81
Tönkrement merevlemezek
  • Gerry
    #81
    Működőképes?
  • PResident Evil
    #80
    kell valakinek egy quantum elektronika ?
    lct10 es
  • cSuwwi
    #79
    Az elektronika itt már semmit sem ér, annak annyi, pedig a Maxtor állítólag megbízható. 1 év garancia van rá, (vagy 3?), akkor vidd vissza a boltba, és vágd a fejükhöz, mint anno én a 2Gigás winyómat, követeld a pénzed, vagy egy új winyót. A cuccaidat meg b*szhatod...
  • Gerry
    #78
    Részvétem! Próbáltad másik elektroikával?
  • heaven
    #77
    MAXTOR 6L060J3

    60Gb HDD egyik percről-a-másikra bekrepált.
    Kattog, mást nem csinál.

    BIOS nem ismeri fel, PowerMax utility nem tudja javítani.

    Korábban működés közben néha kattant egy nagyot, aztán ment tovább.
  • danesz
    #76
    Nekem anno 3 éve volt egy 1 Gigás Seagate vinyóm, ami már igencsak öreg volt... és egyik pillanatról a másikra lebaszta az olvasófejet, és kész... bekapcsolásnál jajdult egyet az áramütéstől, de semmi más :) szal elveszett egy csomó cuccom... de sebaj. Azáta van 40 gigás Seagate Barracuda, ami a legjobb vinyó a világon!!!! És olcsóbb a Maxtornál. Kategóriájában a legjobb!!!!
  • Gerry
    #75
    A szervizben soha semminek nincsen baja, ez egy alap Murphy törvény, a M*str*l szervízben meg aztán főleg nincsen semminek semmi baja, na de ezt inkább hagyjuk, mert órákat tudnám mesélni az ott megélt "kalandokat"... (az utóbbi szmájli asszem tudjátok ki(k)re vonatkozik, ha az előbbi az elégedetlen vevő...)
  • RelakS
    #73
    Mármint válasz 'Borg' üzenetére (#69)
  • RelakS
    #72
    Mellesleg nálam is csak használat közben volt gond vele, a bios quick boot-ját kikapcsoltam, és simán átsiklott a dolog felett...
  • RelakS
    #71
    Nem vártam, csak morgok
  • Nonoo
    #70
    nem!!
  • Borg
    #69
    Erre a tényre ne várj túl szivderitő kommenteket:)
  • RelakSfromhome
    #68
    M|str@l most rágózik a RAM-omon, mert persze a szervizben semmi baja GRRRRR!!
  • Gerry
    #67
    Ugye nem a M*str*l ComputerWorld-ben?
  • Nonoo
    #66
    Szegeden, miért?
  • Gerry
    #65
    Hol vetted?!?
  • Nonoo
    #64
    Na ezt kapjátok ki!!!
    Vettem egy IBM 40gb-os 7200-es vinyót még 1 éve.
    Fél évre rá meghalt.
    Garis 3év, boltba vissza, bolt eküldi nagykerbe, vadi új winchester vissza.
    Winchester otthon pihen, két hete gépbe berak.
    Megint Megdöglik.
    Garis boltba visszaviszem, erre a muksó rávágja hogy szétszedtük, mert a csavaroknál karcolások nyomait véli felfedezni. Persze egy matrica a Winchesteren hirdeti : USED PART.
    Na erre mit mondtok??
  • RelakSfromhome
    #63
    ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

    Közösen megbaszhatjuk a tudományunkat!!!

    Egy vadonatúj RAM volt a hiba forrása, ami valamiért a múlt héten látszólag nem okozott semmi problémát, csak ezen a héten.....

    Mindenesetre k@rva jó, hogy egy csomó cuccom felelőtlenségem miatt elröppent:(
  • RelakS
    #62
    Senki többet 3madszor?!?
  • RelakS
    #61
    Vazze, miféle eljárás ez, hogy hibás fájl másolása alatt vagy újraindul a gép, vagy olyan keményre fagy, mint a feledékeny eszkimó fasza?
  • Mike
    #60
    nem tudom, a csavar kapcsolat ugye megmaradt, meg vannak a hdd tartoban kis fülecskék is, amin ül a vinyó, csak a drivebay fala nincs ráfeszítbe a vincseszterre, és ettől a vinyó nem csinál hanszert a drivebay-ből
  • Mike
    #59
    amúgy korrekt házikó

  • Mike
    #57
    nálam az emlitett ház egy Codegen 6061-es
  • Borg
    #56
    Ahova behajtod a csavart, ott van fémes kapcsolat, meg a ház lyukjánál is van fémes kapcsolat a csavarral. Hiába raksz elé meg mögé alátétet:)

    Egyébként rezgésmentes ház igenis van, nekem a lassan 4 éves DTK-m is rezgéscsillapitott. Csomo helyen úgy vannak a lemezek kialakitva, hogy kifeszitsék egymást, nem engednek lafogni, rezegni semmit.
    Csak a talpakat cseréltem szivacsra.
  • Gerry
    #55
    Egy CodeGen nagytorony. De ha valmi lazán van benne, akkor ez is elkezd zizegni...
  • Mike
    #54
    hogyhogy? milyen házad van, ami nem rezonál?
  • RelakS
    #53
    Már megtörtént.. :) (uanis 1- ezzL folytattam)
  • Gerry
    #52
    A csavarra meg rá kell rakni a kis piros alátétet, és nincsen fémes kapcsolat, nekem így voltak a régi házamban a hdd-k, és a CD olvasó is, mivel a is baromira berezonált... (az "új" házban meg alapból nem rezonál semmi...)
  • Mike
    #51
    nohát ideglenesen, amíg nincs gumialátét, meg miegymás, meglazítottam a vinyók csavarjait, így szibnte semmit sem hallani. csakhogy most meg lötyögnek a vinyók

    ja és jópofa volt, mivel 2 vinyó van a gépben, és mindkettő mélyen búg, ki-ki oltogattág egymst ezért volt a hullámzás
  • Borg
    #50
    Az alaplap biosában a smart csak arra vonatkozik, hogy boot-kor ellenőrizze e vagy sem.

    Amúgy ha nem jön be a speedfan oldala, akkor keress rá googlen, nem nagy cucc letöltö helyet találni...
  • RelakS
    #49
    Sztem nézd meg az ajánlott oldalt, mert én olyasmire következtetek, hogy +szünt...
  • RelakS
    #48
    Igaz!

    Mellesleg még két lehetséges okot találtam:
    1: a két 133MHz-s Micron RAM mégsem tud normálisan működni 133 MHz-n
    2: átraktam a vinyót új helyre. 2 évig nem folt semmi gondja, ekkor felűlről folytogatta egy floppydrive(eltakarta a lélegző nyílást). Most az új helyen felűlről sütötte egy cdíró, alúlról folytotta egy floppydrive

    Amúgy az alaplapban van olyan, hogyx SMART enabled/disabled... Ez gyárilag Disabled volt.
  • Borg
    #46
    AMúgy szvsz semmilyen gumialátéttől nem fog csökkenni a rezgés, mert ha belegondoltok, a csavar révén van fémes kapcsolat. Tehát attól még átadja a rezgést, akárhova teszel gumialátétet.

    Max akkor lenne jó, ha teljesen gumirögzités lenne.
    Tehát fém a fémmel sehol sem érintkezik. Erre volt jó példa, egész egyszerűen az ürge beföttesgumikkal felakasztotta a winyót, tehát átkötötte kikötötte stb, úgy hogy ott himbilimbizett középen az 5.25-ös helyen. Rezgést megszünteti ez tutira, csak nem biztos hogy jót tesz, nem elég fix a rögzités.

    A másik ami kárt okozhat, ha feszül a winyó a keretben. Nekem a 30-as ibm deathstarom egy idő után sipolni kezdett, csapágyas lett. Egész kicsit ugyan, de a 4 csavar rögzités miatt megfeszült a helyén, melegedéstől vagy csakúgy, nemtom. De mikor átraktam nem fixre egy műanyag rackbe, megszűnt a sipolása.
    Szal erre is figyelni kell, hogy se a vas ne legyen elvetemedve, és a csavarokat is ugy húzzátok meg, hogy szép sorjában finomon kicsit húzva egyszerre csak.

    A mostani 80as barracuda csak simán be van csavarozva a helyére, 5. hónapja semmi gondja. Bár ez a winyó nem rezeg, meg hangja nincs amúgy sem. A ház gumilábait viszont leszedtem, és csináltam talpat neki az alaplaphoz kapott szivacsból, ami a ventik cdrom stb rezgését szépen el is nyeli.
  • Borg
    #45
    66 aligha lehet a PCI clock... az 33 alapból.

    Amúgy www.speedfan.com innen letöltöd a speedfant, felinstallod, majd az utolsó fülön megnézed a SMART táblát. Ki ugysem kapcsolhattad, ez nem olyan.
    Na itt látod az eltéréseket, vagy nem. Ha nem igazodsz el rajta, mentsd ki a képet, és szúrd be ide esetleg.
  • RelakS
    #44
    :DD titánium!! Nekem meg gyurmából van. Már két csavarenetet elfuseráltam, a kártyák közötti vékony dolgok meg úgy állnak, mint tornádó után a brooklyn híd
  • Gerry
    #43
    Nem, a gumikarikát úgy raktam rá, hogy ne takarja sehol a csavar lukat! (egyébként mindegy, hogy átlukasztod-e, mert csak a rezgés csillapítása miatt kell a gumi...)
  • Mike
    #42
    a csavarokkal meg átlukasztottad a gumit?
  • Mike
    #41
    fog görbülni :)
  • Gerry
    #40
    Nekem úgy ment, hogy mielőtt betettem a HDD-t, kicsit széthúztam a fémkeretet, és amikor betettem a csavarokat azok visszahúzták a helyére, remélem nem titánium ötvözet a házad, és te is szét tudod kicsit görbíteni!
  • Mike
    #39
    aha
    jól gondoltam
    oda hogy tudtad bepréselni?
    - tudom, ügyesen :)))