem vili még mindig.
    Veszel egy terméket, sokezerből ami a piacon van. 1et. Ez az egy, amit letesztelsz, ez egy minta, a piacon található kártyákból. Vagyis "sample".

    Nem "engineering sample", tehát lényegében nullszéria, vagy előgyártmány, hanem review sample, tehát tesztelési minta.

    112-es vastag betűjében már leirtam egyszer de mind1.
    De lefuthatod még 16x ezt a kört, akkor sem lesz máshogyan...
  • Cvd
    #117
    Nagyon nem érted, pedig halál egyértelmű. Rajtad kívül mindenki felfogta. Csak hogy segítesek: Nem ismerem el hogy azok végleges kártyák, ez van az előző hozzászólásom első 2 sorában. De ahhoz hogy ezt megértsd, le kellene tudnod fordítani, ami úgy látszik nem megy. Tudos mit, szerinted ez hogyan hangzik magyarul?
    Fordítsd le:- "...the output of a few of our review samples lacked the crispness.. "