16454
  • TomBond
    #16253
    Egy ismerős vett most Toshiba L50-B-27N laptopot. Szerintem korrekt gép, de majd jönnek az okosabbak. :-)
  • osimandias
    #16252
    Sziasztok! Szeretnék új Laptopot venni. Szeretek játszani, így fontos, hogy erős gép legyen. Kicsit tanácstalan vagyok mert nem értek annyira hozzá. Kb 150.000 és 200.000 között szánok rá. A lényeg, hogy mondjuk Fallout4 és GTA5 fussanak rajta. Köszönöm szépen.
  • stoppos
    #16251
    Ennyiért kb nvidia 920m-s kártyásat keress, esetleg 930m-eset, ha belefér még. Talán a 830m egy hangyányit jobb a 920m-nél, még azt lehet keresni.
  • TomBond
    #16250
    Ismerősöm szeretne venni a gyereknek egy laptopot. Olyan 140.000 forintot költene rá. Mivel gyereknek lenne, gondolom néha játszana is vele, amúgy általános dolgokra lenne használva (film nézés, internetezés, stb).
  • Doom 4
    #16249
    Hali a Táblagépekhez már feltettem ezt a kérdést, ott még nem érkezett válasz rá.

    "Suli miatt szeretnék egy 2 az 1-ben gépet, hogy elég mobilis legyen, de azért gépelni is tudjak vele. játékokra nem nagyon használnám max. heartstone vagy hasonló, nem túl nagy játék. Mindenképpen Win (10) rendszerűt szeretnék. Ahogy néztem, ezek a gépek olyan 80-150-ig terjednek. Nézegettem őket, hardver alapján talán tudnék is dönteni, viszont amivel nem vagyok képbe az az üzemidő. Jó lenne azért ha egy napot kibírna (amit nézegettem laptopok vagy tabletek, azok olyan 8-15 óráig bírták a legjobbak. Egy olyan teljesen jó lenne) nagyjából általános használat közben (netezés-wifivel, office használat, egyéb programok, nem túl megterhelő programok. Tudtok ajánlani valami a kritériumnak megfelelő gépet?"
  • stoppos
    #16248
    RTFM. 17. oldal.

    Melyik alszik el?
  • stoppos
    #16247
    Pont a hétvégén töröltem a wotot, miután már vagy másfél éve el sem indítottam. Már csak a 17 colon kell akkor aggódnom.
  • puskas84
    #16246
    Sziasztok,
    Nekem van egy Asus X552L-es laptopom és az érdekelne, hogy alul az állapotjelzők közül melyik mit jelent?
    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Mostanában olyat csinál, hogy nem tudom egyből bekapcsolni, csak ha hosszan nyomom a indito gombot és csak utána indul be, az külső állapotjelzőből egy elalszik , ez mitől lehet?
    Utoljára szerkesztette: puskas84, 2015.11.22. 20:36:40
  • stoppos
    #16245
    A böngészés a memóriát eszi meg, a procit nemigen nyúzza.
  • Besz
    #16244
    Dell Inspiron 5558
    - Intel Core i3-4005U (1.7 GHz) / 8GB RAM / 500GB HDD / NVIDIA GeForce 920M (2GB)

    Megér ez a laptop 130 ezret? Esetleg tudtok ennél jobbat ajánlani ennyi pénzért? Netezésre, filmnézésre, zenehallgatásra, szövegszerkesztésre, meg ehhez hasonló dolgokra kellene. Kissé félek ettől a CPU-tól, nem lesz lassú a böngészés vele?
  • Maala
    #16243
    Ha WoT-ra használnátok, akkor inkább az egyszálú teljesítmény a fontos szerintem (órajel, boost órajel). Ha úgy általában a legújabb játékokra, akkor szerintem hosszú távú használatra megéri azt az 50 eurót.
  • stoppos
    #16242
    Megér plusz 50 öjrót egy 960m-mel szerelt laptop szerinted egy 950m-eshez képest? Ezen agyalok, meg hogy a 960-as 17 colos és az nem kicsi.
  • gforce9
    #16241
    kicsit off: mostanában kezembe került néhány acer 200k alattiak. A probléma mindegyikkel az volt hogy a touchpadjuk siralmasan pontatlan volt a felületük meg olyan hogy rátapadt az ember ujja és "ricegett" amikor húzta rajta.. így simán ment a félreklikkelés is. Ez általános vagy csak kifogtam pont valami vackokat?
  • Maala
    #16240
    A laptopokba szánt i5-ök (az i3-akhoz hasonlóan)az asztaliba szánt i5-ökkel ellentétben 2 fizikai maggal, és 4 szállal (hyperthreading) rendelkeznek (míg asztalinál 4 mag 4 szál), míg az i7-ek (4700-as sorozatszám és felette) 4maggal, 8 szállal asztaliban és laptopban egyaránt (utóbbi a proci jelzésben a Q betű, a H pedig a legnagyobb órajelű példányokra utal, U az energiatakarékos)

    i3-aknak ezen felül nincs turbója, terhelés alatt is fix órajelen működnek.

    Így kb. tök lényegtelen, hogy i3, vagy i5-ös laptopot veszel, csak órajelekben és a fogyasztásban lesz különbség. Előbbi persze pont egy WoT-hoz hasonló játéknál sokat számít.

    Szerintem azt kell eldöntened, hogy inkább játékra, vagy inkább filmezésre szeretnéd a laptopot használni. Előbbi esetben 1366x768-as felbontást javasolnék i7-el, 840m-el, utóbbi esetben i3 + 850m (vagy 940m-950m). Játékra a 8 GB ram sem árt, bár ezt tényleg egyszerű bővíteni, ahogy az SSD-vel is hasonló a helyzet. Még laptop esetében is.

    8-940M-esek 1366x768-ban az új játékokat is mediumban tudják futtatni kb. A több szál meg a háttérben futó torr... programoknak jót tesz játék alatt. Ezzel szemben multi játékoknál kevés lehet egy i3, i5 (Singleben nem lesz viszont semmivel gond).

    Szerintem Ace Aspire V3 572 egyik variánsa lesz az, amit neked ajánlottak.
  • stoppos
    #16239
    Az Nvidiánál a 40-es és az 50-es között van egy nagy minőségi ugrás, ahogy Solten is írta. Pl egy 940-esnél jobb egy 850-es.
  • csoszi87
    #16238
    Köszönöm a gyors válaszodat.
  • Solten
    #16237
    Legyen annyi hogy a #16233 alapjan neked nincs abszolute szukseged i7-re :) i5-re se talan.
  • Solten
    #16236
    Bocs, kozben szerkeztettem mert talaltam egyet (joval) jobb (erosebb) vga-val. Nem, itt az 5 es 7 nem a generaciokulonbseget jeloli. Katt a linkre megint.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.11.18. 19:15:52
  • csoszi87
    #16235
    Köszi a tippet.
    Amúgy I7 és I5 proci között mi a különbség?
    I5 nem elavult már?

    És Geforce valamint AMD között, mivel előbbi ajánlották inkább, de fogalmam sincs.
    Bocs ha hülyét kérdeztem.
    Utoljára szerkesztette: csoszi87, 2015.11.18. 19:12:28
  • Solten
    #16234
    Hi, 840M gyenge. Csekkold ezt: link.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.11.18. 19:08:25
  • csoszi87
    #16233
    Sziasztok!
    Szeretnék laptopot venni és segítséget kérnék.
    Vásárlás 1-2 héten belül.
    Elvárások:
    200.000 max 210 000 forint
    Asztali laptop, hordozva soha sincs. (viszont kicsi a hely ezért pc nem megfelelő)
    Használat: folyamatos, net, letöltés, film, játék. Nem kell a legújabb játékokat full hd-ban futtatni esetleg ha 1 GTA 5 med-high beállításokkal elfut annak örülnék. Wotot pl azért hagytam abba, mert ez a gép a 20 fps-el is küzd. (tudom hogy gamer laptop nem itt kezdődik)

    Amit ajánlottak ma nekem.
    acer
    I7-es proci
    8gb ram
    1 terra vinyó
    Geforce 840M (2gb)
    198-ért számla nélkül 2 év garanciával. De ezt a konfigot sehol nem találom, hogy legalább megnézzem mennyi az ára.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • mjanika
    #16232
    Alternatívaként ez: G751JL-T7003? (965 2gb) kártyával szerelt változat kb. 30 ezerrel olcsóbban amit linkeltél ahhoz képest (970 3gb). Gondolom a többi összetevő ugyanaz, ezáltal az anyaghasználat és a kialakítás is, mivel ugyanaz a széria. Szerinted? :)
  • Maala
    #16231
    Az anyaghasználat és a kialakítás különbsége az, ami miatt az egyik jobb, mint a másik.

    Az alumíniumzsanérok azért jobban bírják.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.16. 12:40:50
  • mjanika
    #16230
    Köszönöm szépen a segítségedet! :) Kicsit furcsa nekem, hogy a nagyobb teljesítményű videókártyával jó a hűtés, nem throttlingol, míg a szerényebb videókártyával szerelt, ami az én logikám szerint elvileg nem melegszik annyira, azzal meg igen. Plusz még ugye a 751-esben vinyó van ami szintén plusz hőforrás, míg a 771-esben SSD ami gyakorlatilag alig termel hőt. Teljesítményre elég lenne amiben a 960-as kártya van, mert csak régebbi játékokkal játszom, meg némi fotosop, meg full hd filmek lejátszására kell. Az ára annyira nem tényező (ezért is nem döntöttem még, hogy melyik lesz), mert úgy néz ki, hogy lesz lehetőségem olcsóbban hozzájutni. A súlya sem érdekes mert hétvégi ház és lakás között ingázok vele és csak hétvégén. Inkább a lényeg, hogy a zsanérok bírják, meg ne essen szét azért. :)
  • Maala
    #16229
    Amit te linkeltél, az inkább multimédiára ajánlott, nagy terhelés alatt throttlingol - külföldi oldalak szerint. A G751 hűtése kielégítő, maga a laptop is alumíniumborítással rendelkezik. Cserébe 3,5-4 kg közötti súlyra számíts.

    Nem mellesleg kapható 360k-ért is árukereső.hu szerint...

    771
    751

    Google fordítóval ránéztem, és el lehet olvasni.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.15. 19:07:50
  • mjanika
    #16228
    Köszönöm a hozzászólásodat, amit linkeltél abban valóban jobb a videókártya (egyébként még nem vettem meg a gépet, akár a linkelt is szóba jöhet), ám azt szerettem volna kérdezni, hogy az Asus eme gamer szériája mennyire "minőségi"? Nem-e throttingol, tehát jó e a hűtése, meg mennyire minőségi cuccokból van (időtállóság miatt)? Magyar nyelven nem igazán találok róla fórumot sem, véleményeket sem. Angol oldalakat meg nem böngésztem, mert csekély a nyelvtudásom.
  • Maala
    #16227
    Valószínűleg azért, mert 10k-val drágábban ott van a G751JT-T7107D GTX 970M-el, és senki se veszi ezt a 960M-es kakát, amiben egyedül az SSD a "jó".
  • mjanika
    #16226
    Valaki esetleg? Mennyire megbízható ez a széria? Neten sem nagyon találok véleményt róla...
  • mjanika
    #16225
    Erről tudnál véleményt mondani? Főleg a hűtés és a minőség érdekelne, nem a hardver erőssége. Gép
  • Lacee86
    #16224
    Nem azon van a hangsúly, h Mo-n kapható, hanem hogy egy gamer laptop az nem 250-300-ért van sajnos, hanem 400+ -ért.
  • Mydgard
    #16223
    Futni sok mindenen futnak, csak szet is olvadnak ezek a Magyarorszagon kaphato, kozepgategorias gamer gepek. Hardware van, hutes nincs, csak throttling.
  • StrikeFor
    #16222
    Sziasztok! Gamer laptopot 250-300 között mit ajánlnátok?

    Fallout 4, bf star wars, arma3 stb azért szépen fusson

    Köszike
  • Grove4
    #16221
    Sziasztok!

    Laptopot szeretnék vásárolni, olyan 140.000,- Ft (max. 150.000,- Ft) árketegóriában. Főleg netezésre, filmezésre és kevésbé forrásigényes játékokra használnám. Tudtok mondani pár típust, amik megfelelnek ezen paramétereknek?

    Előre is köszönöm.
  • gforce9
    #16220
    Attól, hogy nincs driver még működnie kell, csak nem minden funkciója él.
  • Frobi
    #16219
    Oké köszi
    Saját lemezével raktam fel a dolgokat de még utána is működött csak most vettem észre hogy már megint nem működött.
    De sajnos az Acer oldalán nincsen a win 7 alá driver csak a 8 és10 alá.

  • gforce9
    #16218
    2 eset lehetséges, vagy hibás a touchpad, vagy véletlenül letiltottad. (Általában Fn gomb meg valamelyik funkcióbillentyűvel lehet tiltani és engedélyezni.) Mivel a touchpad fullszabványos hardver, így működnie kell minden szoftveres környezetben alapból. A drivere csak a görgetősávot, kalibrálást, ilyesmiket ad hozzá.

    Amúgy mostanában az Acer notiknál most valamiért nagyon megugrott a hibás touchpad-ok száma(az olcsóbb árfekvésűeknél).

    Gyanítom ebből gariztatás lesz.
  • Frobi
    #16217
    Üdv
    Vettem egy Acer ES1-512 laptopot és egyszer a win 8 raktam fel de nem működött rajta az egér pad utána felraktam a win 7 és azon működött de most megint nem működik ebben kérném a segítséget hogy mit csinálja hogy működjön a laptop egérpadja.
    Rácsatlakoztattam egy egeret az működik de a sajátja nem.
    Előre is köszönöm a választ
  • Lacee86
    #16216
    Szerintem ez jó cucc ennyiért. Magát a boltot nem ismerem.
  • csasaet
    #16215
    sziasztok, laptopot szeretnék venni olyan 200-250k körül max. Ezt néztem ki, nektek mi a véleményetek erről? vagy esetleg tudnátok ajánlani ebben az árkategórában gépeket?
    Köszönöm
  • gurubefree
    #16214
    sziasztok

    expert laptop guru-t keresek . ASUS G751JL-T7003H .... ssd upgrade-rol lenne szo es lenne par kerdesem . Elore is koszonom
    Utoljára szerkesztette: gurubefree, 2015.10.16. 16:49:35