16454
  • izb
    #49
    AMD mindenképp.
  • zero_cool51
    #48
    mondjuk iskolába, otthonra, meg esetleg LAN-ra elvinni. oda melyik a jobb? Meg persze estére benn hagyni a letöltésnek, ugyebár nem fogyaszt annyit, mint a nagy gép...
  • Punkerwork
    #47
    ha nem mobil proci akkor erősebb melegebb és nagyobb áram felvételű.
  • zero_cool51
    #46
    nos akkor hogy is van ez?
    Áll. az AMD az nagyonn teljesitménnyel bír, de jobban eszi az aksit, és jobban melegszik, mint a Pentium. Ebből mi igaz?
  • Punkerwork
    #45
    bocs belőlem a notebook kereskedő beszél, az elmúlt 1 évben nem adtunk el nem mobil procis laptopot (igaz AMD-set se:)
  • Magnum PI
    #44
    van ha = vagy ha
  • Magnum PI
    #43
    Hi all! Egy olyan program kellene nekem amivel tudom állítani windows-bol hogy milyen frekvencián menjen a proci (úgy tudom hogy notebook-nál ez lehetséges), mert azt akarom hogy amikor csak tanulok, meg hasonló akkor ne menjen csak kb 30%-50% - on. Aki tud ilyen progiról írja már meg a nevét, van ha elég kicsi küldje el email-ben. KÖSZI! ([email protected])
  • izb
    #42
    Hát nem egy 64 bites 3400+ proci,de ezen nem fogunk összeveszni.
    Egyébként meg nem tudom mennyire vagy Notebook felhasználó,de nekem van egy,és abban csak 1,4Ghz proci van,és ha tehetem rögtön csatlakoztatom a 220-ra.
    Egyébként is,ha használod az esetek nagy töbségében olyan helyen vagy,ahol tudod tölteni közben.
    Nekem egyértelmüen az válik be jobban,melyben brutál a proci erő.Ha most vennék notebookot akkor pentiumost nem vennék semmi pénzért.
    A centrino nem erről híres,ott inkább az energiagazdálkodás a lényeg.
  • Punkerwork
    #41
    aki nem mobil procit vesz notebook-ba az nem normális.
  • Punkerwork
    #40
    dothan magos proci minden csak nem gyenge.....
  • izb
    #39
    3500+ proci biztos hogy nem mobil.
    Tehát szereti ha van alatta normális hálózati csati.
  • izb
    #38
    Az lehet hogy eszi az aksit,de kb 3x gyorsabb is mint az első verzió.
    Melegedést is el lehet felejteni,és semmivel nem hangosabb mint a pentiumos.
    A két videókari kb egy szinten van,de kb.
    Amit nyernél a radeonnál azt elvesztenéd a gyenge procinál.
  • Punkerwork
    #37
    ha mobil proci van benne akkor nem melegszik nem eszi az aksit.
  • zero_cool51
    #36
    és megér sztetek 950 euro-t? kb 240.000HUF

    És a vidkariból melyik a jobb? Rageon vagy Gef Go? Meg áll. az AMD melegszik, hangos, meg eszi az aksit...
  • izb
    #35
    Mindenképp a második a nyerő
  • zero_cool51
    #34
    Srácok! Kellene egy tanács. Milyet vegyek?

    Aspire 1690 WLMi,XPHome,PM715 1.5GHz,15.4"WXGA CB, 60GB,2x256MB,DL DVD±RW,M-RadeonX700 64MB,GLan,Wlan ACE-LX.A6505.117

    vagy

    Aspire 1524 WLMi,XPHome,Athlon64 3400+,15' WXGA, 60GB,2x256MB,DVD±RW,GeForceFX5700Go 64MB,Wlan LX.A4105.093

    sürgős lenne a segitség!

    Köszi
  • Robin Hood
    #33
    ilyet


    vagy

    ilyet
  • kircso13
    #32
    Milyet érdemes venni
  • Robin Hood
    #31
    Ennél többet nem is adnék egy ilyenért. Ez pont árában van, ha nem akarsz rajta jáccani, csak word, excel, meg az aksis üzem se kell, akkor ez is megteszi.
  • kircso13
    #30
    Hali

    Én is most akarok venni laptopot. Ki is néztem 1et.
    Nagy vonalakban:
    -Acer
    -2600+ sempron
    -512 ram
    -60 Gb vinyo
    -vga radeon 9250
    -dvd iró +/- dual 8x
    -usb.hang......stb
    -vadi új 168.000Ft Boltban kapható garanciával!!!
    -nem vagyok benne biztos hogy 15,4 v 17 a kijelzője!!!!

    Ha érdekel további infót tudok adni hogy hol!

    Üdv



    De néztem a honlapon(acer) hogy a 2800+ az 200.000Ft netto áron van
  • zintan
    #29
    Sziasztok
    Szeretném a véleményeteket kikérni, hogy hol lehet Mo-on a legkedvezőbb áron laptopot vásárolni, esetleg akinek nagyker vásárlási tapasztalatai is vannak azt is szívesen olvasnám.
    Előre is köszi
    Üdv.
  • Ger`
    #28
    ezt
  • Ger`
    #27
    Laptop vasarlasa elott allok,sajnos nagyon nem ertek hozza :(
    en ezt: http://www.usanotebook.hu/ntb.php?id=440 neztem ki magamnak..

    vélemény?
  • petee
    #26
    Köszi a válaszokat!
    Én egy fujitsu siemensre gondoltam,lehet hogy ez egy általad leírt "desknote" gép lehet.Nem játékra hanem irodai munkákra kell,tudod ilyen alap dolgok mint word,excel,explorer,útböngésző,stb. + esetleg DVD filmnézés. Azért döntöttem az AMD mellett mert olcsóbb,meg gyorsabb mint egy celeron meg az asztaliba is AMD van.
    Fujistu siemens
    ez 256 mb ram-os,ez valóban kevés az XPhez:(
    keresek egy másikat...
    köszönöm a segítséget!
  • Robin Hood
    #25
    Kijelzőben 2 féle a divat: van a hagyományos 4:3 arányú, meg a szélesvásznú 16:10. Az utóbbi bár jól hangzik, ilyen képméretet nem nagyon támogat egy program se (windows, office, ie mondjuk biztos, de kinek elég ennyi?), ilyenkor nyilván át kell 4:3-as felbontásba, ami 2 szép fekete csíkot eredményez oldalt, meg a kép átmérője is értelemszerűen csökken.

    Felbontásban 1024*768 - 1400*1080 az általános (4:3 arány esetén), gondold meg melyiket fogod inkább használni, hiszen tft moncsit nagyon ajánlott natív felbontáson használni. Munkára inkább a nagyobb felbontás javasolt, játékra meg olyan amit elbír a videokártya. Egy radeon 9600 nem fog neked 1400-ban folyamatos képet produkálni Far Cry alatt, ilyen gyengébb kártyához érdemesebb az 1024*768. Egy x700-ashoz mehet az 1400*1080, főleg ha inkább régebbi, kevésbé erőforrászabáló játékokkal jáccol (pl. NFSU 1-2).

    RAM az legyen minimum 512, de inkább 1024. 256-ot megzabál maga a win xp, az nagyon karcsú. DVD-t mindenképp tudjon olvasni (újabb notikban ez alap), ha lehet íni is (szerencsére ez is kezd alapértelmezetté válni, de még nem mindenhol).

    A nagy márkák (Dell, HP, IBM) mindig drágábbak, itt az ár fele a márkanév, sztem jobban jársz egy kevésbé neves, de megbízható cuccal, úgyis mindegyik ugyanazt a kínai alkatrészt használja. Pl. Clevo, Gericom, de az Acernek, Toshibanak is vannak kevésbé irreális áron adott cuccai.
  • Robin Hood
    #24
    Attól függ mire kell. Ha max aksi idő, akkor nyilván a minimális fogyasztás a lényeg >> karcsú teljesítmény, integrált videokártya (x800 mobilityt, gf go 6800 ultrát felejtsd el). Ha teljesítmény kell, akkor meg szívja az aksit keményen. Asztali procis cuccot (desknote) sztem ne vegyél, a prescott mezei gépben is fűt rendesen, hát még egy szarrá integrált notebookban. Persze öngyújtónak megteszi.

    Minimális fogyasztásra nem tudok sokmindent ajánlani, mert a celeronos, integrált videós cuccokat meg se nézem. De van, csak keresgélni kell. Általában 5-7 órás üzemidőket írnak rá, ami persze csak álomban létezik, vagy dupla aksival, ha nem csinálsz vele semmit, csak megy üresjáratban, max egy lightos böngészgetés belefér.

    Sztem a Clevo M400A pont egy középút, mobil procival (Dothan), x700-as videokártyával, és még olcsó is (350k körül). Azonban itt a Turion64 is, én inkább arra várnék a 64 bit miatt, nemsoká úgyis hemzsegni fognak az ezt kihasználó progik, a Far Cry máris sokat gyorsul + szépül tőle (persze az azt kihasználó patchel). Intelben nincs 64 bites mobil proci, majd csak 2006-ban, ha mindenképp olyat akarsz, akkor a Dothan az embered. Az ilyen kategóriában jellemző az 1-3 óra üzemidő. 3 ha nem csinálsz semmit, 1 ha használod (video, game)

    A Clevo D900T a max teljesítmény mintaképe, nem is notebook, hanem desknote prescottal, gf 6800-al. Hát itt az aksit akár el is felejtheted, örülhetsz ha 2 percig bírja. Ez gyakorlatilag egy összenyomott asztali gép, csak konnektor mellett üzemel, de legalább jó drága.
  • petee
    #23
    senki?
  • petee
    #22
    Sziasztok!
    Laptop vásárlása előtt vagyok.Aki ebben járatos,mondja már meg,hogy mit kell figyelnem vásárláskor? Pl.: akku kapacitás?kijelző mérete,felbontása? mit érdemes?
    Köszentyű
  • Punkerwork
    #21
    azzal a VGA-val még a pasziánsz is akadni fog.
    a legkisebb Toshiba sulinetben 256k, mondjuk játszani azzal se tudsz majd.
  • szabi07
    #20
    Sziasztok
    Azt kérdezném tőletek,milyen laptot vegyek?(jó kérdés).
    Szóval max 200.000. pénzem van.+Tudom a laptop nem játékra való!!!
    De néha az időmbe belefér(a munkahelyen).Ehez kérném a tanácsotokat.
    Ez pl jó választás lenne?:fujitsu siemens
  • Robin Hood
    #19
    De ez csak 1 desknote asztali procival és cuccokkal, bazinagy áramfogyasztással, a másik meg notebook!
  • UnConnecteD
    #18


    képernyő méret i 1680x1050-es Wide felbontású kijelző, jóval szebb képminőség az eddig megoldásoknál.
    17.0" WSXGA 16:9 GlareType

    képernyő felbontás i Képernyő felbontás magyarázat

    Grafikai munkára, mozinézésre, játékra ajánlott!
    1680x1050

    processzor i Processzor magyarázat
    Intel® Pentium® 4 /FSB800 HT

    processzor frekvencia i Processzor frekvencia magyarázat
    3400 MHz

    chipkészlet i Chipkészlet magyarázat
    Intel 915P + ICH6

    memória i Memória magyarázat
    512MB DDR

    merevlemezes meghajtó i Merevlemez meghajtó magyarázat
    60GB 7200 RPM 8MB CACHE

    floppy meghajtó i Floppy meghajtó magyarázat

    A gép nem tartalmaz belső floppyt, de opcióként vásárolható!
    külső USB opció

    optikai meghajtó i Optikai meghajtó magyarázat

    8x-os sebességű "pluszminuszos" DVD író/újraíró egység. Kétrétegű írást is támogat (double layer).
    8x DVD+-RW DL drive

    grafikus vezérlő i Grafikus vezérlő magyarázat
    ATi Mobility Radeon® X800/256MB


    Teszteredmény: 3DMark 2003 (default) : 7198


    444.444,+áfa (555.555,-Ft

  • trabant
    #17
    És már hazánkban is kapható.



    Ezt tudja:
    3D Mark 2001 SE Build 330 (Default): 14787
    3D Mark 2003 3.6.0 (Default): 5442
    3D Mark 2005 1.2.0 (Default): 2366

    Notebooktól sztem k. jó.
  • trabant
    #16
    Nyammm...





    - Intel Pentium M Prozessor 740 (2MB Cache, 1,73 GHz, 533 MHz FSB)
    - Intel 915 PM Chipset
    - Intel PRO/Wireless LAN 2915 a/b/g
    - 1024 MB DDR2 mit 533 MHz
    - nVIDIA GeForce Go 6600 128 MB DDR3 PCI-Express
    - 15,4" TFT Crystal bright Display
    - 28 mm vastag
    - 80 GB Hitachi HDD
  • trabant
    #15
    De. :)
  • trabant
    #14
    Nem, az már a P4 kategória.
  • Koppernikusz
    #13
    laptopot nem is játékra használják leginkább :)
    az akksitól függ leginkább, szal előtte mindenképp próbáld ki legalább egy pár órára..
  • Punker
    #12
    centrinora és 256-512-re gondolsz? :)
  • LPJ
    #11
    Dehogynem!Csak jó vastag filctollal kell ráírni wazzeeee!!!!
  • trabant
    #10
    A toshiba márkanév se fogja a celeront p4-re tuningolni, vagy a 64-128 memóriát 1 GB-re...