113
Discmanek előnyei/hátrányai
  • cSuwwi
    #51
    Tudod nem mindegyik számítógép (és CD író) tulajdonos ül egész nap a gépe előtt, és pl.: utazáskor is hasznos lehet, pláne ha napi 2-3 órát utazol...
  • cSuwwi
    #50
    Vazzeg, nekem nem tud ID3-at se fájlneveket, se semmit, csak a track számát írja ki, meg az időt, meg hogy melyik könyvtárban vagyok. De az okos ember nem dob egy ID3-as discmanert plusz 5-10 ezer forintot, hanem fogja magát, és csinál egy CD borítót magának, hogy melyik számhoz melyik track tartozik! Még ha nincs nyomtatód, akkoris elmész egy netkávézóba és kinyomtatják neked lézeren.
    Nekem minden mp3 cd-m tokjában ottvan a lista, és spóroltam vagy 10 rongyot, nem? :)
  • Stann
    #48
    De miért???
  • Stann
    #46
    De végigolvastam......
  • Stann
    #45
    Ja, ott is megkérdeztem
    :)))
  • Bradley
    #44
    Szerintem meg igenis fontos az id3 tag.... :)))

    Bár embere válogatja, én ugy járkálok hogy hátizsákban ott fityeg még vagy 5 mp3 cd és azt hallgatom amihez épp kedvem van. :) Na most aki 5 mp3-as cdnek megjegyzi a file szerkezetét, persze, ha nem csak albumok vanna krajta, ha nme esetleg válogatások is, azelőtt le a kalappal.

    Jahh és az Iriver-en van rádijóóó is :)))
  • DecenS
    #42
    hali,

    a JVC cuccosról van valahol pikcsör, meg egy kis leirás...??
  • Stann
    #41
    De felmerült pár kérdés:
    -Ha pl. egy könyvtár 1 album, lehet ugy, hogy csak
    1 könyvtárat, vagyis albumot olvasson be?
    -Ha készítek playlisteket, azokat kiirom cd-re(pl.m3u),
    azokat be bírja olvasni a discman
    -Ha a fileoknak nincs ID3 tagjuk, a filenevet beolvassák?
    -Samsung sm55 vs. JVC?? Mivel 1 árban vannak
    Thx
  • Stann
    #40
    És hol lehet kapni?
    Vsz igazatok lesz, és mp3-asat veszek!!
  • Stann
    #38
    AZ MEJIK TIPUS???????????
  • Dzsini
    #35
    id3 felesleges... nézegeted a discmant vagy használod? :)
    mind1, te döntésed, de számítógép (és talán cdíró) tulajdonosnak NEM éri meg nem mp3as discmant venni...
  • Bradley
    #34
    Iriver IMP-350 és 450 ártól függően az etalon. :))) Eccerüen megvan 3 hónapja és nem találok benne hibát! :)))

    Jah egyet még is netről kell rendelni mert itthol nem kapható...

    Breki te index fórumon is fórumozol hasonló kategóriábann?
  • cSuwwi
    #33
    Miért olyan marha fontos az az ID3? Vedd úgy mint ha egy sima discmant vennél, csak még mp3-at is le tud játszani. Az enyém sem tud ID3-at, mégis megvagyok vele...
  • Stann
    #32
    De a normális mp3-discmanek 30K-nál kezdődnek, amik még ID3-at sem tudnak! Mig 20-25-ért kapok egy fullos, márkás, minőségi discmant!
    MP3-asok között láttam egy JVC-t 30K-ért, meg Samsung SM55-öst 30K-ért, de azt mostanában mindenki szidja....
    A Philips meg drága!
  • Dzsini
    #30
    butaság a sima discman...
  • Stann
    #28
    Áááá, ugy döntöttem elég lesz nekem egy sima udio-Discman. De 4közül nemtok' választani:
    -Sony E350
    -Philips 2101
    -Thompson
    -Sanyo(Tescoban akcios éppen)
  • cSuwwi
    #26
    Ez a szöveget melyik újságból kopiztad? :))
  • cSuwwi
    #23
    Bocs, elnéztem az utalást, azt olvastam hogy a 17-esre reagáltál. :)

    Egyébként meg a KSMEI-is ugyanolyan noname-nek számít itthon, mint az Elta Media, amit én vettem egy fél éve...
  • cSuwwi
    #22
    Mármint ami nekem van :)
  • BADE
    #20
    Minidisces discmenek közül melyik márkát ajánljátok?Ja és mennyi az ára?
  • Ramore
    #19
    Ismeri valaki a Hitachi discman-eket?
  • cSuwwi
    #17
    A márkája: Elta Media 8863MP3. Mp3-as discman + CD-RW + CD-R + CD-t tud lejátszani. Koromfekete, az egész, csak belül szürke. CD-re 45sec a rázkodásvédelem, mp3-ra 120sec. Kaptam hozzá még egy fülest és egy tápegységet, meg 2év garanciát.
  • cSuwwi
    #16
    Az árát, jobb is ha nem mondod. A video CD nagyon megdobja az árát. 40 alatt, vagyinkább 50 alatt ilyet nem kapsz sehol, max. Németországban.
  • Dzsini
    #13
    olvasd át a hardveres topicot... rennnnngeteg minden ki van ott tárgyalva.
  • cSuwwi
    #12
    Rázkódásvédelem: CD-nél legalább 45 sec, Mp3-nál alapból vagy 3x ennyi.

    CD-RW: Ha újraírható CD-ket is használsz akkor erre is figyelj, hogy lekezeli-e?

    Hangszínek: Jó, ha van, nem lételem, pl: az enyémen sincs. Csak a fülesemen, de az is jó.

    Az mp3-asnál arra figyelj, hogy milyen bitrátákat szeret. Van olyan discman (pl: az egyik Hitachi) ami csak 112 fölöttieket eszi meg, de a 192-t és a 256-ot nem tudja :(. Az ID3 tag-olás az jó dolog, és hasznos is :) Arra is figyelj, hogy tud-e könyvtárakból olvasni, és hány könyvtár mélységig.

    Az én discmanem pl.: 32 könyvtárt tud olvasni, egyenként max. 300 számot...

    Lényegében ennyi. Ha még adnak hozzá tápegységet is, akkor kevesebb elemmel is ellehetsz, mert akkor általában ha aksival használod, még tölteni is tudja, legalábbis nekem.
  • Stann
    #11
    Lehet, hogy rádumáltok, ma láttam egy JVC mp3-plajert, br. 25.000-ért, és asszem a zID3-akat is kijelzi! Ezt nem ismeritek véletlenül?
    Amugy ezeknél a discmaneknél még mirte kell figyelni:
    Rázkódázvédelem(mp), CDRW, hangszinek, meg még mi a lényeg? Működési ideje(meddig használható)/minőségét meg lehet vhogy állapítani?
  • Dzsini
    #9
    ha nem mp3-ast veszel nagyon figyelj hogy elfogadja a cdrw-t... nem általános szokás.
  • Ramore
    #8
    Valaki az aproneten árul Hitachi és Grundig típusú discman-eket. Ismeri valaki ezeket a típusokat, netán vett már valaki ilyet?
  • G@b0r
    #7
    Lenco-t ne vegyetek! 120mp antishock van rajta de 2* úgy akadozik mint a régi 8mp-es philips discman-em! Kicseréltettem egy másikra de az se működik. Valszeg típushiba.
  • mateos
    #6
    na ez az.. nekem meg nincs szivem meg lelkem letörölni a számokat :)
  • mateos
    #5
    én is most fogok venni...én philips ez fogok venni..de az mps as lesz...az sokkal jobban megéri
  • Stann
    #4
    De elsősorban én sima Discman-re gondoltam, mivel én 2rw cd-vel egy hétig elvagyok, utána megunom, letörlöm, teszek rá vmi mást, szoval nekem bőven elég a discman. De van írom is
  • Dzsini
    #3
    a hardverben van egy mp3discman topic
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1011467903
  • cSuwwi
    #2
    Én kb. 1/2 éve vettem egy itthon noname-nek számító mp3 discmant (Elta media), 20+Fá-ért a Media Marktban, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Azért nem mindegy hogy 1 cd-n 15 szám, vagy 150 van, szóval szerintem mp3-asba ruházz be, nagyon nagy különbség, hogy reggel 1 cd-vel indulsz munkába/suliba, vagy 15-el, és állandóan cserélgetni kell őket. Mondjuk mp3 discmannél nem árt, ha van cd íród is :)
  • Stann
    #1
    Hello!
    Éppen egy Discman vásárlására készülök, és nem tudom, milyet vegyek. Az mp lejátszó felesleges lenne, mármint nem azért, mert nics elég mp3 cd-m, hanem idegesitene, hogy 1lemezen van 2-300 szám, másrészt árban 25E-ig mennék el.
    Gondolkodtam a Sony alaptipusán(E220asszem),
    Egy Philips 2101-n(átlátszó burkolatú), meg egy Thomson is szóba jött, de a tipusát nemtudom. A neten hol lehet utánuknézni, estleg tanácsok-tapasztalatok jól jönnének! Ja, és utsó kettőt a Tescoba láttam, az jelent vmi hátrányt???