206
Legyenek-e HTML tagok a fórumban?
  • Tomcat
    #166
    tirpi: használd pár napig Opera 7.11 -et oszt megtudod :)(többek közt gyors, fícsörgazdag -> kényelmes) IE sehol sincs hozzá képest...
  • RelakS
    #164
    Mozillán sem jelenik meg a fórum kezdőlapján figyelő cset
  • dikki*yysw
    #163
    Miért jó az az Opera?
  • Tomcat
    #162
    Jaja, természetesen nick alapú ban, meghatározható időtartammal

    kedvencek. Fú ez tényleg nagyon jó lenne, GK -n is szerettem. PÜ -se ártana. Mondjuk én mostanában nem nagyon fórumozok errefelé, de biztos sokan örűlnének ezeknek az új fícsöröknek...

    Ugyan nem kapcsolódik ide szorosan, de továbbra se akarjátok Opera friendly-vé tenni az oldalt? :(
  • Bruce Lee
    #161
    A 24 helyett 23 órának szvsz semmi értelme, bár végül is nem oszt/szoroz .. ;)
    Ha már nagyon kéne csökkenteni, akkor inkább a kb 12 óra lenne logikus, mert mondjuk ha este regel vki 6-kor, reggel nyithatja az új topicot :)
  • Jano
    #160
    Ez tényleg még jobb lenne!
  • Jano
    #159
    Jaaaaaaaaaaa! :DD
  • dikki*yysw
    #158
    Hehehe :DD
  • dikki*yysw
    #157
    A 24 órás reg szerintem azért sok, mert jó, hogy egy ideig nem aktivizálódik, de unreg hozzászólási lehetőséggel egyrészt nincs sok értelme, másrészt, tegyük fel:
    -Reggel 8-ra bemegyek a munkahelyemre.
    -16-ig dolgozom, aztán regisztrálok, mert nyitni szeretnék egy topicot, hogy tegnap este történt vmi a gépemmel, mi a gond.
    -másnap 16-kor meg tudom nyitni a topicot
    -harmadnap olvashatom csak a választ.

    Ez csak egy kitalált script, de biztos lesz, akinek gondot okoz. Akkor legyen 23 óra, és másnap olyankor már meg tudom nyitni a topicot stb. De 6 óra is bőven elég lenne.

    Minősítés akkor ne legyen, én úgyis csúnyán leszerepelnék. De privát üzenet..?

    Az IP-cím nyílvánosságra hozatalát én SEM javasoltam, csak azt, hogy a most moderátorok számára látható "Szerkesztés" link a hozzászólásokban, amire kattintva látható az IP is, legyen mindenki által látható "IP - loggolva" vagy vmi hasonló felirattal. De ha rákattint a ppl, azt írja ki mintha moderátori jogot akarna felvenni: Hiba, nincs moderátori jogod, blabla stb.

    És továbbra is javaslom, lehessen nicket törölni/de inkább dezaktiválni. IP-alapú ban nem érdemes, mert ha fix ip-s, majd jön proxyról, ha nem, akkor meg lehet mással csesz ki az ember.

    Emilcsere needed. Már egy éve ígérgetve van, talán lassan lesz is belőle vmi :))

    BB pedig akinek nem elég, az csináljon egy honlapot magának, és arra rakjon egy linket, egyebet nem tudok elmondani :)
  • Bruce Lee
    #156
    Jano, épp azért mondtam.. ;)
    Amiről Te beszélsz ahhoz ki kell menni a FÓRUM főlapra, a lap alján kattintani, majd a topic olvasása után megint vissza a FÓRUM főlapra stb..

    Amit én javasoltam, az ez lenne: supergamezkedvencek.gif (20kb)
  • Jano
    #155
    Jeeeee! :D
  • Pheel
    #154
    Jah! Alul van :)
  • Jano
    #153
    "Ötletnek: a fórum legtetején ha lenne egy olyanolyan megoldás mint az index-en a "kedvencek". Topicokat lehetne felvenni, látnánk hogy ki és mikor szólt hozzá utoljára"

    Ilyen van, csak nem felül kell keresni. :)
  • Bruce Lee
    #152
    A 24 órás várakozás az egyik legjobb dolog amit csináltatok, én egyetértek vele.
    ne jelentkezzen ki a kúki, ha másik gépről/OS alól/böngésző alól bejelentkezem - ez is baromi jó ötlet, a 2 hónap szerintem túlzás, én max 1-t hagynék. Aki több mint 1 hónapig ide sem tolja a képét, megérdemli hogy be kelljen lépnie ;)
    HTML helyett BB - szerintem is jó lenne, normális fórumozáshoz tökéletesen megfelel
    huzamos ban is .. - ennek szerintem csak akkor van értelme, ha azt a BAN-t nem IP-re, hanem regisztrált nick-re tehetjük (dinamikus IP ilyenkor szívás)
    Nagyon jó lenne egy olyan lehetőség, hogy a BAN időtartamát kézzel be lehessen írni
    Minősítés szerintem nem kell, máshol is megbukott :)
    Ötletnek: a fórum legtetején ha lenne egy olyanolyan megoldás mint az index-en a "kedvencek". Topicokat lehetne felvenni, látnánk hogy ki és mikor szólt hozzá utoljára
  • St
    #151
    Pontosan, nem törlünk, hanem tiltunk, azaz azt a nicket azzal az email címmel többet nem lehet használni.
  • Pheel
    #150
    Szerintem éppen hogy nem kellene törölni a nem kívánatos személyeket, hanem csupán permanens ban-ra tenni őket, hogy ugyanazzal a nick-kel már ne rombolhasson.

    A 24 órás várakozással maximálisan egyetértek, ami pedig a 4 perces várakozást illeti, így legalább van értelme regisztrálni magad.

    Ez az utóbbi két dolog elég hatékonynak tűnik a warez siteok reklámozói ellen is.
  • St
    #149
    Szerintem a minősítés nem jó ötlet, más fórumokon se működik (lásd HWSW). Email cím csere LESZ, nemsokára!! (most tényleg :))
  • St
    #148
    Elmagyarázom a 24 órás várakozás lényegét:

    Amikor ezt a döntést meghoztuk, azért tettük, mert vannak olyan elemek, akik elképzelhető, hogy az unreg 4 perces hozzászólás limit miatt beregisztrálnak és úgy folytatják a kurvaanyázást, bazmegezést, tehát a témarombolást.

    Ha regisztráció után 24 órát kell várnia, plusz mindig új email címről kell regisztrálnia, akkor a destruktív elemek kétszer meggondolják majd, hogy itt akarnak e rombolni: mivel 1 klikkre le tudjuk azt tiltani, amire már 24 órát várt.

    Tehát ennek az egésznek nem az a lényege, hogy ellenőrizzük (erre senkinek sincs ideje), hanem az, hogy aki nem tud viselkedni, azt letiltjuk és megnehezítjük, hogy azonnal visszajöhessen. Aki komolyan gondolja itt a fórumozást, annak nem akadály a 24 óra.

    MÁS!

    Dikki, javaslataid jók, de az IP címek nyilvánosságra hozatalát nem támogatjuk, mi több bizonyos esetekben az IP cím loggolást is ki fogjuk kapcsolni (warezfórum, stb).
  • St
    #147
    A hirdetés rövid i
  • Tomcat
    #146
    - HTML mehet, BB -vel is bármit meg lehet csinálni, ami kellhet
    - unreg... hát nemekm8, de szvsz egy reggbe senki sem szakad bele
    - "A regisztrációs folyamat után miniumum 24 órát kell várni, azután lesz aktív a hozzáférés" Na ez gáz azért... egyenként le lesz ellenőrizve minden regisztráció, megelőzve a tömeges reggeket/1 személy vagy miért kell ez???
    - PÜ és minősítés kircsó lenne, automatice e-mail csere szintén
    - nyomós indok esetén acc. törlés szerintem is elfogadható, de mondjuk egy huzamos ban is megtenné lehet(kisebb vétségekért pölö)
    - IP logged... minek legyen link, ha úgyis csak moderátorok nézhetik meg? Mindenki tudatában legyen, hogy loggolva lett?

    Szal kb. egyetértek veled :)
  • dikki*yysw
    #145
    Akkor már tudjuk hogy hirdetés :)) De a fórum restrikciókról mi a vélemény.
  • Dynamic
    #144
    A Word tényleg nem mérvadó.Régebbi verzióban a "plusz"-t kijavította "plussz"-ra ami ugye baromság.
    Ugyan tényleg több a rövid i-s("hirdetés") a neten, de ennek technikai okai is vannak(angol billentyűzet pl.)
  • Lazarus
    #143
    St, ha kell elmondom még a trükkös dolgokat csak írj
  • Lacee
    #142
    ezt hogy csináltad?
  • Lazarus
    #141
    Nem csinálom tovább, de ez ellen a kedves kis cuccli ellen is csinálhatnátok valamit ;)
  • Lazarus
    #140
    a href="http://kocsogmiddot;>szep dolog
  • Lazarus
    #139
    a href="http://kocsogmiddot;>szep dolog
  • Lacee
    #138
    mondjuk ezek nem mérvadóak, mert a neten (és általában a médiában, pl újság) sem tudnak helyesen írni mostanság... viszont a kézikönyvet azért sem veszem elő, mert messze van, én meg lusta :)
  • Lacee
    #137
    nézd meg a Word helyesírás-ellenőrzőjét, ott a rövid i-s megoldást hagyja békén :)

    "hirdet.net
    - weblapok,
    termékek,
    cégek
    hirdetése
    az Interneten"

    "HIX webes fórumok:
    Agykontroll Agytorna
    Autó száguldás ezerrel
    Coder a programozás csínja-bínja
    Filozófia A lélek
    Guru technikai ötletbörze
    Hang zene-bona
    HipHop Zenei fórum
    HIRDETÉS csere-bere, ötletbörze "
  • Dynamic
    #136
    Egyébként, ha megnézed az online hírdetési oldalakat, mindenhol "hírdetés" szót fogsz találni.
  • Dynamic
    #135
    Ez csak néhány szóra igaz!
    Pl.
    víz-vizes
    DE NEM:
    hír-hires
  • Lacee
    #134
    az igaz, de pl:
    kéz -> kezeskedik
    víz -> vizes

    kéne egy online hejessirássi szótár, aztán ott lecsekkolni a dolgot :)
  • Dynamic
    #133
    na ja:)
    de a hír az alapszó...
  • Lacee
    #132
    mert az meg egy másik szó...
  • Dynamic
    #131
    Ha a "hír" hosszú "í", akkor a "hírdetés" miért lenne másképp?
  • Dynamic
    #130
    hírdetés

  • dikki*yysw
    #129
    A hirdetés lehet, hogy nem hírdetés, vki mondja hogy kell írni
  • dikki*yysw
    #128
    Szóval, SZVSZ:

    -szűnjön meg valamekkora átmeneti időszak után az unreg hozzászólási lehetőség
    -ne lehessen html tageket alkalmazni, csak BB-t
    -az új regg 4 óra múlva aktivizálódjon
    -lehessen fórumtagot minősíteni, privát üzenetet küldeni
    -az ip cím legyen mindenki által látható LINKŰ, de csak a moderátorok számára hozzáférhető
    -lehessen emilt változtatni
    -ne jelentkezzen ki a kúki, ha másik gépről/OS alól/böngésző alól bejelentkezem, és legyen legalább 2 hónapos érvényességű
    -legyen egy kicsit közvetlenebb a moderátorok és a fórumozókközti viszony, lehessen egyszerűbben jelenteni elkúrt linket/flémet/hírdetést
    -a nem kívánatos személyek accát pedig az illetékes törölje, ha okod ad rá, és szükséges.

    SZVSZ.
  • Sir Quno Jedi
    #127
    Ennél egyszerűbb megoldást is kínáltunk már itt, de a lényege az ua. a bűvös kapcsoló ! :-)))
  • RelakS
    #126
    Véletlenül bevillant valami a logókról. Ha mittomén lehetne 128k-s logót berakni(csak montam valamit), akkor abból automatice konvertáljon egy 5-6k max méret/fix szélesség-magasság logót is, feltéve, hogy ilyet nem tölt fel a delikvens, és lehessen a júzerbeállításoknál megadni, hogy -nem kérek logót -kisméretű logót kérek -teljes logót kérek. Modemes (pl én) kikapcsolja, vagy a kicsit választja, t3-mmal rendelkező meg húzhatja a 640x480+flash logókat :)