16454
  • Lacee86
    #16053
    Írtad, h nem kell játékra. A HD4000-nek meg sem kottyan egy HD film lejátszása. Egy HD3000 is simán elbír vele. HD4000 az már régebbi játékoknál kisebb játszogatásra is elég.
    Utoljára szerkesztette: Lacee86, 2014.11.26. 18:37:58
  • repvez
    #16052
    Hát az lehet,de nem használtban gondolkozom és nem 14"-on mert azon a filmek nem mutatnának jól.
    És az intel GPU nem hiszem, hogy olyan nagyon acélos lenne egy ATI vagy Geforcal szemben.
  • Lacee86
    #16051
    Német nyelvű billentyűzettel...
  • n003
    #16050
    pedig csak jót akar .. pl garancia 2017 március bár valszínű hogy hamar vevő lesz rá valaki
  • repvez
    #16049
    Tudtam, hogy ez lesz , hogy megint előjönnek, hogy 140k ért nincs minőségi gép mert csak a 300k fölöttiek az elfogadhatóak.
    Miért nem lehet azt elfogadni, hogy valakinek nincs rá több és ebből szeretné a legjobbat kihozni és ami nem a gari idő+1 nap után megdöglik.
    Ebben szeretném a jártasabb emberek tanácsát kérni, nem az elvi e-pénis méricskéléséről.

    Mivel nem vagyok otthon a mobil alkatrészek világában igy nem tudom, hogy melyek a mostani trendek az erőviszonyok . láttam a felső két linket ,de az sokat nem mond számomra.
    Tehát mégegyszer nem játékgépet akarok, hanem otthoni felhasználásra egy olyan tipust ami az árához képest a legtöbbet tudja.
  • Dobronski
    #16048
    Használt üzleti.
    140k és a minőség nem fér össze.
  • repvez
    #16047
    Üdv! az egyik ismerősöm laptopot szeretne venni 140k a max keret rá. idősebb korosztály, tehát nem játékra kell,de azért legyen időtálló a teljesitménye és a minősége. FHD filmek és internet meg pár felhasználói program használat lenne a feladat.
    Dell márkát nézett,de ha ebben az árban lenne más jobb ár/teljesitmény mutatójú gép akkor az sem lene rossz.
  • Sippie
    #16046
    akkor marad az asus :D
  • SzirmosSzisza
    #16045
    Lenovohoz

    [spoiler]
    Bizonyám hogy tudok. Lenovo gép: vásárlás után 4 nappal alaplaphibásak lettünk. Ügyesen írtam a TMX Kft-nek, emailt mivel nem lehet őket elérni telefonon, és ők az egyedüli hivatalos szervíz. A futár jött is érte, ahogy kell. 2 hónap szó nélkül eltelt, pár naponta írtam nekik hogy mi a helyzet, az "alkatrészre várunk, please wait" sablon emailt kaptam mindig. megfenyegettem őket, hogy vagy kapkodnak, vagy fogyasztóvédelemhez fordulok, egyből jött a jegyzőkönyv, miszerint nem lehet javítani, kapok egy másikat a laptop.hu-nál. Bementem, 2 hét elbírálása volt az általuk kiállított jegyzőkönyvnek, ami idő ismét a TMX oldalán telt el. Konklúzió1: 2,5 hónap múlva újra lesz géped.


    Lenovokat Magyarországon a Telemax szervizeli, nekik kell írni, eljön érte a futár, elviszi, azt majd hozza. Link: http://tmx.hu/
    Mondjuk elég tróger banda, nyáron én is elküldtem nekik szervizelésre, ültek rajta másfél hónapig, majd kijelentették, hogy akkor kicserélik, de azt le kell papírozniuk a Lenovoval, szal az volt +1 hónap, úgyhogy remek kör volt.
  • Sippie
    #16044
    Üdv!
    Laptopot kéne venni ismerősnek, és az lenne a kérdésem hogy márkák szempontjából megbízhatóság illetve hazai szervíz tekintetében mi ajánlott? Dell-t, HP-t kerüljem, annyit már tudok. Asus, Acer, Lenovo? Nem gamer, csak valami egyszerű netezős, filmnézős laptop kell. Válaszokat előre is köszönöm.
  • Rogerke
    #16043
    Sziasztok!

    Laptopot szeretnék vásárolni, eme kettő között vacilálok, játékra is lenne használva azért, persze nem maximális részletességen!

    http://www.laptopszalon.hu/notebook/jatek-gamer_laptop?prodtags=jatek-gamer&pg=2#pid_12202

    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_7537_Intel_Core_i5_4200U_6GB_500GB_NVIDIA_Windows_8_Ezust-aluminium_DLL_7537_157788_10112.html

    Előre is köszi a válaszokat!
  • lippet
    #16042
    Erről mi a véleményed? Az újabb játékokkal megbirkózna? Az aláírásomban szereplő asztali gépemet cserélném le, ahhoz képest gondolom jobb ez!?
  • Lacee86
    #16041
    Ugyanaz a gyenge videokártyája van. A jobb procival, több rammal nem vagy igazából előbbre.
  • lippet
    #16040
    Ezzel a laptoppal már lehetne valamit "kezdeni"? 8GB ram-mal venném!
  • lippet
    #16039
    Nem a játék az elsődleges cèl, de nem lenne baj, ha egy-két újabb game elfutna rajta.
  • Lacee86
    #16038
    Mennyire releváns, h játékra használd? Mert ha fontos szempont, akkor 150 sajna nem elég.
  • lippet
    #16037
    Tudsz ajánlani valamilyen lapost 150 körül?
  • Lacee86
    #16036
    Hát ezt nem játékra találták ki. 1-2 kisebb gépigényű eldöcög rajta. Kérdés, h a hűtése milyen.
  • lippet
    #16035
    Hali!

    Erről a laptop-ról mi a véleményetek? Lenovo G50-45. Játékokat, hogy bírná?
  • Firerock
    #16034
    Nem tudom jó helyre írok e,de ha nem akkor töröljétek:
    Vettem egy USB 3.0 pendrive-ot(mini) autóba zenét hallgatni. a gépről nagyon gyorsan felteszi rá a cuccokat,de amikor bedugom a kocsiba akadozva játssza le a zenét. Próbáltam már mindenféle formázást,semmi eredményt nem hozott. Egy sima 2.0-ás pendrivera feltettem ugyanazokat a zenéket,az tökéletes volt. Számítógépen hibátlanul játssza le a 3.0-ást is. Azért használnám a 3.0-ásat mert az mini,tehát nehezebb kitörni. Remélem tudtok valami segítséget adni. Előre is kössz
  • Dobronski
    #16033
    Használt üzleti.
  • Szolnokboy1
    #16032
    Sziasztok! Laptopot akarok vásárolni. Cél: internetezés, munka -> mindez megbízhatóan, gyorsan, továbbá HDMI-n keresztül filmnézés 1080p + YT 1080p szintén megbízhatóan, akadásmentesen. Játék nem érdekel, nem játszom. Az alábbit néztem, a fenti célokra megfelel?

    http://www.bluechip.hu/termek/acer-aspire-e5-571-3352-15-6--kek#ertekeles

    vagy ez (bár nekem az Acer jobban tetszik)

    http://www.bluechip.hu/termek/dell-inspiron-3541-a4-6210-4gb-500gb-linux-fekete-2

    Esetleg, ha egyiket sem ajánljátok, mi lenne a megfelelő alternaítva? 110-120 e. Ft közt.
  • foldi6
    #16031
    sziasztok, ezek a használt, "leselejtezett" laptopok közül melyiket lenne érdemes megvenni+megérik-e az árukat? 6 hónap garit adnának rá. Előre is köszönöm a segítséget!!
    -DELL Latitude E6400: 71.900 Ft
    -DELL Latitude E6410: 103900 Ft
    -HP Elitebook 6930p: 79.900 Ft
    -HP Elitebook 8440p: 109.900 Ft (Windows 7 Professional rendszerrel)
  • Csibusz
    #16030
    Sziasztok!
    Kinéztem magamnak ezt a notebookot, érdekelne a véleményetek.
    Igazából játszani annyira nem játszok, viszont fontos az összerakási minőség. Most egy Samsung np370r5e-02-es notebookom van. Recseg-ropog, a billentyűje borzalmas.

    Őt néztem ki:
    TOSHIBA

    Igen.. tudom Toshiba, de nekem nagyon megnyerő (hölgy tulaj)
    Ami fontos.. nem arra megyek, hogy erősebb config legyen.
    Köszönöm előre is a segítséget
  • Shiwo
    #16029
    Hali,

    haveromnak kellene laptop, 150-200k körül, lehetőleg megbízható márka..
    annyi elvárása van, hogy menjen rajt a World of Tanks..

    Előre is köszi a tippeket
  • ATi0021
    #16028
    Sziasztok laptop vásárlásán gondolkodom, ezt néztem ki:
    http://www.aqua.hu/asus-k551lb-xx203d-notebook-ezust-268447.html

    Vélemény? Aksinál számít hogy belül van és hogy 3 cellás? Mit takar, hogy mennyi cellás, több jobb? ASUS és Dell, talán HP gépek érdekelnek, hasonló árban mint a fenti, szerintetek más jobb lenne?
  • cibi17
    #16027
    HP Pavilion 15-N050SH F2T48EA fehér 2 év
    ACER Aspire E5-571G-670C NX.MLCEU.004 fekete 2 év
    Dell Inspiron 3537 DI3537A-4200-4GH50D6BK-11 Fekete 3 év
    Lenovo Ideapad G50-70 59-424342 fekete 2 év
    Lenovo Flex2 59-431819 fehér 1 év
    Lenovo Z50-70 59-424598 fekete 1 év
    valakit érdekelne?
  • Firerock
    #16026
    Sziasztok!
    Van egy HP Probook 4740s laptopom. Ebben ugye két videókártya van,egy processzorba intergrált Intel HD Graphics 400 és egy Ati Radeon 7600M szériás.
    A probléma az hogy az eszközkezelőben látja mind2-t és mindkettőre azt irja hogy hibátlanul működik(legújabb driver az Ati-n),viszont a programokban ahol ki lehetne választani a videókártyát(pl most a Space Engineers-ben vagy éppen a FURMARK-ban) ott csak az Intel látszik,úgyhogy arra gondolok hogy a másikat nem is használja. Minden teljesitménycentrikusra van állitva,Catalyst-ban is maximális teljesitmény-en van. De továbbra is csak az van. Ha letiltom az Intelt akkor el sem indul egyik játék sem.
  • Dobronski
    #16025
    Sajnos ez van. Ipari.
  • Lacee86
    #16024
    Hát, ha nem is kuka, de ránézésre biztos nem az a minőség, mint pl. az én K53-asom.
  • Dobronski
    #16023
    Asus X series = kuka
  • Lacee86
    #16022
    Én biztos, hogy nem vennék ilyen böszme nagy notit, de hardverileg ok.
  • cibi17
    #16021
    http://ipon.hu/webshop/product/asus_x75vb_ty057d_fekete/507177
    na? :)
  • Lacee86
    #16020
    AMD-t én nem vennék, legalább is procit. A mobil VGA-kat meg nem nagyon ismerem belőlük.
  • cibi17
    #16019
    én is ilyesmiben gondolkozom.. és h ha amd? akkor mit szabad belőle venni? milyen proci és vga?
  • Lacee86
    #16018
    Min. i3+GT 740M. Asus, Dell, Lenovo, HP.
  • cibi17
    #16017
    sziasztok.
    150-160ért keresne egyik haverom egy jó laptopot, amivel lehetne játszani is.
    szóval jó lenne, ha lenne benne valami jó vga, meg egy jobb proci.
    és MIN 4giga ram..
    köszi ;)
  • Lacee86
    #16016
    A Lenovo, de i3-mal jobb lenne...
  • ronihun
    #16015
    Sziasztok ismét!
    Sokat vacilláltam, viszont mivel nincs több időm válogatni ezért leszűkítettem ezekre:
    Lenovo Z510
    Dell 3542

    Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül? A Dell-ről jobbakat olvastam és jobb processzora van, viszont a Lenovo-ba +500GB és jobb VGA található, és matt képernyő. Azért nem tudok dönteni, mert volt pár panasz a Z510 képére és wifi vételére is.
  • iciripiciri
    #16014
    Sziasztok!
    Szeretnék laptopot venni magamnak. A keret eléggé szűkös, 100-130 ezer (nagyon max 150). Játékra egyáltalán nem lenne használva, alapvetően netezgetésre, egyetemi beadandók írására, spss, excel és egyéb MS office dolgok használatára kéne. Ami elég fontos, hogy lehetőleg sokáig bírja aksiról, és ne legyen nagyon nehéz. (Nem teljesen elhanyagolandó szempont a szépség, de kompromisszum kész vagyok :) )
    Tudnátok esetleg ajánlani gépeket?

    más: Van egy jópár éves Lenovo netbookom, amivel nem sok gondom volt eddig, de egy ideje nem használom rendszeresen, és mikor legutóbb újra be akartam kapcsolni, egyszerűen egyáltalán nem reagált semmire. Ha felteszem töltésre, akkor világít a visszajelző led, tehát még él a gép, de nem kapcsol be (elvileg fel van töltve, szóval nem hinném, hogy ez a baj). Gyanítom, hogy ő nem annyira szeretett az ágyban netezni, mint én, és esetleg a túlmelegedés okozhatott problémákat. Előbb utóbb el jutok vele szervizbe, de pl nagyon örülnék pár tippnek, hogy hova vigyem (Pesten), ahol nem dolgoznak olyan drágán, és az ilyen számítástechnikailag fél-analfabéta embereket is szívesen fogadják, mint én. (Ha vannak egyéb ötletek a problémámmal kapcsolatban, vagy azt mondjátok, hogy felejtsem el a szervizt, kuka a gép, az is érdekel!)

    Köszi