60
  • Munch
    #60
    Baromság ez az egész... még egy jópár évig lesz floppy meghajtó. Volt valami felmérés is, hogy ki milyen gyakran cseréli le a gépét... NAGYON RITKÁN. Szal én még maradok a floppynál, főleg bootolás szempontjábol.
  • RelakSfromhome
    #59
    Nos, pár éve már nem használtam bootfloppyt (kivéve melóhelyen, P1-es gépekkel), mert mindig WinCD után nyúlok (98, me), viszont ha akarok bootcd-t csinálni, nekem a Nero csak floppyról hajlandó.. (ha valaki tud mást, hajrá, írja ide)

    MEllesleg a falusi iskolák nincsenek annyira eleresztve, hogy minden új cuccost bevásároljanak.

    A bootolható USB-vel egyetértek, viszont az is jó lenne, ha a MiniDisk-eket lehetne floppynak használni. 640 MB-al :)
  • iXBT
    #56
    Ha a geped bedoglik, akkor telepited ra a dos-t kislemezrol? Nem mondod hogy meg dos-t hasznalsz? Az oprendszer telepito cd-k, meg boot-olnak... Te ettol meg alhatsz nyugodtan a kedvenc floppy lemezeiddel:D
  • iXBT
    #53
    Lassan ket eve vindows alol frissithetsz bios-t markasabb cuccokhoz...
  • Munch
    #49
    Nem mindenkinek van nete. Suliba meg még az about:blank is egy év mulva jön be. Semmi köze a nethez, de nem baj. :-DDD
  • iXBT
    #46
    Amugy nem arrol van szo, hogy betiltjak a floppyt wazze, hanem hogy vege, az uj gepekbol lassan kimarad.....
  • iXBT
    #45
    Oszt mailrol mar hallotal?
  • TSL16b
    #44
    Otthagyod a kulcstartódat, ahova valami adatot el akarsz juttatni? Meg nem minden CD-olvasó szereti az RW lemezt. Ja, és nem tudja valaki, hol lehet még DD lemezt kapni? Szükségem lenne kb. 50 darabra.
  • KeFe
    #43
    Jaj mennyi okos van itt :)
  • Munch
    #42
    Csudri, azért a cd rw húzósabb, mint pölö floppyra másolni a dógot, ha valahova el kell vinni egy kis valamit. Teccik érteni?
  • Csudri #41
    LÁMA!!! Cd-RW!!! Tudod, amit újra-újra-újra.... lehet írni! Wow!
  • nimfas
    #40
    Hi! Floppy néha tényleg nagyon jól jön. Én ugyan csináltam egy olyan Boot Cd-t(RW) amin rajta van a Boot Magic 8.0 és a Particion Magic is, szóval ezzel mindent el tudok intézni a gépen ami vész esetén előfordulhat.
    Kis filok mozgatására használj RW lemezt! Én sem pocsékolom a lemezt, annyira azért nem olcsó a cd sem :-) Üdv.
  • Gladiator
    #39
    ez egy hülyeség. ha nincs netem, akkor írjak ki egy egész cd-re egy wor dokumentumot, ami kb. 70kb? vagy, ha egy képet akarok odaadni egyik haveomnak egy egész cd-t használjak fel? és ha nem lenne cd íróm? ejj
  • Munch
    #38
    Nah akkor ha nem lesz floppy, beszéljetek egy pár sulival, hogy rakjanak minden gépbe cd-írót, mert mindent floppyn kell vinni/beadni.
  • Pöty
    #33
    Na végre! Már régen itt volt az ideje. Évek óta boot-CD-ről bootolok nem floppyról. Csak azért van a gépemben mert néha hoznak doksikat elmailezni egyébként rühellem mint a sz*rt! Állandóan megdöglenek a lemezek, lassu mint a tetü és kerregését is utálom. Aki meg múzeális gépeken szenved otthon az megtarthatja! Siránkozás helyett meg bővitse a gépét! Aki modern szoftvereket akar használni az ne legyen igénytelen a gépére. Olyan szintre lement már a használható vinyók, procik, gépek ára hogy a sírókkal nem tudok egyetérteni.
  • Munch
    #29
    Ha cd-ről búúút-olok, akkor nemtom lehúzni a winfos könyvtárt, meg a program filest külön. Ez így nem jó... Nero-val lehet csinálni valami bootos cd-t, az milyen? Még nem próbáltam...
  • Szike
    #28
    Nem kell a kisfloppy. nekem sincs, nem is hiányzik. azoknak hiányozhat akiknek 95 vagy 98-as windows van a gépükön. a kettő közül a 95-ös rendszer támogatását a microsoft már megszüntette, és erre a sorsra kerül 2005-2006-ra a windows 98 is. millenuimban, 2000-ben, xp-ben a rendszervisszaállítás sokkal többet ér egy ócska rendszerlemeznél, és sokkal ritkábban omlanak is össze... nemtudom egyébként hogy miért ragadtak le olyan sokan a windows 98-nál ami ma már 5 éves oprendszernek számít.

    a fater 1 éves gépéről annyit, hogy az enyémnek is van egy p1-es gépe, és windows 98 van rajta, mert arra még már nem megy fel, van ugyan benne kisfloppy, de ha pl nem frissíted a biost, hanem pl fogod és kicseréled, akkor máris tud az a gép cd-ről bootolni, és a telepítéskor kért kislemezt, amire a telepítő rendszerlemezt akar csinálni egyszerüen nem adom oda neki. A telepítő ugy is kérdi hogy "Ok / Mégse" ha mégsét nyomsz, nem fogja a lemezt követleni.
  • Hydro_man
    #27
    VAX-al teljesen eggyetértek! Énszerintem is a Flash memória a jővő adattárolója!
    Itt nincsenek már mozgó alkatrészek és ráadásúl az AMD kifejlesztett egy új eljárást amivel megtudta duplázni a tárolókapacítást ugyanannyi tranzisztorszám mellet!
    Viszont én W98-at használok és az a telepítéskor még keresi a floppyt! A fater P1-es gépébe is már csak az hiányzott,hogy használni tudja és a telepítés miatt vettünk is bele egy zsír új floppyt.
  • cue
    #26
    Nem olyan ritkaság az... :)
    Hogy miről telepítenéd a cuccokat? Egy másik HD-ról, CD-ről, esetleg a Netről - mindenre van megoldás...ez egy ilyen platform! ;D
  • SoDI---
    #24
    Hát nem tudom, az én gépemben mindig is benne volt, és még benne is lesz jó pár évig egy floppy meghajtó.
  • Gabest
    #23
    Egyszerű, meg kell találni minden felvetett problémára a megoldást egy másik eszközzel és akkor nyugodtan lehet temetni. Biztos vagyok benne, hogy valaki már ezeket egyszer összeírta és ki is tudta pipálni mindet.
  • vax
    #22
    A számitógép floppy nélkül ma még olyan mint a Hot-Dog virsli nélkül.:)
  • vax
    #21
    Vagy akár háttértároló rendszer is kialakulhat belőle.
  • vax
    #20
    Szerintem a floppy olyan a számitógépek világában mint az audio kazetta. Sokszor próbálták temetni de mindig kiderült, hogy nem alakult ki még "jobb" nála. A "jobb"-ot sok összetevőből értem: mint ár, elterjedtség, kompatibilitás, bios frissitések, rendszer inditás stb. Egyébként nem rossz az Ls nekem van egy külső printer portos de egy Cd-hez képest kicsi, lassú és drága (egy lemez: 2500-3000 ft 120mb-ra) A jövő szerintem is az USB vagy valami más de memória kártya formájában. Sőt szerintem ez még a Cd-t később a DVD-t is "veszélyeztetheti".
  • Laci73
    #19
    Nincs még bye-bye. Majd akkor, ha hasonlóan egyszerű és olcsó eszköz kiszorítja őt.
  • SGonzalez
    #17
    Jó tud lenni az a floppy. Ezt csak az tudhatja aki került olyan helyzetbe hogy csak a floppy segített rajta. Meg tényleg van a bios update is. És pl akkor mi van ha csak egy pár doc-ot kell átvinni egy másik gépre? Ugye az egyetemisták.. Szóval nem kell még temetni ezt a jó öreg floppyt.
  • Aramir
    #14
    Jó hozzá a HD-s is... Winyó?? CD?? Ritkaság mindkettő Amigához, bár vinyóm van az A500-hoz, meg egy A1200HD-m is van, de mégis miről telepíteném a cuccokat rá?
  • cue
    #13
    Amigához már most sem igen lehet (DD-s) lemezt kapni, de tulajdonképpen nem is hiányzik... ott a winyó, meg a CD. ;)
  • Aramir
    #12
    Én csak a retro rajongókat sajnálom, mert pl 10 év múlva hol kapnak majd floppyt a hőnszeretett Amigájukhoz?
  • AtomHeart
    #11
    Mer nem raknak Floppy drive helyett LS Drive-ot. Nagyobb a kapacitas, sebesseg, s mi tobb, meg a floppykat is olvassa!
  • Vik1984
    #10
    Amugy figyelemre melto, hogy meddig tartotta magat a floppy... Bootolhato Flash-memok meg igazan elkepzelhetok, es 20 dollar nem sok (amcsi viszonylatban ;-)
  • Munch
    #9
    Mi a gyíkrol boot-oljak????????
  • Bonewerkz
    #7
    ja, csak probalj Sys D: parancsot kiadni...

    amig az oprencerek nem tamogatjak visszakezbol a cd irast, csak az olvasast (mscdex.exe, a rendszerlemezen) addig floppy nelkul eleg nehez rendszerlemezt csinalni... persze lehet, de eleg korulmenyes... ha omlik a rendszered vindoz nelkul nem tudsz rendszerlemezt csinalni, ha nincs flopid... adathordozonak viszont semmikepp sem alkalmas (a rendszer nem tudja olvasni a megadott ezkozt, es kuldheted be a leckedet megeccer...)
  • ThePartyFace
    #2
    Pl floppyrol bootolunk. Nelkule nehezebb lenne az egesz...kit zavar az a kis kocka?