27
Valami nincs rendben ...
  • savafan
    #27
    A 300W-os táp ventilátora 1 hétig bírta. Leállt és majdnem megsütötte a gépet. Még szerencse, hogy állandóan megy az ellenörző és sípolt. Illetve a szagot hamar megéreztük.
  • [Walaki]D`Lair
    #26
    Amúgy ne félj....tuti be fog szarni a táp 1 éves korára....(nekem 10 hónapig bírta)
  • [Walaki]D`Lair
    #25
    Szétcsúsztak a tápkábelek...ott meg gondolom összedugdosták normálisan...
  • savafan
    #24
    Tegnap estére be is szart. Játék közben lefagyott a gép és csak sípolt. Reset után már el sem indult csak dudált. Próbaképpen másik ram bele, azzal se ment. Ma visszavittük a vásárlás helyére és egyből letesztelték a cuccokat. Mindent rendben találtak. Hazajöttünk és összeraktuk a gépet. Egyből indult és fixen áll a 3,3V-on. Meg se moccan. Nem tudom mitől lehet de most megy.
  • [Walaki]D`Lair
    #23
    Ezért ugrál....Codegen --->>> fostarisznya...
  • Borg
    #22
    Szal vargáné.)
  • savafan
    #21
    Codegen, 400-as.
  • Borg
    #20
    És milyen 400as, vargáné?
  • savafan
    #19
    400-as. 300-as volt de kiderült, hogy a sok kütyü miatt nem ment rendesen pár dolog. Ezután cseréltem 400-asra.
  • Borg
    #18
    A tápod milyen?

    Szerintem mérd ki a kábeleken rendesen multiméterrel, ne ilyen szar alaplapi szenzorokkal, azokból egyikse mér pontosan.
  • Athlonator
    #16
    A 3,3v a memória feszültsége.Ellenőrizd a Biosba és ha be tudod akkor állísd be.Vagy Állísd Defaultra majd kapcsold ki és vedd ki a memóriát majd tedd vissza és kapcsold be.
  • savafan
    #15
    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem!
    A gépem a következőkből áll: MSI KT4 Ultra alaplap, MSI G4 TI4200 videókártya, AMD 1800+-os proci, 400 W-os táp, SB Live hangkártya, 2 Maxtor vinyo és apróságok.

    A gondom a következő lenne. Az MSI alaplaphoz adott PC Alert nevű program vizsgálja a hőfokokat, feszültséget és a ventik fordulatszámát és működését. A feszültségek résznél 4 kis ablak van. Az elsőnél 1,76V kell, másodiknál 3,3V, harmadiknál +5V és a negyediknél +12V. A problémám abból adódik, hogy pár napja egyik pillanatról a másikra a 3,3V rublikában a szám lement 2,9V körülire és a gép állandóan jelez. Figyelmeztet és "riadóztat". Játékokból kidob aszatlra és villog pirosan a kevés szám. A kérdéseim a következőek:
    1. Mihez kell a 3,3V?
    2. Ez mitől ingázhat és főleg csak lefelé?
    3. Milyen problémát okozhat a kevés feszültség?
    4. Mi módon lehet ezt rendbetenni?

    Segítségetek előre is köszönöm!
  • barret
    #14
    pirospont!
  • wmark
    #13
    Na végre!Rendbejött!!!!!!!öszi a tippet,a drivers.hu-n találtam egyet,felraktam,talált kb. 25 új hardvert a gépben és jó lett!!!Mégegyszer köszi!
  • wmark
    #12
    Köszi,megpróbálom,csak ezzel is van egy kis gond:jelenleg az alaplap telepítőCD-jét pont kölcsönadtam valakinek,és nekem meg holnap reggel kellenek a cd-romok.Nem tudnátok megmondani,honnan lehet letölteni Intel 845i alaplaphoz IDE vezérlő-meghajtót?
  • Gerry
    #11
    Kicsit drasztikus módszer, én inkább leszedném a DAEMON-Tools-t, és feltenném újra az alaplapi/IDE vezérlő(ke)t, lehet, hogy ez is elég!
  • Deathcourier
    #10
    Format c: és egy zsír új rendszer 2000 Professional vagy Xp Pro!!én így csinálnám!
  • wmark
    #9
    Nekem egy elég nagy problémám lenne:
    A gépem egyik újraindítás után nem jelzett ki egyetlen CD-ROM-ot sem a Sajátgépben (pedig 2 van),egy 16x LG DVD-ROM és egy noname 16x40x10-es CD-RW.Próbálkoztam már mindennel:cd-ről próbáltam bootoltatni,tesztprogramok,stb...Egyik sem találta őket.(Viszont fent van a gépen a Daemon Tools,lehet,hogy ez okozhatott vmilyen hibát.)Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan lehetne visszaállítani az eredeti állapotot???




  • Gerry
    #8
    A SiS nem csak szerintem, hanem sok más ember szerint is NAGY RAKÁS FOS, a hígabbik fajtából, ez van, én asszem sosem fogok SiS-t venni, de nem is ajállom senkinek!

    C-Mediának meg ha más nem megy, tudok adni egy régebbi drivert, ami nálam ugyanilyen (CMI-8738 6ch)chipnél bevált, de az 110MB, úgyhogy max CD-n tudom, ha érdekel...
  • Rigley
    #7
    woooooow !! tőled függetlenul én is pont ezzel probalkoztam, SIS 635 (azt hiszem) a chipset, létezik, hogy ekkora nagy szar legyen a SIS ?????? pont azt a drivert raktam fel én is amit te mondtál, azzal most elég jol megy... de azért gyorsan lekopogom.... bazz a beépitett cmedia audio viszont nem akar menni, most toltok par ujabb drivert, hátha azzal.... megáll az eszem....
  • Gerry
    #6
    Én is ezzel próbálkoznék először, de kb 2 hete járt nálam egy SiS chipsetes P4, és ugyanezt csinálta, cseréltem benne VGA-t (3 darabot is kipróbáltunk), tettünk bele másik tápot (erősebbet), és másik RAM-ot is, de nem segített... Végül a megoldás az volt, hogy az nVIDIA 30.82-es driverét raktuk föl, bármi más újabb driverrel kattogott a monitor...
  • gregoryan
    #5
    Tölts le egy új alaplapi drivert.. PL
  • Gerry
    #4
    Milyen chipset? Ugye nem SiS?!?
  • Borg
    #3
    Mennyire van rakva a refresh rate windowsban?

    DX override nincs beállitva?
  • Zoli007
    #2
    VFalt is vagy csak kattog?
  • Rigley
    #1
    Van nálam egy uj gép 1700 celeron+ abit sd 533 alaplap, de valami szarul muxik... a windowsban folyton kattog a monitor, mintha egyfolytaban felbont6ast valtana, játékok alatt jo...
    fingom sincs mi lehet a baja